До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

І знову про базовий дохід та його неминучість.

1000 доларів кожному за просто так? В чому ідея базового доходу

Уявіть собі, що відтепер першого дня кожного місяця на вашому рахунку з'являється близько 1 тис дол, тому що ви громадянин. Цей прибуток не залежить від будь-якого іншого джерела доходу і гарантує вам щомісячну стартову зарплату на рівні вищому, ніж межа бідності, протягом усього вашого життя.

Що ви робитимете? Чи, можливо, більш важливе питання в тому, чого ви би робити не стали? Як цей міцний фундамент економічної безпеки та свободи впливатимете на ваші нинішні та майбутні рішення, починаючи від роботи, яку ви обираєте, до відносин, які ви підтримуєте, та до рішень, які ви ухвалюєте?

Ідея гарантованого або універсального базового доходу — це своєрідне соціальне забезпечення для кожного, ідея, яка через безліч схожих причин вкорінюється у свідомості людей по всьому світу та по всьому політичному спектру.

Це і зростання нерівності, і десятиліттями «заморожені» зарплати, і трансформація кар'єрного життя в безліч безкінечних завдань, і поступальний технічний прогрес.

Роботи та нейронні мережі, які здатні замінити половину людської робочої сили, події, що змінюють світ, такі як Brexit чи обрання Дональда Трампа, — все це вказує на потребу гарантувати кожній людині принаймні мінімальний дохід.

Пообіцяти рівні можливості

«Базовий дохід» є сумою, якої достатньо для забезпечення основних потреб, тобто такого рівня доходу, нижче якого ніхто не може опуститися, і який замінить багато сьогоднішніх тимчасових пільг, що надаються тільки в разі виникнення крайньої потреби, або тільки тим, хто підпадає під конкретні критерії.

Базовий дохід був би обіцянкою рівних можливостей, а не однакового результату, міг би стати новою стартовою лінією, встановленою вище за межу бідності.

Як би це не було дивно, але частково універсальний базовий дохід існує на Алясці з 1982 року — варіант, випробуваний у США у 1970-х роках. Це стосується і Канади, де в місті Дофін протягом п'яти років завдяки програмі не було бідності.

Пізніше експерименти з впровадження базового доходу проводилися у Намібії, Індії та Бразилії. Інші країни теж експериментують: Фінляндія, Нідерланди і Канада впроваджують урядові програми. Водночас організації Y Combinator та GiveDirectly запустили проекти у США і Східній Африці, які фінансуються з приватних джерел.

Більшість людей можуть подумати, що не варто давати гроші людям, які не працюють. Це, мовляв, дорогий спосіб спонукати людей і далі нічого не робити. Це може здатися нелогічним, але насправді все навпаки. Дорожче не мати базового доходу, а те, що мотивує людей працювати, напряму не пов'язано з грошима.

Базовий дохід у цифрах

В ідеї базового доходу не до кінця усвідомлене те, і це стосується багатьох економістів, що вартість цих виплат для держави не рівнозначна сумі, яку отримають люди. Дати комусь 20 дол в обмін на 10 дол не коштуватиме 20 дол.

Аналогічно для того, аби дати кожному дорослому громадянину США 12 тис дол, а кожній дитині 4 тис дол, не треба 3 трлн дол, адже кожна сім'я платитиме різні суми податків в обмін на їхній базовий дохід.

Натомість це коштуватиме близько 30% від цієї суми або близько 900 млрд дол, і це ще до повного або часткового скасування інших програм та субсидій.

Іншими словами, щоб дати людині 12 тис доларів доходу, податки якої становлять 4 тис дол, треба лише 8 тис дол, а не 12 тис дол. Це стає також можливим завдяки іншим людям, чиї податки більші.

Ремені безпеки потрібні усім

Комусь це може здатися марнотратством. Навіщо давати гроші тим, кому вони не потрібні, а потім оподатковувати їхні доходи?

Подумайте про це інакше: чи є марнотратством ставити ремені безпеки в кожному автомобілі, а не тільки в автомобілях тих, хто потрапляв у аварії, продемонструвавши тим самим їхню потребу в ременях безпеки? Хороші водії не потрапляють в аварії, чи не так? Тому така дія може здатися марнотратством.

Насправді це не так, адже ми визнаємо абсурдність визначення того, кому знадобляться ремені, а кому ні, як і величезну ціну помилки. Ми також визнаємо, що нещасні випадки трапляються не лише з «поганими» водіями. Це може спіткати кого завгодно у будь-який час. Отже, ремені безпеки потрібні всім.

Правда в тому, що витрати на людей з недостатнім рівнем доходів досить великі. Це перевантажує систему охорони здоров'я, судову та освітню системи, потенційних підприємців, обтяжує купівельну спроможність споживачів та всієї економіки.

Загальна вартість цих навантажень значно перевищує 1 трлн дол на рік, тому кілька сотень мільярдів доларів додаткових витрат окупить себе багато разів.

Наслідки для мотивації

Як же бути з людьми, які вибирають не працювати? Хіба це не величезне навантаження? Тут починається справді цікава історія.

Соціальна допомога, яка надається за певних умов, створює перешкоду для роботи. Якщо погоджуватися на будь-яку роботу, яка залишить рівень добробуту на тому ж місці, або навіть погіршить його, який тоді в цьому сенс?

З базовим доходом дохід від роботи після сплати податків є додатковим доходом, тому з точки зору загального доходу кожен виграє за будь-якого виду зайнятості: повної, часткової чи тимчасової. Базовий дохід не стимулює відмову від праці, а нівелює негативний стимул працювати, створений соціальною допомогою.

У контексті збільшення стимулів роль базового доходу вражає. Дослідження мотивації показують, що винагорода праці грошима є хорошим мотиватором для механічних видів діяльності, але поганим мотиватором для творчих.

Водночас в перспективі залишаться саме творчі професії, після того як автоматична робота буде передана машинам, а ми дивимося в майбутнє, де діяльність, що лишається людям, мотивуватиметься не грошима, а переслідуванням важливіших цілей. Це різниця між тим, щоб робити безглузду роботу за гроші або використовувати гроші, щоб робити щось значуще.

Таким чином, базовий дохід відкриває ширші можливості для майбутнього ринку праці і робить можливим розширення неоплачуваної роботи, пов'язаної з внутрішньою мотивацією. Прикладом такої діяльності є неоплачувана робота осіб, які доглядають за людьми в США, що оцінюється 700 млрд дол.

Базовий дохід може стимулювати працю ще одним способом. Він може покращити відповідність працівників тій чи іншій роботі, підвищити рівень зайнятості і трансформувати деякі види роботи через можливість відмовитися від них.

Насправді вільний ринок праці

Скільки людей незадоволені своєю роботою? За даними Gallup, в світі тільки 13% працівників відчувають себе на своєму місці. У США 70% працівників не відчувають мотивації або взагалі відсторонено виконують свої обов'язки.

Наслідком цього є зниження продуктивності на суму близько 500 млрд дол на рік. Ця проблема асоціюється і з небажанням жертвувати гроші, бути волонтером. Водночас серед безробітних є охочі працювати, але "їхні" місця займають ті, хто не хоче там бути. Це неминучий наслідок необхідності працювати, аби виживати.

За відсутності реального вибору люди виконують завдання, які їм не подобаються, в обмін на гроші. Їх може бути замало, але це все одно краще, ніж нічого. Вони тримаються за це місце попри те, що вони є «зайнятими бідняками». Це безглуздо.

Країна на сто осіб

Візьмімо економіку без базового доходу. Назвімо її «Країна А». Припустімо, що на сто людей працездатного віку є лише 80 робочих місць. Половина робочої сили не залучена у свою роботу по-справжньому, а половина безробітних справді хоче працювати, однак їх, як у грі «Музичні стільці», залишили без стільців.

Базовий дохід може змінити цю реальність. Коли люди отримують дохід за межами зайнятості, вони можуть відмовитися від нецікавої роботи. Це вивільняє робочі місця для безробітних, які хочуть таку роботу. Це також дозволяє домовитися про вигідніші умови на переговорах щодо працевлаштування.

Скільки робочих місць стануть привабливішими, якщо за роботу платитимуть більше, або доведеться працювати менше? Як така реорганізація пропозиції робочої сили вплине на продуктивність? Наскільки тоді зросте добробут?

Тепер розглянемо економіку з базовим доходом. Назвемо її «Країна Б». Для ста дорослих працездатного віку існують знову ті ж 80 робочих місць, принаймні на початку. Робітники, які не хочуть працювати на цих посадах, йдуть, дозволяючи 50 людям, що хочуть працювати, зайняти відповідні робочі місця.

Щоб залучити тих, хто вимагає більшу оплату або коротший робочий тиждень, деякі роботодавці піднімають зарплату, інші зменшують кількість робочих годин.

Результат — трансформований ринок праці, де більше залучених працівників, де вищий рівень зайнятості, продуктивності та оплати праці. Менше людей виключаються з процесу працевлаштування, але і там, можливо, є більш широкі можливості для всіх працівників, аби стати підприємцями.

Простіше кажучи, базовий дохід покращує ринок праці. Перехід від примусового до вільного ринку означає, що роботодавці залучатимуть працівників за допомогою вищої оплати та гнучкішого графіку. Це означає продуктивнішу робочу силу, яка усуває необхідність в законах про мінімальну зарплату, що спотворюють ринок.

Навіть може зменшитися ефект тертя: людям стане простіше змінювати роботу, переключатися з роботи на навчання чи підприємництво. Усе це — завдяки більшій індивідуальної ліквідності, усуненню непродуктивних умов та бюрократії.

Мабуть, найкращим є те, що зростання зарплат стимулюватиме автоматизацію видів діяльності з низьким попитом. Робота, яку люди не захочуть робити за менші гроші, ніж якби цю роботу виконувала машина, і стане завданням для машин.

Водночас робітники, яким знайшлася заміна, але які мають базовий дохід, не залишаться на узбіччі ринку праці. Вони зможуть шукати роботу більш ефективно.

Вершина айсберга

Ідея базового доходу звучить просто, але ця простота оманлива. Насправді базовий дохід — це айсберг: чим глибше ви пірнаєте, тим більше відкривається.

Справжня ціна базового доходу — в інвестиціях у людський капітал для набагато більших прибутків, а його вплив на те, що дійсно мотивує людей, є лише проблисками цих глибин. А їх є дуже багато.

Деякі вже відомі, наприклад, позитивний вплив на рівень соціальної згуртованості та фізичного і психічного здоров'я. Так, рівень злочинності у Намібії впав на 42%, а кількість випадків госпіталізації у Дофіні знизився на 8,5%. Рівень заборгованості падає, підприємництво зростає. Подальші експерименти покажуть й інші ефекти.

Однак знаходиться все більше доказів, що вказують: базовий дохід є чинником, який може змінити ринок праці набагато більше, ніж вважалося раніше.

Людям потрібне відчуття безпеки, щоб мати достаток, а основний дохід і є безпечною економічною базою — новим фундаментом, з яким можна змінити нестабільне сьогодення та побудувати надійне майбутнє. Не можна сказати, що це панацея, однак це може вирішити найбільші проблеми.

Бідність не є надприродним противником, не є ним і кричуща нерівність або загроза втрати доходів через автоматизацію. Це все просто вибір і в будь-який момент можна зробити новий. На підставі наявних доказів можна сказати, що одним з таких виборів повинен стати базовий дохід.

Скотт Сантенс — один із засновників Economic Security Project, радник Universal Income Project, член-засновник Basic Income Action, член комітету США Basic Income Guarantee Network і засновник BIG Patreon Creator.

Оригінал публікації:Why we should all have a basic income

Переклад Віталій Дубенський

+7
636
RSS
21:36
+3
Дуже цікава і потрібна стаття! Шановному Aibond можна порекомендувати тільки одне: відредагувати публікацію, вставивши в неї заголовну картинку для привернення уваги. Я трохи погуглив на малюнки і рекомендую одну з двох (обидві я заздалегідь «обквадратив» в Фотошопі):


Після такої зміни я із задоволенням розшарю матеріал в соцмережах

UPD. Поки що розшарив, як є — із стандартною картинкою Світоча
21:48
+2
Трохи почистив публікацію. Там були зайві елементи скопійовані з іншого сайту. В подальшому прошу перед копіюванням виділяти тільки текст або пропускати через htmlcleaner для очищення від зайвих елементів.
А чи можете Ви допомогти нашому новому товаришеві із заголовною картинкою?!
21:58
+3
Тепер по суті. Я вже вислювлювався на цю тему і можу повторити: я з 11,5 років знав, що колись стану прозаїком-фантастом, що саме в цьому моє призначення! Але ніхто мене в тому не підтримував… власне, аж до 21 року — доки я не зустрів свою майбутню дружину. Від того щасливого моменту минуло понад 30 років, аж доки я реально доріс до «Золотого письменника України».

Без того, щоб мої книжки видавалися і мало того — сприймалися читачами, це було б неможливо. Отже, фактично понад 40 років (!!!) назад я все зрозумів, що і стало початком цього шляху… Водночас, все свідоме життя я був змушений не тільки самореалізовуватися, але й заробляти на хліб насущний. Себто — розтринькувати роки життя на те, в чому не вбачав прямого сенсу. Ну так, я щасливий, що закінчив НТУУ «КПІ», що став інженером-металургом, що перекваліфікувався в журналісти, що попрацював прес-секретарем Мінвуглепрову України… Бодай оця парочка «слоників» засвідчує, що і там я не пас задніх…

З іншого боку, скільки всього я міг би написати, якби не переймався необхідністю заробляти на хліб насущний!!! Між іншим, я не нарікаю на це — просто чую періодично розчаровані фрази на кшталт: от і нащо тобі було поступати в КПІ та навчатися там цілих 6 років… і що тобі було робити 10 років в Інституті Патона… і скільки сил та здоров'я ти загробив на ту кляту журналістику…
А з третього боку, моя нинішня пенсія по інвалідності є мізерною й далеко не дотягує навіть до 3200 грн — нинішньої «мінімалки». Яка, в свою чергу, не дотягує до прожиткового мінімуму. Тож я є тягарем для своєї сім'ї. Отже, я тільки «за» те, щоб ситуація в Україні якнайшвидше еволюціонувала до стану, змальованого в матеріалі.
07:13
+1
є мізерною й далеко не дотягує навіть до 3200 грн — нинішньої «мінімалки». Яка, в свою чергу, не дотягує до прожиткового мінімуму. Тож я є тягарем для своєї сім'ї.


Не має!

Більше двадцяти років у мене особисто…
Не має можливості не тільки на пенсію, чи якісь «соціалки»,
але й права на роботу…
І саме тому що «комусь це потрібно».
Потрібно аби тисячі… сотні тисяч,
а зараз уже мільйони знедолених
не від байдужості «корпусу канцеляристів»,
а саме завдяки їх старанням
викидалися на вулиці із власних помешкань,
з власної землі, бо нічим платити за Власних газ, Власну воду…
десятку злодюгам в угоду…
22:14
+3
На перший погляд БАЗОВИЙ ДОХІД — це хороша річ. Він явно зменшить напругу в суспільстві. Мільйони людей перестануть думати, що їсти завтра. Але… Це щось схоже на відміну пір року і забезпечення помірного клімату цілий рік. На якій паралелі таке є? Задум Творця, мабуть, інший: щоб люди вчилися і вдосконалювалися. А для цього потрібні КОНТРАСТНІ умови життя. Життя в теплій ванні не сприятиме розвитку людини.
05:21
+4
Встановлення БАЗОВОГО ДОХОДУ є замахом на зміну способу життя людей на Землі. Є вислів: якщо щось є, то воно комусь треба. Отже нинішня БЕЗСЕРДЕЧНА організація способу життя людей теж КОМУСЬ була треба. Це життя не лише з потребою думати сьогодні, що буде їсти родина завтра. Це життя з війнами, каліцтвами+ Щоб таке було на Землі повсюдно — це теж КОМУСЬ треба. Моє передбачення: задум Ілона Маска про впровадження БАЗОВОГО ДОХОДУ (= ременю безпеки) для всіх людей буде гальмуватися, бо він суперечить задуму ТИХ, хто зацікавлений у збереженні нинішньої безсердечності у відносинах між людьми. Друге: нам не уникнути і далі питання А ДЛЯ ЧОГО ЛЮДИ? Обговорення гуманного БАЗОВОГО ДОХОДУ саме й спрямовує до цього.
Згадався мені старезний анекдот на цю тему:
Перший клас, урок математики, задача:
Поділіть
на
Вовочка піднімає руку. Вчителька:
— Ти вже знаєш відповідь?
— Марьванна, а як ділити, по чесному, по справедливості чи по соціальній справедливості?
— А яка між ними різниця?
— По чесному кожен отримає по 2 яблука. По справедливості — більшому хлопчику треба віддати більше яблук, бо він більше їсть. А по соціальній справедливості — більше яблук треба віддати меншому хлопчику, бо він слабший і його треба захищати.
Вовочка — дурник
«Більший» хлопчик може їсти мало, але бути гладшим через порушення обміну речовин в організмі. Тож він може бути більш хворобливим, і якщо когось захищати соціально — то саме «більшого» хлопчика!

А «менший» хлопчик навпаки здоровіший — ондо навіть на скейті катається!
Отже:
справедливий захист = соціальний захист
13:28
+4
Сама ідея базового доходу, виглядає ідеальною, і може колись в далекому майбутньому, так і буде. Але зараз введення такої «соціальної допомоги» приведе до краху біржі праці, почнеться хаос. Люди не готові до таких кардинальних змін, маю на увазі країни СНГ та колишнього СССР. Навіть якщо після введення данного формату, наша Влада не здатна реалізувати подібні соц. виплати, а пояснювати чому не стану, я думаю ви самі все чудово знаєте.
16:01
+2
Думаю, в Україні таке буде реалізовано через 10-15 років. Хоча, звичайно, першопрохідцями будемо точно не ми…
Ви ще молодий, саме Ви встигнете
18:10
+4
А от я бачу, що ви, пане Тимуре з виду прямо молодець, а от пан Доброслав, вибачте, то мов біблейський старійшина.
А у мене таке враження, що пан Доброслав трохи косить… під Грушевського — о!!!
Грушевський
Доброслав
21:08
+3
А у мене таке враження, що пан Доброслав трохи косить… під Грушевського — о!!!

Добре хоч не під Карла Маркса
У Маркса не було чупринки, у Грушевського була!
04:59
+3
Який там Маркс! Лоб у Доброслава -Мислителя. А борода для гребінця і бджіл.
18:06
+2
Дуже цікава і корисна стаття. Базовий доход — це мрія кожного нероби. Базовий доход -це мрія кожного таланту. І п. Тимур дуже гарно сказав про це. Це щось схоже на комунізм.
Базовий дохід є дуже небезпечною штукою. Він тільки з першого погляду такий привабливий. А насправді відродить усі ті соціальні проблеми, які сяк-так вдалося вирішити за останні 100 років.
Ніколи невдасться зачесати усіх під один гребінець. Даючи усім якусь однакову суму «достатню для пристойного життя», держава знімає з себе відповідальність і ліквідовує усі дотації і сучасні соц. виплати. І не береться до уваги, що потреби в людей різні. Усі послуги будуть платні. Садочок і школа для дітей, УСЯ вища освіта, УСЯ медицина, транспорт і комуналка ВСЕ БУДЕ ЛИШЕ ЗА ГРОШІ.
Базовий дохід розраховується на ЗДОРОВУ людину без витребеньок: дах над головою, їжа, одяг, аспірин і краплі від нежитю. Зламана рука чи апендицит навряд чи будуть вписані в базові потреби, і кошти на них виділятися не будуть. Так само як і на ліки для діабетиків.
Добре якщо дитина народилася здоровою і може ходити в звичайну школу. А якщо має якусь фізичну ваду і потребує спеціальних занять? Їх базовий дохід покривати не буде. Слуховий апарат доведеться купляти, лікування в санаторії теж. Перебування дитини в центрі, де я працюю, коштує шість тисяч гривень на місяць, а батьки платять лише 200. Решта йде від держави і спонсорів.
Садочок і школа для дітей, УСЯ вища освіта, УСЯ медицина, транспорт і комуналка ВСЕ БУДЕ ЛИШЕ ЗА ГРОШІ.
Де-факто ми й без того зараз оплачуємо додатково всю медицину, всю освіту і т.ін. Корупція називається…
Але лікар додому прийде і швидка приїде безплатно. Навіть зараз.
Це перша невідкладна допомога. І навіть за це іноді доводиться платити… Медичні страховки могли б це вирішити.
16:55
+1
Де-факто ми й без того зараз оплачуємо додатково всю медицину, всю освіту і т.ін. Корупція називається…


Та ні друже, це не корумція а державний рекет зведений у нац/звичай та в майже законне русло саме указами та поправками до законів що протирічять основному закону України — Конституції — а тому є не лише не лігитимними але й до відповідальності притягує не лише отримувача але й сплачувальника і… тому як спільника у створення протизаконих дій і не одноразово…
08:15
+2
держава знімає з себе відповідальність і ліквідовує усі дотації і сучасні соц. виплати. І не береться до уваги, що потреби в людей різні. Усі послуги будуть платні.


Держава зараз зніме… вона її ще ні разу на себе не вдягалала… ніякої відповідальності. Інакше б бюджет ділили на усіх а не на пятеро-десятеро «гідників» усіх примх

Дотації та соц виплати? Це корито для очманілих вигрібників цієї ями, в якій опісля них нікому не лишиться і крихти...
Такі як я не мають права звернутися до «корита» бо треба довести що я бідніший за олігарха… і що я таки живий, що я таки людина «власник всього» за Коституцією, на яку вони наклали зверху кіпу указів-законів які ніяк не легітимні тому що майже всі ідуть в розріз з Основним законом…

А послуги усі і завжи були платні… Безкоштовними бувають лише подачки…

Різні потреби у людей? Дурницю не меліть, викиньте з голови що вам втімяшували совкові педагоги у безкоштовному «образостворчому» Вузі…
Різні вони лише у НЕЛЮДі…
Людині досить необхідного, а вже виродок суне собі в рота та під гузно золоті зуби чи унітази…

Коли людині дадуть тисячу грн чи й навіть 1000 доларів вона їх витратить тут, в країні, витративши все, аби все повернулося в казну…
А оті «десять» що не платять ні налогів, ні купляють собі хліба в АТБ… виведуть усі гроші в офшори… аби видурити ще десь с міліард на «мою» соціалку і знову вивести гроші в офшори…

Блін, невже щоб зняти шори та комун/бельма з очей, щоб звільнитися та прозріти… обов'язково треба тікати від світу як Сковорода? Боже, невже ж і досі треба людину шукати усе життя… з «фонарем»?
Держава зараз зніме… вона її ще ні разу на себе не вдягалала… ніякої відповідальності. Інакше б бюджет ділили на усіх а не на пятеро-десятеро «гідників» усіх примх

Попри весь дерибан бюджету, особисто мені гріх нарікати на Державу, бо освіту я отримала безплатну і середню і вищу, путівки в санаторій теж дають регулярно, візки інвалідні вже кілька разів отримувала, обслуговування надому соц. працівника маю, подарунки і продуктові набори до кожного свята. І хабарів я ніразу не платила.
Може то все тому, що я розрізняю Державу і олігархів, які на даний момент думають, що всім керують. Державу я поважаю і люблю, а олігархам лише співчуваю і молюся за їхнє навернення до Божого Світла. Це хворі люди, які нищать свої душі і напрцьовують важку карму для нащадків.
Різні потреби у людей? Дурницю не меліть, викиньте з голови що вам втімяшували совкові педагоги у безкоштовному «образостворчому» Вузі… Різні вони лише у НЕЛЮДі… Людині досить необхідного, а вже виродок суне собі в рота та під гузно золоті зуби чи унітази…

Я за обідом з'їдаю пів окрайця хліба, а мій друг — пів буханки. Мені на місяць треба 2-3 таблетки аспірину від головного болю, а мамі щодня потрібні дорогі ліки від гіпертонії та діабету. Тому поняття НЕОБХІДНОГО має різне наповнення для кожної людини.
15:15
Та не плутайте раді Бога потребу з необхідністю (це, доречі, для того Вам і мені десять-одинадцять років у школі, а потім п’ять-шість у ВУЗі забивали кебету тисячам непотрібних нікому «правил» та формул, таблиць та дат і мільйонами «принадливих» думок, аксіом і понять, які знікчемлюють (вбивають кращі риси, властивості, якості) необхідність у розміркуванні (подумки аналізувати, перебирати та оцінювати ТЕРМІНИ, НАУКИ, ПОГЛЯДИ на власних терезах і відповідно своїх мірок) і привчають «шпарити шпорами-шпаргалками», не вдумуючись, цитатами Леніна, Мао чи Гітлера…) бо якби Ви отримували БОД то навчалися б у Сорбоні, при необхідності, а не йшли туди (за потребою) куди пошлють, або вдасться… А як би БОД отримували ще наші батьки, то майже напевно що Вам не потрібний би був би візок (який, до речі, тисячі тих, кому він необхідний так і не отримають, бо дають одному, а пишуть що вручили сотням…), і мільйонам — моя ОПіКа… і живі б були мій брат… мій син… мій онук, що вмер у перші дні життя свого…

Особисто я, та й Ваш друг (не отруєні «потребою» пити/палити… що необхідністю є для корпорацій виробників того «щастя для всіх») при необхідності могли б теж їсти по окрайцю хліба в день, а то й у тиждень…
Або, при НЕОБХІДНОСТІ, не їсти зовсім, чи майже зовсім, як ті… сонцеїди, про яких уже не перший рік обговорюють інде…
«…Приміром, мешканець Індії, 76-річний Пралад Джані, не їсть уже впродовж 68 років. Ще один приклад: 45-річна мешканка Австралії Джасмахун обходиться без їжі більше десяти років. В Україні теж є сонцеїди. Один із них — мешканець Запоріжжя Микола Довгорукий. Він не їсть упродовж трьох років.
— Пане Євгене, для чого вам це потрібно?
— Щоб вийти на вищий рівень духовної реальності і увійти в духовний резонанс з енерго-інформаційним полем Всесвіту…»

сравляйтесь туточки...

«У кругах громадян, що цікавляться біоенергетикою, екстрасенсорикою і магією, а також в альтернативній науковій літературі є відомості про людей, які нічого не їдять, окрім сонячного світла і енергії Космосу. Називають їх сонцеїдами. У країні йогів Індії таких — більше, в США і Европі — менше, на просторах СНД — одиниці.
Тим більше дивно, що є свій сонцеїд в Запоріжжі, живе він (об фантастичний збіг!) на вулиці Сонячною, »
Сонцеїди...

і тут… погляньте
і ось тут...

До речі… я їм найчастіше — раз на добу (не їм і не п'ю без необхідності, ТОМУ — не має й потреби)

ПС: про найважливіше
Я тут душевно «оголююся» не тому що бачу опонентів, конкурентів, чи недругів… У мене таких (принципово та за переконаннями) не може бути…
Ото ж, майте на увазі… Всі!

«Я, взагалі, «заводжусь» лише при необхідності, та… бажаючи внести і свій «п’ятачок» до бюджету шукачів істини…

І не бачу перед собою особистостей з якими дебатую, бо висновкую та надихаю наснагою бажаючих натхнення.»
/ОБо/
15.05.2017 15:56
ПС: про найважливіше
Я тут душевно «оголююся» не тому що бачу опонентів, конкурентів, чи недругів… У мене таких (принципово та за переконаннями) не може бути…
Ото ж, майте на увазі… Всі!

«Я, взагалі, «заводжусь» лише при необхідності, та… бажаючи внести і свій «п’ятачок» до бюджету шукачів істини…
І не бачу перед собою особистостей з якими дебатую, бо висновкую та надихаю наснагою бажаючих натхнення.»
/ОБо/

Ууууу, який Ви крутий, виявляється! Ого-го, до чого потужно!

Мені аж якось незручно стало… Мабуть, піду вип'ю 400 крапель ефірної валер'янки, салатиком закушу!
16:36
+1
якщо має якусь фізичну ваду і потребує спеціальних занять? Їх базовий дохід покривати не буде. Слуховий апарат доведеться купляти, лікування в санаторії теж. Перебування дитини в центрі, де я працюю, коштує шість тисяч гривень на місяць, а батьки платять лише 200.


Любенька, Ви тільки зрозумійте і уявіть що бюджет України не «розпилює» «еліта» «на троїх» у сауні «виснучи» як власний «общак»
а ділиться як народний бюджет Держави державцями найнятими нами з Вами, і що і ми і… вони отримують лише БОД…
Полізуть пацюки та свині до «корита» якого не має? А чинуша у чиновники піде?..
Буде «порох» та «яник» в президенти лізти?
І туди, і в ВР ми будемо «пряниками» заманювать гідних і здатних керувати/упрвляти так, щоб наші з Вами прибутки зростали…
у Швейцарії відмовилися від експерименту тому що НЕМА необхідності, бо весь бюджет ділять так, аби щасливі були усі…

та й у Норвегії… цитнути вам?

зараз шукону!

Здається видалили з ютуб…
Вимушений (слава Богу) власну копію, нашвидкоруч зроблену запропонувати…
Не кидайте «глечики» в «макітру» бо вона… в мене маленька… не влізуть!

ні, таки знайшов… даю оригінал
youtu.be/mVXYTDgfrMM Дещо про Норвегію та...
01:30
+2
А ще, якщо запитати людей що вони зробили для держави, що вважають що держава їм щось винна, то більшість не зможе нічого згадати, ну хіба що крім «народили дітей».
Точно!
Ну, сонцеїдством ви мене не здивували. Про нього ще наш Олесь Бердник говорив. Але більшість людей ще не має достатнього рівня енергетики, щоб перейти на таке харчування. Значна частина українців ще й від м'яса не відмовилася. Воно їм просто НЕОБХІДНЕ за рівнем розвитку свідомості й енергії.
11:56
+2
Олександре, будьмо! Ось ти й розкрив своє ім'я і пора змінити це обезличене «айбонд» на справжнє. А за що ж ти живеш, коли й досі в житті не легалізований?
Друже Анатолію! Добродій Aibond вже давно (19 днів тому!) розкрив своє ім'я:

В житті я Олександр Іванович Бондар...

Мабуть, ти просто не прочитав його відповідь на стіні… А варто було би прочитати!


Більш того, я знайшов сліди пана добродія:

І в більшості випадків він саме Aibond. То навіщо міняти?..
15:34
+2
І в більшості випадків він саме Aibond. То навіщо міняти?..


Друзяки… як би не було необхідності я б давно уже був Олександром Бондар. Та справа яку я почав ще у кінці «девяностих» вимагала найільшого розуміння мене тими, що за звичай і більшістю — російськомовні...
Це зараз я вже сам відчуваю наскільки отрутливе оте саме «русязичче» що в думках робить бардак, заважає легко як колись, згадати багато синонімів до кожного слова… і, головне, не дає відповідати по українські там де питають російською… а раніше вмів…

А взагалі я й не «шифрувався» як десь тут хтось мене охарактеризував… бо не «шифруюся» навіть у житті (без необхідності) та… в коханні… ще б пак: жінка може бути лише тільки моєю, либонь тільки не моєю…

Але й кинути на когось «плямку» з тієї черноти що забарвлює мій «статус» я собі не дозволяю… і при необхідності… замовкаю, ігнорую та… зникаю…

Та все гаразд, не зникайте
15:57
+1
Тезко! Я… Вітаю!.. аібонд не всюди… на хайвеї я взагалі «навіжений»… У «Школі життя» — Кам'янський…
А на біржах де намагався заробляти на інтернет та на хліб колись… я і абонд… і навіть «агерзен»-ом якось став…
… Давно живу… мабуть.
І не тільки… тут!..

Але маю ще багато справ… тому — не діждуться!..
Тезко!

Ні-ні, ніякий я не Олександр, я справді Тимуром звуся.
16:40
+1
А взагалі то може ви й праві, друже…
Та й не знаю як до адміна звертатися
і чим мотивувати
аби на мене «бовдура»
його час… відбирати.
Вибачайте за втручання, але Анатолій не дуже знається на «залізяччі»… Напишіть Модератору в лічку. Окрім того, тут є спеціальний розділ, де обговорюються технічні питання.
Зворотній зв'язок
Технічна підтримка
Пропозиції користувачів
Також корисними можуть бути часті запитання
01:24
+1
В Правилах сайту, які складалися засновниками сайту, чітко сказано, що можна використовувати придумані ніки і будь-які аватари, якщо вони не порушують правила сайту.
Тому, пане Анатолій, наполегливо прошу Вас поважати правила сайту і перестати вимагати в користувачів відкривати свої імена.
Кожен може використовувати ніки і аватари, які їм подобаються. А чи вказувати справжнє ім'я чи нік, це вже особиста справа кожного.

А міняти свій нікнейм кожен може сам на сторінці редагування профілю.

Випадкові Дописи