УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Теорія множинних інтелектів Гарднера

Теорія множинних інтелектів Гарднера

1. Вербальний інтелект — розвинена мова, що включає механізми, відповідальні за фонетичну (звуки мови), синтаксичну (граматику), семантичну (сенс) і прагматичну складові мови (використання мови в різних ситуаціях). Такий інтелект властивий юристам, письменникам і ораторам.

2. Музичний інтелект — загострене сприйняття висоти, ритму і тембру (якісних характеристик) звуку. Здатність складати і (або) відтворювати музику.

3. Логіко-математичний інтелект — здатність використовувати й оцінювати співвідношення між діями або об'єктами, коли вони фактично не присутні, себто абстрактне мислення.

4. Просторовий інтелект — здатність сприймати зорову і просторову інформацію, модифікувати її, створювати зорові образи без звернення до вихідних стимулів. Високий просторовий інтелект володіють архітектори, скульптори та дизайнери.

5. Тілесно-кінестетичний інтелект — здатність людини використовувати своє тіло. Професійні танцюристи і спортсмени мають високий рівень цього інтелекту.

6. Внутріособистісний інтелект — здатність розпізнавати свої власні почуття, наміри й мотиви.

7. Міжособистісний інтелект — здатність розпізнавати почуття, погляди й наміри інших людей. Це здатність розуміти наміри, мотивацію і бажання людей. Цей інтелект допомагає співпрацювати з іншими. Вкрай корисний для продажників, а також для психологів та лідерів.

Гарднер був одним з перших, хто заявив, що таланти у людини можуть бути абсолютно різні, а головне — навчитися їх застосовувати. Тест IQ буває красномовним тільки в окремих ситуаціях і нічого не може сказати про особу комплексно. Так чи інакше, всі рзновиди інтелекту присутні в КОЖНІЙ особистості.

А який різновид інтелекту переважає у вас? Розкажіть нам! Чекаємо на ваші відгуки.


Від перекладача. Власне, це не стаття в повному розумінні цього слова. Це просто куций перелік різних видів інтелекту у відповідності до теорії Говарда Гарднера. До речі, автор навіть не повідомляє ім'я Гарднера — Говард. Адже відомих людей з прізвищем «Гарднер» не бракує… Тим не менш, наведений перелік є цікавим, тож я й розмістив матеріал на Світочі.

+2
711
RSS
20:55
+2
Я вже писав в одному коментарі на Світочі про «Колесо життя» — кругову шкалу талантів людини:

Це ще одне нагадування, що всі ми талановиті — кожен на свій манер.
У відповідності до міри різних видів інтелекту, відпущених кожному.
13:17
+2
Міжособистісний інтелект — це вищий пілотаж розвитку людини.

Випадкові Дописи