Ілон Маск: Розвиненим країнам доведеться перейти на систему базового доходу

Ілон Маск: Розвиненим країнам доведеться перейти на систему базового доходу
Джерело матеріалу:

Засновник компанії SpaceX Ілон Маск вважає, що розвиненим країнам доведеться перейти на систему базового доходу через майбутню автоматизацію, яка вже в найближчому майбутньому призведе до масової втрати робочих місць.

Про це він заявив на саміті в Дубаї, пише liga.net з посиланням на Futurism.

Говорячи про штучний інтелект і автоматизацію, Маск зазначив, що протягом кількох десятиліть галузь логістики стане практично автоматизованою. Однак, впровадження автоматизації не обмежиться тільки цією сферою: вона буде охоплювати все більше і більше галузей промисловості.

Тому, за словами Маска, уряди країн повинні задуматися про введення універсального базового доходу, щоб компенсувати втрату робочих місць.

«Я не думаю, що у нас буде вибір. Я думаю, що це стане необхідністю. Сьогодні все менше і менше професій, з якими роботи не можуть справлятися краще», — сказав Маск.

Однак, на його думку, більш глибока проблема полягає в тому, що людина, навіть в разі введення базового доходу, може зіткнутися з «відсутністю сенсу життя».

«Багато людей отримують насолоду від роботи. Якщо ви не потрібні, в чому тоді сенс? Чи не відчуваєте ви тоді свою марність? З цим набагато складніше мати справу», — підкреслив він.

Ідея введення універсального базового доходу — фіксованої щомісячної виплати кожному жителю з бюджету — широко обговорюється в багатьох країнах світу.

У Нідерландах, Фінляндії та Канаді вже стартували експериментальні пілотні програми, покликані перевірити життєздатність цієї системи.

+4
440
RSS
22:50
+1
Це все зрозуміло. Хіба що це сказав Ілон Маск, до якого дослухаються…
03:39
+3
«Багато людей отримують насолоду від роботи. Якщо ви не потрібні, в чому тоді сенс? Чи не відчуваєте ви тоді свою марність? З цим набагато складніше мати справу»

Що за маячня? Якраз 90% людей «страждають» на роботі, а не отримують насолоду. І якщо не буде потреби ходити на цю «каторгу» то вони стануть тільки щасливішими.
Якраз 90% людей «страждають» на роботі

Це тільки на перший погляд люди страждають на роботі, бо як тільки зникає необхідність ходити на роботу, виникає «страх вільного часу і непотрібоності». Саме тому після досягнення пенсійного віку ніхто добровільно на пенсію не йде, навіть якщо та пенсія дуже велика. І потреба в грошах тут на двадцять п'ятому місці.
А нарікання на роботу є лише одним з різновидів національного виду спорту «я найнещасніший на світі». Бо змінити вид діяльності зараз не проблема.
21:39
+2
І головнішою складовою такого щасття буде можливість займатися своєю справою, навіть якщо вона буде вимагати… весь час і усе… життя!
08:40
+2
Підтримую Доброслава. Для більшості людей нині робота поза домогосподарством є каторгою з-за її обов'язковості. Вихід бачу в переорієнтації з кількості у якість. Якісно виконана робота даватиме задоволення.
08:52
+2
Творчість це є щось близьке до якісно виконуваної роботи. Облагородження довкілля, починаючи з себе улюбленого — ось вам і сенс життя. А чіткіше — поповнення собою Божественної Ієрархії.
Облагородження довкілля, починаючи з себе улюбленого — ось вам і сенс життя.


Найчастіше стимулом для прибирання є очікування гостей.
От прийде від них телеграма: «Зустрічайте, скоро будемо у вас», відразу ЛАД наведемо.

Випадкові Дописи