Маленькі кроки

Маленькі кроки
Джерело матеріалу:

Східна притча

Один чоловік пізнав Просвітлення. Але воно приходило раптово, тривало лічені секунди, а опісля полишало його. Бажаючи перебувати в цьому стані завжди, чоловік звернувся за порадою до знайомого мудреця.

— Я знаю царя однієї країни, який володіє такою якістю, — відповів мудрець. — Іди до нього і попроси відкрити свою таємницю.

Після довгих мандрів чоловік знайшов, нарешті, цю країну.

— Що ж, я відкрию тобі свою таємницю, — відповів йому цар. — Але спочатку ти повинен переконати мене в тому, що ти гідний її.

— А як мені це зробити? — спитав чоловік.

— Спробуй обійти мій палац, тримаючи на голові глечик, наповнений по вінця водою. За тобою йтиме воїн з мечем. І якщо ти проллєш бодай одну краплю на землю, воїн зітне тобі голову!

Чоловік, який мріяв про сталість Просвітлення, подумав: «Таємниця, якою володіє цей цар, зробить мене навіки щасливим. Життя без неї мені не потрібне...»

І він прийняв цареву умову.

Випробування було і справді важким. Доводилося просуватися вперед в повній увазі, роблячи маленькі кроки і чуючи за спиною чуже дихання. Найменша помилка могла коштувати життя! Але чоловік успішно впорався з випробуванням. А коли поставив глечик на землю, пішов, не обертаючись, геть від палацу.

— Чому ти йдеш? — крикнув йому цар. — Адже я не відкрив ще тобі своєї таємниці! Або ти роздумав дізнатися, як досягти сталості Просвітлення?

— Дякую, але я вже знаю, — відповів чоловік. — З повним розумінням потрібно рухатися по цьому життю, роблячи маленькі кроки.

+2
545
RSS
13:41
+1
Не квапся!
Широко крокуєш — штани порвеш…

Випадкові Дописи