Кабмін дав старт 12-річному навчанню в школах

Кабмін дав старт 12-річному навчанню в школах

Кабінет Міністрів підтримав ініціативу Міністерства освіти і науки щодо введення в українських школах 12-річного навчання.

Рішення уряд прийняв під час засідання. Міністр освіти розповіла, що процес навчання поділять на періоди: початкова школа — чотири роки, базова середня школа — п'ять років і профільна середня школа — три роки.

Читайте також: Як змінить шкільну освіту нова навчальна програма

На початковому етапі діти адаптуватимуться до шкільних процесів. Базову середню школу перейменують в гімназії, і тут будуть свої особливості навчального процесу. Етап профільного навчання поділять на два цикли.

Нововведення передбачає впровадження декількох компонентів. У школярів під час навчання будуть формувати компетентності, що дозволить їм успішно самореалізуватися в суспільстві. У новій системі орієнтуватимуться на потреби учня, а також на партнерство між школярем, учителем і батьками.

Школи отримають більшу автономію в процесі навчання. Це стане можливим після проведення децентралізації для навчальних закладів. Кожна зі шкіл отримає рівну кількість державних коштів, що забезпечить доступ дітей до якісної освіти.

Нагадаємо, портал "Знай.ua" повідомляв, міністр освіти Лілія Гриневич заявила, що в 2017 році вчителі отримають надбавку до зарплат. Це стане можливим завдяки збільшенню суми дотацій.

Автор матеріалу: Олександр Майер

0
507
RSS
03:49
+1
Мабуть, цей матеріал зацікавить насамперед Дзвінку Сопілкарку
09:38
+2
І мене це цікавить. Люди різні: за зростом, за вагою, за статтю, за розумом, за талантами, за нахилами до певного виду діяльності+. Пануючий світогляд: одноразове життя, яке виникло випадково, Творця нема, а тому життя не має певної мети. Ви уявляєте, як зміниться життя, коли запанує інший світогляд: люди створені і життя їх підтримується Творцем, щоб навчити і вдосконалити до рівня Со-Творців? Отоді й школа стане радикально іншою. Гадаю, що насамперед тоді виникне потреба у стійкому двосторонньому за'язку із Божественими Учителями. А ви як гадаєте?
14:04
+2
Друже Тимуре, ця твоя публікація дає нам можливість поговорити про ШКОЛУ МАЙБУТНЬОГО. Дзвінко, ти педагог і маєш новий світогляд. Яка твоя думка? Тимуре, ти взагалі дивний чоловік і твоя буйна уява лиш є часткою твоєї натури. Доброславе, ти, здається, теж когось вчиш. Прошу всіх вас висловитися про українську школу майбутнього.
Я вже першим розмістив цю статтю
Отже, нехай інші висловлять свої думки, а я вже потім…
Ми вже раз переходили на 12 річне навчання. Його потім скоротили до 11 років, бо на старшу школу грошей не вистачило. Чим ця реформа краща від попередньої, я не знаю. Але мої співробітниці мають дітей в початковій школі. Кожен день діти плачуть над домашніми завданнями, а батьки п'ють валер'янку, бо не знають, як допомогти ті завдання зробити. Вреші наймають репетиторів.
Питання, нащо ходити до школи, якщо після уроків треба йти до репетитора?
Пане Анатолію, розкажіть, як вчаться ваші внуки в Лівані. Може їм простіше?
Ми вже раз переходили на 12 річне навчання. Його потім скоротили до 11 років

Подробиць не пригадую, але мені теж здається, що таке вже було.
Хоч ми з дружиною закінчували по 10 класів, а наша дочка — 11.
Хоча… вона на перехід теж потрапила: свого часу з 3-го класу одразу ж до 5-го перестрибнула — і таке було, коли від 10-літки на 11-літку переходили.
Ох, ця освітня реформа!..
09:25
+2
В Лівані наші онуки вчаться з охотою. Там навчання з 4 років: перші 2 роки це підготовчі класи. Потім 12 років середня школа. Освіта в школах безкоштовна. Наші онуки вчаться в платній школі Вестгемколедж. Їх возять в сусіднє село Кабрішмон. Таких мук у навчанні, які має наша київська онука Настя (5-й клас), там нема.
09:37
+2
Сам я кінчав 11 класів в 1964 р. Крім середньої освіти хлопці нашого класу здобули професію столяра: на екзамені кожен мав зробити табуретку, а я виготовив стола. Дівчата навчилися крою і шиття. Кожна пошила собі плаття. В житті це дуже знадобилося. Ось Тимур в школі став програмістом і це йому допомогло виконати дипломну роботу.
Школа має вчити практичних навичок, які знадобляться в дорослому житті. А наші «реформатори» в хмарах літають.
Вчора розмовляла зі знайомою вчителькою молодших класів. Вона сама в шоці від нової програми. Табличку моження дали на САМОСТІЙНЕ вивчення на літніх канікулах після першого класу!!!
А з ппрограми взагалі викинули додавання в стовпчик двозначних чисел. Тепер треба додавати лише в рядочок 36+48=84. А як діти мають зрозуміти, що таке додавання десятків?
В стовпчик тепер будуть додавати лише тризначні числа аж в третьому класі.
Почула якось від однієї чиновниці від освіти: «Нащо дітей мучити тим додаванням-відніманням, тепер в усіх на телефоні є калькулятор.»
А з ппрограми взагалі викинули додавання в стовпчик двозначних чисел. Тепер треба додавати лише в рядочок 36+48=84.

Доведеться батькам навчати цьому діточок самостійно!
00:50
+1
Батьки самі винні що допускають це «знущання» з їхній дітей в школі. Замість того щоб дати вчителям зрозуміти, що «це не пройде» вони плачуться над оцінками і наймають репетиторів.
Не знаю, не знаю…
Здається, у нас всюди при працевлаштуванні вимагають копії шкільного атестату та/або диплому про вищу освіту! Звісно, якби такого не було, то вчителям можна було би щось і диктувати. А так спробуй-но! У нас же принаймні середня освіта є обов'язковою, здається:

Стаття 53. Кожен має право на освіту.
Повна загальна середня освіта є обов'язковою.

Отож і ходи до школи. А що там тобі в голову впихують — це вже передбачено чиновниками від освіти, які складають шкільну програму… У нас не батьки «замовляють музику» в царині освіти, а державні чиновники! Вони платять вчителям зарплатню, а не батьки (останні всього лише податки до бюджету відраховують).
От кому батьки платять — то це саме репетиторам…

А не хочеш брати участі в цій дебільній системі?.. То це порушення Конституції України, перепрошую! Звісно, на Конституцію нашу багатостраждальну сере, насамперед, наша «чудівна» влада — та я, знаєте, не хотів би, щоб ми (громадяни України) в цьому владу нашу мавпували…
15:33
+1
За «бумажки» уже мало де питають при працевлаштуванні. Вистачає десятихвилинної співбесіди і короткого тесту, щоб зрозуміти чого вартує людина. Ну за винятком держ. закладів. Але хіба багато людей претендує на роботу в держ.закладах?

А шкільна освіта існує за рахунок податків. В тому числі за рахунок різних податків, які платять батьки. Тому «замовляти музику» повинні батьки, а не якісь там «чиновнички». Інша справа, що часто батьки можуть не розуміти що насправді потрібно їхнім дітям і «пливти за течією».

Щодо обов'язкової середньої освіти. Я теж вважаю що так має бути. Але це не значить, що треба знущатися з дітей заставляючи їх просиджувати години з репетирорами для того, щоб все було «на відмінно».
А шкільна освіта існує за рахунок податків. В тому числі за рахунок різних податків, які платять батьки. Тому «замовляти музику» повинні батьки, а не якісь там «чиновнички».

Батьки є всього лише платниками податків. Умовно кажучи — «вівцями, яких стрижуть». Першоджерелом. Спусковим гачком всього механізму, зрештою…
Але не так важливо, хто виробляє. У нас значно більші преференції дістаються тому, хто розподіляє. Але найбільші — тому, хто перерозподіляє бюджетний «пиріг»! Оце і є найповажніші люди…
Умовно кажучи, не «вівці» в пошані, а ті, хто стриже овець. А найбільш шановані ті, хто визначає, кому відвантажити настрижену шерсть…
А «вівці» — це так, тварини нерозумні…
Стрижка овець
00:56
+1
Своїм дітям коли підуть в школу, запропоную вибрати 1-2 предмети, які подобаються і повністю зосередитися на них, а за решту вони зможуть не думати. А ще дозволю дітям посилати вчителів куди подалі, якщо вони намагатимуться впихнути їм в голову явно непотрібну інформацію. І хай тоді ці «вчителі» скаржаться комусь іншому, бо скаржитися мені на дитину їм точно не получиться.

Мій дорогенький! Якщо судити за розмірами бороди на Вашій аватарці, у Вас вже мають бути або цілковито дорослі, з вищою освітою діти, або навіть онуки!


Бо у мене борода навіть менша… а дочка вже дааавненько університет закінчила…


От бачите?.. А Ви все про діточок. коли вони до школи підуть!.. Анахронізм якийсь, чес'слово.
15:35
+2
Ну, насправді, борода у мене набагато коротша ніж на аватарці і дружина казала, що якщо відпущу довгу, то обстриже її коли буду спати
Чомусь я так і підозрював!!!
00:59
+2
Мрію про час, коли школа стане повністю приватною і доступною. Тільки тоді вона зможе бути цікавою і ефективною. Особливо якщо буде багато програм які зможуть конкурувати між собою. І не буде ніяких стандартів у навчальних програмах. Тільки в конкуренції можуть появитися по справжньому цікаві та ефективні методи навчання.
А тут все просто: треба ліквідувати нахрін Академію педагогічних наук, послати попід три чорти всіх тамтешніх академіків, членкорів, докторів і кандидатів… і збудувати найкращу в світі, найреволюційнішу систему освіти!!!

Все ну дуууже просто!..
15:36
+1
Все ну дуууже просто!..

Було би бажання!
Сумніваюся в його наявності…
Доброславе, у тебе двоє дітей? Якого вони віку?
15:39
+1
Два сини, три з половиною роки одному, іншому майже 5 місяців.
18:49
+1
Доброславе, треба ще доня. Хай же буде!
09:02
+2
Школа має стати радикально іншою. Для цього треба ЛЮБИТИ дітей, як Сухомлинський. Міста з часом поростуть лісом. Люди житимуть родинами в РОДОВИХ МАЄТКАХ. Освіта стане родинною справою. Дитина буде вчитися так, як дихає, радісно.
Ваші слова та й Богові в вуха.
От тільки проблема в тому, що сучасні діти перенасичені інформацією, а думати і робити висновки не вміють. Так само їм бракує практичних навичок.

Випадкові Дописи