Перевертаємо піраміди

Перевертаємо піраміди

В одному з нещодавніх коментарів Анатолій Висота задався цікавим запитанням: чи можна сумістити Піраміду Маслоу з рівнями вібрації тіла людини? Я таки спробував це зробити. Що у мене з цього вийшло? Судіть самі...

Для початку я взяв шкалу вібрацій тіла людини.

А також 7-рівневу Піраміду Маслоу. Принагідно нагадаю, що є ще менш конкретизована 5-рівнева. Проте мені більше подобається саме ця...

Потім сумістив їх. Звісно, все це доволі умовно. Шкала вібрацій людського тіла є не лінійною, а логарифмічною. Тим не менш, дотягнувши умовний «нуль» шкали вібрацій людського тіла до «нуля» Піраміди Малсоу, а +700 шкали вібрацій людського тіла до основи «духовних потреб» Піраміди Маслоу, я отримав наступний результат:

 • на рівні фізіологічних потреб виявилися сором і провина
 • на межі фізіологічних і безпекових потреб виявилась апатія
 • на рівні безпекових потреб виявилися горе і страх
 • на межі безпекових і соціальних потреб виявилося бажання
 • на рівні соціальних потреб виявилися гнів і гордість
 • на межі соціальних потреб і поваги з визнанням не виявилось нічого
 • на рівні поваги з визнанням виявилися сміливість і нейтралітет
 • на межі поваги з визнанням і творчих потреб виявилась готовність
 • на рівні творчих потреб виявились прийняття та розум
 • на межі творчих і естетичних потреб виявилась любов
 • на рівні естетичних потреб виявились радість і гармонія
 • на межі естетичних і духовних потреб виявилося просвітлення
 • на рівень духовних потреб, таким чином, припало поглиблення стадії просвітлення

Підкреслюю: не можу сказати, наскільки коректним є моє суміщення. До того ж, потрібно зважати на думку самого Абрахама Маслоу щодо персоналізації ієрархіх потреб для конкретних людей та залежності рівнів задоволення від віку людини. Тим не менш, певну поживу для аналізу таке суміщення все ж дає...

+2
1283
RSS
03:05
+2
Анатолію, друже мій! Як ти просив, так я і зробив
08:08
+2
Друже Тимуре, я ж не просив, а лише запитував! Я й не думав, що хтось візьметься за ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ піраміди Маслоу і рівнів свідомості Хокінса. Сама графіка чого варта! Є наглядність. Хоч, враховуючи логарифмічний характер чисельного означення рівнів свідомості, тут треба було б використати масштаби фігур з пустелі Наска. Зобразити піраміду, висотою з метр з 7-ма лініями, паралельними до її основи а поруч залізницю, де шпали розташовані одна від одної на сотні метрів. А сама залізниця прямує за горизонт. Твій же порівняльний список успішно замінює це. Так відсотків на 70% кореляція між двома описами людства є! Вітаю!
Ти всього лише запропонував, а я прокоментував: «Треба спробувати, справді!» — оце і спробував.


Хоч, враховуючи логарифмічний характер чисельного означення рівнів свідомості, тут треба було б використати масштаби фігур з пустелі Наска. Зобразити піраміду, висотою з метр з 7-ма лініями, паралельними до її основи а поруч залізницю, де шпали розташовані одна від одної на сотні метрів. А сама залізниця прямує за горизонт.

Нічого подібного! В математичному аналізі можна використовувати і логарифмічні шкали, й експоненціальні! Як хочу, так і кручу — моя справа…

Ондо в логарифмічній лінійці які шкали використовуються?! Так, логарифмічні! А прикинь, що б було, якби замість логарифмічних поставити нормальні числові шкали… Сама логарифмічна лінійка була би в принципі неможливою!!! А скільки століть на ній рахували, прикинь…
13:02
+2
Ясно, друже. Але має бути система однакова для обох випадків. Логарифмічна лінійка вміщає лише МАНТИСУ, а число порядків (ХАРАКТЕРИСТИКУ) маєш порахувати сам в умі.
13:09
+2
Згадав за «галахічного єврея», а шукати ту статтю ліньки. Щось схоже є і в українців, бо чимало поневолювачів залишили нещасними наших дівчат і жінок. Недарма є приказка (навряд, Дзвінко, щоб ти її знала!): ЧИЙ БИ БИЧОК НЕ СКАКАВ, А ТЕЛЯТКО НАШЕ.
Так і в Кодексі Наполеона є аналогічне положення!
Що ж до статті, то це мій коментар до матеріалу "Ієрархія співтворців".
Пане Тимуре, ви геній! Хоч і не планували зробити відкриття.
Як тільки я побачила суміщені піраміди, мене осінило. Цей малюнок пояснює, чому деякі люди прагнуть вищих рівнів ієрархії Маслоу, нехтуючи базовими.
Хокінс стверджує, що пересічна людина може змінити свої вібрації максимум на 5 балів від рівня отриманого при народженні. Але якщо при народженні було 200 чи 300 балів, то нижні грубі вібрації людину уже не цікавлять, а відповідно вона може нехтувати базовими рівнями піраміди Маслоу. Це ж так просто і так гарно.
Звичайно це лише гіппотеза, яка потребує перевірки і досліджень, але психологи вам пам'ятник поставлять, якщо це підтвердиться.
Пане Тимуре, ви геній! Хоч і не планували зробити відкриття.

О-о-ой, красно дякую…

Я сам щодо себе намагаюся всіляко уникати подібних характеристик.
Добре, що це сказали Ви. Бо мені аж незручно стало…


Звичайно це лише гіппотеза, яка потребує перевірки і досліджень, але психологи вам пам'ятник поставлять, якщо це підтвердиться.

Ню-у-у…
Припустимо, треба для початку, аби психологи дізналися про це.
Бо Світоч відвідує обмежена кількість людей.
А ще обмеженіша кількість психологів, яка сюди зазирає!
Але Вам за добре слово — оцей мій віртуальний подаруночок:


А чого?! Гіпотеза Литовченка — файно звучить!!!

Якщо можете — донесіть цю інформацію до професійних психологів. Най перевіряють — прапор в руки, вперед за орденами на барикади…


P.S. А дехто нехай пожалкує, що витурив таку веселу й розумну компанію, як-от ми, з відомого сайту. Так би ощасливили відкриттям його ресурс, а не Світоч!.. Хоча, з іншого боку, на тому ресурсі немає настільки творчої атмосфери, яку наш шановний Модератор примудрився створити тут…
P.P.S. До речі, якщо мені тільки дати в руки базу даних, я з неї можу таааке викрутити, що просто жах!!! Ось дивний приклад.

Вже під зав'язку роботи прес-секретарем в Мінвуглепромі я роздобув бази даних, що охоплювали кілька десятиліть, по найрізноманітніших показниках — від видобутку вугілля до травматизму шахтарів. Період охоплення — з початку 60-х до кінця 90-х. Себто, 40 років. І от вже працюючи журналістом, я вирішив сам для себе проаналізувати ці бази даних на предмет пошуку того, від чого залежить рівень травматизму шахтарів. Сам для себе вирішив з'ясувати. От просто «печінкою відчув» — щось має бути таке!.. Прорізається у мене час від часу оце інтуїтивне «печінкове» відчуття.

І уявіть — таки знайшов!!!
Насамперед з'ясував, що рівень загального несмертельного травматизму перебуває в простій лінійній залежності… від загальної чисельності працівників вугільної галузі!!! Точність попадання — 98%!!! Фізичний сенс тут жахливий: це означає, що певний сталий (!!!) відсоток людей, які працюють у вуглувидобутку, приречений на несмертельне травмування, на каліцтво із збереженням життя!!!

Статистика — наука точна й безжальна. Але з моєї формули випливало: кількість несмертельно травмованих працівників вугільної галузі змінюється прямо пропорційно загальній чисельності працівників… протягом 30 років (принаймні станом на 2000 рік так було).

Із смертельним травматизмом виявилося складніше. Насамперед, я витратив багато часу, доки знайшов фактор, з яким рівень смертельного травматизму бодай якось співвідносився. Цей фактор — продуктивність праці 1 ГРОВа (гірничого робітника очисного вибою, простіше кажучи — того шахтаря, який рубає вугілля) за 1 зміну. Залежність була не прямою, а логарифмічною, але я її намацав. Точність попадання — 90-95%. База даних по смертельного травматизму була трохи коротша — 70-90-ті роки… Фізичний сенс теж жахливий: чим вищою стає персональна продуктивність праці 1 ГРОВа за 1 зміну, тим більше шахтарів (саме підземних працівників) заплатить за це життям!!! Мій висновок: оскільки галузь бореться за підвищення персональної продуктивності праці ГРОВів, єдиний шлях боротьби за зниження смертельного травматизму — це зміна методів проходки, вуглевидобутку і технічне переозброєння шахт!

Написав я статтю з цього приводу, доклав всі свої формули з графіками і базою даних та й відніс в одну газету, де головним редактором працював знайомий журналіст з Донбасу. Він зі статтею ознайомився, сам все перевірив — всі мої математичні викладки до останньої. А потім повернув мені статтю разом з матеріалами, добряче вибатькував по-шахтарському, так собі по-донецькому, і сказав наступне:
— Ти справжній ідіот!!! В Донецьку є цілий НДІ з питать вивчення травматизму, вони над цими проблемами десятиліттями працюють, і все марно. А ти, якийсь журналіст, сидячи в Києві, одним махом вирішив усі ті проблеми, над якими вони десятиліттями голови сушать… Не стану цього публікувати. Бо ти зробив справжнє відкриття, заткнувши їх усіх за пояс.
Тоді я став переконувати добродія, щоб він мою статтю з усіма викладками опублікував. Бо мої математичні моделі бажано було перевірити на базі даних по окремих шахтах і виробничих об'єднаннях — бо у мене ж була лише база даних по галузі в цілому… На це знайомий заперечив:
— Та ці нездари твоє відкриття «злижуть» і на ньому докторські дисертації позахищають!!! Нагороди і премії загребуть лопатою!!! Хіба тобі не шкода?!
Я сказав, що мені наплювати, хто прославиться за мій рахунок — аби рівень травматизму в галузі зменшити. Та він відмовився публікувати мої викладки категорично.

Що ж, лишилося тішити себе надією, що мої здогади пішли в якийсь еґреґор, що вони там законсервуються, аж поки згодом хтось не повторить ці викладки вже на більш широких базах даних…


До речі!!! Щодо того інтуїтивного «печінкового відчуття»… Ви самі сказали:

Творчий трикутник. <...> Людина творчо підходить до вирішення складних ситуацій. Вміння поєднувати абсолютно несумісні речі і робити з цього несподівані висновки.

А у мене аж три (!!!) такі трикутники — то може це завдяки їм?!
Ну, певно ваші здогади таки пішли в планетарний егрегор, бо в розвинених країнах стараються автоматизувати підземні роботи, щоб там вдагалі людей не було.
А у мене аж три (!!!) такі трикутники — то може це завдяки їм?!

Так, чим більше таких трикутників, тим легше людина знаходить вихід зі складних ситуацій і то в різних сферах життя.

Випадкові Дописи