Знайдіть час для "вабі-сабі"

Знайдіть час для "вабі-сабі"

Японський вислів «вабі-сабі» означає «знаходити красу в недосконалості світу, приймати неминучість циклу життя і смерті». Це поняття походить від філософії буддизму.

З 10 квітня Меркурій розвернувся в 5 градусі Тільця і наступні три тижні, до 3 травня, буде йти в протилежному (ретроградному) напрямку. Дійшовши до 25 градусу Овна, він знову розвернеться, щоб почати нормальний рух як і решта планет.

Такі викрутаси Меркурій, як найшвидша з усіх планет, робить тричі на рік. Він найближче до Сонця, його орбіта має найменший радіус, от і доводиться йому дзиґою крутитися навколо світила. Він дуже метушливий і всі його справи також метушливі. В астрології Меркурій відповідає за передачу інформації, новини, плітки й таємниці, навчання, дрібну торгівлю й велику комерцію, документи, угоди й договори, поїздки й транспорт загалом. В період ретроградності усі ці сфери життя можуть буксувати. Тому, як кажуть «від гріха подальше».

Якщо це можливо в наш шалений час, відкладіть «на потім» великі угоди, дорогі покупки, далекі поїздки, рекламні кампанії і презентації. Краще присвятіть цей час впорядкуванню думок і документації, перепровірте може вже й вдесяте свій проект, повторіть вже вивчене і заповніть прогалини у своїх знаннях. А ще у вас з’явилася нагода знайти загублене, помиритися з родичами чи друзями, розкрити якусь таємницю.

Ретро Меркурій дає нам шанс трохи пригальмувати і насолодитися спостереженням весняної природи, свіжої зелені, розквітлих дерев. Давайте побудемо цього року трохи японцями.


Автор: Дзвінка Сопілкарка

+1
434
RSS
05:22
+1
Дякую, Дзвінко, і за ВАБІ-САБІ, і за попередження. А чи є статистика, яка вказує на небезпечність ігнорування ретроградності Меркурія?
Може десь за кордоном і є така статистика. А у нас астрологія не вважається наукою і всі дослідження робляться на голому ентузіазмі.
Зрештою, ретро Меркурій, як і всі інші планети, найчастіше спрацьовує лише в тих гороскопах, де якісь важливі точки стоять в градусах ретроградного шляху.
Якщо в чиємусь гороскопі є планети чи куспіди домів в межах 25 градус Овна — 5 градус Тільця + ще 1-2 градуси «припуску на шви», то варто бути уважнішим. А ще можуть зреагувати зони до яких ретро Меркурій робить напружені аспекти: межі між Терезами і Скорпіоном, Раком і Левом, Козерогом і Водолієм.
11:14
+2
Нєєєє, я краще собою побуду, а не японцем!
Ось вчора зарядив «шубу», нічку вона настоювалася, щойно з миски вийняв:

12:31
+2
Оооого-го! Друже, та це ж справжній овочевий торт! А оселедчик в ньому є?
Це «шуба»
Оселедчик — це найнижчий прошарок. Далі послідовно: цибулька, картопелька, морквочка, яєчка й бурячок.

Торік я рулетом робив:

Але зараз не було ні бажання, ані часу вовтузитися. Тож натоптав все в скляну форму для запікання.
Шуба рулетом — це ж українське суші. Воно ж теж з сирої риби робиться
А кажете не японець
По-перше, туди йде не сирий, а солоний оселедець
По-друге… У євреїв є традиційний список страв, які мусять бути присутні на пасхальному столі в обов'язковому порядку. Серед них:
зероа — пропечений шмат м'яса з кісткою;
бейца — зварене в круту яйце;
марор — гірка зелень (для наших умов — хрін, можливо цибуля);
харосет — суміш тертих яблук, молотих горіхів, вина і кориці;
карпас — селера, петрушка, відварна картопля, цибуля і т.ін.;
хазерет — листя салата, розтерті з тим-таки марором-хріном.
Не стану розповідати про символічний бік кожної переліченої страви, бо там можна цілу лекцію прочитати.
Втім, легко бачити, що на виготовлення «шуби» йдуть і яйце, і цибуля, і відварна картопля. А тому приготувати «шубу» на єврейський Песах — це саме те, що треба! Бо тут «маскуються» одразу ж бейца, марор, карпас і хазерет — себто, 4 з 6-ти обов'язкових страв святкового столу.
13:29
+2
Шуба є моєю улюбленою стравою. Може з-за контрастних смаків. А ти, Тимуре, справжній не лише письменник, а й кулінар!
11:57
+2
Дякую за попередження. Дзвінкарко запитання. Попередження діє тільки до початку травня?
Так. Вже з 4 травня будемо мати відносно сприятливий період аж до початку серпня. Ретроградними будуть лише дальні, повільні планети, а вони кожного року по 4-5 місяців такими бувають. Просто ті сфери, за які вони відповідають трохи уповільняться. А вже в серпні на нас знову чекає ретроградний Меркурій і парочка затемнень. Тому відпустку краще планувати на червень-липень.
23:53
+3
Дякую Двінкарко
Дзвінка + Сопілкарка = Дзвінкарка
Оригінальна словотворчість!
11:52
+2
А я й не помітив, Тимуре, як Ірина утворила нове слово ДЗВІНКАРКА. Я ж читав її коментарі і не звернув на це увагу. Отже звучить цілком природно. Отже, Дзвінко, ти маєш ще одне ім'я «Дзвінкарка».
Вибачай, друже, це недремне «редакторське око»!

Випадкові Дописи