Орлині уроки

Орлині уроки

Притча

Посеред моря стояв острів, а на скелі було гніздо, в якому жили орлиця і двоє її пташенят. Вночі налетіла буря. Біда підійшла до гнізда орлиці, й вона сказала синам: «Нам потрібно летіти звідси. Але ж ви ще слабкі для таких перельотів, [водночас] я не зможу перенести через море обох одразу. Одному доведеться залишитися в гнізді й чекати, коли я повернуся за ним».

Одне орля кричало і плакало, злякавшись бурі. Інше спокійно сказало, що залишиться в гнізді й чекатиме. Орлиця посадила на спину тремтяче орля й полетіла крізь бурю до землі. Коли вони були вже на половині шляху, вона запитала пташеня: «Синку, я вже вибилася з сил, рятуючи тебе. А як вчиниш ти, коли я стану старою і немічною?» «Мамо, — запищало орля, — я щодня дбатиму про тебе й носитиму тебе на своїй спині!» — І від переляку вого знову затремтіло і закричало. «Ні, — сказала орлиця, — ти ніколи не станеш орлом!» — і, скинувши пташеня в розбурхане море, полетіла назад, до острівця.

Ледь встигла вихопити залишене пташеня з гнізда, як хвиля захлеснула скелю.

Важко було летіти крізь ураган. Величезні хвилі погрожували поглинути її та пташеня. На півдорозі до землі вона задала другому синові те ж запитання, що і першому. «Мамо, — спокійно відповіло орля, — я не знаю, яким буде моє життя. Напевно, у мене з'явиться своя сім'я, діти, які потребуватимуть моєї допомоги. Але я завжди пам'ятатиму про тебе і по можливості піклуватимуся».

«Ти будеш орлом», — сказала мати-орлиця, несучи сина до землі.

+1
512
RSS
16:21
+1
На відміну від шекспірівського Короля Ліра, в притчі Орлиця поводиться дещо мудріше. Натомість Король Лір позбавив Корделію спадщини… Ні, з цієї притчі Шекспір не зробив би трагедії!
Шекспір

19:57
+2
Виправ: двоє пташенят. Орел зразковий хижак. А його беруть за герб деякі народи. З іншого боку: не брати ж собі за символ, наприклад, курку. А чого ні? Французи мають за символ півня. Хто знає, чому його вибрали? Знаю, що естонці вибрали собі за мимвол ластівку.
20:06
+2
Ластівка чорно-біла красуня. Ці кольори є на прапорі Естонії. На гербі ніяких орлів, зате аж три леви зразу.

Випадкові Дописи