УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Аналіз Призначення Людини

Аналіз Призначення Людини

У цій статті ви отримаєте покроковий алгоритм техніки Аналізу Призначення Людини (АПЛ). Техніка розбита на 11 кроків, які допоможуть вам виявити свої якості і дізнатися, які речі даються вам легко і невимушено.


Усвідомлення своїх вроджених здібностей допоможе вам визначитися з вибором діяльності. Провівши аналіз, ви зможете дати чіткі відповіді на питання: «Що є моєю улюбленою справою?» І «Що дається мені з особливою легкістю?»

У статті про Природню Мотивацію я розповідав про те, чим потрібно займатися, щоб досягати особисті цілі без примусу і самодисципліни. Якщо людина знає про свої улюблені справи і таланти, їй не доведеться примушувати себе.

На жаль, не всі знають, якими талантами їх нагородила природа. Тому природним продовженням теми стала стаття про Ефективний Пошук Талантів, закладених в кожному з нас.

Тепер настав момент розібратися з пошуком талантів на практиці.

Гаразд, вистачить балаканини. Давайте приступимо до практики!

Для практики нам знадобляться папір і ручка. Швидше за все, одного листка буде мало. Тому, можете взяти тонкий зошит у клітинку. Так само, рекомендую не робити поспішних висновків про результативність методики, поки ви не закінчите аналіз;)

«Крок №1. Назви свою мрію „

Перше, що необхідно зробити, це згадати всі свої мрії. Ви повинні прояснити для себе: про що мріяли в дитинстві, в підлітковому віці, в школі, в інституті, в дорослому житті. Аж до теперішнього моменту.

На першому кроці ви задаєте собі одне і те ж питання: “Про що я мріяв (ла)?» Відповіді записуйте в стовпчик до тих пір, поки вони не закінчаться.

Згадуйте до тих пір, поки не прийде відчуття, що всі мрії вже названі.

Якось раз, я працював з однією жінкою і на питання: «Назви свою мрію. Про що ти мріяла? », Вона відповіла:" Я мріяла, щоб всі мої родичі були здорові ". Тоді я перепитав: «Ти дійсно мріяла про здоров'я родичів? Ти дійсно мріяла про це, візуалізуючи картини їх здоров'я? ». Звичайно ж, вона відповіла негативно.

Не обманюйте ви себе. Мрії повинні бути мріями, а не побажаннями про благополуччя близьких або миру в усьому світі.

Мрії — це моменти, коли ви візуалізували, коли марили про щось хороше для вас, відчуваючи при цьому приємні емоції.

«Крок №2. Поділяємо МАТИ і БУТИ „

Отже, мрії перераховані. Саме час розділити їх за категоріями “мати» і «бути».

Мрії з категорії «мати» — це мрії володіння чимось. Приклади: хочу машину, квартиру, гармонійну сім'ю, гроші, яхту, віллу, підходящого партнера і так далі.

Мрії з категорії «бути» — це мрії, в яких ви бачили себе в якійсь ролі. Приклади: бути письменником, мандрівником, детективом, співачкою, адвокатом, професійним серфінгістом, психологом, вихователем, керівником компанії.

Проаналізуйте виписані мрії і навпроти кожної поставте букву «М» або «Б». Надалі, ми будемо працювати з мріями з категорії «Б» (бути). Саме їх реалізація призведе вас до мрій з категорії «М»;)

«Крок №3. Що викликало у вас внутрішній відгук? „

На цьому кроці ми заглибимося в мрії з категорії “Б». На цьому етапі ви зможете виявити мрії, втрачені на першому кроці. Третій крок звертає вашу увагу на моменти, коли ви відчували внутрішній відгук, спостерігаючи за професією інших людей.

Про внутрішній відгук я вже писав у статті «Ефективний Пошук Ваших Талантів». Якщо ви не читали, рекомендую ознайомитися.

Зараз ваша задача: згадати моменти, коли ви бачили по телевізору, читали або чули про людину, яка займається певною справою і вам теж дуже хотілося бути в цій ролі.

Мені простіше пояснити на власному прикладі

Не прийміть це за вихваляння. Просто я вважаю, що ці приклади дійсно добре прояснюють суть питання.


Коли я бачив по телику балакучих ведучих ранкових розважальних програм на музичному каналі, мені дуже хотілося бути на їхньому місці. Коли я бачив коміків, які виступають перед великою аудиторією, я просто пісяв окропом!

Коли я вперше побував на конференції з програмування, мені дуже захотілося провести свою і бути організатором.

Кожен раз, відчуваючи внутрішній відгук, я казав собі: «Ні. Для мене це просто нереально! На жаль, у мене немає до цього здібностей ...» або «Провести конференцію? Так у мене просто напросто немає організаторських здібностей для цього, і немає грошей в тому числі!»

Я був упевнений, що ніколи не зможу стати таким як ці люди. І навіть поставив хрест на цих мріях.

Але минув час. Я почав організовувати конференції з програмування і мені доводилося виступати перед аудиторією в 25, 75, 160 і навіть 300 чоловік. При цьому відчував я себе чудово! А сам процес організації конференції приносив мені величезне задоволення. Це було природною мотивацією для мене.

Кожен внутрішній відгук виявився моєї природною здатністю. Реалізувати ці здібності на практиці виявилося простіше, ніж здавалося.

Досвід показує, що у кожної людини є в житті моменти внутрішнього відгуку і невпевненості в досягненні своєї мрії. І ці відгуки завжди вказують на вроджені таланти!


Тому, на третьому кроці ваше завдання — згадати всі моменти, в яких ви відчували внутрішній відгук по відношенню до будь-якої діяльності, і, можливо, вважали, що для вас це нереально. Випишіть їх в зошит і переходьте до наступного кроку.

«Крок №4. Що вам подобалося робити?»

У список, отриманий на попередніх кроках, додайте всі заняття, які приносили вам задоволення. Чим вам подобалося займатися в дитинстві? В юності? У старшому віці? Які процеси і дії приносять вам радість зараз?

Проскануйте спогади і поповніть список, якщо щось вдалося виявити.

«Крок №5. Відкидаємо все зайве»

Зараз саме час застосувати фільтр актуальності до списку мрій з категорії «бути». Наприклад, в ранньому дитинстві я мріяв стати водієм автобуса "Ікарус", але зараз я чітко усвідомлюю, що це не для мене. :)

Є простий спосіб визначитися з мріями, які дійсно важливі для вас. Перевірка на міцність, так би мовити. Її ми будемо робити через емоційний відгук у момент візуалізації.

Для цього послідовно візуалізуйте кожен пункт, позначений буквою «Б» і прислухайтеся до відчуттів і емоцій, що виникають. Візуалізувати потрібно від першої особи. Увійдіть в бажану роль, про яку мріяли. Уявіть, що ця роль вже є вашою дійсністю. Що ви робите в цей момент? Чим займаєтеся? Що бачите і чуєте? І, нарешті, що відчуваєте при цьому?

Наприклад, ви мріяли стати письменником. Увійдіть в цю роль. Уявіть, що це вже сталося. Що б ви робили в момент написання книги? Візуалізуйте це від першої особи: ви бачите свої руки, екран комп'ютера (або аркуш паперу) перед собою. Зараз ви обмірковуєте подальший розвиток подій роману? Можливо, в цей момент ви люто строчите текст?

Як тільки ви увійшли в роль, зверніть увагу на емоції і відчуття. Потім оцініть силу емоцій від 0 до 10. Нуль означає, що ця візуалізація взагалі не викликає ніяких емоцій. Нуль — це повна байдужість. Десятка — це високий ступінь позитивних відчуттів. Це радість, насолода і відчуття щастя.

Поставте оцінку емоційної сили навпроти пункту меню. Після цього оцініть важливість цієї мрії для вас за шкалою від 0 до 10. Якщо оцінка «нуль», значить мрія абсолютно неважлива. Оцінка «десять» говорить про найвищий ступінь важливості і актуальності для вас.

Пройдіться по кожному пункту і поставте оцінку за емоційною шкалою і за шкалою важливості.

«Крок №6. Безжально викреслюємо»

Тепер викресліть мрії, які отримали на попередньому кроці найнижчі оцінки. Це мрії, від яких ви прямо зараз можете раз і назавжди відмовитися. Вони більше не актуальні для вас в даний момент.

«Крок №7. Групування якостей»

Отже, перед вами реальний список ваших вроджених схильностей, сформульований у вигляді мрій. На цьому етапі вони безладно звалені в одну купу. Зараз будемо їх структурувати, розкладати по поличках і давати їм назви.

Перегляньте уважно на список і дайте відповідь на питання: «Які пункти цього списку можна згрупувати?», «Які пункти можуть бути тісно пов'язані між собою?»

Наприклад, в вашому списку є пункти: «Хочу подорожувати країнами», «Хочу стати письменником» і «Хочу вивчити іноземні мови». Ясна річ, що бажання подорожувати країнами дуже добре поєднується з бажанням вчити мови. А бажання писати книги може бути тісно пов'язане з подорожами. В результаті, всі три пункти красиво доповнюють один одного.

Ще приклад. Припустимо, ви написали про те, що мрієте відкрити свою справу. Так само, ви мріяли стати дизайнером інтер'єрів, і все дитинство хотіли малювати і робити світ красивішим. Дизайн інтер'єрів об'єднуємо з бажанням малювати і об'єднуємо з відкриттям своєї справи.

Проаналізуйте свої мрії, і ви помітите, як добре вони групуються один з одним. Швидше за все, у вас складеться враження, що всі ваші мрії відмінно поєднуються в одну або кілька великих груп і гармонійно доповнюють один одного. Так і має бути :-)

Завершивши аналіз, ви абсолютно чітко усвідомлюєте свою роль в цьому житті. Тому що всі ваші мрії будуть про одне!
Для групування пунктів рекомендую намалювати стрілочки між ними.

«Крок №8. Даємо назви груп»

Подивіться на згруповані пункти і дайте назву для кожної групи. Назва групи повинна говорити про ваш природжений талант, який породив цілий ланцюжок пов'язаних між собою мрій.

Припустимо, ви згрупували пункти: «Завжди мріяв бути детективом», «Мені подобається спілкуватися з людьми, дізнаючись у них важливу інформацію», «Я добре справляюся з аналізом розрізнених фактів» і «Завжди любив розгадувати головоломки».

Як можна назвати цю групу? Можна так: «Об'єднання розрізненої інформації і вибудовування її в цілісну картину». А можна і так: «Здатність до пошуку інформації, знаходження відповідей і розгадки таємниць».

Ви самі відчуєте, як необхідно назвати ваші групи. Як показала практика, у людей це зазвичай не викликає труднощів.

«Крок №9. Шукаємо зв'язки між групами»

Ми майже закінчили! Залишилося зрозуміти, як групи пов'язані одні з одними. Для цього випишіть отримані групи в окремий список.

Подивіться на список груп і подумайте, як існування однієї групи підтримує існування іншої? Практика показує, що групи завжди мають взаємопідтримуючі зв'язки.


Наведу свій приклад. В результаті групування власних мрій, у мене вийшов наступний список:

  • Писати тексти, статті (Письменство);
  • Психологічна допомога людям;
  • Виступи і проведення семінарів;
Я подумав і закричав: «Еврика!». Я усвідомив, що допомагаючи людям, я отримую безцінний досвід, нові ідеї і усвідомлення. Про цей досвід я можу писати статті в блозі і розповідати на семінарах. У свою чергу, опубліковані статті і виступи дають новий приплив людей, які бажають якісно попрацювати над собою. Нові люди знову дають новий досвід і нові усвідомлення для статей.

Вийшла замкнута система! Кожна частина системи підтримує існування інших частин.

Проаналізуйте групи. Це допоможе вам побачити, яким чином вони пов'язані між собою. Можливо, на цьому етапі ви теж викрикнете «Еврика!» І побачите можливість застосування своїх талантів в реальному житті.

«Крок №10. Шукаємо застосування вашим талантам»

Не виключено, що для вас цей крок буде зайвим, оскільки все стало кристально ясно і зрозуміло на попередніх кроках. Все ж, рекомендую його виконати.

Подумайте і запишіть всі можливі варіанти реалізації своїх талантів в реальному житті. Що це за професія або вид діяльності? Може бути, ваші таланти підходять до різних професій одночасно? Якщо так то, що це за професії? Які соціальні ролі гармонізують з вашими вродженими якостями?

Складіть список всіх можливих практичних застосувань своїм дарам. Чим більше варіантів, тим краще.

«Крок №11. Остаточно визначаємося з улюбленою справою життя! „

Записали список можливих застосувань своїм талантам? Окей, тепер оцініть кожен пункт отриманого списку за десятибальною шкалою. Десять — це дуже бажаний варіант. Нуль — це найменш прийнятний варіант.

Після цього, ви остаточно проясните конкретний напрям, який дійсно вартий вашої уваги. Цей напрямок принесе вам успіх, радість в житті і, звичайно ж, хороший дохід.

“Вітаю, ви знайшли себе!»

Це мій найулюбленіший момент в Аналізі Призначення Людини. Я по-доброму заздрю людям, які щойно відкрили свої таланти. Другий раз цей стан пережити не дано :-)

Зовсім недавно людина мала туманне уявлення про те, чим вона хотіла би займатися в житті. Тепер неясність змінилася на чітке розуміння. І це є добре!

Тому я закликаю вас до дії. Виділіть вільний час для того, щоб розібратися в собі. Чим більше ви відкладаєте цю процедуру, тим довше ви продовжуєте перебувати в невіданні щодо своїх талантів.

Бажаю вам успішного пошуку свого призначення в житті! Відписуйтеся в коментарях, ставте запитання діліться своїми успіхами.

До нових зустрічей!

ОНОВЛЕННЯ: Перш, ніж почати пошук своїх талантів, обов'язково прочитайте важливе доповнення до цієї статті: «Аналіз Призначення Людини 2»

Автор: Іван Пиріг
+2
696
RSS
22:06
+2
Десь я вже читав або саме про цю, або про якусь подібну техніку. Все тут верно, все добре… тільки це не для мене! Я зрозумів своє призначення (бути прозаїком-фантастом) ще в 11,5 років — коли написав своє «мінус перше» оповідання (від чого упіймав непередаваної сили задоволення). Й одразу ж дійшов висновку, що це лише «проба пера», що треба писати краще… і що я таки можу писати краще і писатиму краще!!! А тому я із задоволенням власноруч спалив це «мінус перше» оповідання на смітнику — бо це була моя самокритика і саморецензія. Бо я зрозумів: якщо я не чіпляюсь за кожну написану літеру, а можу відкинути, власноруч знищити недосконалу спробу, щоб піти далі — то я таки йтиму далі!!!


Отже, мені б цю техніку застосувати десь в 1974 році, щоб переконати всіх тупоголових вчителів, а заразом і моїх зневірених батьків, що моє призначення саме таке, а не інше!.. От тільки хто б мені підкинув отакий матеріальчик в 1974 році?!
Ну, не всі ж такі везунчики і цілеспрямовані як ви. Мене як астролога найчастіше питають про вибір професії. А в гороскопі можуть бути показники до різних галузей діяльності. От я й колекціоную профорієнтаційні тести. Це один з них. Може комусь поможе.
Та я ж не заперечую, нехай тестуються люди, звісно!!!
Тим паче, я вже переконався, що мене навмисно «десантували» на Землю саме сюди й саме зараз з вельми конкретною метою, яку ненав'язливо, але цілеспрямовано допомагали осягнути. Для виконання подібної місії знадобилася душа… скажу скромно — не найнижчого ступеню розвитку. Я це завжди підозрював після того, як написав такий роман, як «До комунізму залишалось років п'ятнадцять-двадцять», ще не досягнувши 30-річного віку. Я ж був отаким хлопчиком, який ще життя як слід не понюхав (той, який сидить праворуч):

А якщо так… якщо мені допомагали й допомагають… якщо від народження вмонтували в мозок «антенну» для контактів з тонким світом… якщо помістили в особливу сім'ю… Тоді моя роль в усьому цьому мінімальна: просто не перес**ти в потрібний момент і не загордитися понад міру, а заспокоїтися й виконати роботу, заради якої мене сюди «десантували».
Ото і все!!!
Не більше, але й не менше…
Звідси мій «олімпійський спокій», який так дратував покійного тата.
Ну, й нерозумно очікувати, що всі інші (абсолютно всі!) перебувають в таких самих комфортних умовах. І якщо їм не нагадували про їхнє призначення або ж рівень розвитку їхніх душ не настільки високий, щоб розпізнати підказки долі… Звісно, нехай користуються тестами! Я би в 1974 році (чи трохи раніше — наприклад, років у 6-7) теж охоче скористався ним.
07:17
+2
Дякую за публікацію. Цей тест — це важлива робота над собою. Не кожна людина її виконає самостійно. Це ніби встановлення своєї місії на Землі. От для чого ти тут? Ну не для того ж, щоб їсти шоколад, заїдати медом і запивати шампанським. І найпростіше — це купити зошит в клітинку і ручку. А найскладніше — це спокійно сісти і впорядкувати свої думки. Моє призначення, моя місія — це дві справи мого життя. 1. Здобуття, утвердження САМОСТІЙНОЇ УКРАЇНИ — це завдання чітко окреслилося мені в студентські роки — з 1966-67 років.
08:14
+2
Отже я щасливий, бо перша справа мого життя завершується успіхом: вже є Самостійна Україна, яка нашими зусиллями нині УТВЕРДЖУЄТЬСЯ. Друга справа — формування світогляду, близького до істинного, усвідомлена мною десь з 2001-02 років. Саме тоді я вперше для себе зробив описання відомих мені світоглядів, провів аналіз Старого Заповіту і виклав це в творі під назвою «Людина і Бог — пошук гармонії». Ця книга в 1 примірнику форматом А-4, на 100 стор. десь є на полиці. Інші справи в моєму житті, наприклад, наукова робота, а згодом підприємництво мали й мають допоміжний характер.
17:08
+1
Капець!!!

Випадкові Дописи