П'яному море по коліно

П'яному море по коліно

Приказка «П'яному море по коліно» має значення, що в стані алкогольного сп'яніння людина схильна до зайвої хоробрості, переоцінки власних сил і можливостей.

Але іноді люди в стані сп'яніння дійсно показують справжні дива по частині попадання в небезпечні ситуації і виживання в них.

Електромонтер Уральського заводу важкого машинобудування П. «Заправилися», що називається, до «поросячого вереску», а на ранок, злегка протверезівши, пролетар виявив себе лежачим… на стіні, що відгороджує від зовнішнього світу слідчий ізолятор № 1 міста Єкатеринбург.

Яким чином, а найголовніше, навіщо він виліз на багатометрову бетонну перешкоду — «скелелаз» не зміг пояснити навіть чуйним слухачам з компетентних органів ( «Столиця», 1993, № 46).

Ще схожа історія: «… Мій прадід був дуже охочий міцно випити. Одного разу, повертаючись з сусіднього села в хорошому стані сп'яніння, він потрапив в дивну історію. Проходячи лісом, він раптом заснув і прокинувся вранці, сидячи посеред озера на кінці поваленого дерева. Як він потрапив туди, прадід не пам'ятав. Але дійти до берега він не міг, так як дерево було тонким і все в гілках.

Як він міг туди потрапити, не знає ніхто, тому що на це дерево було не забратися. Довелося приносити з села човен, щоб забрати його звідти. Знайшли його повішеним на волосині від смерті. А на шиї у нього виявилися сліди від укусу: чотири криваві дірочки, що нагадували коло...»(Волгоградська газета« МІГ », листопад 1993 р.).

В кінці 1990-х років 38-річний житель Омська, великий любитель оковитої, потрапив під поїзд на ділянці залізниці Московка-Карбишева-1. Увечері напідпитку його занесло на рейки.

Машиніст помітив людину, включив екстрене гальмування, але зробити вже нічого не зміг. Бідолаху збив електропоїзд. Непритомне тіло витягали з-під п'ятого вагона від голови поїзда, і ніхто не сумнівався, що потерпілий вже мертвий.

Однак залізничників ледь не вхопив грець, коли «труп» раптово ожив і вирвався, обклавши їх триповерховим матом і спокійно потопав додому. Як повідомила місцева газета «Ореол», подальша медекспертиза виявила у нього всього лише пару шишок на чолі. (Газета «На межі неможливого», 1999, № 14 (218). С. 6.)

Аналогічний випадок незабаром стався і з 16-річним школярем з містечка Едделака, який славно набрався з приятелями на дискотеці шнапсом. Після пиятик юний п'яниця не дійшов до будинку якихось вісімсот метрів і заснув прямо на проїжджій частині вулиці.

Тим часом по дорозі проїжджав «Фольксваген», водій якого, будучи абсолютно тверезим, помітив сплячого занадто пізно і на всьому ходу переїхав його. Яке ж було здивування лікарів тут же прибулої «швидкої», коли на хлопцеві вони не виявили ніяких травм.

У жовтні 2000 року по телебаченню були показані документальні відеозаписи, зроблені американськими рятувальниками, які були викликані для порятунку чоловіка, який отримав в Лос-Анджелесі передозування наркотиками. Наркоман, якого по телефоні описали як вмираючого, раптом виявився занадто живим і, побачивши рятувальників, скочив і вистрибнув з балкона 5-го поверху на асфальт.

Всі присутні були впевнені, що «хлопець загинув». Оператор встиг з балкону зняти лежаче на дорозі неживе тіло, але коли він разом з рятувальниками бігом спустився вниз, то тіло… зникло. Лише довгі пошуки і гонитва дозволили зловити наркомана.

Здивуванню лікарів «швидкої допомоги» не було меж, коли вони констатували, що впавший на асфальт не мав ніяких видимих пошкоджень (пізніше більш якісний аналіз в лікарні дозволив виявити невелике ушкодження хребта).

А в той момент лікарів також вразило те, що у наркомана серце билося неприродно для подібних ситуацій швидко — пульс до 185 ударів. (Телепередача «Ви — очевидець»., ТВ-6, 22.10.2000 ефір в 15,00)

У тій же телепередачі демонстрували відеокадри про роботу російських рятувальників, які з величезним трудом витягли з шахти ліфта п'яницю, що випадково туди впав. Здивуванню лікарів також не було меж: пролетівши десятки метрів і впавши на металеві балки, чоловік не постраждав, а лише замерз, очікуючи визволення.

Рятувальники Міністерства з надзвичайних ситуацій Росії (а у них багатюща статистика) так пояснюють дивовижний феномен везіння п'яних в критичній і небезпечній ситуації: у них навіть під час падіння з величезної висоти розслаблені всі м'язи, і приземлення проходить «мішком». Сумнівна гіпотеза, але інших виразних пояснень ні у медиків, ні у інших вчених просто немає.

+2
825
RSS
09:23
+2
Знамените: «Пррр, стоять, Ракель!!!» ©
11:41
+3
Ні, «падіння мішком » — це недолуге пояснення. Є така річ, як інерція. При падінні в великої висоти не лише ламаються кістки, а й відриваються внутрішні органи — це діє інерція. А от вплив «братів по розуму» цілком можливий.
Є теорія, що людина помирає не від травми чи хвороби, а від СТРАХУ перед травмою чи хворобою. Страх блокує протікання енергії в тілі. Про це ще Олесь Бердник, наш знаменитий фантаст, говорив. Він казав, що якби в 32-33 роках українців не охопив панічний страх перед голодом, вони б не вмирали від голоду.
А п'яні страху не мають, як і маленькі діти. Тому виживають в таких карколомних ситуаціях.
05:23
+3
Згоден, Дзвінко. Страх паралізує не лише макрорух. Вже якось я казав, що ВІКТОР БАБІЙ лікує від багатьох хвороб, допомагаючи людям долати страх. Після того, як пацієнти босоніж в нього стрибають на бите скло та ходять по розпечнному вугіллю (до 1000 град.!) — хвороби відступають.
06:05
+3
РаДіймо! Випадки життя… А хто писав статтю, інші приклади подолання стресових ситуацій, крім шкідливих звичок, наводить? Інше питання: чи хотів би той, хто описав «щасливі» випадки бути на місці тих, хто пережив такі «дивні» відчуття? І чому вони навчають, навіть, тих, хто починає
12:20
+2
Радіймо, Таню! А які є ще способи здолати прірву? Тверезий не піде вузенькою кладкою через прірву. Або хоч застрахується парашутом. В статті зроблений наголос на тому, що трапляються дива з тими, які ігнорують небезпеку. Шугнув з 5-го поверху і дременув далі. Я гадаю, що ХТОСЬ підстеляє соломку. І не для того, щоб врятувати життя п'яниці. А для чого? Можливо для того, щоб люди помітили диво.
Тверезий не піде вузенькою кладкою через прірву.

Помиляєшся, друже!

В християнській традиції це називається «крок віри». Ситуація обіграна (причому буквально!!!) в к/ф "Індіана Джонс: в пошуках Грааля":

До речі, мені самому теж доводилося «крокувати в прірву»… з відомою тобі книгою…
07:57
+2
Дива… О, скільки ж ще їх буде, щоб Віра засяяла? Є дива, які можна пояснити грою уяви, щасливим «співпадінням», досягненнями науки. А є і дива справжні.
А що таке справжнє диво, з Вашої точки зору?
Запитую тому, о всі справжні (з моєї точки зору!) дива інші пояснювали саме неймовірним збігом обставин. Як Ви кажете:

грою уяви, щасливим «співпадінням»

Ось Вам конкретний приклад «збігу обставин».
13:52
+2
Так, друже, з романом ДО КОМУНІЗМУ ти діяв сміливо, але й розважливо. В тебе був парашут: до часу це було тайною навіть для рідних (батька).
В будь-якому разі, це був крок в нікуди — отой самий «крок віри»
18:26
+1
п'янство — це людська хвороба, це жах людський
Не просто людська — соціальна!
20:34
+1
п'янство — це людська хвороба, це жах людський

І хвороба не фізична, а душевна.

Випадкові Дописи