До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Українська літературна фантастика: вчора, сьогодні, завтра

Українська літературна фантастика: вчора, сьогодні, завтра
Джерело матеріалу:

В п'ятницю, 17 лютого 2017 року з 14:00 до 17:00 відбудеться круглий стіл «Українська літературна фантастика: вчора, сьогодні, завтра»

Попередня програма виступів:

 • Тимур Литовченко: Лазуровий янгол із золотими крильми
 • Юрій Шевела: Історичний розвиток Української Фантастики, її головні відмінності від світової та радянської фантастики. Досвід бібліографа
 • Наталія Дев'ятко (Дніпро): Українська фантастика: між імперією і шароварщиною
 • Громовиця Бердник: український фантаст Олесь Бердник
 • Сергій Чебаненко: Напівзабуті книги 60-70-х і їх автори
 • Сусанна Черненко: Файли з торсійного поля
 • Іраклій Вахтангішвілі: Пристрасті за нацпремією. Про організацію Національної премії з української фантастики
 • Дмитро Філімонов (Обухів): Молодий погляд на українську фантастику
 • Яніна Косаковська: Музи в часи зорельотів. Фантастична поезія від Яніни Косаковської

(Увага!!! Список промовців не є остаточним, в ньому можливі зміни!)

Ведучий: голова правління Українського клубу Роман КУХАРУК

Організатори:

 • Національна бібліотека бібліотека імені Ярослава Мудрого
 • Український клуб
 • Літфорум
 • журнал СЛОВО І ДІЯ
 • Український парламентський клуб НАЦІЯ

Місце проведення: читальні зали Національної бібліотеки України ім. Ярослава Мудрого (колишньої Парламентської бібліотеки)

Адреса: Київ, вул. Набережно-Хрещатицька, №1 (метро «Поштова площа»)


За результатами круглого столу спробую підготували друковані й відеоматеріали, які оприлюднюватимуться, зокрема, й на Світочі.

+2
377
RSS
09:30
+2
Друже, та в тебе ще значні організаційні таланти. За кілька днів підготувати десяток виступаючих та ще й з власними доповідями — це треба вміти. Чекаємо на публікацію матеріалів. Бажаю успіху вашому КРУГЛОМУ СТОЛУ. Жив би я в столиці — теж прийшов би. А чи знає про це наш друг — киянин Юрген?
Це ще так собі… Це ще не здоровий Тимур робить, а лежачий інвалід, який не виходить з дому… А от пробити видавничу серію, набрати, навчити і вести за собою команду майбутніх редакторів і розкрутити з нуля до «лялі» всеукраїнський літературний часопис, відвоювавши собі місце під сонцем у російськомовних — ото була робота!..


А чи знає про це наш друг — киянин Юрген?

Не маю найменшого поняття!
А чи знає про це наш друг — киянин Юрген?

Вже знає, але бути не зможе: робота!..
12:27
+2
Отже, Тимуре, твоя місія не лише писати українські книжки, а це ще й ОРГАНІЗАЦІЯ літературного процесу. І ти з цим справляєшся!
Аякже! У нас в Україні такі умови, що окрім самих письменників, займатися організацією літературного процесу більше нема кому.

В минулому мені довелось бути причетним до створення Центру «Свобода слова», Віртуального об'єднання «Українська фантастика», літературного щоквартальника «Український Фантастичний Оглядач (УФО)», книжкової серії «Бібліотека української фантастики» видавництва «Кий», єдиних в своєму роді театралізованих читань української фантастики в Театрі на Подолі, підставляти плече літературному фестивалю «Просто так!» (тепер «Просто на Покрову»). Все це в плані саме організації, а не чогось іншого… Все з нуля, навмання, без зв'язків «у верхах» і «жирної лапки».

Тому мене досі цінують, знають і люблять багато хто. І мій внесок в сучасну українську літературу виключно моїми творами не обмежується. Один лише «УФО» чого вартий!
03:21
+1
Круглий стіл «Українська літературна фантастика: вчора, сьогодні, завтра» (Національна бібліотека України ім. Ярослава Мудрого) відбувся успішно. Фото- та аудіоматеріали оброблені, впорядковані. Поступово робитиму відео, яке викладатиму на свій Ютуб-канал. Всім організаторам та учасникам величезна подяка! Все було чудово!!!


07:52
+2
От і добре, що подія відбулася на вищому рівні. Окрасою, видно, була Наталя Дев'ятко. Цікава заключна світлина. Понад 2 десятки фантастів згуртувалися навколо двох старців у кріслах. Один інвалід, а інший так собі, здоров'як.
Роман Кухарук років на 5 молодший від мене, але він очолює як спілку «Літературний форум», так і Український клуб. А ще він розкрутив Видавничий центр Кухарука… Він тут найповажніша персона, отож і залишився сидіти.
17:26
+1
Аудіозапис моєї вступної доповіді «Лазуровий янгол із золотими крильми», виголошеної на вчорашньому круглому столі. Хто хоче — слухайте!


Випадкові Дописи