УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Позбутися ego

Позбутися ego

Існує безліч вчень, течій і релігій — і немає резону порівнювати, які з них кращі, а які гірші. Тому що більшість духовних напрямків базується на дуже схожих ідеях, які при найближчому розгляді виглядають доволі дивно. Ось вони, найпоширеніші помилки духовних шукачів.

Існує тільки одна істина (учитель, ідея), а все інше — брехня

Це найбільш спекулятивна ідея в історії людства, що стала причиною більшості воєн і конфліктів. На жаль, на неї як і раніше легко зловити багатьох, які перебувають в стресі або розпачі, шукають рятівну опору. Навіювання народжує сліпу віру, і люди потрапляють до сект, кількість яких величезна.

Розумний аргумент
Перш ніж вважати щось одне кращим від усього іншого, треба детально вивчити все інше. А це практично неможливо — як неможливо прочитати всі книги або переглянути всі фільми в світі.

Духовне вище, краще, важливіше від матеріального (фізичного). Або простіше: душа важливіша за тіло

Неймовірно популярна омана. Вона виникла як смілива спроба впоратися з проблемами матеріального світу за допомогою таємного знання непідвладних людині законів буття. І світ швидко поділили на піднесене і примітивне, світле і грубе, святе і грішне. Заперечення природної природи тіла, неприйняття фізичного призводить не до святості, а до відриву від реальності та хвороб.

Розумний аргумент
«Пусть тело без души — не дело, но так слаба душа без тела!» (З пісні «Молитва» М. Боярського). Тільки через співтворчість душі й тіла, духовного і фізичного, релігії та науки можна осягнути істину.

Головний ворог людини — її ego. Позбудешся ego — знайдеш просвітлення (щастя)

Практично вся сучасна езотерика вибудовується на цій помилці. Духовні шукачі зрозуміли, що приборкувати тіло дійсно не варто, і знайшли корінь зла в особистості людини. Способів «стирання» ego багато: нескінченні медитації, дихальні практики, психологічні вправи та тренінги. Все це — більш тонкі, завуальовані способи піднятися над матеріальним і знайти якусь локальну нірвану.

Розумний аргумент
Позбутися ego неможливо. Людина без особистості забуде, як її звуть, не зможе спілкуватися з іншими і адаптуватися в соціумі. Будь-який розсудливий психолог скаже, що сильне, міцне ego — основа психічного і фізичного здоров'я.

У всьому винен людський розум. Необхідно зупинити його, і тоді всі проблеми зникнуть

Деякі шукачі пішли ще далі: вони постановили, що поки людина думає — вона нещасна. Думки людей заважають усвідомленому проживанню життя, створюють непотрібні проблеми. А отже, думки треба прибрати

Це — найбільш витончена і майже непорушна ілюзія тих, хто захоплюється езотеричними вченнями і практиками. Всі шукачі рано чи пізно потрапляють в цю пастку — і мало хто хоче з неї виходити. Здається, що іще трохи — і бажане щастя (позбавлення розуму, що постійно мислить) прийде. Але, на жаль, цього не станеться.

Розумний аргумент
Неможливо відключити розум з його ж допомогою. У ньому немає такої кнопки. Більш того, в мозку людини немає перемикача на стан «відсутність розуму» і назад — «присутність розуму». Неможливо перестати думати за допомогою думки: «Я хочу припинити думати».

Живи тут і зараз! Минулого вже немає, майбутнього ще немає. І в цьому справжнє щастя

Ця підступна ідея здається найбільш вірною. Це спроба зробити все те, що описувалося вище, тільки з «чорного ходу». По суті, заблукалим шукачам пропонується відкинути лінійний час як такий — насолоджуйтеся життям зараз, не думайте (знов!) про майбутнє, не несіть тягар минулого (а там особистість, фізика, тіло). Однак час чомусь не відкидається — бо тіло і розум існують тільки в ньому! Як і всі фізичні форми і процеси. І спроби жити «тут і зараз» призводять до того, що люди відкидають своє минуле і нехтують майбутнім. І проблеми з минулого, що засіли в несвідомому, неодмінно наздоженуть таких шукачів дуже скоро.

Розумний аргумент
Гармонія, мабуть, в поєднанні насолоди від життя зараз зі здійсненням планів на майбутнє. От тільки як це зробити?


Є одна цікава ідея. І є духовні дослідники, які, безумовно, докопалися і до неї. Це трансформація найголовнішого страху людини, який заважає щастю, — страху смерті. Сприйняття смерті як однієї з обов'язкових складових життя спричиняє звільнення від кайданів страху. Але це тема вже для зовсім іншої статті.

+4
530
RSS
15:16
+2
Гадаю, матеріал зацікавить усіх завсідників Світоча — бо всі тут шукають істину…
16:00
+2
Живи тут і зараз, не означає не думати про минуле й майбутнє. Може взагалі не думати? Кажуть не можна. Як на мене ті досягають чогось вартісного, які вміють думати про сам процес думання, тобто вміють його контролювати: стоп, бо це осуд; стоп, бо це про чорне…
Такий вінегрет, перекручування фактів, порівняння непорівнюваного в одному місці я ще не зустрічав! Я навіть не знаю з чого почати і чи є сенс починати.

Хоча деякі і люди люблять копати від паркану та до обіду, але це точно не я))))
21:09
+2
Публікація просто супер! Мінімум слів і все просто в ціль!
Трохи пізніше прокоментую детальніше. Зараз лише скажу, що справжній автор цієї статті точно уже дуже давній шукач істини і абсолютно правильно виділив основні моменти, які часто бувають неправильно зрозумілими для «початківців». Дякую пану Тимуру, що відкопали цю статтю.
23:59
+2
Цікпво було прочитати, дякую
13:07
+2
Дякую, за цікаву статтю. Як сказав Доброслав: «Мінімум слів і все просто в ціль»)))

Випадкові Дописи