До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Наш новий дім?..

Наш новий дім?..

На екстреній прес-конференції в NASA повідомили про відкриття семи екзопланет.

В штаб-квартирі Американського аерокосмічного агентства (NASA) провели прес-конференцію, під час якої вчені оголосили про відкриття семи планет за межами Сонячної системи.

Астрономи, у тому числі помічник керівника Управління наукових місій в штаб-квартирі NASA у Вашингтоні Томас Цурбукен повідомили про відкриття семи нових екзопланет на орбіті одиночної зірки TRAPPIST-1 — червоного карлика в сузір'ї Водолія.

Зірка TRAPPIST-1 набагато менша і не така гаряча за Сонце, але тим не менш, за словами астронома Мікаеля Жийона, в цій системі можуть існувати умови для життя. Відкриття було зроблено за допомогою телескопа Spitzer.

Оскільки система зірки знаходиться порівняно близько до Землі — на відстані 40 світлових років — астрономи можуть вивчати атмосфери знайдених планет відносно легко. Це може виявити дивовижне розмаїття світів, починаючи за складом від скелястих до крижаних.

Планети цієї зоряної системи настільки близькі одна до одної, що їх гравітаційні поля взаємодіють між собою, підштовхуючи одне одну таким чином, що дозволило команді оцінити масу кожної планети. Вони варіюються від приблизно 0,4 до 1,4 маси Землі.

З семи планет зірки TRAPPIST-1, три планети знаходяться в так званій зоні життя. На них, згідно з попередніми спостереженнями, є вода і кисень. Тобто, може бути життя. Однак, «штучних сигналів з цих планет поки не спіймали».

«Тепер нам потрібно більше часу, щоб детальніше вивчити ці планети, щоб дізнатися більше про кисень і воду на цих планетах», — зазначили вчені.

За словами Мікаеля Жійона, астронома з університету Льєжа в Бельгії, планети хотіли спочатку назвати на честь сортів бельгійського пива. Ця заява викликала сміх у залі для прес-конференцій. Справа в тому, що TRAPPIST — один з різновидів пива, яке виробляється в Бельгії.

Екзопланета — планета, яка обертається навколо зірки, яка не є Сонцем. На початок 2017 року достовірно підтверджено існування 3563 екзопланет в 2674 планетних системах. Найбільш схожою на Землю є екзопланета Kepler-438 b, яка знаходиться на відстані 470 світлових років від Сонця.

Наприкінці січня нинішнього року повідомлялося, що ще одна екзопланета, на якій може бути життя, виявлена в системі Wolf 1061 приблизно в 14 світлових роках від Землі. Wolf 1061c може мати атмосферу, подібну до тієї, яка була на Венері мільйони років тому, тобто вода на планеті не може довго перебувати в рідкому стані. За словами вчених, те, що вони спостерігають на планеті, «підозріло схоже на парниковий ефект».

До речі, на одній з останніх екстрених прес-конференцій NASA було оголошено, що океан, який ховається під поверхнею супутника Юпітера Європа, схожий на земні. Дані вказували на те, що супутник Юпітера може мати умови, необхідними для існування життя. А в 2015 році в NASA повідомили про виявлення екзопланети Kepler-452b, яка дуже схожа на Землю.

+2
338
RSS
01:42
+2
Прес-конференція НАСА: невже таки сталося?!
05:16
+2
А відстані, відстані? Ще Земля не досліджена як слід, ще й не освоєна. Отже без наведення ладу на Землі не буде дозволу на контакти з іншими світами. Ви помітили, як припинилося вивчення Місяця?
08:30
+1
Власне прес-конференція розпочинається на 29:33.
Прес-конференція НАСА є поточною, але не екстреною!
Скоро людям треба буде шукати сенс життя
А перспектива переселитися на іншу планету дасть надію.
02:45
+3
Теж дотримуюсь думки, що потрібно навести лад на Землі перед тим як «заглядати» на інші планети. Але самою тільки наукою неможливо це зробити.
В моєї бабці була приказка: «Каська, мий ноги, бо кавалєри прийдуть».
«Каська» — це «Оксанка»?..
08:27
+1
3 млрд років проминуть швидко, а там Сонце почне розбухати, зменшуватися й вибухати… Отож треба заздалегідь визначатися, що робитимемо через смішний проміжок часу: десь так 3 млрд років…
12:37
+2
Це аж ніяк не смішний проміжок часу, друже. Коли врахувати, що люди на землі існують до 2 млн. Років, а писана історія має всього 10000 років. Ще через мільйон років люди стануть справжніми Сотворцями і наша місія на Землі завершуватиметься.
Ну, от бачиш! Виявляється, попереду у нас ще менше часу — не 3 млрд років, а всього лише 1 млн!!! Отже, не треба баритися — чим швидше почнемо, тим краще…
20:08
+2
Так ми вже ДАВНО почали! І свідченням цього є наше гасло: ДО ГАРМОНІЇ — РАЗОМ!
Ага. Аж півтора роки тому.
Добре, що це Ви сказали, а не я
06:41
+2
Кожна велика дорога починається із маленької стежки, яку починає хтось один, а потім долучаються інші. А так хочеться не просто йти, а відразу летіти по великій магістралі.
Мені дуже приємно бачити довкола себе «милые сердцу рожи» © — як сказав один поет. Звісно, можна летіти кудись вперед і самостійно… але якось воно одиноко, некомфортно! Тому я завжди намагаюся підтягнути під себе своє оточення — оті самі «милые сердцу рожи»!

Бодай якщо це дуже маленьке товариство.
До речі, така особливість «прописана» в моїй натальній карті:

VII-й дім в Козерозі (22°54’)
Така людина обережно вступає в союзи і зв’язки. Віддає перевагу невеликим за кількістю учасників компаніям (в особистому та діловому плані). Різні операції веде вузьким колом довірених осіб.

Випадкові Дописи