Чотири шляхи до серця чоловіка

Чотири шляхи до серця чоловіка
Джерело матеріалу:

Всі ми з дитинства засвоїли, що шлях до серця чоловіка лежить через його шлунок. Але що робити, якщо ви не відходите від плити, вашого благовірного загодовано до повної знемоги і неабиякого збільшення у вазі, книга про смачну і здорову їжу зачитана до дірок, та от тільки нема в ній рецепта сімейного щастя — до ідилії шлюбу поки далеко… Виникає запитання: що ж ви неправильно вибрали — чоловіка або шлях до його серця?

Фахівці з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування) вважають, що шляхів до серця людини може бути три: візуальний (зоровий), аудіальний (слуховий) і кінестетичний (відчуття, смак, запах).

Нами використовуються, звісно, всі канали сприйняття, але один з них може бути провідним, основним, улюбленим. Хтось задіює більше зоровий канал, хтось сприймає світ на слух, а хтось довіряє переважно своїм почуттям. Залежно від цього люди поділяються на візуалів, аудиалов і кінестетиків, яким не завжди буває легко один одного зрозуміти.

Візуал: «Краще один раз побачити ...»

Заведено вважати, ніби всі чоловіки кохають очима, але чоловіка-візуала дане твердження стосується насамперед. Красиві жінки, машини, будинки, пейзажі — привертають його увагу і тішать погляд.

Якщо ваш обранець постійно використовує в розмові фрази: «Я бачу, що...», «Спробуємо поглянути на ситуацію...», «Подивися сама...», то він, найшвидше, візуал. Якщо при спілкуванні він до того ж завжди дивиться в очі, жестикулює, показує руками, де і що розташоване — припущення підтверджуються: він — візуал.

І тоді шлях до його серця лежатиме через візуальний канал сприйняття, тобто через очі. Візуали, як правило, відрізняються розвиненим естетичним смаком, вони — головні завсідники виставок, театрів і музеїв. Чоловік-візуал гідно оцінить і ваш вишуканий хатній наряд, і розкішний обідній сервіз, і майстерно складену вами ікебану. Але тільки ніяких старих халатів, стоптаних капців і розкиданих по квартирі речей — зовнішня дисгармонія для вашого обранця геть нестерпна.

Якщо він відправляється в магазин — краще забезпечити його списком необхідних покупок, — на слух він, найшвидше, нічого не запам'ятає. Хочете, щоб коханий більше допомагав вам по дому — не варто постійно озвучувати своє прохання, він все одно пропустить його повз вуха. Замість цього згадайте «шкільні роки чудесні»: складіть графік чергувань по квартирі, прикріпіть його на холодильник і вважайте, що проблема прибирання вирішена.

Мила записочка від вас, знайдена ним випадково в кишені піджака, симпатична дрібничка, що подарована вами і постійно потрапляє в поле його зору — зігріватимуть йому душу і нагадуватимуть про вас і ваше кохання.

Купуючи своєму партнеру обновки, майте на увазі, що візуали полюбляють одяг яскравий і ошатний. При цьому якщо светр трохи колеться, а вузол краватки тисне на шию, — не біда: чоловік-візуал не з тих, кого бентежать подібні дрібниці. Адже краса, врешті-решт, вимагає жертв.

Ну, а якщо в повітрі запахне сваркою і настане пора з'ясовувати стосунки, сідайте навпроти, погляньте йому прямо в очі й переходите на його візуальну мову. Наприклад: «Дорогий, ПОДИВИСЬ сам...» або «Спробуй поглянути на ситуацію моїми ОЧИМА...», або «Ти тільки УЯВИ собі, як все було б добре, якби ти… (зрозумів, зробив, приніс, купив, прибрав тощо)». Потрібне вставити.

Кінестетик: «Мені б торкнутись рук твоїх гарячих...»

От вже хто ні за які коврижки не вдягне колючий светр, то це чоловік-кінестетик. Він спілкується зі світом, насамперед, за допомогою відчуттів, тому його одяг повинен бути комфортним і зручним, а його жінка… теплою, запашною і приємною на дотик. Якщо ваш обранець — кінестетик, то його улюбленими фразами будуть: «Я відчуваю, що...», «У мене таке відчуття...», «Мене це не дуже зворушує...», «Це тепла людина...» При розмові кінестетики воліють сидіти близько до співрозмовника, намагаючись раз у раз доторкнутися до його руки, поплескати по плечу, погладити по голові, обійняти...

Великий скульптор Роден казав: «Душа живе в моєму тілі, й доторкнутися до нього — означає доторкнутися до мене. Відштовхнути його — означає віддалитися від мене». Напевно він був кінестетиком. І шлях до його серця, як і до серця вашого чоловіка, лежав через дотики, нюх і доторкання. Кінестетик — справжня дитина: все довкола чіпає, нюхає, пробує на смак… Він, поза сумнівом, гідно оцінить приготовану вами смачну і запашну страву, при цьому про сервирування столу можна особливо не піклуватися. Єдине, на що зверне увагу ваш обранець, то це на ароматизовані свічки, якщо ви вирішите доповнити ними обідню композицію.

Ваші швидкоплинні дотики, ласкаві погладжування по голові, коротке «цілую» або «обіймаю» в кінці телефонної розмови — все це буде розцінено вашим чоловіком як зізнання в коханні, зроблені на його мові. А вже якщо ви навчитеся робити масаж, і періодично надаватимете коханому таке задоволення — радості його не буде меж. Ароматичні масла, масажні креми, хороші парфуми, пухнастий рушник, м'який затишний плед, зручні капці — от що може стати відмінним подарунком чоловікові-кинестетику.

Якщо ж щось у вас не ладиться, то підняти настрій близькій людині, помиритися з ним, змусити його зробити те, що він робити не дуже хоче, розрядити конфліктну ситуацію ви можете доволі легко: просто обійміть його. І ніякі особливі розмови тут не потрібні. Ну, хіба що: «Ти ВІДЧУВАЄШ, як я тебе кохаю?»

Аудіал: «А поговорити?»

А от з ким короткої розмови не вийде, то це з чоловіком-аудіалом. З ним вам доведеться розмовляти довго і докладно. Він взагалі багато говорить, буває, що й сам із собою. Якщо ваш обранець постійно щось бурмоче собі під ніс, співає у ванній, ніколи не розлучається з плеєром, наділений відмінним слухом, — він, ймовірно, аудіал. Здогад підтвердиться, якщо ви уважно прислухаєтеся до фраз, які він вимовляє. Чи часто серед них повторюються такі як: «Давай це обговоримо», «Ти мене не чуєш», «Це занадто галаслива людина», «Це голосно сказано»? Якщо так, то ви напевне маєте справу з аудіалом — чоловіком, шлях до серця якого пролягає через слуховий канал сприйняття.

Аудіали зустрічаються набагато рідше, ніж візуали або кінестетики. Якщо ваш обранець якраз із них, то у нього, найшвидше, рівний, ритмічний голос, він розуміється на музиці, добре імітує чужі голоси. А також обожнює вести дискусії, з успіхом вивчає іноземні мови за аудіопідручниками і вважає, що при виборі житла потрібно насамперед звертати увагу на акустику, звукоізоляцію й відсутність шуму за вікном.

Напевно він неодноразово говорив вам, що йому подобається ваш: чарівний, хвилюючий, мелодійний, музичний, сексуальний, дзвінкий, ніжний, глибокий і взагалі найчудовіший у світі голос. Якщо поруч з вами аудіал, то можете не сумніватися — голос у вас, і справді, мабуть що, видатний. Інакше б ваш чоловік вас ніколи не вибрав. У разі, якщо крім красивого голосу ви володієте ще й хорошими вокальними даними — ви просто подарунок для аудіала. Але ж якщо спів не належить до числа ваших головних талантів — ніколи й ні за яких умов не співайте при ньому. Дочекайтеся, доки він кудись піде, і як тільки — так відразу.

Плеєр, аудіокниги, диски із записами улюблених мелодій, звуків морського прибою і голосами лісових птахів — найкращий подарунок, який ви можете зробити своїй коханій людині. А з'ясовувати стосунки з ним вам доведеться шляхом довгих перемовин, причому іноді краще навіть по телефону, а не віч-на-віч, — так схвильованому аудіалу буде легше зосередитися і сприймати інформацію. Тільки не забудьте повідомити йому своїм чудовим голосом про те, як важливо вам бути ПОЧУТОЮ.

І це ще не все… четвертий тип: Дігитал (Дискрет)

Попри те, що основних каналів сприйняття існує три, людина обробляє свій життєвий досвід чотирма способами. Адже існує ще й дігитальний канал — якийсь внутрішній монолог, пов'язаний зі словами й числами. Дігитал (він же дискрет) — вельми своєрідний і досить рідкісний типаж, якому властиво особливе сприйняття світу ...

Ось як описує дискретів у своїй книзі «Прихований гіпноз» фахівець з НЛП Ігор Меліхов: «Особливо потрібно відзначити дискретів — людей, які в своїх переживаннях і описах дещо відірвані від реального сенсорного досвіду, вони на кожне переживання наліпили свої описові ярлички й оперують ними в розмові. Такі люди відчувають потребу приховувати свої сенсорні переживання за цими ярликами. Зазвичай вони перенесли якусь важку психотравму, яка немовби відрізає всі канали одразу. Нерідко в дитинстві ці люди одночасно побачили, почули і відчули щось таке, чого їхня нервова система була не в силах переробити. Їхній мозок, «перейшовши в режим захисту від збоїв», убезпечив життя, перетворивши образи, звуки і відчуття зовнішнього світу на нетривожні, відсторонені й відчужені схеми...»

Вираження емоцій, розмов про почуття, барвистих описів картин природи тощо від дискретів дочекатися складно. Цей тип орієнтований, насамперед, на логіку, сенс і функціональність. У розмові з дискретом складається враження, що він начебто нічого не відчуває, але багато знає, і ще більше — прагне дізнатися, осмислити, зрозуміти й розкласти по полицях. Але це зовсім не так! У глибині душі дискрети якраз неймовірно чутливі та вразливі...

Серед представників цього типу особливо багато шахістів, програмістів, а також всіляких дослідників і вчених. Якщо доля звела вас із подібним чоловіком, то ви не могли не помітити, що у нього монотонний голос, він не любить дивитися в очі співрозмовнику (зазвичай він дивиться поверх голів), при розмові завжди тримає дистанцію, йому властива скутість, якась роботоподібність в рухах, він часто схрещує руки на грудях...

Але головна особливість дискрета — його схильність використовувати в своїй мові складні словесні звороти і конструкції. Цілком в його дусі, зателефонувавши цікавій йому дівчині, висловитися приблизно так: «Я зробив цей дзвінок з метою довідатися про наявність у вас відповідного настрою для здійснення прогулянки парком». Той-таки Ігор Меліхов у своїй книзі припускає, що дискретові нічого не вартує навіть нехитру фразу «Чим далі в ліс — тим більше дрів» переінакшити на громіздке: «У міру подальшого просування в центр площі лісового масиву наростає обсяг паливних ресурсів»...

У їхньому лексиконі часто зустрічаються вирази: «Де тут логіка?», «Треба проаналізувати ситуацію», «Отже, методом виключення ми з'ясовуємо...» Оскільки дискрети сприймають світ через логічне осмислення, з'ясовувати стосунки з ними варто саме за допомогою логічних доказів, бажано ще й підкріплених статистичними даними. Що ж до подарунку для дискрета, то тут головна порада буде такою: «Якщо ви поки недостатньо добре знайомі, не варто вручати йому на початку ваших відносин занадто особистий презент, — подарунок інтимного характеру може відлякнути «застебнутого на всі ґудзики» дискрета, який побоюється душевної близькості. Краще подаруйте цій «людині у футлярі» портфель, сумку, портмоне, окулярник або інший подібний футляроподібний предмет. Також підійде органайзер, калькулятор, енциклопедія, парасолька, ручка (теж неодмінно поміщена у футляр). Непоганий варіант — якийсь функціональний, корисний в господарстві агрегат.

Звісно, якщо типи сприйняття у близьких людей збігаються, їхні відносини будуть особливо гармонійними. А якщо ні, то вихід один — вчитися БАЧИТИ, ВІДЧУВАТИ, ЧУТИ, РОЗМОВЛЯТИ, наводити ЛОГІЧНИХ ДОКАЗИ, — спілкуватися на одній мові, шукати і знаходити ШЛЯХИ до сердець одне одного.


Спробувати визначити провідний тип сприйняття цікавої вам людини ви зможете всього за п'ять хвилин. У цьому вам допоможе тест на типи сприйняття.

Тест «Чотири типи сприйняття»

Спробуйте в ненав'язливій формі запропонувати співрозмовнику або пригадати якийсь епізод з минулого, або трохи помріяти. І задайте йому, наприклад, наступне запитання: «А ти пам'ятаєш, як святкував минулий Новий Рік?» Або «Подумай, де і як ти хотів би провести відпустку?» І не так вже й важливо, що він вам відповість. Важливо — простежити за РУХОМ ЙОГО ОЧЕЙ ще до того, як він почне говорити. Адже в залежності від того, куди він спрямує свій погляд, буде зрозуміло, які образи він уявляє: зорові, звукові або ж занурюється в свої почуття.

  1. Якщо, коли він задумається, очі його підуть Вгору-Ліворуч або Вгору-Праворуч, то він уявляє зорові образи або змальовує картинку.
  2. Погляд, спрямований Вниз-Праворуч, засвідчує, що людина встановлює контакт зі своїми почуттями і відчуттями.
  3. Прямо перед собою або вбік (немовби спрямовуючи погляд до вух) дивляться люди, намагаючись викликати в пам'яті або сконструювати звукові образи.

Куди НАЙЧАСТІШЕ дивиться ваш «випробуваний», перш ніж відповісти на запитання?

Від цього буде залежати хто він: Визуал (1), Кінестетик (2) або Аудіал (3).

Остаточно визначитися з його типом сприйняття ви зможете, якщо уважно прислухаєтеся до його відповіді на ваше запитання. Якщо, фантазуючи про майбутню відпустку, ваш співрозмовник буде згадувати:

ЛАЗУРОВЕ море, ЗОЛОТИЙ пісок, ЯСКРАВЕ сонце, МАЛЬОВНИЧІ гори і прекрасну дівчину в запаморочливому бікіні, він, ймовірно, візуал.

ГАРЯЧИЙ пісочок, ТЕПЛІ ласкаві хвилі, морське ПОВІТРЯ, що вдихається повними грудьми, нагріте сонцем тіло… — він, найшвидше, кінестетик.

ГУЧНІ КРИКИ чайок, ШУМ хвиль, що розбиваються об скелі, ШЕЛЕСТІННЯ трави… — він, схоже, аудіал.

+2
902
RSS
13:52
+2
Розмістити цей матеріал на Світочі мене змусила невеличка дискусія Дзвінкої Сопілкарки з Анатолієм Висотою про «мову», якою користується людина. Хоча сам матеріал з серії «що таке чоловіки й як жінкам дресирувати цих істот» — тим не менш, тут достатньо добре описані чотири (саме чотири, а не три!) типи людей.
Бо найчастіше про дігиталів у подібних матеріалах не згадують… Яскравим прикладом є тетс, наведений наприкінці матеріалу: він має назву «Чотири типи сприйняття»… а як виявити дігиталів, не розповідає!

До того ж варто пам'ятати, що жінки також поділяються на відповідні типи — бо не всі канали сприйняття-передавання інформації у неї розвинені однаково, якісь є провідними, а решта — другорядними.
14:30
+2
Стаття цінна, особливо для жінок. А до кого ж я відношуся? Люблю масаж і поговорити. Ще я науковець. Виходить якась суміш.
Насправді людиною використовуються всі інформаційні канали — просто якийсь один є провідним. Тому «чистих» носіїв одного каналу не буває. Я зустрічав статті, де розглядаються «суміші» (аудіал+візуал, аудіал+кінестетик, візуал+кінестетик), проте там зовсім не враховуються дігитали.


Це, загалом-то, досадне упущення. Адже щодо мене, то ми з дружиною підозрюємо, що особисто я є «сумішшю» аудіал+візуал+кінестетик, оскільки у мене дуже поганий зір, і візуальний канал для мене апріорі є напівзакритим від народження. Наприклад, я чітко знаю: коли я виступаю перед аудиторією, то я не бачу її, але "слухаю"! Є така рекомендація: коли читаєш лекцію, то обирай в аудиторії когось одного і «бесідуй» з ним. Але для мене це абсолютно не проходить!!! Я не бачу жодного обличчя, коли виступаю!!! Особливо на сцені — тоді світло рампи стоїть переді мною суцільною туманною стіною, й я нібито розмовляю з цією стіною. Саме тому я аудиторію «слухаю»: де хто ворухнувся, кахикнув, чхнув, засміявся… І є ще одна стіна — «ментальна», так би мовити. Я кидаю в цю «ментальну» стіну якісь емоції й дослухаюся, що ж до мене вертається: відсторонення, холодність, сприйняття. тепло. підтримка тощо… Чи виникає резонанс, чи не виникає…
Не враховувати дігиталів можна… але тоді фігня виходить! Наприклад, отакий тест:
Хто ви: візуал, аудіал чи кінестетик
Я вже казав якось, що мені загалом важко проходити будь-які тести, де набір відповідей є обмеженим — а тут загалом глина: до 50% запитань я бачу інші варіанти відповідей!!! Ну, і куди воно годиться?! В підсумку розставив відповіді сяк-так. Вийшло, що я — візуал…

Ага, щассс!!! При тому, що ліве око у мене — 0,1-0,2 та праве око — 0,2-0,3… Отже, кругом-бігом мій зоровий канал працює від народження лише на 20%. І він у мене основний?!

Отак і стається, коли не враховується дігитальність людини!

Цікава стаття, але неповна.
пухнастий рушник, м'який затишний плед, зручні капці — от що може стати відмінним подарунком чоловікові-кинестетику.

Якщо ви зробите такий подарунок справжньому кінестетику, він завиє і втече. Подаруйте краще круті кросівки і туристичну карту. Вони думають, коли рухаються. Найчастіше обирають для хобі спорт, танці, екстремальний туризм.
А плед і капці купуйте для СЕНСОРИКА. От він як раз і любить смачно їсти, м'яко спати.
От про «сенсориків» не читав!
Чесно кажучи, досі вважав, що «сенсорики» та «кінестетики» — це одне і те саме.
А раптом ще є «смаколики» й «нюхачі»?!
Як у к/ф «Парфумер»…
Є й така класифікація. При чому там кожну систему ділять ще на «шукач-уникач».
Але для мене то вже заскладно.

Випадкові Дописи