До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

У ЩО ВІРИТЬ МАТЕРІАЛІСТ? (коротко)-01.17

У ЩО ВІРИТЬ МАТЕРІАЛІСТ? (коротко)-01.17

Матеріаліст гадає, що Всесвіт розпочався із Великого вибуху і сталося це само собою понад 13,7 мільярдів років тому із точки гіпервисокої густини. Розжарена матерія потоками виливалася у простір із величезною швидкістю. Із тої маси утворилися протогалактики і зірки-сонця. Навколо зірок закружляли планети. Там, де температура, тиск, радіація та інші фактори, а також наявність органічних елементів сприяли народженню життя, то там воно і розпочалося.
Такі умови були на планеті Земля, де й утворився сам собою оазис життя. Отак від простого до більш складного, від вірусів до бактерій, від одноклітинних водорослей до складніших організмів і розвивалося життя в еволюційному напрямі. Крім рослин появилися й тварини, які призвичаювалися до мінливих умов життя і самі змінювалися. Керували ними інстинкти: умовний і безумовний — цей прообраз свідомості.
Під тиском еволюції появилася і людина, спочатку як тварина, що усвідомила саму себе. Матеріаліст вважає, що людські думки, мрії і сподівання, а також сни та схоже відноситься до сфери духу і породжується матерією. Дикуни якось олюднювалися, гуртуючись у роди і племена, чому сприяла праця і мова, які появилися із необхідності спільної боротьби із жорстокою і ворожою природою. Від тих часів і донині людина шукає собі заступника і охоронця в Бога, спочатку родового, а потім племінного, а понад три тисячі років тому — і в єдиного Бога.
Матеріаліст вважає, що через свою слабкість перед усім чужим і ворожим людина видумала собі Бога, а насправді його нема. Він вірить у прогрес людства і вважає, що сила людини — у знанні. Варто все пізнати, оцінити усі зв”язки, структуру матерії, пізнати, як функціонує живе і тоді людина підкорить собі Всесвіт. Тоді вона буде навіть своє зношене тіло міняти як сорочку. Бо вже подолані страшні інфекції, середня тривалість життя людини виросла більш як на 10 років, а японці, захотівши, підросли на 10 см. Сенс життя в безконечному пізнанні Всесвіту і перетворенню його собі на користь.
Матеріаліст дотримується деяких норм людського співжиття. Він засуджує вбивство, але вважає його своїм законним правом при захисті власного життя та інтересів родини і держави. Чи можна красти? У свого — ні, а в чужого можна. А брехати? Ні! Але собі на користь та в інтересах своєї родини чи держави — можна. Матеріаліст шанує батька-матір та любить своїх дітей поки вони йому не заважають. Перелюбство? Мені можна, а їй (йому) — ніколи!
А як треба жити? Треба жити так, щоб завтра було краще ніж сьогодні. Було б добре, якби на землі не було бідних, нещасних, хворих, калік і недорік. Та це стане можливим, якщо всі матимуть високу самосвідомість і злагоджено будуть працювати на загальнолюдське благополуччя.
Все багатство досягається людською працею. А критерієм істини є практика.

+4
604
RSS
17:50
+2
Давненько це було колись написано. В ті часи, коли я визначався із формуванням власного світогляду. Ану, матеріалісти й ідеалісти, скажіть, чи я правильно відобразив світогляд матеріаліста? Може щось і прибрехав?
А до чого тут ідеалісти?! Нехай матеріалісти самі за себе розписуються.
19:25
+1
Друже, не знаю як це було з тобою, а мій світогляд мінявся з віком. В дитинстві я був ідеалістом. Потім переконаним матеріалістом. А тепер вже я не менш переконаний ідеаліст. Тому я вище й описав світогляд переконаного матеріаліста.
Ну, що було — загуло.
З мене також виховували зразкову радянську дитину.
Ясна річ, мені також втовкмачували, що «релігія є опіумом для народу» і все таке інше. Я зачитувався «Оволом». Від «Забавної Біблії» Лео Таксіля був у захваті. Але вже «Забавне Євангелі» мене розчарувало. Тоді я вирішив пошукати відповіді на деякі свої запитання до життя — але то був 9 клас… Тоді я був… «матеріалістом з низкою запитань», на які не мав відповідей.
Принаймні у мене вистачало клепки в голові, щоб зрозуміти, що я не маю всієї необхідної інформації для роздумів. Принаймні поки що… Поки навчався в школі, а не в інституі.
Дійшовши до кінця навчання в КПІ, жодних відповідей на свої основоположні запитання я так і не отримав. Головне в цьому, що ти написав наприкінці:

Сенс життя в безконечному пізнанні Всесвіту і перетворенню його собі на користь.

В підсумку це дає та-а-акий неомежений махровий егоїзм, що аж лячно!!! Й нічим це компенсувати неможливо. А витягнеш цю «цеглинку» — розсипається вся матеріалістична конструкція!..

Отже, має бути щось іще…

Таким чином, матеріалізм не витримує перевірки практикою, яку ж сам він і вважає критерієм істини.
21:46
+1
Дякую. Влучно написано щодо світогляду матеріаліста. Найбільше чомусь стурбувала мене фраза «міняти своє зношене тіло, як срочку» та «підкорити Всесвіт»!
А чому, цікаво?! Якщо люди навчилися навіть штучне серце вставляти — чом би не поговорити про «переселення» в механічне на 100% тіло?! А його вже легко замінити, як ту сорочку…
Андроїд
А коли я був маленьким радянським хлопчиком, то тільки й розмов було, як би ото повернути північні ріки на південь… То чом би Всесвіт не підкорити, а підкоривши — не перековбасити, як хоче твоя ліва нога?!
Поворот північних рік на південь
00:04
+2
Чи можна красти? У свого — ні, а в чужого можна. А брехати? Ні! Але собі на користь та в інтересах своєї родини чи держави — можна. Матеріаліст шанує батька-матір та любить своїх дітей поки вони йому не заважають. Перелюбство? Мені можна, а їй (йому) — ніколи!

Пане, Анатолій, Ви теж дотримувалися таких поглядів коли були матеріалістом? І взагалі, цікаво, звідки Ви взяли твердження про матеріалістів, які описані в цитаті вище.
05:55
+2
Друже Доброславе, ти ж знаєш, що жити в суспільстві і бути цілком вільним від нього, неможливо. А звідки я це все взяв? Та просто бачу й аналізую життя людей, більшість з яких і нині є матеріалістами
09:07
+2
Ну, я, коли багато років назад вважав себе матеріалістом, то не помічав подібних думок за собою , тому й уточнюю звідки Ви це витягнули.

А в загальному, думаю, умовно можна поділити матеріалізм на кілька типів, які відображають різні рівні розвитку свідомості людини.

Наприклад, «нижчий тип матеріалізму» — це коли людина знаходиться ще на такому рівні розвитку, коли у неї немає потягу до пізнання Всесвіту і вона навіть ще не здатна сприйняти примітивні загальноприйняті релігійні системи. До цього рівня переважно відносяться представники різних кримінальних банд, хронічні злочинці і т.п.
І «вищий тип матеріалізму» — той рівень, на якому опиняється людина, яка раніше перебувала на рівні примітивних загальноприйнятих релігій, але почала розуміти, що «тут щось не чисто» і кинулася в протилежну крайність.
Такий матеріалізм є в першу чергу протестом проти релігії, але в той же час людина, яка досягла цього рівня, піднялася вище ніж перебувала до цього, оскільки тут уже з'являється тяга до інтелектуального пізнання Всесвіту, а не тільки до тупої віри.
Хоча навіть такий рівень є тільки однією сходинкою, через яку, думаю, більшість людей досить швидко перестрибує.
09:55
+2
Мені не хотілось відповідати замість Анатолія, але те, про що він каже, найкраще демонструє монолог Скарлетт О'Хари з фіналу 1-ї серії «Віднесених вітром»:


«Я збрешу, вкраду, вб'ю — але більш ніколи не голодуватиму, ніколи!!!»

Хоча Скарлетт бере у свідки Бога, це нічого не означає: вона ж апелює до «клятих янкі», а Бога всього лише бере у свідки! Вона присягається перед людьми, діє на матеріальному рівні.


Та й навіть в часи розквіту атеїзму радянського штибу люди все одно періодично поминали в розмовах і «бога», і «дідька лисого», і «господа бога душу мать нехай б***ь»…

Такі згадки вищих сил є невиліковними. На такому самому рівні свідомості перебуває і Скарлетт.
16:18
+2
Друже Доброславе, я погоджуюся із твоєю градацією матеріалістів. Є ще й ВУЛЬГАРНІ МАТЕРІАЛІСТИ. Їх критикували марксисти за те, що вони казали ніби мозок продукує думки як нирки сечу. А Тимуру дякую за підмогу. Люди правді часто порушують моральні настанови під загрозою голоду чи смерті. Це ж стосується й ідеалістів. Хіба що святі люди з рівнем свідомості 700-1000 не йдуть на таке. Може й тому, що не бояться смерті.
13:47
+1
Дзвінко, розкажи-но, будьласка, як змінювався твій світогляд протягом життя.
У мене було по різному. Я росла в родині матеріалістів. Потреба духовних пошуків виникла в підлітковому віці, певно, як спротив батькам. А потім була звивиста стежка через християнство, мареріалізм, буддизм і багато чого ще. Наші дискусії нагадали мені період мого шукання, коли в руки попало інтер'ю з засновником сучасного сатанізму Антоном ЛаВеєм. Я потім кілька років боялася Біблію в руки брати.
20:06
+2
Наші дискусії нагадали мені період мого шукання, коли в руки попало інтерв'ю з засновником сучасного сатанізму Антоном ЛаВеєм.

А як же без ЛаВея на шляху духовних пошуків
Ну, я ж якось обійшовся без нього! Не знаю навіть, хто це такий…

Хоча, судячи із сказаного — величезне духовне цабе якесь!

Ганьба мені, ганьба!..
Ну, юдеям його знати не обов'язково. Хіба для загального розвитку.
ЛаВей Антон Шандор
Дякую, аххх… рєнітєльно!!!
Леві!..
Зіна!..
Шрек!..
Особливо Шрек, ясен перець!..
Бо у мене виникли асоціації з режисером Ло Веєм та однойменним героєм одного з НФ-оповідань Володимира Савченка
Дякую, Дзвінко, за швидкий і щирий коментар.
17:42
+3
Вітаю товариство із Днем обіймів, бо сьогодні саме 21.1.17 р. Обіймаю кожного з вас по 7 с.!
17:00
+3
Вірю, що так і є!!!
"Вірите" — чи «знаєте»… чи, може, «впевнені»?!
19:34
+3
Пане Тимуре, уточнюю. Я не матеріаліст. Хотів сказати, що в статті досить точно передано те, у що вірить матеріаліст.
22:22
+3
О, я десь якраз на цьому рівні. Десь в юності вірила в те, що, мабуть, можна назвати «магізмом». Там збірна солянка інопланетян, Нібіру, анунаків, реінкарнації, Атлантів, язичницьких вірувань (Рунвіра). Потім було християнство, не до кінця догматичне (таїнство сповіді в її сучасній конвеєрній інтерпретації мене не вельми вабило), проте з недільними мессами та хоровим співом. Далі був період зосередження на самому житті, відхід від самокопання, така собі пауза, коли я була зайнята переобладнанням особистого життя та розвитком кар'єри. Пам'ятаю, що в той період сталася відверта розмова з моєю «буддійською» знайомою, де я говорила про те, що якщо не заглядати всередину, то й не помічаєш, що там ( хоча й розуміла, що там трохи шось не те). То був період якихось шалених успіхів на роботі та зловживання спиртним (не в сенсі запоїв, а в сенсі частоти вживання- успіхи ж на роботі хотілося святкувати (мабуть, пустота всередині таки діставала)… Не зважаючи на малу сконцентрованість на внутрішньому, контакт з Вищим
відчувався та сумнівів в його існуванні не виникало. Потім сталося те, що, мабуть, невідворотно мало статися — реальність навкруги почала мінятися не в найкращий спосіб, що змусило мене все таки зупинитися і подивитися на тут і зараз… Далі був короткий період Живого Слова (власне, там на сайті, я і знайшла ваш). Що маємо в сухому залишку — традиційне християнство вже не задовільняє, як і дещо альтернативні його трактування, оскільки в анамнезі солідна така кількість науково-практичних передач про Космос, великий вибух і все решта по тексту статті. Мозок прям до не можу чіпляється за " релігію придумали люди, щоб не було так страшно" і, звісно, знаходить купу підтверджень отого твердження. Прямо шкодую, що не зупинилася в своїй гонці раніше, бо оцей перехід від «я вірю у вищий розум» до " там нічого немає" не відбувся одномоментно. Тут односайтівці пишуть, що цей період, зазвичай, проходить швидко, — дуже на це сподіваюся, бо в ньому вельми некомфортно. Ну і користуючись можливістю ( наважившись на такий розлогий перший коментар) дуже дякую усім, хто долучився, за сайт з українським і дуже якісним наповненням :)
традиційне християнство вже не задовільняє, як і дещо альтернативні його трактування, оскільки в анамнезі солідна така кількість науково-практичних передач про Космос, великий вибух і все решта по тексту статті.

Якби Ви почитали більше матеріалів Світоча, то. мабуть, не бачили би проблем у стикуванні Біблії з науково-практичними передачами про Космос, Великий вибух тощо. Можливо, традиційне християнство (особливо a-la РПЦ) з усім цим і не стикується, але Біблія в широкому сенсі — та будь ласка!
_сміюсь
P.S. Вкотре шкодую, що на Світоч припинив заходити astronom1987 — все ж таки він у нас головний християнин в класичному розумінні…
_шкодую
23:34
+3
Та добре, що я тут не знайшла статей, які заперечували б Великий Вибух чи видавали би щось псевдо-наукове за наукове :).
Якщо Ваша ласка, то вкажіть, будь ласка, де саме (приміром, за якими тегами) шукати статті такого спрямування. І дуже сподіваюся, що там не про вільні інтерпретації однієї людини щодо Біблії з викручуванням тексту в потрібну сторону? Бо мій критичний розум дуже від того страждає:smile:
До речі, можна поцікавитися, чи Ви іудей в класичному розумінні чи також з певними відходами від канону (якщо це дуже особисте, то можете не відповідати) ;)
До речі, можна поцікавитися, чи Ви іудей в класичному розумінні чи також з певними відходами від канону (якщо це дуже особисте, то можете не відповідати)

Якби я був ортодоксом (як Ви висловилися — «в класичному розумінні»), то не сидів би на Світочі і не спілкувався би з тутешніми завсідниками.
_сміюсь
Ясна річ, «з певними відходами від канону», авжеж!
_сміюсь
Однак розшифровувати, в чому саме полягають ці «відходи», не стану. Бо Інтернет — штука цікава, і де твоє слово відгукнеться — хтозна… Мені-то байдуже, однак у мене є старенька мама, а для неї то може бути вельми болісно. Отже, побережу краще маму — вона того варта!
_вибачаюсь
Ну, й останнє: наскільки я розумію, Ви не маєте найменшого поняття, що насправді являє собою навіть ортодоксальний юдаїзм, названий Вами «класичним». В кращому разі, Ви уявляєте його як «дуже суворе християнство». А тому якби я спробував пояснити Вам, в чому полягають мої «відходи від канону», то Ви би все одно нічого не зрозуміли — бо не знайомі з самим «каноном». Тому краще на конкретних прикладах демонструвати, що й як.
_заспокоюю
Або подивіться на матеріали в моєму блозі, рубрика «Релігійне» і прикиньте, чи є нам про що говорити…
_добре
Там матеріалів небагато — всього лише півсотні на даний момент.
_соромлюсь
02:16
+3
В разі чого я не про ультраортодоксів (харедім). Бо в такому разі, зрозуміло, що Ви б тут не спілкувалися.:smile:Я навіть припущу, що Ви б і письменником-фантастом в такому разі не могли би бути?

Та звичайно що знаю тільки те, що на поверхні. І не певна, що знаю, що таке 'дуже суворе християнство', якщо чесно. Щодо іудаїзму, то пам'ятаю своє здивування, коли виявилося, що кашрут існує навіть у МакДональдсі та що Шабат — то не те саме, що у християн неділя, а Шабат — то коли поїзди перестають їздити :).

Звісно, що незнайома з «каноном», тому й коментарі були б не дуже зрозумілими, це однозначно. Правда, ризикну припустити, що навряд чи у Вас вдома два холодильники для розмежування продуктів?

І, звичайно, маму треба берегти. Мене, взагалі, Ваша позиція більш умоглядно цікавила. Щось на кшталт, чи буває у людей певного духовного рівня, щоб їм релігія повністю підійшла (бо зазвичай спостерігаю протилежне).

На статті гляну обов'язково, дякую, проте на таку кількість знадобиться певний час:smile:після того, сподіваюся, будуть і більш предметні запитання. :)
І не певна, що знаю, що таке 'дуже суворе християнство', якщо чесно.

Це моє особисте визначення того, як далекі від релігії люди зазвичай уявляють собі юдаїзм. Наприклад, якось в запалі полеміки на зовсім іншому веб-ресурсі один добродій дорікнув мені, нібито я готовий вибрехуватися так, щоб навіть «жидівського святого царя Соломона» виставити грішником. Це припущення неймовірно розвеселило мене, бо добродій щиро вірив, нібито в юдаїзмі існує така сама «небесна канцелярія», як і в християнстві. І що там є «святий цар Давид», «святий цар Соломон» та інші «святителі», яким юдеї регулярно моляться. Коротше, я з того припущення довго реготав.
_сильно_сміюсь _сильно_сміюсь _сильно_сміюсь
От такі глупства я й мав на увазі. Але якщо Ви знаєте, хто такі харедім, то це, ясна річ, не про Вас.

Я навіть припущу, що Ви б і письменником-фантастом в такому разі не могли би бути?

Не те що не міг би бути письменником-фантастом… Просто в такому разі мене б цікавили трохи інші речі, ніж творення фантастичних світів і написання белетристики.
_сміюсь _сміюсь _сміюсь

Шабат — то не те саме, що у християн неділя, а Шабат — то коли поїзди перестають їздити :).

Що таке шабат, можна довідатися, прочитавши відповідну главу з книги рабинів Деніса Прейгера і Джозефа Тєлушкіна «Вісім запитань про юдаїзм», яку я переклав спеціально для Світоча.
Вісім запитань про юдаїзм

Правда, ризикну припустити, що навряд чи у Вас вдома два холодильники для розмежування продуктів?

І холодильник один, і плита одна, і набір посуду один. І навіть кохана дружина — шикса! А шикса в єврейському домі робить проблему — це вже анекдот такий. Можливо. чули?..
_сміюсь _сміюсь _сміюсь

Щось на кшталт, чи буває у людей певного духовного рівня, щоб їм релігія повністю підійшла (бо зазвичай спостерігаю протилежне).

Або так і справді буває — або у мене надто низький духовний рівень. Все можливо! Ви ж про мене нічого не знаєте… за виключенням того, що можна в Інтернеті накопати!..
_танцюю _танцюю _танцюю
09:03
+2
Я ще поцікавлюся, а Ви мене можете скерувати на статтю, якщо така є, ну або відповісти ПП, якщо маму берегти… То Ви в реінкарнації не вірите? Бо наскільки я знаю (можу помилятися), то юдеї чекають Мошиаха, Армагедону, Страшного Суду (Йом Кі Пур) та Небесного Єрусалиму?
Ви мене можете скерувати на статтю, якщо така є, ну або відповісти ПП, якщо маму берегти…

Перепрошую, є така неприємна штукенція, як Антидиффамаційна ліга. Я не знаю, хто така Сяна Сяйна — точніше, хто ховається за цим нікнеймом. А тому навіть у ПП не стану розписувати усі тонкощі. Це на перший погляд лише я триндю все, що завгодно. Насправді ж я завжди дуже уважно «фільтрую базар».
_крутий

То Ви в реінкарнації не вірите?

Я вірю у Всемогутнього й довіряю Всемогутньому! _язик
Але при всьому цьому не бачу ніяких перешкод у Біблії, які б не дозволяли припускати можливість реінкарнації. Я навіть вкажу на наступну мудрість Екклесіяста (3:21):

Хто те знає, чи дух людських синів підіймається вгору, і чи спускається вділ до землі дух скотини?

— і спитаю, чи не нагадує Вам цей вислів знамените «колесо Сансари»?!

Отже, не знаю, що бачать інші, але особисто я читаю слова Екклесіяста (Проповідника, Соломона) про те, що низька душа — це «дух скотини», що деградує, а висока душа — це «дух людський», що піднімається вгору, в Царство Небесне. І я бачу, що це відповідає «колесу Сансари»…
_вибачаюсь

юдеї чекають Мошиаха <...> та Небесного Єрусалиму

Чекають. І що з того?

Армагедону

Мабуть, Ви знаєте, що песиміст бачить наполовину порожню склянку, тоді як оптиміст — наполовину повну. Отже, у зазначеному Вами аспекті очікування від Армагедону можуть відрізнятися так само: це може бути як кінець старого світу, так і початок нового. Все залежить від того, хто як бачить одну і ту саму подію…
_вибачаюсь

Страшного Суду (Йом Кі Пур)

Страшний Суд — це не Йом Кіпур. Оскільки Страшний Суд:

в есхатологічних релігіях та віруваннях — останній суд, що буде звершений над людьми з метою виявлення праведників та грішників і визначення нагороди першим та покарання другим

Тоді як Йом Кіпур:

єврейське свято. Його святкують на 10 день сьомого місяця званого Тішрі у єврейському календарі. У цей день Всевишній остаточно вирішує долю людини на майбутній рік. У цей день підписується вирок.

Отож різниця між Страшним Судом і Йом Кіпур, як-то кажуть, «велика й товста» _сміюсь
Страшний Суд — він останній Божий + небесний.
Йом Кіпур — він щорічний Божий і земний. Причому, якщо подивитися в корінь, то ніякого «суду» в Судний день не відбувається! Конкретний присуд Всемогутнього для конкретної людини виноситься на 10 днів раніше — в Рош га-Шана (т.зв. "єврейський Новий Рік"). А в Йом Кіпур цей присуд або затверджується, або змінюється.
В усякому разі, Страшний Суд і Йом Кіпур — це суттєво різні речі, не пов'язані між собою.
_вибачаюсь
12:45
+2
Перепрошую, є така неприємна штукенція, як Антидиффамаційна ліга. Я не знаю, хто така Сяна Сяйна — точніше, хто ховається за цим нікнеймом.

Ох, я навіть не знала… Ну то, звичайно, блокуйте все, що виходить за межі дозволеного _зупиняю
Чекають. І що з того?

Ну я собі чомусь уявляла, що вони сплять, а тоді лишень прокинуться і повстають з могил. Хоча зараз собі думаю, що мабуть це трохи спрощене трактування. _сміюсь

Отож різниця між Страшним Судом і Йом Кіпур, як-то кажуть, «велика й товста»


О, тепер все стало на свої місця. А то я дивувалася, чому це юдеї кожного року Страшний Суд «святкують». Якось нелогічно мені було)))
я дивувалася, чому це юдеї кожного року Страшний Суд «святкують». Якось нелогічно мені було)))

В принципі, якщо закопатися трішечки вглиб питання, то вийде наступне.
В Рош га-Шана, коли власне відбувається щорічний Божий суд і кожному вірянину-юдею виноситься вирок на наступний рік, належить всіляко веселитися, їсти яблука з медом і зичити один одному «шана това у-метука» (буквально «хорошого й солодкого [наступного] року»), латкес, кисло-солодку печеню тощо. Повторюю: всі ці веселощі й розкошування відбуваються в день винесення Божого вироку на наступний рік! Такою поведінкою віряни-юдеї демонструють свою віру в те, що Всемогутній впише їхнє ім'я до Книги Життя на наступний рік.
А в Йом Кіпур, коли вирок вже було винесено 10 днів тому, належить навпаки постити (Йом Кіпур — це найсуворіший цілодобовий «сухий» піст раз на рік). А перед початком Йом Кіпур належить попросити вибачення у всіх, кого ти міг образити навіть мимовільно… І все таке інше в тому ж дусі. Така поведінка підкреслює наступну думку: якщо навіть Всемогутній не записав чиєсь ім'я до Книги Життя, то побачивши щире каяття юдея-вірянина, Він все ще може змінити Свій вирок на більш сприятливий для людини.
Отака суть цих двох свят!
00:28
+3
Перечитала деякі коментарі astronom1987, не певна, що ми би знайшли спільну мову) На мене одна думка про пекельний вогонь наганяє непозбувну бентегу…
08:42
+2
Сяно, ви пишете: був короткий період Живого Слова (там на сайті я і знайшла ваш". Мабуть мова про НО та про мене? А може про Тимура? Кого саме ви там знайшли?
09:06
+2
Та я усіх там знайшла — і Дзвінку, і Тимура, і Вас:), але у профіль зайшла до Доброслава, де і побачила посилання на Світоч
09:25
+2
Сяна Сяйна, вітаю на Світочі!
Можливо Вам буде цікава і допоможе розібратися в собі ця стаття
09:46
+2
Вітаю, Доброславе!

Саме Ваш профіль на НО скерував мене сюди)
Статтю побачила, ще до того, як Ви мене на неї скерували. Дуже цікава стаття, щире за неї дякую.
Ух ти, навіть мене! _здивований Цікаво… _здивований
Адже всіх нас ще позаторік обіцяли вичистити з НО _здивований
А по факту, я так розумію, наші матеріали там залишили _сміюсь Ню-ню! _сміюсь
11:08
+2
Від Вас та Дзвінки лише коментарі залишилися, на профіль зайти неможливо. Щодо пана Висоти, не пригадую. А от Доброславів профіль є і посилання сюди там висить.
А-а-а-а, тоді нормально! Ну, то й добре _добре
14:57
+2
що цей період, зазвичай, проходить швидко, — дуже на це сподіваюся, бо в ньому вельми некомфортно

Чому не комфортно? _цікаво
15:36
+2
Бо якось пусто всередині і я депресую :)

Якщо вдатися в деталі, то було приблизно так: перший приступ — щось не так, я не туди рухаюся — стався приблизно в жовтні, на той період нагромадилася така купа негативних подій, що не помітити їх було вже неможливо. І, шукаючи шляхи подальшого руку, я відкрила для себе Живе Слово (хтось порадив). З перемінним успіхом моє читання слова/оглядача тривало паралельно. Буквально нещодавно трапилася халепа зі здоров'ям, і мене якось прямо в процесі проживання халепи відкинуло, причому спочатку, власне, відкинуло, а потім я глибше влізла в НО і зрозуміла чому.

Як результат, мене викинуло в матеріалізм. Це дуже незвичне відчуття — коли в середині пустота і не відчуваєш звязку з вищим, не відчуваєш, як по тілу бігають енергії, навіть при молитві не відчуваєш зв'язку… Я плакала по вечорах, прокидалася від якогось неймовірного тремтіння і тошноти по ночах і не могла спати (думаю, то був нервовий зрив). От тому якось і некомфортно:smile:
Ну і, звісно, інтелект, котрий при найменших потугах в сторону духовних шукань, каже, що
через свою слабкість перед усім чужим і ворожим людина видумала собі Бога, а насправді його нема
, і що то страх смерті, а не прагнення просвітлення штовхає мене на подальші пошуки. От якийсь такий конфлікт.
16:08
+4
Тоді вітаю, у Вас пів справи вже зроблено _сміх _розгублений
Для того щоб знайти Бога в собі треба позбутися нав'язаного нам релігіями з дитинства «зовнішнього (окремого) Бога».
Від Вас та Дзвінки лише коментарі залишилися,

Як цікаво і на роздуми філософські штовхає. От так пишеш собі щось, рефлексуєш, а потім йдеш з того місця не оглядаючись, перегортаєш сторінку. Твоє життя вже зовсім інше, а ті слова залишились і продовжують впливати на нових читачів.
У моєму блозі є добірка притч, отож згадав одну з них:
_сміюсь _сміюсь _сміюсь

Кому воно треба?..

Дзенська притча

Щомісяця учень сумлінно висилав своєму вчителеві звіт про свій духовний прогрес.

Після першого місяця він написав: «Відчуваю розширення свідомості й єднання з усім іншим світом». Майстер поглянув на запис і жбурнув його в сміттєвий кошик.

Після другого місяця учень написав: «Нарешті я знайшов божественне у всій довколишній природі». Майстер був розчарований.

У третьому листі учень з ентузіазмом пояснив: «Таємниця Одного і всіх постала моєму здивованому погляду». Майстер позіхнув.

У наступному листі була нова думка: «Ніхто не народжується, ніхто не помирає, бо ego не існує». У розпачі майстер розвів руками.

Після цього листа минув один місяць, потім другий, потім цілий рік. Учитель вирішив нагадати своєму учневі про те, що вже пора повідомити про духовний прогрес. Учень відповів: «Та кому це потрібно?» Після цих рядків на обличчі майстра з'явилася усмішка.

— Нарешті до нього дійшло, — мовив він.
О-о-о, так! Наслідили на НО… можна сказати — напаскудили!

І виманили Сяну Сяйну на Світоч!
_сміюсь _дідько _сміюсь _дідько _сміюсь _дідько _сміюсь
Пішла вона ланцюжком слідів наших!!!
19:08
+2
Ось-ось:smile:добре, що у тих постах довгі дискусії, тому вони в топі, як найбільш обговорювані :)
19:12
+2
Ну я б усе одно кудись пішла. Я коли почала розуміти, що щось воно не те, але продовжувала читати отой сайт далі, сама собі дивувалася, для чого я це роблю…
Дорогенька! Я міг би висловитися і щодо Вашого депресняка, і щодо Вашого розуміння, «що щось воно не те». Але краще зачекаю, доки Ви почитаєте більше тутешніх матеріалів. Навіщо ж поспішати?! На все свій час!
_добре
Хіба що… зверну Вашу увагу на парочку тутешніх матеріалів. Ні-ні, не моїх — Анатолія Коноваленка: №1 і №2
_дідько _дідько _дідько
20:37
+1
Дякую, гляну :)
15:23
+1
А, Ви про це. Та я ще до цього надибала статтю про «магічну підтримку». Припускаю, що те, що по здоров'ю вилізло, могло бути пов'язано, бо мене викинуло дуже синхронно, а от щодо «депресняків», тут не певна. А до речі, якщо вже зачіпати тему егрегорів, як Ви вважаєте, усі монотеїстичні релігії живлять закритих егрегорів?
Не знаю, якось не думав на цю тему… Чесно.
08:34
+2
Цю статтю я розмістив на сайті з рік тому. А написав, здається, ще після 1998 р ., коли купив комп і настала можливість щось швидко надрукувати. Це лише частка з чималого мого дослідження-пошуку з назвою «Людина і Бог: пошук гармонії» тих же років. Так і не опублікованого.
Приємно, Сяно, що ви звернули увагу саме на цей матеріал. З коментарів видно, що ви досвідчена людина.
09:08
+2
Та просто зрезонувало:wink:Дякую за матеріал
20:20
+2
Сяно, а на НО ви зареєстровані теж під цим іменем?
15:03
+1
Так) Але я там нічого не коментувала) Тамтешня атмосфера якось не сприяла вільному висловленню думку
20:32
+2
Реінкарнація — це річ доведена. Після 25 лютого 2018 планую:
1. Зробити підсумки олімпіади-18;
2. Опублікувати допис про добробут земляків-краснян за 100 років (вже написаний);
У березні -18 планую підготувати три дописи про РЕІНКАРНАЦІЮ:
1. Про спілкування з людиною, що живе вже у другому тілі;
2. Про людей, як інструменти навчання і вдосконалення ДУШ (за книгами Майкла Ньютона);
3. Про СТРУКТУРУ ВСЕСВІТІВ+ (реферат на КНИГУ УРАНТІЇ).
А які у вас, товариство, найближчі плани?
Трум-пурум-пурум-пурум…
_шкодую
Ти ж знаєш, що в епоху турбулентності складати лінійні плани здебільшого немає сенсу…
Нелінійне планування
Тому лінійного плану не маю, є цілий «букет» можливостей. Рейперні точки — 9 квітня («Фоліо» обіцяло випустити з друку книги №№1-2 епопеї) і 23 квітня ("«Фоліо» обіцяло випустити з друку книги №№3-4 епопеї). Тексти в роботі з кінця січня — отже, треба дочекатися версток, все вичитати й передати видавництву наші виправлення. А також відпрацювати 4 обкладинки — бо «Фоліо» змінило плани й видаватиме кожну книгу окремо, а не все цілісним томом…
Якщо все це вчасно вийде з друку — в травні відбудеться Книжковий Арсенал, де будемо презентувати книги №№1-4 епопеї. В червні відбудеться «Коронація слова», куди мене запросять в якості почесного гостя. З дружиною і дочкою. До кінця квітня маємо дописати книгу №5 епопеї, до кінця 2018 року — книги №№6-7. В 2019 році — книги №№8-10.
Насамкінець, щойно Олена скаже — поїдемо кудись у коротеньку відпустку. Мабуть, десь в березні. До того ж, коли розтане сніг, наш грозилися запросити до Глухова — презентувати нашу творчість. Але там не вирішене фінансування поїздки — отже, все це сумнівно поки що… Ну і Польське шляхетське об'єднання Києва нібито хоче запросити нас презентувати «Принца України» — але знов-таки коли сніг розтане. Поки що сніг мене блокував вдома.
Спробуємо ще за одну літпремію поборотися… але то вже як вийде. Все це лотерая: дадуть чи ні…
_вибачаюсь
Ну як, задовольнив я твою цікавість?
15:07
+3
1. Повивчати тутешні матеріали детальніше
2. Врешті вибрати якусь літературу на теми духовного пошуку на почитати
3. Сертифікуватися як екзаменатор кеймбриджських іспитів
4. Поїхати кудись відпочити
5. І більш далеких планах, більш детально глянути на англомовний сегмент, може там є щось неперекладене, варте уваги світоча, то я б переклала.
18:47
+2
Задовольнив, друже, навіть із надлишком. Бажаю, щоб все задумане здійснилося! Запитуючи, я мав на увазі плани, пов'язані із СВІТОЧЕМ. Дякую й тобі, Сяно, що відгукнулася. З коментарів твоїх бачу, що ти багато чого знаєш і вмієш. Вибач, що перейшов на ТИ — я давно дід і маю онука, якому 24 роки. Ми з дружиною вже давненько живемо в селі Красне на Київщині, а де живеш ти?
Запитуючи, я мав на увазі плани, пов'язані із СВІТОЧЕМ.

Ніяких конкретних планів щодо Світоча я не маю й не складаю. Ти ж мене знаєш: достатньо буває лише одного слова, щоб з мене сам собою вискочив черговий матеріал! Цим я дещо нагадую пересичений розчин, з якого миттєво випадають в осад чудернацькі кристали від потрапляння найменшої порошинки.
_вибачаюсь

Випадкові Дописи