Рівні людської свідомості (Частина 1)

Просвітлення. Прямуємо до Цілісності!

Рівні людської свідомості (Частина 1)

Мільйони вимірювань, зроблені протягом багаторічного дослідження, визначили шкалу оцінок, які відповідають загальновідомим наборам шаблонів поведінки і емоцій. Ми розробили нижченаведену класифікацію енергетичних полів, яка проста для розуміння і заснована на точних клінічних даних.

Дуже важливо пам'ятати, що ці оцінки є не арифметичною, а логарифмічною прогресією. Тобто рівень 300 балів не є подвоєнням рівня 150 балів; мова йде про 300 в десятому ступені (10300). Таким чином, збільшення показника хоча б на кілька балів говорить про значне зростання сили; в міру руху вгору за шкалою сила збільшується багаторазово.

Способи вираження різних рівнів людської свідомості мають ґрунтовний характер і далекосяжні наслідки; їх вплив одночасно величезний і невловимий. Всі рівні нижче 200 балів здійснюють руйнівну дію як на життя окремої людини, так і на життя суспільства в цілому; всі рівні вище 200 балів є вираженням творчої сили. Рівень 200 балів являє собою критичну точку, яка розділяє сфери дії насильства і сили.

Говорячи про взаємозв'язок емоцій і енергетичних полів свідомості, необхідно пам'ятати, що вони рідко виявляються в чистому вигляді. Рівні свідомості завжди мають комбінований характер; людина може діяти на будь-якому рівні в одній сфері і на зовсім іншому рівні в іншій сфері свого життя. Сукупний рівень свідомості людини є сумарним виразом впливу всіх цих рівнів.

ЕНЕРГЕТИЧНИЙ РІВЕНЬ 20: ГАНЬБА

Рівень Ганьби знаходиться в безпосередній близькості до смерті, до якої людина може прагнути, щоб позбутися від безчестя шляхом самогубства або, в менш вираженому випадку, відмови від подальших дій для продовження життя. В останньому випадку мова може йти про смерть від нещасного випадку, якого можна було б уникнути. Всі ми знаємо про той біль, який відчуваємо, «втративши своє обличчя», втративши довіру, ставши персоною нон грата. Ганьба змушує нас опустити голову і ховатися, відчуваючи бажання стати невидимкою. Вигнання є частим супутником ганьби, а в первісних суспільствах, звідки ми всі беремо початок, вигнання означало смерть.
Ранній негативний життєвий досвід, наприклад, сексуальне насильство, що веде до ганьби, робить свій вплив на особистість протягом усього її життя, якщо тільки ці проблеми не будуть успішно вирішені за допомогою відповідної терапії. Згідно Фрейду, ганьба призводить до виникнення неврозу. Він шкодить емоційному і психологічному здоров'ю і як наслідок низької самооцінки піддає людину високому ризику фізичного захворювання. Зазнавши ганьби людина стає сором'язливою, одинокою і замкнутою.
Ганьба є ознакою жорстокого поводження, і його жертви часто самі стають жорстокими людьми. Ті, що пережили ганьбу діти жорстоко поводяться по відношенню до тварин і один до одного. Поведінка людей, чия свідомість перебуває на рівні 20 балів, небезпечна. Вони схильні до галюцинацій, в яких переживають викриття, а також параної; деякі стають психопатами або здійснюють витончені злочини.
Деякі люди, які відчули ганьбу, намагаються компенсувати її за допомогою перфекціонізму і суворості, перетворюючись в об'єкт маніпулювання і проявляючи нетерпимість і фанатизм. Сумно відомими прикладами таких людей можуть бути високоморальні екстремісти, що створюють комітети пильності, проектуючи тим самим власний підсвідомий сором на оточуючих, що дозволяє їм згодом виправдовувати свою критику на їхню адресу. Серійні вбивці також часто діють, виходячи з сексуального моралізму, пояснюючи свої вчинки бажанням покарати «поганих» жінок.
Знижуючи рівень свідомості людини в цілому, ганьба робить її вразливою до інших негативних емоцій і тому часто стає джерелом неправдивої гордині, гніву і почуття провини.
Почуття провини, яке часто використовується нашим суспільством з метою маніпулювання і покарання, має цілий ряд проявів, наприклад докори сумління, самозвинувачення, мазохізм і повний набір симптомів жертви. Неусвідомлене почуття провини стає причиною психосоматичних захворювань, схильності до нещасних випадків і суїцидальної поведінки. Багато людей борються зі своїм почуттям провини протягом усього життя, в той час як інші безуспішно намагаються сховатися від нього, забуваючи про мораль і абсолютно заперечуючи доцільність цього почуття.


ЕНЕРГЕТИЧНИЙ РІВЕНЬ 30: ПОЧУТТЯ ВИНИ


Домінування почуття провини призводить до того, що людина стає заклопотаною своєю «гріховністю», невблаганною, суворою і позбавленою будь-яких емоцій, що часто використовується релігійними демагогами з метою насильства і контролю. Торговці «гріхом-і-прощенням», коли мучаться думками про покарання, ймовірно, таким чином або намагаються висловити власне почуття провини, або проектують його на інших людей.
Субкультури, схильні до самобичування, часто проявляють інші вроджені форми жорстокості, наприклад публічне ритуальне вбивство тварин. Почуття провини викликає лють, яка нерідко знаходить своє вираження через вбивство. Смертна кара є прикладом того, як вбивство приносить задоволення натовпу, який страждає комплексом вини.

ЕНЕРГЕТИЧНИЙ РІВЕНЬ 50: АПАТІЯ

Цей рівень співвідноситься з бідністю, відчаєм і безвихідністю. Навколишній світ і майбутнє виглядають безрадісними; життя набуває пафосний відтінок. Це стан безвиході; його жертви перебувають в тяжкому становищі у всіх сферах свого життя, їм не вистачає не тільки матеріальних засобів, а й енергії, щоб скористатися тим, що у них є. Якщо вони не отримують зовнішньої підтримки в особі дбайливих друзів і близьких, вони можуть загинути в результаті пасивного самогубства. Втративши бажання жити, вони байдуже дивляться на світ, не реагуючи ні на які подразники, до тих пір, поки їх погляд не стає безглуздим і у них не залишається сили навіть на те, щоб проковтнути приготовлену для них їжу.
Це рівень, на якому знаходяться бездомні і ізгої суспільства. Це також стає долею багатьох людей похилого віку і тих, хто опиняється в ізоляції через хронічну або прогресуючу хворобу. Байдужі люди стають залежними; ті, хто перебуває в стані апатії, набувають «незграбність» і повільність і стають тягарем оточуючим.
Дуже часто суспільство не відчуває бажання допомагати культурам або людям, що знаходяться на цьому рівні, оскільки вони сприймаються тільки як чорна діра, куди йде велика кількість грошей і засобів. Це рівень вулиць Калькутти, де насмілюються з'являтися тільки такі праведники, як мати Тереза і її послідовники. Це рівень відмови від надії, і далеко не всі мають мужність поглянути правді в очі в подібних умовах.

ЕНЕРГЕТИЧНИЙ РІВЕНЬ 75: ГОРЕ

Цей рівень пов'язаний з сумом, втратами і зневірою. Більшості з нас траплялося відчувати подібні почуття протягом нетривалих періодів часу, однак ті, хто залишаються на цьому рівні, вибирають життя, наповнене постійними жалем і депресією. Це рівень скорботи, тяжкої втрати і жалю про минуле. Це також рівень, на якому знаходяться вічні невдахи і ті закоренілі гравці, які сприймають програш як частину свого способу життя, що часто призводить до втрати роботи, друзів, сім'ї і нових можливостей, а також грошей та здоров'я.
Хворобливі втрати в дитинстві і юності роблять людину вразливою і змушують її пасивно приймати горе, наче печаль стає платою за життя. У стані горя людина всюди бачить смуток: печаль маленьких дітей, сумні події в світі і в житті в цілому. Цей рівень впливає на сприйняття людиною всього буття. Однією з ознак синдрому втрати є переконаність в неможливості замінити те, що було втрачено, або те, що воно символізувало. Ми стикаємося з узагальненням щодо окремих ситуацій або подій, так що втрата коханої людини прирівнюється до втрати любові в цілому. На цьому рівні такі емоційні втрати можуть привести до серйозної депресії або смерті.
Хоча рівень Горя є кладовищем життя, воно має більшу енергію, ніж Апатія. Тому коли апатичний пацієнт, який переніс травму, починає плакати або кричати, ми розуміємо, що йому стає краще. Як тільки з'являються сльози, він знову починає приймати їжу.

Продовження — Рівні людської свідомості (Частина 2)

+3
1659
RSS
21:16
+2
Друже Доброславе, дякую за цю публікацію. Запропонована кількісна оцінка свідомості — це щось нове. Але що саме вимірюється і як це робиться?
Але що саме вимірюється і як це робиться?

О!!! Не лише у мене виникли запитання щодо шкали оцінок
А чому апатія має вищий рівень ніж ганьба чи почуття провини? Навіть з наведеного опису видно, в апатичної людини менше енергії від тої, яка переживає ганьбу.

Випадкові Дописи