Притча про існування Бога

Притча про існування Бога
Джерело матеріалу:

Сучасна притча

Якось професор одного відомого університету задав своїм студентам запитання:

— Чи є Бог творцем всього сущого?

Один зі студентів хоробро відповів:

— Так, є!

— Тобто, ви вважаєте, що Бог створив все? — Запитав професор.

— Так, — повторив студент.

— Якщо Бог створив все, тоді Він створив і зло. А відповідно до загальновідомих принципів, який стверджує, що за нашою поведінкою і нашими справами можна судити, хто ми такі, ми повинні зробити висновок, що Бог є зло, — сказав на це професор.

Студент замовк, оскільки не міг знайти аргументів проти залізної логіки викладача. Професор же, задоволений собою, похвалився перед студентами, що іще раз довів їм, що релігія — то є міф, придуманий людьми.

Але тут інший студент підняв руку і запитав:

— Можна в зв’язку з цим задати вам запитання, професоре?

— Звісно.

— Пане професоре, чи існує холод?

— Що за запитання?! Звісно, існує. Вам же колись-то буває холодно?

Деякі студенти захихотіли над простацьким запитанням свого товариша. Він же продовжив:

— Насправді, холоду немає. Відповідно до законів фізики те, що ми вважаємо холодом, є відсутність тепла. Тільки об’єкт, що випромінює енергію, піддається вивченню. Тепло — це те, що змушує тіло або матерію випромінювати енергію. Абсолютним нулем (-273°С) є повна відсутність тепла, і будь-яка матерія при такій температурі стає інертною і нездатною реагувати. Холоду в природі немає. Люди придумали це слово, щоб описати свої відчуття, коли їм бракує тепла.

Потім студент продовжив:

— Пане професоре, чи існує темрява?

— Звісно, існує, і ви це знаєте самі… — відповів професор.

Студент заперечив:

— І тут ви не праві, темряви також немає в природі. Темрява, насправді — це повна відсутність світла. Ми можемо вивчати світло, але не темряву. Ми можемо використовувати призму Ньютона для того, щоб розкласти світло на його складові та виміряти довжину кожної хвилі. Але темряву не можна виміряти. Промінь світла може освітити темряву. Але як можна визначити рівень темряви? Ми вимірюємо лише кількість світла, чи не так? Темрява — це слово, яке лише описує стан, коли немає світла.

Студент був налаштований по-бойовому і не вгамовувався:

— Скажіть, будь ласка, то чи існує зло, про яке ви говорили?

Професор, вже невпевнено, відповів:

— Звісно, я ж пояснив це, якщо ви, молодий чоловіче, уважно мене слухали. Ми бачимо зло щодня. Воно проявляється в жорстокості людини до людини, в безлічі злочинів, скоєних повсюдно. Тож зло все-таки існує.

На це студент знову заперечив:

— І зла теж немає, точніше, воно не існує саме по собі. Зло є лише відсутністю Бога, подібно до того, як темрява і холод — відсутність світла і тепла. Це — всього лише слово, яке використовується людиною, щоб описати відсутність Бога. Не Бог створив зло. Зло — це результат того, що стається з людиною, в серці якої немає Бога. Це як холод, який настає за відсутності тепла, або темрява — за відсутності світла.

Професор замовк і сів на своє місце. Студента звали Альберт Ейнштейн.

+3
3369
RSS
Як і обіцяв, замість першого «коментаря-простирадла» розміщую цей матеріал. Це сучасна притча невідомого походження, проте побудована в найкращих традиціях давньоєврейських аґадичних мідрашів. Тим і цінна. Бо цю сучасну притчу таки можна розмістити на Світочі!


В принципі, її можна було б так само назвати «Притчею про ефемерність зла». Тому я й вважаю за потрібне розмістити її на Світочі, що її основна думка зводиться до наступного вислову:
Всемогутній не створював зла!!!
Погляд автора матеріалу «Корінь зла» є помилковим:

1) Бог створив все і побачив, що це добре.
2) Це «все» включало в себе і Добро, і Зло. І це, на думку Бога, було добре.

Але Всемогутній не створював зла!!! «Зло» — це всього лише людське поняття, застосовуване для випадку відсутності добра, відсутності Божої гармонії, свавільного перекручування «Божої музики» як основи світотворення.


От що таке є зло: це всього лише відсутність Бога… Там, де Його немає — там зле. Де Він є — там добре.
09:52
+2
Гарна публікація. Дякую. Особливо про холод та темряву., яких насправді нема. Відсутність Бога — це зло. Можна погодитися.
От бачиш, як добре ми розуміємося!
10:31
+2
Вчора збирався коментар на цю тему написати, але полінувався… І добре що полінувався, так як пан Тимур уже цілу публікацію про це додав
Зараз буде ще одна публікація — бо я обіцяв і другу також!
10:36
+2
А в загальному враховуючи інформацію викладену в цій публікації, погляди різних «загальнопоширених релігій», які змальовують Сатану як противника і протилежність Бога, виглядають як мінімум смішно. Але не дивуюсь цьому. Враховуючи те, яка «аудиторія» у цих загальнопоширених релігій, то легше людей лякати Сатаною, ніж закликати «наповнювати себе світлом».
Абсолютно точно! Інтерес жерців (як людей, які живуть з «доходів від Бога») будь-якої релігії полягає у збільшенні кількості парафіян -> себто, в збільшенні зборів від парафіян -> себто, в збільшенні доходів самих жерців. Найпростіше рішення — якомога потужніше залякати людей, змусити їх «відкупатися» від предмету страху якнайщедрішими пожертвами на потреби культу…
Думаю, що тут буде правильним твердження Девіда Хокінса, що страх має вищий рівень енергетики ніж апатія чи провина. Тому для людей з низьким рівнем розвитку свідомості страх буде стимулом до духовності і підвищення енергетики. А релігії, які грунтуються на страху ще довго сприятимуть розвитку людства загалом.
Щось мені підказує, що середньоарифметичний потенціал енергетики людства поступово зростає… Тому й необхідність та корисність релігій, заснованих на страху, потроху падає…
Якщо я правильно зрозуміла, то до 90-х років минулого століття загальний рівень людства довгий час був на рівні 190 балів. В 2004 стрибнив до 204 балів, а тепер уже фіксують 207 балів. Тобто за якихось 20 років енергетика зросла на 17 балів. Це дуже багато для одного покоління.
Але кількість людей, які досягли певного рівня розвитку, вкладається в чітку піраміду. Тих, що досягли Просвітлення 700 + зараз є лише 12 чоловік. А ще десять років тому їх було 9.
А 85 відсотків людства все ще перебуває нижче 200 балів. Тому страх ще довго буде стимулом до розвитку.
Так, я мав на увазі саме подібну картинку, хоча щодо конкретних цифр є запитання: як їх наміряли, хто отримав ці дані й де оприлюднив? Чи їх озвучили десь на відео, а я просто не додивився?..
Наміряли ці результати тим же ж сособом. Щось можна знайти на Ютубі.

Ось відео, де сам Хокінс проводить тест.
Щось є описане в книжці Девіда Хогкінса «Сила проти насилля».
До речі, в тій книжці Хокінс радить перевіряти кінезіологічним тестом будь-яку інформацію. Особливо теленовини і наукові дослідження. Я вже половину кники прочитала.
15:04
+2
Дзвінко, маю замовлення тобі написати РЕФЕРАТ після прочитання вказаної книги Д. Хокінса

Випадкові Дописи