УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Жан Беленюк

Жан Беленюк

Жан Венса́нович Беленю́к (* 24 січня 1991, Київ) — український борець греко-римського стилю, золотий призер чемпіонату світу з боротьби, в Лас-Вегасі(2015), бронзовий призер чемпіонатів світу, переможець бронзовий призерчемпіонатів Європи, третій призер Універсіади в Казані. Майстер спорту України міжнародного класу з греко-римської боротьби. Кращий спортсмен квітня 2014 року.

Біографія

Народився в Києві. Мати — українка, батько — з Руанди, вчився в авіаційному інституті, був льотчиком, але його призвали в Руанду, де йшла громадянська війна і він загинув під час військового перевороту на своїй батьківщині. В дитинстві Жан займався футболом, баскетболом, карате, українськими народними танцями. Боротьбою почав займатися з 2000 року. Батька хлопцеві замінив перший наставник — Віталій Киселиця. Потім до тренувань підключивсяОлексій Добровольський. Після перемоги Жана на чемпіонаті Європи обидва наставники отримали звання кращихтренерів України квітня 2014 року. З 2014 виступає за клуб «Ліхтенфельс» (Ліхтенфельс[de], Німеччина).

Українському спортсмену неодноразово надходили пропозиції виступати за інші країни — і за Росію, і за Азербайджан, та він подібні пропозиції навіть не розглядає, оскільки вважає себе українцем, і завжди хоче захищати прапор своєї країни.

0
684
RSS
Ця стаття є відгуком на статтю Ігора Каганця «Хто є українцем і як це визначити» на Народному Оглядачі.

В рубриці «Нетипові українці» я буду виставляти матеріали про людей, які вважають себе українцями і приносять славу і честь своїй крані, але не вкладаються в прокрустове ложе пана Каганця.

Випадкові Дописи