Математика шлюбу

Математика шлюбу

Перепрошую, але я сьогодні про очевидне. Наука вміє-таки багато гітік, особливо якщо займатися нею вдумливо. Дивитися, досліджувати, аналізувати і набратися терпіння. А на популярних лекціях психологи не обов'язково мають повідомляти про очевидне «Миші, вам треба стати їжачками!», а можуть говорити про прості й практичні речі, які цілком здатні щось змінити у вашому житті.

Вчора я була на лекції професора Йорама Ювеля «Кохання — це боляче». Він багато говорив про дослідження Джона Готтмана, який свого часу вразив мене ґрунтовністю й терпінням. Недарма, перший докторат у Готтмана все ж був з математики.

Його тема — стійкість шлюбу. Від чого вона залежить? Професор Джон Готтман підходить до питання не так, як більшість соціологів і психологів, які дошкуляють кілометровими опитувальниками тисячі розлучених пар. Скільки не опитуй, на цьому етапі інформації небагато. Справді, що можна відповісти на запитання «Чому ви розлучилися?» — «Тому що життя стало нестерпним». Крапка. Ось якби можна було на початку шляху знайти симптоми, які пророкують міцність відносин або навпаки — їхню крихкість...

Для того, щоб знайти цю залежність, необхідні довготривалі дослідження. На 10 років, 20, 30, ба навіть більше. Треба знайти пари, згодні йти цим шляхом разом з дослідниками, бюджет і пекельно терплячих вчених, згодних працювати десятки років заради перлового зерна закономірностей.

Готтман впорався. Вчені його інституту багато років поспіль записували поведінку пар, запрошуючи їх на вихідні в спеціально обладнані котеджі, записували сварки, конфлікти, звичайні розмови. Аналізували тон, лексику, мову тіла, вираз обличчя. Тоннами анкет з'ясовували, як виглядає щоденна рутина таких пар. І все це для того, щоб, наприклад, через 20 років відмотати назад кіноплівку і розібратися, в чому відмінність тих пар, які розлучилися від тих, що зберегли свій шлюб.

Суворі факти — хто зберіг шлюб, хто розлучився. Готтман не з'ясовував, наскільки пара щаслива в своєму союзі.

Зауважу принагідно, що в сучасному західному світі все-таки зберігаються, швидше, ті сім'ї, де людям добре разом. Економічна необхідність зберігати шлюб вже не настільки тисне. Це одна з причин великої кількості розлучень, до речі...

Рівень аналізу деталей дійшов до того, що професор Готтман, переглянувши п'ятихвилинний запис сварки, міг з точністю до 94% (!) передбачити міцність відносин цієї пари. Чому саме сварки? Тому що вміння сваритися [- це] одна з найважливіших навичок для сімейного життя, та й для життя як такого. Детально я вже про це писала («Сварка. Інструкція до застосування»), а сьогодні мені хочеться нагадати ще дещо, про що я згадала, слухаючи лекцію про дослідження Готтмана.

Кількість сварок не впливає на міцність відносин. Якщо ви часто сваритеся, це не означає, що ви обов'язково розлучитеся, так само як постійні конфлікти не гарантують вам і міцного шлюбу. Важливо ЯК ви це робите. Чому? Та тому, що хтось вас обдурив щодо важливості компромісів. Понад 60% сімейних, як і інших конфліктів, неможливо розв'язати. Отак! Немає ніякого рекламного win-win. Якщо дружині важливо отримати другу освіту і змінити професію, наприклад, а чоловік вважає, що їм потрібна третя дитина, то компромісу тут немає. І не кажіть мені, що дружина може вчитися в проміжках між токсикозом і годуваннями. Наприклад, тому що вона НЕ ХОЧЕ. Або чоловік хоче жити в одній країні, а дружина хоче переїхати. Варіант — зупинитися на острівці посередині навряд чи когось влаштує.

Все та ж проста думка «Ти хочеш бути правим або щасливим?» Щоразу, думаючи про відносини, я натикаюся на неї так чи інакше.

А якщо конфлікт нерозв'язний, то він закінчується, коли сторони втомлюються сваритися і хтось першим простягає оливкову гілку миру. Робить майже непомітний або зовсім явний жест примирення. Отут і настає момент істини. Це дуже важливий прогностичний момент для відносин. Якщо друга сторона здатна в цей момент теж зупинитися і простягнути руку у відповідь, найшвидше, такі відносини виживуть. Не обов'язково кидатися одне одному в обійми, не всі так можуть одразу в запалі сварки, але ж не кусати простягнуту руку, не жалити, не поливати окропом можна?

До речі, ще одним важливим «симптомом» є взаємність зусиль партнерів. Якщо [примиритись] намагається хтось один, то чим більше він намагається, тим гіршим [є] у [такого] шлюбу прогноз — в якийсь момент настає занадто велике розчарування. Найчастіше, стороною, «яка намагається», бувають жінки, хоча і чоловіки нерідко потрапляють до цієї пастки.

А тепер про факти. Нічого нового, Але ефективність — це не про «нове», це про те, що працює і перевірено довгостроковими дослідженнями. Що ж робили пари, яким вдалося зберегти шлюб довгі роки?

1. Витрачали 2 хвилини зранку на те, щоб розповісти одне одному про плани на день. Так-так, серед ранкової метушні, збирання дітей в садок-школу, розлитої кави і ненагодованих кішок.
2 х 5 = 10. Всього 10 хвилин на тиждень (з перервою на вихідні).

2. Не забували вимкнути телевізор)) Сьогодні є ще одна «рука диявола» — смартфон. Ніякого телевізора не потрібно, в будь-який момент загрузнув у телефон і читаєш новини, гортаєш френдстрічку в Фейсбуку, дивишся серіал або читаєш «Сноб». Отже, вцілілі пари, кажуть, вечеряли без телевізора і витрачали аж 20 хвилин на день на те, щоб поговорити одне з одним. Без допитів, просто «про черевики і сургуч, капусту, королів...».
20 х 5 = 1 година 20 хвилин на тиждень.

3. Щодня знаходили, чим захопитися в партнері або за що похвалити. Ну, раптом людина зненацька склала посуд в посудомийку або вирішила теорему Ферма? Коли я пишу «людина», то маю на увазі і чоловіків, і жінок. Ми, слава богу, теж не народжуємося з геном любові до домашнього господарства. Всього 5 хвилин. Щодня.
5 х 7 = 35 хвилин (тут вже без знижок на вихідні).

4. Тілесний контакт. Ні, йдеться не про пристрасний, бурхливий і незабутній секс, хоча теж зовсім не забороняється. Збережені пари не втрачали нагоди обійняти одне одного, приголубити, поцілувати, доторкнутися. «Агов, я тут! Моє тіло, як і раніше, радіє твоєму». Мінімум п'ять хвилин на день, і теж без вихідних))
5 х 7 = 35.

Разом: Три години на тиждень.

Ще з досліджень Джона Готтмана. Вважається, що «всякі там ніжності» потрібні переважно жінкам, а у мужиків і міміміметра цього вашого немає взагалі. Дзуськи! Якщо жінка недоотримує ласкавих слів, ба навіть просто дотиків від чоловіка, їй часто можуть додати подруги або родички. Ми, дівчата, набагато щедріші на добре слово. Натомість чоловікові зазвичай свою «порцію» отримати більше немає де. Ну, хіба що з'являться добровільні донори.

5. Щотижневе побачення. Хоча б години на два. Обов'язково з виходом із дому. Романтична вечеря перед телевізором навіть зі свічками — типове читерство і, загалом, не зараховується. Наука зафіксувала: залікове побачення — це коли ви:
а) вийшли з дому
б) тільки удвох
в) робите те, що подобається обом.

Загалом, все просто. І ні, я вам нічого не рекомендую. Ви ж пам'ятаєте, це скрупульозно зібрані дані довготривалих досліджень.

Моралі не буде.

Авторка — Анна Зарембо

+2
705
RSS
22:53
+1
В даному разі мене настільки зацікавив нестандартний підхід до проблеми, що я не витерпів до завтра й поставив цю статтю на Світоч вже сьогодні.

А на завтра маю ще одну цікаву статтю — але вже з іншої царини…
06:27
+2
Що таке гітік? А стаття хороша. Дякую, Тимуре. Найперше: ГоттМан з німецької — це БОЖИЙ ЧОЛОВІК. Тому цей вчений захотів зробити щось корисне людям і тому ТЕРПЛЯЧЕ займався дослідженнями 20 років. Підготовка супергрунтовна: побудовані спеціальні дослідницькі котеджі для сімейних пар. Це означає, що коли щось комусь ДУЖЕ ТРЕБА, то долаються всі перепони. Для Дзвінки: підхід Готтмана можна б використати для формування НАУКОВОЇ АСТРОЛОГІЇ., для кореляційного пов'язування ПОВЕДІНКИ людей із РУХОМ ПЛАНЕТ по зодіаку. Ми з дружиною разом з 1969 р. Через 3 роки буде 50. Великий Узгоджувач послав мене для порятунку, а її дав мені як багаторічне випробування. Сварка — це словесний спосіб отримати ПЕРЕВАГУ або КОМПЕНСАЦІЮ. Ніяка істина тут не шукається. Вихід із сварки — чарівне слово ТАК (а там побачимо...). Поради прекрасні. Особливо ранкові розмови про плани, тілесні контакти, обійми, похвала. Людині ж найбільше треба саме впевненість, що люди оцінюють її ПОЗИТИВНО. Тому наш СВІТОЧ — це соціальне мастило, бальзам на душевні рани…
Що таке гітік?


Є такий картярський фокус.
Беруться 20 будь-яких карт, які розкладаються попарно.
Потім демонстратор фокусу просить тих, кому фокус демонструється, запам'ятати будь-яку пару карт.
По тому карти збираються (парами) й викладаються в 4 ряди, по 5 в кожен. Якщо демонстратор фокусу вправний, він може навіть 1-2 рази перекинути колоду, але то таке…
Насамкінець, ті, кому демонструється фокус, мусять вказати одну з обраних ними карт, тоді демонстратор фокусу видає їм парну карту.
Секрет в тому, щоб не перемішати пари карт і при цьому розкласти їх за певною системою. Найрозповсюдженіша система розкладання карт виглядає наступним чином:
НАУКА
УМЕЕТ
МНОГО
ГИТИК

В цих чотирьох словах по 5 літер в кожному, а кожна літера зустрічається в наборі слів рівно двічі:
Н-Н
А-А
У-У
К-К
М-М
Е-Е
О-О
Г-Г
И-И
Т-Т

Отже, назвати пару до будь-якої карти не є проблемою.

Цей фокус, зокрема, був описаний в дитячому мемуарному романі радянського письменника Льва Кассіля «Кондуїт і Швамбранія». Система розкладання карт легко запам'ятовувалась: «Наука умеет много гитик». Тому коли треба похвалити якісь досягнення, іноді кажуть: «Наука действительно умеет много гитик...»


P.S. Інша розповсюджена система розкладання 20-ти карт:

А ось аналогічна система для англомовних:

Нарешті, ось ще складніша система — для 30-ти карт (15 пар):

06:42
+2
Друже, дякую, за пояснення про ГІТІК. Фокус — це уявне диво. Щоб здивувати людей, треба розробляти цілі системи і так ретельно готуватися до цього. Чому так багато зусиль тратиться на, здавалося б, таку нікчемну справу? Потреба у взаємній радості?
Це лише одне можливе пояснення.
Інше пояснення — влада. Уяви: віряни приходять до святилища, ліплять на підніжжя храмової статуї богині плодючості свічки, й за деякий час у статуї з грудей починає сочитися молоко, вода чи вино. Диво?! Насправді фокус, базований на гідравліці. Від свічок нагрівається підніжжя статуї, де є прихований резервуар з рідиною, заздалегідь налитою храмовими жерцями. Рідина не стискається, тож витісняється в прихований патрубок, що підводить рідину до грудей… Віряни того не знають, але віддаються під владу богині. Точніше — жерців… Саме так в Давній Греції почала розвиватися гідравліка. З отаких фокусів…
14:20
+2
Фокуси карткові+, уявні дива — все це територія ОБМАНУ. Про обман більшості домовляється меншість, щоб управляти нею = владі. Але є й справжні дива, наприклад, непекучий вогонь єрусалимський, який сходить щороку в день ВОСКРЕСІННЯ ХРЕСТОСА.
Як на мене проблема в тому, наскільки «територія омани» близька (чи навпаки далека) від «території гри»?! Мені це завжди видавалося підозрілим, але дратувати такими провокаційними запитаннями Каганця, як фаната «території гри», я принципово не хотів.

Хоча гра — це завжди симуляція, а не щось справжнє. Таким чином, гра — це завжди омана?..
А я люблю провокаційні питаання. І тема зачеплена цікава.
Я їх полюбляю тим більше, що в єврейському середовищі гострі запитання й контрзапитання всіляко заохочуються.

Та це не означає, що їх полюбляє лідер того ресурсу, про який йдеться… А навіщо діяти людині на нерви?! Я ж і без того бачу куди він хилить!
підхід Готтмана можна б використати для формування НАУКОВОЇ АСТРОЛОГІЇ., для кореляційного пов'язування ПОВЕДІНКИ людей із РУХОМ ПЛАНЕТ по зодіаку.


А хто нам дасть стільки грошей, щоб 20 років фіксувати життя людей і порівнювати його з рухом планет???????????
В астрології можна легко визначити, чи протримається пара довго, чи розлучиться швидко. Для цього навіть не треба знати точний час народження кожного з партнерів.
Справа в тому, що в гороскопі кожної людини записано її рівень конфлктності. Вірніше, скільки енергії людина готова витратити на відстоювання свооєї точки зору. А також так звані «больові точки», ті питання, на які людина реагує надто емоційно. Якщо між «больовими точками» двох людей виникає три і більше напружених зв'язки, то люди обов'язково розійдуться. Може бути пара дуже спокійних, мирних людей, які один одному будуть весь час наступати на «улюблені мозолі». І вони не зможуть жити разом. А можуть зійтися два скандаліста і проживуть в мирі аж до смерті, бо між їхніми «больовими точками» не буде напружених зв'язків.
Ух ти!!! Цікаво, а як там у нас із дружиною щодо конфліктності та «улюблених мозолів»?..

4.01.1963 + ♀1.05.1963
Пане Тимуре, ви дуже ініціативна людина і готові витрачати час і сили для відстоювання своїх інтересів. Тому часто вступаєте в суперечки. У вас чотирни аспекти конфліктності. Це вище середнього рівня.
Пані Олена трохи спокійніша, але теж не дасть собі в кашу наплювати. У неї лише три таких аспекти.
Ви унікальна пара, яка зуміла недоліки використати з користю.
В спільному гороскопі є багато напружених аспектів, аж дев'ять, але п'ять зних мають широкий орб, тому провокують не гострі конфлікти, а скоріше світоглядні дискусії. А три точних аспекти ви зуміли перевести у творче русло. При чому, один з цих точних аспектів накладається на ваш індивідуальний і сприяє збагаченню. Його так і називають «аспект мільйонера». Ви дійсно знайшли свою Музу.
За інших обставин була би класична пара алкоголіків з постійними бійками. І залишається лише один аспект, який може викликати конфлікти. Це опозиція вашого Марса до Сатурна пані Олени. Ваша ініціатива і вольові рішення суперечать певним стереотипам і світоглядним поглядам пані Олени. І ваша дружина страждає від цих кофліктів більше, бо цей аспект накладається на такий самий в її власному гороскопі.
У вас чотирни аспекти конфліктності. Це вище середнього рівня.

Ух ти!!! Раніше щось подібне чув лише від графологів щодо мого підпису: мовляв, в моєму автографі забагато «гострих кутів» і «самозакреслень»… Хоча сам за собою я аж такої схильності до конфліктів щось не помічав. Просто є речі, які я нізащо не здам! Але за них я завжди поторгуюся й обміняю їх на менш значущі для мене речі.

Пані Олена трохи спокійніша, але теж не дасть собі в кашу наплювати.

Так ))) Хоча в житті саме вона чомусь виглядає більш конфліктною, ніж я.

Ви унікальна пара, яка зуміла недоліки використати з користю.


А три точних аспекти ви зуміли перевести у творче русло. При чому, один з цих точних аспектів накладається на ваш індивідуальний і сприяє збагаченню. Його так і називають «аспект мільйонера».

А це звідки видно?!
Мабуть, це найзагадковіший момент у Вашому дописі…

Його так і називають «аспект мільйонера».

Щось не бачу «мільйону» в своєму гаманці…


Ви дійсно знайшли свою Музу.

Ну… це так!!!


І ваша дружина страждає від цих кофліктів більше, бо цей аспект накладається на такий самий в її власному гороскопі.

Бідолашна… Треба якось втішити її. Зайвих зусиль тут не буває!
Щось не бачу «мільйону» в своєму гаманці…


Одного аспекта замало щоб стати багатим. Має скластися ціла формула. А у вас домом грошей керує Місяць, а він не постійний. То густо, то пусто.
06:24
+2
На психологічні досліди протягом 20 років гроші ж знайшлися? І це всього для того, щоб підтвердити життєву мудрість: ЗНАЧЕННЯ чарівного слова ТАК в подружньому житті. Грошей нема тому, що наукове управління життям суспільства — це виключення з нього багатьох ризиків = полегшенню життя. А це входить, мабуть, в суперечність з планами Бога щодо Землі і Людей.
14:23
+1
Дзвінко, а що ти астрологічно скажеш про мене й мою дружину? Анатолій — 14 квітня 1946 р. народився, а Люба — 21 липня 1950 р.
У вас три аспекти конфліктності. Це середній рівень. У вашої дружини таких аспектів лише два. Вона спокійніша ніж ви. Але в її гороскопі Марс, Нептун і Місяць стоять в Терезах. Це створює проблему з вибором. Людина може часто змінювати свою думку і не мати остаточно рішення.
В спільному гороскопі 8 напружених аспектів, з них три з широким орбом, які дають лише дискусії, є два точких аспекти, які викликають гострі конфлікти. Як кажуть жити важко, але терпіти можна.
08:01
+2
Насправді дружина більш емоційна і неспокійна, а тому дискусії й конфлікти виникають частіше з її ініціативи. А от щодо вибору і стійкості в цьому для дружини, то тут повне попадання. Можна жити: ми у шлюбі з 1969 р. і через 3 роки буде 50. Півстоліття випробувань...
У мене те саме.

Мабуть, жінки просто не приховують емоцій, на відміну від чоловіків. Тому й виглядають більш емоційними.
Насправді дружина більш емоційна і неспокійна

Емоційність і конфліктність — дві великі різниці, як кажуть в Одесі.
Можливо я трохи неправильно висловилася. Ваша дружина готова витрачати менше енергії на відстоювання своїх інтересів ніж ви. Вона швидше втомлюється від конфлікту, легше погоджується на компроміс. А вся її емоційність йде від сонячного знака, вона ж Рак з гороскопом.
Важлива не стільки конфліктність, скільки конфліктна стійкість — здатність вистояти під час конфлікту, визначити й відстояти важливі для тебе речі. Як-то кажуть, здатність «тримати удар».
18:24
+2
Територія омани знаходиться на території гри. Тимуре, ти знайшов ще один синонім до слова ГРА це СИМУЛЯЦІЯ. Отже гравець свого роду симулянт? У природі гри є ІМІТАЦІЯ реального. Імітатор вже звучить не так образливо для гравця. Хоч, до прикладу, коли шулера назвати імітатором, то це звучить вже як похвала. Сподіваюсь, що в К. вистачить мудрості і сміливості відмовитися від провокативних назв ГРА і ГРАВЕЦЬ для означення загалом позитивної діяльності просвітлених українців по ТВОРЕННЮ НОВОЇ УКРАЇНИ. Це територія ТВОРЕННЯ, а учасники цього процесу є СО-ТВОРЦЯМИ, як ось у нас на СВІТОЧІ.
Тимуре, ти знайшов ще один синонім до слова ГРА це СИМУЛЯЦІЯ.

Суди сам:

Імітація (лат. imitatio — наслідування): Пародія на щось. Наслідування. Підробка. Ерзац. Сурогат. Повторення. Приклад: виріб, який є підробкою під що-небудь; Наслідування голосом, почерку тощо.

Симуляція — імітація певної реальної речі, ситуації чи процесу. Процес симуляції зазвичай включає відтворення деяких ключових властивостей чи поведінки обраної фізичної або абстрактної системи. Симуляцію проводять з різною метою — тренування та навчання персоналу, тестування технології в граничних умовах, тестування безпеки, розваги (відеоігри, симуляція невагомості). Також використовується науковцями для здійснення експериментів, які неможливі в реальності. Також симуляцію використовують, щоб продемонструвати можливі ефекти певних дій. Зазвичай симуляцію проводять, коли експерименти над реальною системою неможливі через її недосяжність, небезпеку або високу вартість таких експериментів.

Як бачиш, симуляція — це саме імітація! Що я сказав не так?! Здається, все так…

Зрештою, все залежить від мети імітації/симуляції. Коли імітуються (симулюються) різні реальні ситуації з метою навчання, відпрацювання дій у майбутніх реальних ситуаціях — це одне. А коли імітуються (симулюються) реформи з метою якнайдовшої консервації застарілої ситуації — це геть інше.

А чи можеш ти впевнено поручитися, з якою метою ведеться ВЕЛИКА ГРА (імітація, симуляція) на НО?.. З метою відпрацювання майбутніх реальних дій? Чи з метою витягнути з «гравців» якнайбільше творчої енергії та перерозподілити її між керівництвом сайту?!

Візьми себе: скільки галів витягнули з тебе особисто?.. скільки енергії ти змарнував там?..

То чи можеш ти присягнутися, що мета тієї гри є шляхетною, якщо тебе самого ошукали?..
Симуляційні ігри дуже корисні, дозволяють здобути потрібні навички в безпечному середовищі.
Якщо проходить тренування на симуляторі — тоді так.
Наприклад, на симуляторах тренують персонал АЕС на предмет відпрацювання аварійних ситуацій.

Але якщо йдеться про симуляцію… наприклад реформ в Україні!.. Я би не сказав, що це корисно для українців…
Якби після десяти симуляцій можна було зрозуміти, яка реформа найефективніша, то хай би було. А то всі ті симуляції коту під хвіст. Відсутня логіка і послідовність.
Я в громадській організації допомагаю готувати театральний фестиваль. То для підготовки нових волонтерів провдимо симуляційну гру «Фестиваль», в яку вставляємо усі проколи з попереднього фесту. І спільно гукаємо правильну стретегію.
Звідси висновок:
корисною чи шкідливою симуляцію робить мета, що залежить від симулянта!!!


Чи як там казав Ісус?..

Ото ж бо, по їхніх плодах ви пізнаєте їх!

(Матв. 7:20)
P.S. А загалом, як технар за освітою, я би віддав перевагу зовсім іншому терміну:
гра
імітація
симуляція

моделювання

Територія моделювання
Простір моделювання


Як тобі звучання?!
Тільки от К. до мене не дослухається…
Тому фіг з ним…
23:06
+1
Друже, в суспільних процесах беруть участь люди. Тому варто означати попарно: гра-гравець; симуляція-симулянт; імітація-імітатор, моделювання-модельєр; творення-со-творець. А тепер скажи: де ти тут відчуваєш корявість? На розвиток НО я інвестував більше 2 т. гривень. І заробив своєю творчістю там більше 2000 галів. Я просив К. перекинути ці кошти на рахунок дочки Ірини. Мовчанка.
творення-со-творець

Ні, не так!
твореннятворець
со-творення (спільнотворення) — со-творець


На розвиток НО я інвестував більше 2 т. гривень. І заробив своєю творчістю там більше 2000 галів. Я просив К. перекинути ці кошти на рахунок дочки Ірини. Мовчанка.

Я про це і кажу! Тебе тривіально пограбували.
Вибач, це вже не гра і не забавка — це реальний грабунок!
Справа безчесна.
Що робили на Січі з козаками-крадіями? Прив'язували до ганебного стовпа, поруч клали палицю чи кийка, тоді кожен, хто проходив повз, мусив вдарити винуватця. Які б заслуги той не мав раніше. І так тривало, аж поки на заб'ють винуватця на смерть.
Так викорінювали безчестя.
Але вони зробили нам послугу, вигнавши нас з території безчестя.
Тому ми їх всього лише ігноруватимемо. Хай собі роблять далі, що їм заманеться!!!

Але що там тебе пограбували — я не забуду.
08:33
+2
Правильно, друже, ти кажеш: ТВОРЕННЯ -ТВОРЕЦЬ. Я це й пропонував на НО. Але на підставі того, що з латини ЛУДЕНС означає ГРАТИ, зроблений висновок, що людина — гравець. Як на мене, то це нікчемна підстава.
17:48
+2
Я помітив, що коли пишеш комент через ВІДПОВІСТИ, то текст звужується і звужується аж до ширини слова. Тому п шу ніби наново.Дзвінко, суперечки й конфлікти аж до бійки у шлюбі це спосіб визначити, хто головніший. Жінки слабкіші, хитріші й іноді мудріші, а тому в конфлікті часто роблять крок назад. Це й ти описуєш на прикладі поведінки жінки РАКА. Іноді й чоловіки діють мудро, погоджуючись майже з усім, що закидають їм жінки. І тоді справа не доходить до конфлікту і тривалих розбірок.
18:45
+2
Я помітив, що коли пишеш комент через ВІДПОВІСТИ, то текст звужується і звужується аж до ширини слова.

Так сильно звужується тільки у випадках якщо дуже великий ланцюжок коментарів, кожний наступний з яких є відповіддю на попередній. Але переважно ланцюжки не такі довгі і ширина тексту цілком комфортна для читання.

Тому пишу ніби наново

В результаті незрозуміло відповіддю на який коментар є Ваш коментар.
В результаті незрозуміло відповіддю на який коментар є Ваш коментар.

Так!!!
Жінки слабкіші, хитріші й іноді мудріші, а тому в конфлікті часто роблять крок назад.
Ага, точно. "І по барабану мені, з якого боку у тебе тюбетейка".
Кепка!

Випадкові Дописи