До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

У сузір’ї Кита знайшли планету, на якій є всі умови для життя

У сузір’ї Кита знайшли планету, на якій є всі умови для життя
Джерело матеріалу:

За минулий рік вчені знайшли відразу кілька планет, які претендують якщо не на звання «двійника Землі», то її «сестер» або «кузин». Першу знайшли біля найближчої до нас зірки, Проксими Центавра, а три інших – в зоряній системі TRAPPIST-1 в сузір’ї Водолія, яку населяє відразу сім землеподібних планет.

Їх об’єднує те, що вони мають невеликі розміри, знаходяться в «зоні життя» – на орбіті, де вода може існувати в рідкому вигляді, і обертаються навколо червоних карликів. Останній пункт є одночасно і плюсом, і мінусом – червоні карлики живуть дуже довго, що залишає багато часу для зародження життя. Однак деякі з них мають вкрай неспокійний характер – виробляють багато ультрафіолетового випромінювання і породжують велику кількість спалахів, здатних знищити атмосфери планет.

Планети у TRAPPIST-1, і Проксима Центавра b – хороші кандидати на роль потенційно населених планет, але у них є серйозні «вади». Планети в сузір’ї Водолія швидше за все знаходяться в резонансі із зіркою і завжди дивляться на неї однією стороною, а частота спалахів на Проксима Центавра може робити життя на її супутниці фактично неможливою. Крім того, маса і розміри всіх цих планет поки точно не враховано.

Діттман і його колеги стверджують, що відкрита ними планета LHS 1140b позбавлена подібних недоліків. Вона обертається навколо спокійної зірки, на ній є атмосфера, вона складається з кам’янистих гірських порід і володіє достатніми в порівнянні з Землею розмірами – її діаметр в 1,4 рази більше земного, а маса – в шість разів вища.

Цю планету, як і багато інших аналогів Землі і Венери, відкрили за допомогою автоматизованого телескопа MEarth-South в чилійських горах Серро-Тололо, спеціально призначеного для пошуку планет навколо тьмяних і холодних червоних карликів.

Як і її «конкуренти», вона розташована всередині зони життя, приблизно в 11 разів ближче, ніж Земля від Сонця. Тут, незважаючи на близькість планети до світила, вона отримує лише 50% від того тепла і світла, які Сонце дарує Землі, так як LHS 1140 – досить тьмяна і холодна зірка. Тому клімат на ній може бути більше близький до марсіанського, ніж до земного.

Планети таких розмірів, як сьогодні припускають вчені, часто виявляються водними світами, і їхня поверхня повністю покрита океаном, але у випадку з LHS 1140b це не так – її велика маса говорить про те, що вона здебільшого складається з твердих гірських порід. З цієї причини сила тяжіння на її поверхні приблизно в три рази сильніше, ніж на Землі, що може надавати специфічний вплив на можливе життя.

І планета, і зірка існують вже понад п’ять мільярдів років, що говорить про те, що життя на ній вже могло зародитися при відповідних умовах. Найближчим часом Діттман і його колеги планують провести сесію спостережень за атмосферою планети за допомогою “Хаббла” які допоможуть нам зрозуміти, чи здатна LHS 1140b підтримувати життя, чи є на ній парниковий ефект і як багато тепла вона в дійсності отримує.

+3
305
RSS
21:33
+1
Діттман і його колеги

Хто такі?! Чому не знаю?! ©
21:39
+2
Пошукав… Ось більш раннє повідомлення:

Європейські астрономи виявили в сузір'ї Кита відносно невелику кам'янисту планету, яка знаходиться в «зоні життя» і володіє густою атмосферою. Знайдена за допомогою телескопа MEarth-South в чилійських горах Сьєрра-Тололо планета отримала позначення LHS 1140.

От хто вони такі!
Екзопланета
06:00
+2
Гадаю, що всі ці повідомлення про екзопланети мають метою відволікання уваги від проблем Землі.
Скоріше привчають нас до думки, що ми не самотні, а маємо сусідів.
06:45
+1
Каміння — це добре. Та чи є там текуча вода?
Саме на це спрямовані дослідження, що мають відбуватися в перспективі:

Найближчим часом Діттман і його колеги планують провести сесію спостережень за атмосферою планети за допомогою “Хаббла” які допоможуть нам зрозуміти, чи здатна LHS 1140b підтримувати життя...

— а наявність на планеті рідкої води є одним із ключових компонентів у вирішенні цієї проблеми.

Випадкові Дописи