Садівник

Садівник

Знайшла це оповідання випадково. Але воно дуже пасує нашому сайту.


Всі персонажі і події вигадані. Всі збіги — випадкові.

Це був зовсім молодий і недосвідчений Бог. Так, і не Бог зовсім, бо «Бог» — поняття земне. А у всесвітів немає богів. Є Високі Сяючі Сутності. І чим яскравіше їхнє світіння, тим вище їхній статус і можливості.
…… Це Була висока Полум'яна Сутність. Але ще зовсім маленька. І до моменту її істинного сяйва їй ще рости і рости. Земною мовою вона була ще дитиною. Зовсім маленькою. Років так 4-5. Але в світі енергій немає поняття «діти», «батьки», «будинок». Кожен виконує посильну роботу. Хтось творить всесвіти. Хтось галактики, планети. А маленька енергія? Що їй доручити? З чого повинен почати своє навчання Маленький Бог?!
Мабуть, дамо йому ім'я. За земними мірками не буває богів без імені. Ну що ж.
Тоді давайте знайомитися. Маленький Полум'яний Блакитного Спектру Енергії по імені… Тії-Нн.
Як і всі інші маленькі енергії, він жив в прекрасному саду. Навчався управляти потоками своїх променів і нарощував сяйво. Але одного разу він побачив Полум'яних, що творять і захопився ними, і сам захотів творити. Але що може маленький Полум'яний?!
Тії-Нн облюбував собі грядку і виростив квітку. Квітку енергій. Вона сяяла і переливалася і говорила з ним. І Тії-Нн вирішив, що він вже досяг стану «дорослості», що його енергії досить, щоб створити диво.
Він зібрався в кулю, що світиться, пригасив своє сяйво і втік з саду. Він думав, що його ніхто не помітить. Але Куратори саду все бачили і дозволили йому цю втечу. Тії-Нн попрямував до Полум'яних.
— А можна мені теж створити свій всесвіт?
— Ти думаєш, що вже готовий творити? Ти впевнений? — Посміхнувся один з Полум'яних.
— Так!!! — Відповів Тії-Нн. — Я вмію керувати потоками світла і вирощувати квіти.
— Ти ще зовсім маленький. Твоєї енергії недостатньо для створення нового всесвіту.
— Ну можна тоді хоча б галактику?
— Тії-Нн!!! Давай ми дамо тобі завдання під силу. — Посміхнулася Полум'яна.
— Яке? Може мені створити планету?
— Ні. Ми покажемо тобі планету. Просту планету. Її нещодавно створили в 3-вимірному світі, а ти виростиш на ній квіти. Це будуть щільні квіти. З матерії. Ти знаєш що таке матерія?
— Я знаю, як виглядає матерія. Я бачив. Але квіти? Це ж так просто!!! Чому квіти?
— Тому що це буде твоє завдання. І це непросто. Твої квіти будуть розумними. Ти даш їм право вибирати і мислити. Це складне завдання. Створити гармонійний сад з мислячих квітів. І якщо у тебе це вийде, ми доручимо тобі складнішу роботу.
— Добре. Я згоден. Я вирощу найпрекрасніший сад у всесвіті. І дуже швидко.
— Не квапся, Тії-Нн, ця планета знаходиться в іншому всесвіті. Там набагато менше вимірів і світла. Там мало радості. Там менше квітів. І тобе чекає складний перехід. Ми навчимо тебе як стискати своє світіння, щоб той всесвіт зміг прийняти тебе і не згоріти в сяйві твоєму. І, звичайно, Куратори, що працюють в ньому, придивіться за тобою.
Сподіваюся ти не проти? Ти завжди зможеш запитати у них поради або допомоги. Твоє завдання не надто важке. Тобі навіть не доведеться втілюватися в щільне тіло.
Тії-Нн задумався. Він ще жодного разу не залишав свій будинок, свій всесвіт. Він чув, що є інші. Він бачив їх, через бар'єр ....
— Я хочу — відповів він. — Я згоден.
— Ну що ж, полетіли ......
* * *
Ось і бар'єр. Перехід. Ух ти!!! Тії-Нн стиснув своє сяйво, ущільнився і увійшов в тунель. Всього лише мить. І ось перед ним постав інший всесвіт. Інший світ.
— Тут темно. Чому?
— Темно для тебе, але не для Сутностей і Душ, що живуть тут. Ти вийшов з Джерела в 18-мірному всесвіті. А тут вимірів 12. Тому тобі тут темно.
— А навіщо ми сюди прийшли? Навіщо ви сюди прийшли? Нехай місцеві Полум'яні самі творять в своєму світі.
— Нас просили. Ми погодилися. Летимо. Ми покажемо тобі твою планету.
Ось і планета. Біля зеленої зірки всього три планети і на одній з них Тії-Нн повинен виростити сад.
Тії-Нн оглянув планету… і взявся до роботи.
* * *
… Він виростив прекрасний сад. Квіти покривали всю планету. Всіх мислимих і немислимих форм, розмірів і кольорів. Вони росли всюди. На землі, у воді, на деревах. Деякі просто висіли в атмосфері.
Тії-Нн навчив їх літати. Ходити. Бігати. Плавати. Всі квіти були рухливими. Вони легко обтрушували своє коріння і переміщалися куди їм хотілося.
Тії-Нн вдихнув в них не тільки іскри Душ, а й Розум. Навчив говорити. І вони говорили з ним. Про любов, про гармонію, про свої бажання та мрії. Просили розповісти про інші світи.
Тії-Нн створив прекрасний сад. Він був задоволений і гордий собою і вирішив трішки відпочити, перш ніж кликати Кураторів і пред'являти їм свою роботу.
Він згорнувся в маленьку блакитну кулю, що світиться і занурився в себе.

….Тіі-Нн відкрив очі і не повірив їм. Що це? Де його прекрасний сад? Де яскраві фарби? Де радість і щастя? Де гармонія його світу? Куди все зникло?
Він бачив той же сад і ті ж квіти, але вони всі поміняли колір на понуро сіро-чорний. Вони стояли сумними і в'янули.
— Лотос, мій прекасний білосніжний лотос? Що стало з тобою? Чому ти покинув своє озеро і сидиш на сонці?
А ти, Троянда? Навіщо ти влізла в морську воду? Ти ж знаєш, вона згубна для тебе!
О, мої Орхідеї, ви навіщо зі стовбурів дерев перебралися на луг?
А польові квіти, навіщо ви влізли в болото? Так, що це з вами? І для чого цей жахливий колір? Хіба я вирощував такий сад? Чому кругом біль, печаль, страждання? Для чого ви катуєте себе? Хоч хтось із вас відповість мені?


Далі буде...

+2
634
RSS
А для чого подрібнювати оповідання на декілька частин?!
Це автор так зробив
09:10
+2
Початок гарний. Дякую, Дзвінко.
03:43
+2
Даш — даси. Недавно ось онука Настя запитала мене, ЯК ПОЯВИВСЯ ПЕРШИЙ БОГ?
Гарне питання. І що ви на це відповіли?

Випадкові Дописи