УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Дільничних позбавлять зброї, а справжнім чоловікам - роздадуть?

Дільничних позбавлять зброї, а справжнім чоловікам - роздадуть?

Розповіді вченого, який побував у майбутньому

«Свідомо» продовжує публікувати розповіді Олександра Харченко — фізика-ядерника, який стверджує, що в різдвяну ніч зміг порушити закон збереження імпульсу і на кілька годин йому вдалося потрапити в Україну 2028 року. На інтерактивному екрані вуличного лайт-боксу, який працював як відкрита громадська бібліотека, вчений прочитав, скільки зміг, про наше майбутнє. У попередніх номерах ми писали про те, як виглядають міста в країні, яку побачив фізик, як відбуваються вибори, хто і як управляє державою.

Сьогоднішня частина його розповіді присвячена тому, як Україна зробила собі правоохоронні органи.

По-перше, у в'язницях досі перебувають генерали, яких посадили під час «Великого прибирання» 2017 року. Тоді звільнили всіх керівників міліції та СБУ, починаючи від голови районного управління. Усім їм довічно заборонили займатися державною діяльністю, служити в держорганах. Люди в погонах, які були причетні до вбивств, тортур і фабрикацій справ, були засуджені. Вищі посадові особи, які віддавали накази стріляти в людей — засуджені довічно.

— Що значить «стріляти в людей»? Була революція з вуличними боями?

— Я не буду про це розповідати. Скажу лише, що міліція не виконала злочинні накази. А «Велике прибирання» було проведене, швидше, як спосіб змінити менталітет правоохоронців. Поставити керівників, які не просто непричетні, не пов'язані, а взагалі не мають відношення до темного минулого української міліції. Які хочуть служити людям. Багато правозахисників, наприклад, стали прокурорами. Стару прокуратуру, до речі, звільнили повністю — до останнього помічника прокурора. Також вигнали всіх суддів — із забороною претендувати на посаду судді протягом 15 років. Багато хто з них подався в адвокати.

— А де взяли нових?

— У 2017 році був великий заклик по всій Україні — з проханням йти в державну владу. У тому числі і в правоохоронні органи. Як я вже сказав, багато нових прокурорів і суддів прийшли з правозахисної діяльності. Нинішній глава Української Гельсінської спілки Аркадій Бущенко в 2028 році — голова Верховного суду. А ще там, в Україні 2028 року, суддів, прокурорів і дільничних вибирають. У кожному містечку-саду вони обираються і, як я вже розповідав, йдуть з посади, якщо жителі містечка їм перестають довіряти. Кар'єра дільничного завершується, як тільки рівень недовіри досягає 25%. Прокурор і суддя складають повноваження, коли їм не довіряє 50% сусідів — жителів містечка.

— А хто може балотуватися в дільничні, прокурори, судді?

— Випускники відповідних академій: Національної академії суддів, Національної академії прокурорів та Національної академії дільничних. Туди величезний конкурс. І дуже незвичне для нас навчання. Наприклад, всіх спудеїв на місяць відправляють у в'язницю. У камери. Щоб знали, куди вони садять людей.

А відправляють туди, в тюрми, до речі, тільки вбивць, гвалтівників і грабіжників. Як правило, на великий термін. А ось за корупцію, шахрайство, крадіжки, вирішено у в'язницю взагалі не відправляти. Логіка така: ізолювати треба тих, хто становить небезпеку для життя чи здоров'я інших людей.

А злодіїв і хабарників краще карати гривнею. Суди призначають їм величезні штрафи, які вони виплачують роками. Дуже серйозні конфіскації майна. Наприклад, в 2027 році тодішній міністр енергетики був спійманий на корупції. Його негайно зняли, довічно заборонили займатися держслужбою, конфіскували все майно і оштрафували на 100 000 000 гривень. Він працює садівником, знімає кімнату, бо 90% його доходів держава забирає на сплату штрафу.

Всіх засуджених на все життя позбавляють права претендувати на державну службу. Взагалі на будь-які посади. І статус захисника Вітчизни — народного ополченця, про які я розповідав раніше — теж у них забирають.

База злочинців з іменами там відкрита так само, як і база чиновників.

Ще існує державна служба, яка спеціально роздає хабарі. Її завдання — провокувати чиновників. Пропонувати їм гроші від імені бізнесу. Візьмеш — відразу відставка і «вовчий квиток» до органів влади.

Взагалі, хабарництво стало рідкістю. Всі рішення, довідки та дозволи відкриті. На кожному чиновник ставить підпис і несе особисту відповідальність за наслідки. Все можна проконтролювати через інтернет. Наприклад, хто і за скільки зробив дорогу перед вашим будинком. А всі дороги там — на гарантії. Якщо покриття псується, дорожня компанія, яка його укладала, робить ремонт за свій рахунок.

— А як забезпечують вуличну безпеку?

— Як я вже говорив, там усі переселяються в містечка-сади. Розмір такого містечка — близько 30 000. Тому всі один одного знають, і злочинцеві важко залишитися непоміченим. Плюс в містечку активно працює дільничний. Той, який постійно повинен мати мінімум 75% довіри сусідів. До речі, у нього немає зброї.

-?!

— Так Так. У нього зарплата — десь три тисячі доларів за нинішніми цінами. Дуже красива форма — як у космічного пілота. Але ніякої зброї. Тільки золотий телефон номер якого відомий кожному жителю. Завдання дільничного — не ловити злочинців, а запобігати злочинам, щоб їх не було. Займатися профілактикою. Це додатковий стимул для нього мати хороші відносини з місцевим населенням. Спілкуватися, допомагати, вирішувати побутові конфлікти, позбуватися ситуацій, які провокують злочини.

Якщо він стикається зі злочинцями, тоді він викликає силовий підрозділ державної поліції. Це люди типу Рембо — на вертольоті, з автоматами, всіх «мордою в асфальт». Але, що цікаво, без виклику дільничного силовий підрозділ не може потрапити на територію містечка. Щоб не провокувати гоп-стоп.

Плюс, згадайте: майже кожен чоловік — захисник Вітчизни. Це означає карабін в домашньому сейфі. І кожен злочинець про це теж пам'ятає.

— Цікава модель. Міліція — без зброї, населення — з карабінами.

— Не вся міліція, а дільничні. І це прекрасно працює.

Ще ж є державні слідчі, які займаються розкриттям вбивств і згвалтувань. Окремо — Бюро протидії корупції, яке полює виключно на чиновників. Воно й провокує на хабарі. До речі, громадян, які намагаються дати хабар, теж по-драконівськи штрафують і забороняють бути у Національній гвардії (в тій армії народних ополченців, про яку я вже розповідав). І, звичайно, на все життя забирають право претендувати на будь-які посади.

Продовження тут.

Автор: Єгор Соболєв, бюро журналістських разслідувань «Свідомо», для «Кременчуцького Телеграфу»

0
473
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!

Випадкові Дописи