До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Анатолій ВИСОТА: Українцям BezVIZ – 04.17

Анатолій ВИСОТА: Українцям BezVIZ – 04.17


6 квітня 2017 р.
Сьогодні, 6 квітня 2017 р., Європейський парламент проголосував за надання безвізового режиму з ЄС для громадян України. За це проголосували 521 євродепутат. Проти були радикали і ліві. Нагадаю, що ще в грудні 2015 р. європейські інституції ухвалили, що Україна виконала всі вимоги по безвізу. Чого ж так довго доводиться нам чекати? Дві причини: корупція і тиск Росії.

Коли реально можна буде їздити до Європи без віз? Кажуть, що в червні-17. Але це станеться після схвалення безвізу у Раді ЄС послами й міністрами. Потім ухвалу має підписати Президент ЄС і через 20 днів після її опублікування українці, які мають біометричні паспорти, зможуть подорожувати в країни ЄС на 90 днів у період кожні 180 днів.

Подробиці від Вікторії Сюмар
На думку В. Сюмар, саме запровадження системи біометричних паспортів полегшить механізм перетину кордону з ЄС в умовах безвізового режиму.
“Ця система уже відпрацьована: у біометричних паспортах усі персональні дані уже внесені на чіп. Якщо громадянин України порушує законодавство ЄС, перебуваючи уже на території Європи, ця інформація вноситься на чіп, і наступного разу у порушника можуть початися проблеми з в’їздом”, – пояснює голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики.

Що стосується тих людей, які не мають попередніх порушень, їх можуть попросити надати дані з картки чи показати готівку або бронь готелю.
Проте, будь-яких інших даних від вас не вимагатимуть. Можливо, під час першої поїздки на кордоні вас можуть попросити надати інформацію про банківський рахунок, але, гадаю, коли за позначками у паспорті буде видно, що людина часто відвідує Європу, то проблем з допуском через кордон не виникатиме”, – наголосила політик.
Вікторія Сюмар зазначила, що на початку запровадження безвізового режиму виникатимуть певні труднощі, пов’язані здебільшого зі збільшенням потоку українських заробітчан.

Куди їхати
У вказані нижче країни зможуть поїхати переважно туристи, бізнесмени і ті, хто має рідних. Ось ці країни:
Австрія
Бельгія
Болгарія
Греція
Данія
Ісландія
Іспанія
Італія
Республіка Кіпр
Латвія
Литва
Ліхтенштейн
Люксембург
Мальта
Нідерланди
Німеччина
Норвегія
Польща
Португалія
Румунія
Словаччина
Словенія
Угорщина
Фінляндія
Франція
Хорватія
Чехія
Швейцарія
Швеція

Значення і наслідки
Коли відкривається якась можливість, то люди нею користуються. Появилися дешеві мобільники і зараз у нас їх мають навіть діти. Появився інтернет і половина українців вже має смартфони і тепер нам можна не вистоювати в чергах у банках, щоб заплатити за податки+. Тепер поїдемо в Європу на оглядини і ми, українці. Росіяни хай кусають лікті. А сепаратисти хай чухають потилиці.

А ми поїдемо?
Ще в СРСР я був у Росії, Татарстані, Литві і Молдові. За часи незалежності я був тричі в Лівані і раз у Сирії. Маю мрію побувати в Німеччині+, коли там буде нам до кого приїхати. Хочу трохи повправлятися в німецькій мові, яку так довго вчив і не застосовував. Надія на онуків.

Хай же буде!

+4
282
RSS
18:16
+2
А ви, друзі й завсідники СВІТОЧА, збираєтеся навідатися в Європу?
Поживемо — побачимо. НМД, це й раніше було не надто складно
В мене Польща під боком, то я туди багато разів їздила. А от десь далі ще ні. Треба гарну команію і план.
05:01
+1
Друже Тимуре, а в яких країнах ти був і коли? І що це НМД?
НМД — абревіатура «на мою думку».

в яких країнах ти був і коли?

Не знаю, чи можна вважати окремими країнами тодішні радянські республіки, але:
Росія (Москва, Ленінград/Санкт-Петербург)- 1977-1998
Білорусь (Брест) — 1978
Литва (Вільнюс) — 1984
Естонія (Нарва) — 1990
А також:
Чехословаччина (тепер Чехія + Словаччина, був і обох республіках) — 1983
Болгарія — 2000
Угорщина — 2004
Бельгія (транзитом через Польщу та Німеччину) — 2006
Єгипет — неодноразово починаючи з 2002 року
Туреччина — неодноразово починаючи з 2003 року
Туніс — 2009, 2012
Головне, мабуть, що я побував в «серці» НАТО — в тамтешній штаб-квартирі. Таким далеко не кожен може похизуватися навіть з-поміж тих, хто відвідав Брюссель…

19:08
+1
Друже Тимуре, то ти вже й наїздився? А може хочеш ще десь побувати? Дружина питає, чи був ти в Ізраїлі?
Десь ще хочу побувати, ясна річ! Але це плани, плани…
Наприклад, дуже хотілось би побувати в Стокгольмі на врученні мені, білому, пухнастому й талановиому, Нобелівської премії з літератури…

В Ізраїлі не бував. Втім, якщо побуваю — мене можуть не пустити в ОАЕ — а дружина хоче, щоб ми туди якось поїхали відпочити…
19:10
+1
Був ти, друже Тимуре, ще й на головній трибуні НАТО? А що то в тебе в руці, невже черевик?
Ага, черевик! А чим я гірший від Хрущова?!
Там вся наша журналістська група угоріла від реготу, коли я сфотографувався на трибуні прес-центру НАТО з черевиком в руці.
А ще я сфоткався на пам'ятнику валюті ЄВРО біля Європарламенту в Брюсселі:

Порівняй:
Робітник і колгоспниця
19:58
+1
Робітник і колгоспниця. А вище: Валютниця і Тимукетир.
А що означає «Тимукетир»?! Як перекладається «Тимур-і-ленг» («Тамерлан»), я знаю, а «Тимукетир» — не знаю…
Друже Доброславе, а де ти побував за кордоном? Мабуть же не лише в Польщі?
19:55
+2
А нас з дружиною можуть не пустити в Ізраїль, незважаючи на безвіз з цією країною. Справа в тому, що ми були і в Лівані, і в Сирії.
Я розумію. Тому цілюся на єгипетську Табу: звідти проводяться одноденні екскурсії до Ізраїлю, що потім не викликає підозр у жодної із сторін! От тільки треба в Табі дешевий тур відшукати…
04:31
+1
Даю підказку: світлина з тобою — це жарт. Отож жартом є й моя назва цієї світлини. Здогадайся…
04:00
+1
Пояснюю, Тимуре. Це пам'ятник валюті ЄВРО? Отже жінка «валютниця». Хто намагається відібрати валюту? Рекетир.
Ааааа!..
08:45
+3
Подія важлива, на яку ми всі чекали давно, та головне, щоб у людей була можливість фінансова туди поїхати і побачити на власні очі красу і лад старої Європи. Я їздила до Франції, Парижу, кинулись в очі чистота та порядок, а Франція порівняно з Німеччиною чи Голандією на «трієчку». Тому хочеться, щоб у кожного українця була можливість завітати до Європи.
Татусь, сподіваюсь твої онуки втілять твої мрії і ти побуваєш у Німеччині! Пригадуй німецьку мову
17:17
+2
У тебе тату буде можливість поїхати у Німеччину, ти ж добре знаєш німецьку мову. А там може коли і ми поїдемо у Європу.Щоб тільки у нас налаштування нормальне життя, а не боротьба за існування. Все буде добре.
06:24
+2
Сьогодні 11 червня 2017 р… Це день початку БЕЗВІЗУ для українців. Це знакова подія, яку ми так довго чекали. А тому вітаю всіх! 4 мільйони вже отримали біометричні паспорти. Це перша хвиля тих, які першими скористаються безвізом. Буде ще й друга хвиля. А ми будемо, мабуть, в третій, коли 5 тисяч гривень вистачить, щоб тиждень скромно побути в Європі.
А ми будемо, мабуть, в третій, коли 5 тисяч гривень вистачить, щоб тиждень скромно побути в Європі.

Якщо їхати автостопом, ночувати в хостелах а не в готелях, то це і зараз можна зробити.
_ура
19:03
+2
Сьогодні 11 червня 2018 р. і минув рік від початку введення БЕЗВІЗУ. За цей рік безвізом скористалися вже 550 тисяч українців. А біопаспорти отримало 2,3 млн. осіб. Європа відзначає нашу законослухняність. Цікаво було б дізнатися, скільки наших подорожувало у 2016 р. Щоб порівняти.
Я вже зробила собі біо-паспорт, але ще по ньому нікуди не їздила. Може у відпостку в серпні кудись виберуся.
Мене дружина якщо й вивозить, то до Єгипту на море. У неї та у Люсі давно вже паспорти нового типу, у мене все ще старий. Цього року Олена ще з зими кудись поїхати хотіла — досі не вийшло. Все від неї залежить. А я по маківку в епопеї, там ще на 1,5 року роботи мінімум, як не на 2…

Випадкові Дописи