Старий і кобила

Старий і кобила
Джерело матеріалу:

Східна притча

Один старий знайшов в лісі прекрасну білу кобилу. Він привів її до себе додому і став її доглядати. А всі говорили: «Треба ж, як тобі пощастило! Адже кобила така прекрасна, це ж цілий скарб!» А старий відповідав: «Не знаю, пощастило мені чи ні, але знаю, що потрібно тепер для кобили будувати стайню», — і замість міркувань йшов будувати стайню.

В один далеко не прекрасний день кобила втекла. А всі знову зібралися у старого, розмірковуючи: «Ох, яке невезіння! Кобила втекла, яка втрата!» А старий сказав: «Не знаю, везіння це чи невезіння, знаю тільки, що стайню мені можна не будувати».

Через тиждень кобила повернулася, та й не сама — вона привела з собою цілий табун коней! І сусіди заздрісно ахали: «Ну як же пощастило знову старому!» А старий розважливо відповів: «Не знаю, добре це чи погано, але знаю, що тепер мені треба вчитися розводити коней».

Наступного дня його син став об'їжджати одного з коней, впав і зламав ногу. Сусіди знову заголосили: «Ах, яке нещастя! Як же ти тепер впораєшся з усім своїм господарством, що аж так розрослося?» Старий відповідав: «Не знаю, щастя це чи нещастя, знаю тільки, що треба їхати за лікарем і лікувати ногу синові»

За кілька днів цар цієї країни оголосив набір в армію, і з того села забрали всіх молодих хлопців, залишивши тільки сина старого зі зламаною ногою. Сусіди, синів яких забрали в армію. сумуючи й голосячи, прийшли до старого: «Як тобі пощастило, що у твого сина була зламана нога! Зате він залишився вдома!»


Цю притчу можна розповідати нескінченно.

А суть в тому, що наше життя складається з нейтральних подій, і ми сам оцінюємо їх, як позитивні або негативні. А можна, як старий, не шукати погане або хороше в події, а вирішити, які ж дії Вам потрібно тепер зробити в ситуації, що склалася, і діяти.

+3
648
RSS
11:35
+2
Дуже люблю цю притчу!
13:42
+2
І мені подобається. Кожна подія може мати віддалені наслідки, які можуть бути протилежними за знаком. Для чого? Для компенсації.
00:34
+2
А суть в тому, що наше життя складається з нейтральних подій, і ми сам оцінюємо їх, як позитивні або негативні. А можна, як старий, не шукати погане або хороше в події, а вирішити, які ж дії Вам потрібно тепер зробити в ситуації, що склалася, і діяти.

Дуже хороша притча! Якщо дивитися з рівня абсолютної реальності, то дійсно все, що відбувається, просто відбувається. Воно не є хорошим або поганим. Це тільки наш розум на все вішає ярлики «добро-зло» виходячи зі свого рівня розвитку.

Якщо наш розум вважає щось добром, то ми щасливі і радіємо, якщо злом — то ми страждаємо. І так кидаємось з однієї крайності в іншу.

Замість того, щоб тратити ресурси свого розуму на вічні оцінки всього і вся, краще їх направити на пошук рішень, що і робив герой притчі. Тоді навіть при дуальному мисленні «добре-погано» все через певний час буде виходити на «добре» навіть якщо раніше воно здавалось «поганим».

Випадкові Дописи