Рівні людської свідомості (Частина 3)

Просвітлення. Прямуємо до Цілісності!

Рівні людської свідомості (Частина 3)

Початок — Рівні людської свідомості (Частина 2)

ЕНЕРГЕТИЧНИЙ РІВЕНЬ 200: СМІЛИВІСТЬ

На рівні 200 балів вперше з'являється сила. Коли ми досліджуємо об'єкти, що знаходяться на енергетичних рівнях нижче 200 балів, ми виявляємо і з легкістю можемо це підтвердити, що всі вони відрізняються слабкістю. З іншого боку, кожна людина стає сильнішою у відповідь на дію підтримуючих життя полів вище рівня 200 балів. Це грань, яка розділяє позитивні і негативні життєві фактори. На рівні Сміливості людина знаходить справжню силу; тому це також рівень довіри і повноважень. Це область досліджень, досягнень, стійкості і рішучості. На більш низьких рівнях світ здається позбавленим надії, сумним, лякає або повний перешкод; але на рівні Сміливості життя перетворюється в захоплюючу, багатообіцяючу і цікаву пригоду.
Сміливість передбачає готовність пробувати нове і боротися з мінливістю долі. На цьому енергетичному рівні людина здатна розгледіти і з успіхом скористатися можливостями, які надає їй життя. Наприклад, на рівні 200 балів з'являється енергія, яка дозволяє накопичувати нові професійні навички. Для людини стають досяжні особистісний розвиток і отримання освіти. Вона здатна протистояти страхам або недолікам характеру і розвиватися всупереч усім перешкодам, а тривоги не заважають їй, як раніше, прагнути до своїх цілей, як це відбувається на більш низьких рівнях розвитку. Перешкоди, які завдають поразки людям, чия свідомість залишається нижче рівня 200 балів, перетворюються в додаткові стимули для тих, хто досяг першого рівня справжньої сили.
Люди на цьому рівні повертають світу стільки ж енергії, скільки забирають; на більш низьких рівнях цілі народи або їх окремі представники викачують енергію з суспільства, не даючи нічого взамін. Досягнувши успіху, люди починають більше цінувати і поважати себе, тому їх сила постійно збільшується. На цьому рівні життя стає по-справжньому продуктивним.
Колективний рівень свідомості людства протягом багатьох століть залишався на рівні 190 балів і, що дивно, виріс до своєї поточної позначки в 204 бали тільки протягом останнього десятиліття.
Енергія стає ще більш позитивною, коли ми піднімаємося на наступний рівень під назвою Нейтралітет. Нижче 250 балів свідомість схильна бачити дихотомії і займати жорсткі позиції, що суперечить складному і багатофакторному устрою світу, який не складається виключно з білого і чорного кольорів.
Дотримання подібних поглядів створює поляризацію, а поляризація, в свою чергу, призводить до протистояння і поділу. Як і в бойових мистецтвах, жорстка позиція перетворюється в уразливе місце; те, що не гнеться, має бути зламано. Відмова від створення перешкод і опору, що зменшують енергію людини, дозволяє нейтралітету бути більш гнучким і уникати засудження, даючи реалістичну оцінку проблемам, які виникають. Дотримуватися нейтралітету означає бути відносно неприв'язаним до результатів; відмова від свого бажання більше не ототожнюється з поразкою, страхом чи фрустрацією.

ЕНЕРГЕТИЧНИЙ РІВЕНЬ 250: НЕЙТРАЛІТЕТ

На рівні нейтралітету людина здатна сказати: «Що ж, якщо я не отримаю цю роботу, я отримаю іншу». Це початок шляху до внутрішньої довіри; відчуваючи свою силу, людина вже не так легко піддається страхам. Нею не керує прагнення будь-що довести. Відчуття того, що життя з його злетами і падіннями в своїй основі прекрасне, якщо навчитися пристосовуватися до будь-яких обставин, властиве людині, що знаходиться на рівні 250 балів.
Люди на рівні нейтралітету відчувають себе благополучними; відмінною рисою цього рівня є впевненість в здатності жити в нашому світі. Це рівень безпеки. З людьми на рівні нейтралітету легко порозумітися, вони стають надійними друзями і колегами, тому що не прагнуть до конфлікту, суперництва або звинуваченням. Поруч з ними затишно, в основному вони завжди перебувають у спокійному стані духу. Вони не схильні засуджувати оточуючих і не відчувають ні найменшої потреби контролювати вчинки інших людей. Відповідно, оскільки ці люди цінують свободу, їх також досить важко контролювати.

ЕНЕРГЕТИЧНИЙ РІВЕНЬ 310: ГОТОВНІСТЬ

Цей вельми високий рівень енергії може розглядатися як ворота до більш високих рівнів. Якщо, наприклад, на рівні нейтралітету людина виконує свою роботу задовільно, на рівні Готовності вона справляється з нею добре, і її чекає успіх у всіх починаннях. Тут ми спостерігаємо швидке зростання; ці люди обрані для перемог і досягнень. Готовність має на увазі, що людина змогла подолати внутрішній опір життя і готова стати її активним учасником. Люди з рівнем нижче 200 балів схильні до замкнутого способу життя, однак на рівні 310 балів відбувається серйозне розкриття. На цьому рівні люди стають щирими і доброзичливими, тому соціальний і матеріальний успіх приходить до них майже автоматично.
Люди на рівні Готовності ніколи не страждають від безробіття; вони беруться за будь-яку роботу, якщо це необхідно, придумують для себе заняття чи починають самостійну підприємницьку діяльність. Вони не відчувають себе приниженими, працюючи в сфері послуг, і трудяться на благо суспільства. Вони також прагнуть вирішити свої внутрішні суперечності і не мають будь-яких істотних перешкод для подальшого навчання.
На цьому рівні людина володіє високою самооцінкою, яка знаходить своє підкріплення завдяки визнанню і подяці з боку суспільства. Готовність здатна відчувати співчуття і чуйна до потреб інших людей. Ці люди стають будівельниками суспільства і меценатами. Завдяки своїй здатності відновлюватися після неприємних подій і вчитися на власному досвіді вони знаходять можливість самостійно коригувати свої вчинки. Позбувшись від гордині, вони готові поглянути в обличчя своїх недоліків і засвоїти уроки. На рівні Готовності люди стають прекрасними учнями. Вони легко навчаються і являють собою величезне джерело сили для суспільства.


ЕНЕРГЕТИЧНИЙ РІВЕНЬ 350: ПРИЙНЯТТЯ

На цьому рівні свідомості найзначніша зміна відбувається, коли людина розуміє, що вона сама є джерелом і творцем власного життя. Прийняття цієї відповідальності є відмінною рисою на даному рівні розвитку, яка характеризується здатністю жити в гармонії з життєвою силою.
Всі люди, що знаходяться на рівнях нижче 200 балів, безпорадні і вважають себе жертвами, відданими на милість долі. Це відбувається через переконання, що джерелом щастя або причиною проблем є якийсь «зовнішній» чинник. На рівні Прийняття ми бачимо величезний стрибок у розвитку людини, який повертає назад її внутрішню силу, завдяки розумінню того, що джерело щастя знаходиться всередині нас. На цьому більш високому рівні свідомості ніщо, що знаходиться «зовні», не здатне зробити нас щасливими, а любов виявляється почуттям, що зароджуються всередині нас, а не присутнім в нашому житті завдяки діям інших людей.
Прийняття не слід плутати з пасивністю, яка є симптомом апатії. Ця форма прийняття дозволяє приймати життя таким, яким воно є, не намагаючись змусити його відповідати нашим власним очікуванням. Через прийняття ми знаходимо спокій, а сприйняття стає глибшим, оскільки ми відмовляємося від заперечення. Тепер людина здатна бачити речі без спотворень або помилкових тлумачень; життєвий контекст розширюється настільки, що вона може «побачити картину в цілому». Прийняття за своєю природою тісно пов'язане з гармонією, відповідністю і правильністю.
Людина на рівні Прийняття не прагне визначити, що правильно, а що ні; замість цього вона намагається знайти вихід із складних ситуацій та можливі шляхи вирішення проблем. Його не бентежить і не лякає важка робота. Довгострокові цілі переважають над короткостроковими; її самодисципліна і майстерність вражають оточуючих.
На рівні Прийняття нас не можуть розділити конфлікт або протистояння; ми розуміємо, що інші люди мають такі ж права, поважаємо рівність. У той час як більш низькі рівні характеризуються суворою непохитністю, на даному рівні виникає соціальний плюралізм як спосіб вирішення проблем. Тому тут відсутні дискримінація або нетерпимість. Людина розуміє, що рівність не перешкоджає різноманітності; Прийняття швидше приєднує, ніж відкидає.

ЕНЕРГЕТИЧНИЙ РІВЕНЬ 400: РОЗУМ

Інтелект і здоровий глузд виходять на передній план після того, як людині вдається впоратися з надмірною емоційністю, яка властива попереднім рівням. Розум здатний справлятися з великими, складними обсягами інформації і приймати правильні і швидкі рішення; розбиратися в заплутаних взаємостосунках, відтінках і незначних відмінностях; крім того, майстерне управління символами як абстрактними поняттями набуває тут всю велику важливість. Це рівень науки, медицини і постійно зростаючої здатності концептуалізації і осмислення того, що відбувається. Знання та освіта перетворюються в безцінний капітал. Розуміння і інформація стають основними інструментами для досягнення поставлених цілей на даному рівні 400 балів. Це рівень нобелівських лауреатів, великих державних діячів і верховних суддів. Ейнштейн, Фрейд і багато інших важливих історичних постатей та мислителів належать даному рівню.
Серед недоліків цього рівня можна назвати невміння ясно розуміти різницю між символами і тим, що вони означають, а також плутанину між реальним і уявним світами, яка обмежує розуміння причинності. На цьому рівні легко не помітити ліс за деревами і, опинившись в світі чистих концепцій і теорій, упустити найголовніше. Схильність до роздумів може обернутися порожнім теоретизування. Розум обмежений тим, що він не здатний проникнути в суть речей або відшукати ключову ідею в складному питанні.
Сам по собі розум не може вказати шлях до істини. Він генерує величезний обсяг інформації і може обробляти документальні дані, проте не здатний вирішити протиріччя в отриманих відомостях або висновках.
Всі філософські аргументи звучать дуже переконливо. Хоча розум корисний в світі техніки, де панують логічні методології, як не парадоксально, Розум є найсерйознішою перешкодою на шляху до досягнення більш високих рівнів свідомості. Вихід за межі цього рівня зустрічається в нашому суспільстві досить рідко.

Продовження — Рівні людської свідомості (Частина 4)

+3
735
RSS
21:41
+2
Гадаю, назва НЕЙТРАЛІТЕТ не відповідає суті цього рівня свідомості. Краща назва ВАРІАТИВНІСТЬ.
10:13
+2
Перечитавши цю публікацію, я звернув увагу на рівень ГОТОВНІСТЬ (310). Цей рівень свідомості мають ЩИРІ й ДОБРОЗИЧЛИВІ люди. Ці риси характеру у великій мірі має наш товариш Тимур. Мабуть, і ви вже в цьому переконалися…
Так само й ви, пане Анатолію, теж маєте такі риси характеру.
Люди на рівні Готовності ніколи не страждають від безробіття; вони беруться за будь-яку роботу, якщо це необхідно, придумують для себе заняття чи починають самостійну підприємницьку діяльність.

Ці слова точно про вас.
Ну, так…
І я ось зараз теж абсолютно без всякого примусу взявся готувати їжу для нашої родини…
То що, вже мій енергетичний рівень не 250, а 310?!

От наскільки непевна річ — самооцінювання…
16:43
+2
Дякую, Дзвінко, за добре слово. От що значить оцінка! То я теж, мабуть, маю рівень свідомості ГОТОВНІСТЬ (310). Щирі і доброзичливі люди є навкого нас. Просто їх треба помітити й підтримати. Але, Дзвінко, серед таких людей я таки вирізняю Тимура. В нього є надзвичайна потреба ДОПОМАГАТИ ближньому. Дякую ще раз тобі, друже, просто за те, що ти є!
Та будь ласка…

Просто є небезпека, що оцінюючи самих себе й вишукуючи ті чи інші ознаки, можна поступово самопроголоситися «вчителями з енергетикою +1000». От чого б хотілось уникнути, то це подібного самозвеличення…
23:24
+1
Провів тест тричі. Отримав наступні результати:

  • — 430

  • — 450

  • — 450


Середньоарифметичне (430 + 2х450) / 3 = 443,(3) ~ 440


І так — обручка на пальці викривляє результат: з нею виходить 500!
23:47
+1
400 — це РОЗУМ. А 500 — це вже, здається, РАДІСТЬ? Тимуре, розкажи, як САМЕ це ти робив?
Ні, 500 — це ЛЮБОВ
Робив все, як на відео — двома пальцями, зведеними у «сплетені кільця»:

Відкалібровувався на своєму імені.
Тільки на відео у цієї жінки є й обручка, і браслет — то все це треба зняти! Якщо на шиї металевий ланцюжок або сережки у вухах — зняти також! Бо замкнений металевий контур на тілі викривлює результати.

Жінка не зняла металевих прикрас — це може викривити результат. Краще зняти.
Я ношу на безіменному пальці правої руки золоту обручку, з нею виходить 500, без неї — 440.
Я ношу на безіменному пальці правої руки золоту обручку, з нею виходить 500, без неї — 440.


Це лише свідчить про те, що одружений чоловік стає більш духовним.
Можливо. Я про це теж думав. Бо це символ відданості подружньому життю — і з ним я дотягую саме до рівня «Любов»!..

Тим не менш, ведучий на відео вимагає перед початком тесту зняти з тіла всі замкнені металеві контури… І що я можу зробити?! Він же фахівець — не я…

А так обручку я носив завжди відтоді, як одружився, за виключенням військової кафедри й офіцерських таборів (там можна зачепитися за якесь залізяччя й без пальця залишитись), того періоду, як розвозив алкогольні напої по комерційних кіосках (тоді обручка почала царапатися) і в лікарнях (на МРТ і перед операціями лікарі вимагають знімати, якщо тільки в палець не вросла).

Ну, а в цілому:

Це рівень справжнього щастя, однак, хоча світ перебуває в постійному пошуці любові і всі існуючі релігії оцінюються в 500 балів і вище, цікаво відзначити, що тільки 0,4 відсотка населення світу досягає цього рівня розвитку свідомості.

Ну, то й добре. Зайвий аргумент за те, щоб не знімати обручку — най би навіть в палець вросла! Якщо це дозволяє увійти в 0,4% населення й миттєво охоплювати суть речей в цілому — це добре. Як для письменника — дуже навіть згодиться.

Бо що таке «Розум» без «Любові»?..

На цьому рівні легко не помітити ліс за деревами і, опинившись в світі чистих концепцій і теорій, упустити найголовніше. Схильність до роздумів може обернутися порожнім теоретизування. Розум обмежений тим, що він не здатний проникнути в суть речей або відшукати ключову ідею в складному питанні.
<...>
Розум є найсерйознішою перешкодою на шляху до досягнення більш високих рівнів свідомості. Вихід за межі цього рівня зустрічається в нашому суспільстві досить рідко.

Отож вирішено: носитиму обручку!


UPD. До речі, пригадав цікавий випадок… Якось в грудні 2009 року ми поїхали відпочивати до Єгипту. Щоб здешевити тур, взяли з собою дружину одного з контрагентів Олени. Молода жіночка, трохи старша нашої Люсі. Жили вони разом. А тур на 4-х дешевший, ніж на 3-х…
Ну, отож поїхали ми на екскурсію «3 острови» — це цілий день, проведений на кораблику посеред Червоного моря, перехід від острова до острова, купання… Олену вже тоді прооперували, з протезом в коліні навіть в Червоне море в грудні не дуже-то полізеш. Тож на екскурсію поїхали я, Люся і ця жіночка. І от треба ж, щоб під час купання в морі на зупинці біля одного з островів у неї зіслизнула обручка з пальця і втонула!!! Божечки, як вона плакала: у неї з чоловіком і так відносини були не дуже, а тут вона загалом казала, що він її приб'є…
Я дуже добре плаваю, полюбляю пірнати — щоправда, без акваланга… Це зараз я все, а коли раніше на подібні екскурсії їздив, то неодмінно брав напрокат ласти, маску і трубку. Отож мене як підштовхнуло щось з середини: нашвидку помолився, попросив її показати, де вона приблизно плавала, коли вронила обручку — і вперед! Море було не надто тепле — десь +18°С, глибина — 4 метри з гаком. Проте я мало того, що дістав до дна (хоча вода тиснула на вуха конкретно), але всього лише з другого підходу таки побачив ту обручку!!! Лежала на пісочку на відноті, як миленька!!! Божечки, як та жіночка раділа!!! І всі екскурсанти дивились на мене, як на чарівника. Чесне слово.
08:01
+2
А от про що свідчить те, що я не люблю носити ні кілець, ні ланцюжків?
Це свідчить про те, що ти не любиш носити ні кілець, ні ланцюжків
От не любиш, і все!
Звичка така.
А в мене з цим тестом ніц не виходить. То 75 балів, то 450. Такого великого розриву не може бути ротягом 10 хвилин.
Не знаю, не знаю…
Мабуть, Ви не можете домовитися з власним тілом!

Бо я навмисно провів контрольну серію тестів: сьогодні, просто зараз без обручки 450, з обручкою знов стабільно 500.

Як бачите, порівняно з позавчорашньо-вчорашньою серією без обручки є невеличка розбіжність на +10 (та й то спричинена тим, шо при найпершому замірі було 430, а 450 було при 2-3 замірах). Зате при тестуванні з обручкою результат у мене загалом не змінився.

Випадкові Дописи