До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Чи вірите Ви в Бога?

Чи вірите Ви в Бога?
Джерело матеріалу:

Ошо, чи вірите ви в Бога?

Я не вірю в вірування. Насамперед, потрібно зрозуміти це… Ніхто не питає мене: «Чи вірите Ви в Сонце? Чи вірите Ви в Місяць?» Ніхто не ставить мені такого питання. Я зустрічався з мільйоном людей і протягом тридцяти років відповідав на тисячі питань. Ніхто не питає мене: «Чи вірите ви в квітку троянди?» У цьому немає необхідності. Ви бачите: квітка троянди або є, або її немає.А вірування потрібні тільки фантазіям, вигадкам, але не фактам.

Бог — це найбільша фантазія, створена людиною. А чому людина змушена була створити цю видумку — Бога? Для цього повинна бути внутрішня потреба… У мене немає цієї потреби, тому немає і питання.

Але дозвольте мені пояснити вам, чому люди вірять у Бога. Ось те істотне, що необхідно зрозуміти про людський розум — розум людини завжди знаходиться в пошуку якогось сенсу життя. Якщо сенсу немає, то раптово ви замислюєтеся: що ж ви робите тут? Навіщо ви живете? Навіщо дихаєте? Навіщо ви знову повинні вставати завтра вранці і занурюватися в ту ж рутину? Чай, сніданок, той же нещирий поцілунок тій же дружині, ті ж діти, то ж установа і та ж робота; і настає вечір — і нудьга, гранична нудьга, ви повертаєтеся додому… Навіщо постійно робити все це?

Розум ставить запитання: чи є сенс у всьому цьому або ви просто живете, як рослина? І так людина постійно шукала сенс усіх явищ. Вона створила Бога як вигадку для задоволення своєї потреби в сенсі. Без Бога світ стає випадковим. Він більше не є творінням мудрого Бога, який придумав його для вашого зростання, для вашого розвитку або для чого-небудь ще. Без Бога… видаліть Бога, і світ стане випадковим, безглуздим. А розум не здатний жити без сенсу. Тому він створює всі види вигадок: Бог, нірвана, небеса, рай, інше життя після смерті — він створює цілу систему. Але все це — лише вигадка для задоволення визначеної психологічної потреби.

Я не можу сказати: «Бог є». Я не можу сказати: «Бога немає». Для мене це питання, яке не відноситься до справи. Вигадане явище.
Моя робота зовсім інша, і полягає в тому, щоб зробити ваш розум настільки зрілим, що ви зможете жити без сенсу життя, і при цьому жити прекрасно.

У чому сенс троянди або хмари, яка пропливає в небесах? Сенсу немає, але яка приголомшлива краса! Сенсу немає. Річка весь час тече, але дає стільки радості, що сенсу не потрібно. І якби людина могла жити, не питаючи про сенс, жити від миті до миті, прекрасно, блаженно, без жодного пояснення… Досить просто дихати. Навіщо ви запитуєте, для чого жити? Навіщо ви робите життя таким діловим? Хіба не достатньо любові? Чи потрібно запитувати, в чому сенс любові? Любов самодостатня; їй не потрібен ніякий інший сенс, щоб бути прекрасною і радісною. Птахи співають вранці… в чому тут сенс?

Ошо «Біблія Раджніша»

+3
386
RSS
15:08
+1
Є таке поняття у філософії як «Закон Причини і Наслідку». Як тільки Ви з ним ознайомитеся, то може зрозумієте чому люди вірять Богові і не сумніваються у Його істинності.
16:35
+3
В даному випадку йдеться про те, що потреба мати Бога, який творить, карає, нагороджує і т.д. — це тільки ігри нашого розуму. А самим тільки розумом неможливо пізнати Всесвіт.
07:31
+2
Жити для того, щоб просто жити, а все, що навколо, мене не стосується? ТАк роблять монахи в печерах. А чи вони щасливі? Почитайте Нечуя-Левицького про життя монахів. Там та ж боротьба. А він знав, про що пише. ЖИти серед людей і бути вільним від них не вийде. Треба зменшувати вплив ЗМІ на власну свідомість.
ОШО мене зазвичай (за дуууже рідкісними виключеннями) або безмежно, до шоку дивує, або веселить.


Навіщо ви знову повинні вставати завтра вранці і занурюватися в ту ж рутину? Чай, сніданок, той же нещирий поцілунок тій же дружині, ті ж діти, то ж установа і та ж робота; і настає вечір — і нудьга, гранична нудьга, ви повертаєтеся додому… Навіщо постійно робити все це?

А чому життя неодмінно має бути рутинним?!
Нормальна така маніпуляція з боку ОШО…


Моя робота зовсім інша, і полягає в тому, щоб зробити ваш розум настільки зрілим, що ви зможете жити без сенсу життя, і при цьому жити прекрасно.

Живуть без сенсу життя рослини і тварини. Отже, ОШО хоче загнати людей на тваринно-рослинний рівень — ай, маладца!!!

Колись у старших класах школи я почав задавати вчителям природничих наук запитання щодо сенсу життя. Вони мені дружно відповідали: «Ось ще трохи підростеш, поступиш в інститут, вивчатимеш марксистсько-ленінську філософію — там знайдеш відповіді. Бо твої запитання занадто широкі для школи, вам тут вивчати подібні речі не потрібно».
Коли у нас на ІІ курсі КПІ почалось вивчення марксистсько-ленінської філософії, я після першої ж лекції викотив нашій викладачці Євгенії Сергіївні свій список запитань, який на той час значно розширився, бо я вже прочитав і «Мартіна Ідена», і «Залізну п'яту» Джека Лондона. Але добру половину запитань вона вправно відкинула і сказала: «Наступного року у вас буде політекономія — до її вивчення на ваші запитання відповідей не знайти».
На ІІІ курсі викладачів було двоє: Коровяковську (на прізвисько «Корова») краще було оминати десятою дорогою, натомість із Трасковським (на прізвисько «Троцький») можна було і поспілкуватися… Але на найглибші мої запитання він відповідей не дав, а вже звичним прийомом відфутболив мене наперед — до наукового комунізму…
Науковий комунізм у нас викладав Евальд Федорович Іпатов — просто душка й лапуля, загальний улюбленець усіх студентів! І коли я викотив Евальду Федоровичу решту своїх запитань про сенс життя, які непокоїли мене ще зі школи, він нарешті відповів: «От для цього ми й живемо — щоб будувати БАМ, підкорювати цілину, відроджувати країну!» — хоча було це вже чи то за пізнього К.У.Черненка, чи то за раннього М.С.Горбачова, тому епохальні книги Генерального секретаря ЦК КПРС, Голови Президії Верховної Ради СРСР товариша Л.І.Брежнєва «Мала Земля», «Відродження» й «Цілина» вже припинили вивчати…

Звісно, Евальд Федорович був душкою й лапулею, з ним завжди приємно було поговорити. Після розпаду СРСР він успішно перекваліфікувався з наукового комунізму на політологію, яку й викладав студентам НТУУ «КПІ». Коли я ще нормально ходив, і ми час від часу зустрічалися просто в Києві (якось так ставалося), Евальд Федорович завжди із захватом вислуховував мої розповіді з письменницького й журналістського життя-буття… Все це так. Але я ніколи не забуду, що у моїй «черзі» вчителів саме він виявився крайнім. Саме він не дав відповідей на вижимку з усіх моїх запитань про сенс життя, які непокоїли мене ще із старших класів школи. Звсіно, всі інші теж не дали — просто Евальд Федорович виявився «останнім рубежем». Бо будувати БАМ за мудрою вказівкою «партії й уряду»… Sorry, але з мого покоління вистачило не менш «мудрого» рішення щодо вводу обмеженого контингенту радянських військ до Афганістану. Вистачило нашого однокласника Вітька, якого повернули мамі в цинковій труні — причому, типу, з Угорщини…

До чого це я?
А до того, що ОШО нічим не кращий з оцими його словами:

Сенсу немає. <...> Досить просто дихати.

Красно дякую! Бо насамперед сенсу немає… у самому вченні ОШО. Він жив і дихав — ну, то й на здоров'я! І в тому, що людство нарешті здихалося його чверть століття тому, можливо, і полягає дуже великий сенс. Адже ОШО намагався зіпхнути людей у стан бездуховності не менш успішно, ніж це робили радянські університетські викладачі суспільних наук. ОШО — це замаскований комуніст, от що виходить!
12:34
+1
Ви рождєни для счастья, как птіца для пальота! А чиї це слова? Це ж теж є формулою сенсу життя людини.
А що таке щастя?! Для Чикатила щастя полягало у звірячих забавках з дітьми та жінками. Моторола був щасливим, розстрілюючи українських військовополонених… Хороший сенс життя!..
Саме так. У кожного своє щастя. Хтось щасливий у постійних молитвах чи медитації, а іншому для повноти польоту треба пролити ріки крові. І якщо тої крові буде на кілька літрів менше, він не буде вповні щасливий, бо не до кінця реалізує план свого життя.
07:22
+1
Я б ставив питання так: ЧИ ВІРИТЕ ВИ БОГУ?
Саме так!!!

Але ж більшість людей формулює саме так:
Чи вірите Ви В Бога?

За аналогією вибудовуються інші запитання, частково безглузді — і ця безглуздість мене раз-у-раз дратує:

  • Чи вірите ви в магію?

  • Чи вірите ви в амулети?

  • Чи вірите ви в забобони?

  • Чи вірите ви в астрологію?

  • Чи вірите ви в астрологів?

  • Чи вірите ви в ворожіння?

  • Чи вірите ви в ворожок?

  • Чи вірите ви в карти Таро?

Випадкові Дописи