Чорний гумор - ознака інтелекту

Чорний гумор - ознака інтелекту
Джерело матеріалу:

Чорний гумор полюбляють люди з високим інтелектом, з'ясували фахівці. Крім того, любителі похмурих жартів не агресивні й емоційно стійкі. Ті ж, кому подібний гумор не до душі, показали протилежні результати.

Любов до чорного гумору може бути ознакою високого інтелекту, вважають австрійські вчені. Дослідження, проведене фахівцями з Віденського медичного університету під керівництвом професора Ульріке Віллінгер, демонструє зв'язок між реакцією на чорний гумор і рівнями інтелекту й агресії. Результати були опубліковані в журналі Cognitive Processing.

Автори дослідження характеризують чорний гумор як «різновид гумору, зосереджений на зловісних темах, як-от смерть, хвороби, каліцтва, фізичні недоліки та війни, і жорстоко висміює ці трагічні, тривожні або болісі теми за допомогою гумористичних виразів».

Учасниками дослідження стали 156 дорослих чоловіків і жінок. Їхній вік в середньому становив 33 роки, у всіх був різний рівень освіти.

Завданням учасників було оцінити 12 похмурих коміксів зі збірки «Das Schwarze Buch» («Чорна книга») німецького коміксиста Улі Штайна, присвячених смерті, хворобам, каліцтвам і медицині.

Вони повинні були розповісти, чи важко їм було зрозуміти жарт, чи є він вульгарним, чи є в ньому родзинка і чи вважають вони тему жарту цікавою.

Так, наприклад, в одній із замальовок лікар пояснює результати обстеження вагітній жінці. «Почнемо з хорошої новини, — каже він. — Ваша дитина завжди знайде місце для паркування».

В іншому коміксі лікар в морзі піднімає простирадло, яким накритий труп. «Звісно, це мій чоловік, — підтверджує жінка, яка стоїть поруч. — До речі, який пральний порошок ви використовуєте, що у вас простирадла такі білі?»

Дослідники характеризують гумор як «двоступеневий процес вирішення проблеми» і стверджують, що сприйняття жартів залежить від інтелекту.

Результати показали, що любителі чорного гумору розумні, не агресивні й емоційно стійкі.

І навпаки, ті, кому комікси смішними не здалися, продемонстрували нижчий інтелект і високі рівні агресії.

В цілому серед учасників дослідники виділили три групи.

Перша група не любила чорний гумор і не дуже добре розуміла жарти. У них виявилися середні показники інтелекту і помірний рівень агресії. Друга група жарти розуміла, але не вважала їх смішними — у них рівень інтелекту також був середнім, але при цьому вони були найбільш агресивні.

І, нарешті, третя група, яка від душі посміялася над похмурими жартами і зрозуміла їх, мала найбільш високий інтелект і найменший рівень агресії.

Крім того, в третю групу потрапили найбільш освічені учасники. Від статі сприйняття жартів не залежало.

Результати здивували дослідників: вони відзначають, що попередні експерименти показували кореляцію між любов'ю до чорного гумору і схильністю до агресії. Ще в 1905 році Зіґмунд Фройд писав про те, що гумор — це спосіб реалізувати сексуальні й агресивні бажання.

«У той час як спостерігається зв'язок між сприйняттям чорного гумору й інтелектом, агресивність і поганий настрій, мабуть, призводять до зменшення задоволення від похмурих жартів», — наголошується в дослідженні.

Вчені дійшли висновку, що сприйняття чорного гумору, «мабуть що, є складним процесом обробки інформації, який залежить від когнітивних і емоційних аспектів».

Втім, є й інша точка зору. У 2015 році вийшло дослідження, яке виявило зв'язок між любов'ю до чорного гумору і недоумством, що розвивається. Спостерігаючи за пацієнтами психіатричних клінік, які страждають на лобно-скроневу деменцію, фахівці з'ясували, що зміна в перевагах гумору на користь похмурих і жорстоких жартів свідчить про початок змін в мозку. Багатьох хворих в принципі переставали цікавити інші види гумору, вони сміялися над репортажами про катастрофи або над травмами своїх близьких.

+2
1351
RSS
Я щось не зрозуміла. Якщо мене смішать жорстокі жарти, то я дуже розумна, чи в мене деменція?
Одні вчені кажуть, що Ви дуже розумна.
Інші — що у Вас деменція.
Які праві[, а які ліві] — хтозна…
Не розбереш цих вчених!
Ну, ніяк не можуть вони домовитися бодай між собою, сякі-такі-перетакі!!!
Кажуть, від геніальності до божевілля один крок. Мабуть це як раз і є чорний гумор.
00:43
+2
Я щось не зрозуміла. Якщо мене смішать жорстокі жарти, то я дуже розумна, чи в мене деменція?

Це значить те, що Ви не боїтеся тем над якими смієтеся (наприклад, смерті), на відміну від тих, хто не любить такі жарти
А чого її боятися, якщо я точно знаю, що це моє життя далеко не перше і не останнє.
21:22
+2
Ну ж не всі це знають
22:25
+2
Із чорного гумору пам'ятаю лиш одне, розказане сусідами-кацапами по квартирі: Недолго мучілась старушка в високовольтних правадах. Єйо абуглєнную тушку нашлі тімуровци в кустах. Ми тоді щиро посміялися. Мені подобається тепер світліший гумор.
А що тимурівці з тілом зробили?
В анатомічний театр здали
Клас!!!
Я тапер від сміху пів ночі не засну.

Випадкові Дописи