УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Життя є вічним!

Життя є вічним!
Джерело матеріалу:

Померши, люди воскресають в іншому — паралельному — Всесвіті. Фізики доводять: жити можна вічно!

Днями численні інтернет-сайти згадали про те, що ідея воскресіння є популярною навіть серед вчених. І проілюстрували це «космічною» гіпотезою професора Роберта Ланца (Robert Lanza) — про паралельні світи, в яких життя не закінчується зі смертю тіла. Про що йдеться?


Поза часом і простором

Свої ідеї Ланца виклав в книзі «Біоцентризм: життя і свідомість — ключі до розуміння справжньої природи Всесвіту» (Biocentrism: How Life and Consciousness are the Keys to Understanding the True Nature of the Universe), надрукованій ще кілька років тому. Відтоді вона періодично — приблизно раз на два роки — й розбурхує інтернет. Оскільки містить вельми привабливі запевнення, що життя триває вічно, хоча і в іншому місці.

Попередній сплеск популярності стався в 2013 році. Відтоді нічого не змінилося. Хіба що у професора додалося прихильників. У тому числі й серед колег.

Робер Ланца, біоцентрист

Роберт Ланца — професор в Університеті Уейк Форест, фахівець з регенеративної медицини і науковий керівник компанії Advanced Cell Technology. Спочатку уславився через свої дослідження в царині стволових клітин, на його рахунку декілька успішних експериментів з клонування видів тварин, що зникають. Але кілька років тому вчений захопився фізикою, квантовою механікою та астрофізикою. З цієї гримучої суміші народилася теорія так званого нового біоцентризму, проповідником якої професор і став.

Згідно до теорії біоцентризму, смерті немає. Вона — ілюзія, що виникає в свідомості людей. Виникає тому, що люди ототожнюють себе зі своїм тілом. Знають, що тіло рано чи пізно помре. І думають, що помруть разом з ним. Насправді ж, свідомість існує поза часом і простором. [Вона] здатна перебувати де завгодно: в людському тілі й поза ним. Що добре вписується в основи квантової механіки, згідно до якої певна часточка може виявитися і там і сям, а певна подія — розвиватися за кількома — часом незліченними — варіантами.

Ланца вірить, що існує безліч всесвітів. У них і реалізуються всі можливі варіанти розвитку подій. В одному всесвіті тіло померло. А в іншому — продовжило жити, увібравши свідомість, яка в цей всесвіт перетекла.

Іншими словами, помираючий, пролітаючи по тому самому тунелю, опиняється не в пеклі або в раю, а в такому ж світі, в якому він жив, але живим. І так — до нескінченності.

— Свідомість, — проповідує професор, — немов енергія. Не зникає і не може бути знищена.

Деякі, зовсім вже навіжені, біоцентристи взагалі вважають, що матеріального світу немає, а є лише його віртуальний образ, що генерується свідомістю. Або світ все таки існує, але постає в тому вигляді, в якому нам дозволяють побачити і відчути його наші органи чуття. А були б у нас інші органи і почуття, то і бачили б ми зовсім інше.

Ланца має помірні погляди. Він вірить в реальність. Але вважає її процесом, який вимагає участі свідомості. Мовляв, людина одночасно і спостерігач і творець.


Паралельно нам

У обнадійливої, проте вельми спірної теорії Ланца є багато мимовільних прихильників — не тільки прості смертні, які хочуть жити вічно, але й відомі вчені. Це ті фізики й астрофізики, які розмірковують про паралельні світи, тобто, які передбачають, що всесвітів багато. Multiverse (Мультивсесвіт) — так називається наукова концепція, яку вони обстоюють. І запевняють: немає фізичних законів, які б забороняли існування інших всесвітів.

Першим про паралельні світи в 1895 році землянам повідомив письменник-фантаст Герберт Веллс у своєму оповіданні «Двері в стіні». А через 62 роки його ідею розвинув в докторській дисертації випускник Прінстонського університету Г'ю Еверетт. Її суть: кожну мить всесвіт розщеплюється на незліченну кількість собі подібних. А вже наступної миті ці «новонароджені» розщеплюються точно так само. В якомусь із цих світів існуєте ви. В одному — читаєте цю статтю, їдете в метро, в іншому — лежите на дивані й дивитеся телевізор.

— Поштовхом до розмноження світів є наші вчинки, — пояснював Еверетт. — Варто нам зробити якийсь вибір, як в єдину мить з одного всесвіту виходять дві. З різними варіантами долі. У якомусь із всесвітів люди не полетіли в Казань на літаку, а поїхали поїздом. І залишилися живими.

У 1980-ті роки теорію множинності світобудови розвинув Андрій Лінденаш колишній співвітчизник росіянин, співробітник Фізичного інституту імені Лебедєва (ФІАН). Нині — професор фізики Стенфордського університету.

— Космос, — розповідав Лінде, — складається з безлічі кульок, що роздуваються, які дають початок таким самим кулям, а ті, в свою чергу, народжують подібні кулі в ще більших кількостях, і так до нескінченності. У просторі вони рознесені. Й не відчувають присутності одна одної. Але вони — частини одного і того ж фізичного світу.

Про те, що наш Всесвіт не самотній, свідчать і дані, отримані за допомогою космічного телескопу Планка. На їхній основі вчені створили найточнішу карту мікрохвильового тла — так званого реліктового випромінювання, що збереглося з моменту зародження нашої світобудови. І побачили, що вона рясніє темними провалами — якимись дірами і протяжними шпаринами.

Фізик-теоретик Лаура Мерсін-Хоутон з Університету Північної Кароліни та її колеги доводять: аномалії мікрохвильового тла виникли через те, що на наш Всесвіт впливають інші, розташовані поруч.

На думку вчених, дірки і шпарини — «синці», як їх називають, — виникли від безпосередніх ударів сусідніх всесвітів по нашому.

Фізики припускають, що всесвіти виникають немов бульбашки пари в киплячій рідини. А виникнувши, стикаються. І відскакують один від одного, залишаючи сліди.


Кванти душі

Отже, місць — інших всесвітів, куди б могла, відповідно до теорії нового біоцентризму, відлетіти душа, повно. Але чи сама вона є?

В існуванні вічної душі не сумнівається професор Стюарт Хамерофф з відділення анестезіології та психології Університету Аризони і за сумісництвом директор Центру вивчення свідомості при тому ж університеті. Ще в минулому 2015 році він заявив, що знайшов докази того, що свідомість людини не зникає після її смерті.

На думку Хамероффа, людський мозок — це досконалий квантовий комп'ютер, душа або свідомість — інформація, накопичена на квантовому рівні. Вона не може бути знищена. Але може бути передана.

Анестезіолог вважає: після того, як тіло гине, квантова інформація свідомості — зливається з нашого Всесвіту і там існує нескінченно довго. А біоцентрист Ланца доводить, що вона летить в інший всесвіт. Чим і відрізняється від свого колеги.

Серед соратників у Хамероффа сер Роджер Пенроуз — відомий британський фізик і математик з Оксфорда, який теж знайшов в нашому Всесвіті сліди дотику з іншими. Водночас науковці розвивають квантову теорію свідомості. І вважають, що виявили носії свідомості — елементи, які за життя накопичують інформацію, а після смерті тіла кудись її «зливають». Це розташовані всередині нейронів білкові мікротрубочки (microtubules), яким попервах відводили скромну роль арматури і транспортних внутрішньоклітинних каналів. Микротрубочки за своєю структурою найкраще підходять для того, щоб бути носіями квантових властивостей в мозку. Оскільки вони можуть тривалий час зберігати квантові стани — тобто, працювати елементами квантового комп'ютера.


ПІДСУМОК

За волею Бога — програміста

Нічого аж зовсім принципово нового в біоцентризмі Ланца немає. Але наукові засади, підведені ним і колегами, не можуть не тішити. Отже, потойбічний світ — це не вигадки, а цілком ймовірна реальність. Вченому залишається примирити його концепцію з релігією. Адже поки що роль Господа Бога в ній не проглядається. Хоча...

Такий собі Сет Ллойд з Массачусетського технологічного інституту прикинув, до яких меж можна вдосконалювати квантовий комп'ютер. Очевидно, що найпотужнішим стане пристрій, в якому будуть задіяні всі часточки у Всесвіті. А їх — протонів, нейтронів, електронів та інших дрібочок, за підрахунками вченого, десь 10 в 90-му ступені. Й якби ці часточки були задіяні з моменту Великого Вибуху, то вже зробили б 10 в 120-му ступені логічних операцій. Це настільки багато, що неможливо навіть уявити. Для порівняння: всі комп'ютери за час свого існування зробили менше 10 в 30-му ступені операцій. А вся інформація про людину з її численними індивідуальними примхами записана приблизно 10 в 25-му ступені бітами.

І тут Ллойд подумав: а раптом Всесвіт — це вже чийсь комп'ютер? Тоді, розсудив він, все, що всередині, включно з нами, — частина обчислювального процесу. Або його продукт… Отже, десь повинен бути і Програміст. Тобто, Бог.

А якщо обійтися без вселенського комп'ютера? І обмежитися значно більш досконалим Творцем. Тоді може виявитися, що все довкола існує лише в Його свідомості. А не в нашій, як запевняють біоцентристи. Але тут, напевно, потрібна зовсім інша теорія. Зовсім новий біоцентризм.

+2
958
RSS
23:42
+3
Вчені не втомлюються створювати «теорію всього» та намагатися сумістити науку з релігією.
13:01
+3
Та то мабуть релігіям здавна, а недолугім лише зараз, хочеться всотати в себе найкращі людські пізнання (себе і світу) з метою поглинути їх настільки аби стати єдиним джерелом істини…
А як же презумпція невинуватості?! Ото навіщо всіх і одразу підозрювати в лихих намірах?!
13:05
+2
Іще одну зараз візьму до… пізнавання.
17:24
+1
Так презумпція невинуватості для нас, та й не лише, мабуть ще з дня визначення цього терміну існує лише як утопічно-бажаний закон, який не дуже-то виконується як хотілось би…
А скажіть, чи бачив хто в країні людину якій би не приходила хоч раз «лякала» про те що отримувач БОРЖНИК бо має БОРГ у певній сумі?
Як би діяла «презумпція» то такого матюччя не отримав би ніхто, хіба що опісля визначення того самого «боргу». Та й то не гарантія що в суді безпомилково те визначення видадуть своєму бізнес-партнеру по вимаганню, та вибиванню коштів за придумані несплати…
А стосовно підозр… я людина виважена, хоча й запальна, я доброзичливий, хоча й намагається з мене система зробити агресора, я… ще й все люблячий, та незлопам’ятний, тому й не маю ворогів, а лише тих, кому здається таким моє життя, що уже, комусь ще, я ота – кістка в горлі…
Отже, Ви пропонуєте навпаки переплюнути наших чиновників у презумпції винуватості… Зрозуміло. Так далеко можна зайти, далеченько.
07:26
+3
Цікава стаття. Дізнався про біоцентризм. Вчені намагаються зрозумілими словами пояснити те, що було відомо людям здавна: Людина = тіло+душа+ дух. Я б змінив цю формулу на іншу: Людина = Тіло х Душу х Дух. Знак множення означає ВЗАЄМОДІЮ між елементами Людини. Знову ж таки ця стаття як і інші світоглядні статті направляє читачів до питання: А ДЛЯ ЧОГО ЛЮДИ?
13:03
+4
Люди: для щастя на Землі. Безлюдяність — то існування.
14:36
+3
Колись я теж тішив себе цими словами: «Чєлавєк создан для счастья, как птіца для пальота». Якби було так, то з життя людей давно було б прибране те, що їх явно руйнує: алкоголь, тютюн і наркотики.
14:55
+3
І хто це все має прибрати з життя людей?

Кожна людина має сама це прибрати зі свого життя і ніхто за саму людину це не зробить.
17:40
+2
Люди добрі, та не буває в світі нічого такого з того що треба прибрати, скоїним кимось окрім людини. Лише вона і вбиває без потреб, і жре більш за всіх, тому й лайна, лише людина «виробляє» набільше в світі. Та ще такого що й переробити не може… навіть Всесвіт.
Буває так, що вовки полюють… просто заради розваги, вбиваючи жертву, яку потім не з'їдають. Мені бувалі лісівники розповідали, я з деякими спілкувався, як журналіст.
17:57
+2
Я гадаю, що більшість авторів і коментаторів СВІТОЧА давно вже це зробили: прибрали з свого життя або не допустили в нього алкоголь, тютюн і наркотики+ — цих руйнаторів свідомості. Але ж навколо є й інші люди (суспільство ), керовані ВЛАДОЮ. Саме один із інститутів влади — РАГС, оголосив шановного Айбонда померлим. Чи ви не згодні з висловом Бальзака, що ВЛАДА Є БЕЗПЕРЕРВНОЮ ЗМОВОЮ?
Я гадаю, що більшість авторів і коментаторів СВІТОЧА давно вже це зробили: прибрали з свого життя або не допустили в нього алкоголь, тютюн і наркотики+ — цих руйнаторів свідомості.

Не всі, друже.

Знаєш, чому? В рекомендованій мною до прочитання книзі «Листя коки» є цікавий момент. Там головний герой — пересічний часкі (скороход) Сінчі, який завдяки щасливому збігу обставин був підвищений сапа-інкою (імператором) Атауальпою до часкі-камайока (чиновника, який керував всіма скороходами імперії інків). Отож цей «виходець з народу» Сінчі долав гірський перевал разом з іншим чиновником — але не «з народу», а «кастово-правильним», чиновником «по праву народження». Розігралася снігова буря, подорожні могли замерзнути… Й тоді супутник простягнув Сінчі листя коки й наказав: «Жуй». Сінчі знав, що пересічні люди (включно із скороходами) жують листя коки щодня. Завдяки цьому вони не відчувають втоми й можуть цілий день ударно трудитися на благо імперії, кожен на своєму місці… проте через жування коки у відносно молодому віці перетворюються на фізичних розвалюх і зрештою помирають. На відміну від пересічних людей, вищі класи ніколи не жують коку, тому вони розумні й доживають до старості. Як раптом таке сталося… Про все це Сінчі повідомив супутникові. У відповідь той лише засміявся: «Дурень ти, Сінчі! Вищі класи теж жують коку — просто роблять це нечасто. Жувати коку можна тільки в разі потреби. Не можна ставати рабом листя коки. Якщо не візьмеш листя зараз — замерзнеш». І сам поклав собі до рота порцію листя. Сінчі зробив те саме. Й вони не замерзли на тому перевалі, врятувалися.
Розумієш, в чім річ?! Вживати алкоголь (наприклад) можна — просто не треба ставати рабом вживання алкоголю, потрапляти в алкозалежність!
18:37
+2
Чи ви не згодні з висловом Бальзака, що ВЛАДА Є БЕЗПЕРЕРВНОЮ ЗМОВОЮ?

Влада є такою якою є, і її вплив на наше життя мінімальний. А справжня причина всіх проблем криється тільки у нас самих.
Хоча, звичайно, нам часто зручніше думати про змову євреїв-масонів-москалів
і рептилоїдів!!! Куди ж без них?!
РептилоїдРептилоїдРептилоїд

А ще Ктулху!!!
Ктулху
То певно вовки в людей навчилися. Самі вони б до такого не додумалися.
20:28
+2
А я з ведмедем спілкувався на одній галявині з ним «силосом» ласував-ся...
Було те в тайзі, між Абаканом і Тайшетом… в районі колишнього селища Єгорівка, де була дачка для мисливських розваг Генсека, якого вже й не було, та господарство утримувалося в належному рівні. Залітали туди Кремлівскі круки в погонах… Було там все на випадок навіть зальоту туди «нежданчика» (гвинтокрил сідав прямо на футбольне, або просто у поле… було там і таке… і корівник і винний «погрібок», з кількістю алкогольного «щастя» величиною у невеличкий міський лікеро-горільчаний склад)…
І були там поля з картоплею, горохом і ще якоюсь «снєдью»… і навіть рукотворний ставок з причалом та містками, до яких на «кормьожку» спливалися величезні коропи…
От на горох я і пішов… улігся на куртку аби мене зі шляху не побачили… як я, в тих, що тільки-но повитиналися, стручках, намагався «рідненького» щось знайти-скуштувати…
А Він муркотнув, недалечко, я зразу й не зміг… не второпав. Перевернулося «воно», на себе як граблями бадилля оте нагрібаючи… і радо зітхаючи, та знову… майже порикував… кайфуючи…
Мені опісля місцевий єгер (проїздив повз мого КПК-будиночку на «баланах» — метрові в діаметрі колоди) казав, що в окрузі сміялися з того як «хахол» на силосі удвох з ведмедем пасся… таки бачили нас… але мабуть не тоді, коли я задки, рачки, не озираючись куди, не відриваючи погляду від сусіда по огороду, дременув швидше ніж волохатий тікає, коли його з малиннику жінки-дівчата бряцаючи у цеберки із вереском, зі сміхом — з від туди виганяють, бо малини набрати бажають…

Ото там я ще й про те дізнався, що дятел сотні дупел видовбує. І всі не для себе. Часто навіть іншими видовбане собі для гніздування займає. Звідки він знає що у тайзі без нього, і без того, багато безхатченків погибає?..
Бачив того волохатого взимку, чув як чмока… водив мене єгер показати де «наш, тутешній, касалапий» ляга взимку спати… Бачив ту рись, яка приходила до мене хліба взимку «вкрасти», я їй з пів, а то і цілого буханці залишав за дверима…

Дізнався ще й про те, що рідко, але буває, коли хтось у тайзі з хижаків «без потреби» вбиває. Але то він не собі «запаса» робить, зоставляє, про інших він дбає!..
Людина такого не лише в суспільстві… у Біблії мабуть, не бачить, не чує, не знає…
Ото нам для того Господь, копняків, при нагоді й потребі… всучає!


Не вірте нікому, ніколи — за ради розваги і Cірий не вб'є… не вбиває.
Між іншим, саме тому свого часу і був влаштований потоп! Людина була призначена Всемогутнім впорядковувати цей світ. Це рішення є незмінним. Отже, в добу Ноя природа й почала «рівнятися на її царя»… Саме тому й був застосований настільки тотальний захід винищення, як потоп! Бо коли критики Біблії жахаються: мовляв, нехай Бог вирішив винищити занепале людство, але при чім тут безневинна природа?! — тут міститься кардинальна помилка. Біда в тому, що природа зіпсувалася слідом за людиною…

Тепер людина більше відірвана від природи. Тим не менш, вплив людини на природу (в сенсі мавпування) і досі можна помітити. Зокрема, я не дивуюсь отим оповідкам лісівників. Все вірно: люди століттями полювали на вовків не тільки заради необхідності, але й заради розваги — отож вовки потроху мавпують їх. А в добу Ноя таке мавпування було на пару порядків потужнішим — уявіть цей жах!..
Я відвідував різні українські лісові угіддя. Зокрема, «хазяйство» біля Чернігівської траси, куди заїжджали (і досі заїжджають, хто полюбляє) українські керманичі… А не вірити тим лісівникам, з якими розмовляв?.. З чого б їм не вірити?! Вірю, авжеж вірю.
Ну то певно скоро буде черговий Потоп або якийсь інший Кінець Світу. Десь читала, що зоологи фіксують збільшення проявів гомосексуалізму серед тварин.
Нового потопу не буде — Він заприсягнувся.
От «щось інше» цілком можливе, так…
Він не забуде, не переживайте
19:44
+1
19:49
+1
за ради розваги і Cірий не вб'є… не вбиває.


А я Сіромахі більш вірю… Ніж дехто людині…

Та мабуть правий «закон парадоксів» — «правІ всі, абсолютно, і прАв...і і лІві
19:52
+1
Так Він і без присяги авторитетніший за будь якого керманича…
Людина є істотою слабкою та дурною, тож іноді вимагає присяги навіть від Того, Кому можна повірити й на слово.

Тим не менш, Він використовує навіть такі ситуації для того, аби подати людству поведінкові зразки.
10:56
+1
Істотою є слабенький дурень який існує, а не живе. І допоки не живе, а існує. Особистість живе навіть у світі дурних і слабких, що вживають не необхідне і саме тому забувають в хмелю, що народжені для життя, а не для існування, до якого спадають навіть в раю, з якого їх і виганяють, аби вони пройшли реабілітаційну фазу свою (існуючої) щоби створити духовність собі. І ніяк не – здобути в бою, не відібрати у когось в борні…
Господь не помиляється, як каже Біблія християнам. І поселив Адама з Євою до раю як людей, не слабких і не дурних. Дав можливість жити, створив для того усі підстави-умови. Духовність була їм напучувачем життя. І будь яка спроба своїм «дурним розумом» зійти з шляхів життя (на річках загаті гатить, аби луги-поля затопить; чоловіка з чоловіком звести… що з того може зрости?..) відкидає у апендикс буття… як важко отам дорости до спокут-каяття…
Створювала Людину по своєму взірцю-подобі… істота? Може в Створювача були якісь гени з під п’яного женіння або від кохання до кіз? Чи може самі Адам і Єва не знали про здатність-якість не необхідного плоду?
Людина геній в своєму зачатку. Та душу занапастити здатна лише сама. Особливо коли умови для того усі, а потрібних – катма…

То може оці ось слабкі та дурні, що «герої — не Герої»?
« П’ятеро незрячих... (інвалідів І групи по зору) самостійно плигнули… з літака «Ан-2…»

Чи може ось цей, «маленький» чоловічок слабкий та дурний…?

«Мотиваційний оператор»…

Зрозумійте ж нарешті:
існувати і жити,
істота і людина,
це «овощ» і особистість (які існують чи живуть)
з духовним змістом…
або при відсутності оного.
Ви про що говорите? Написали щось незрозуміле, перепрошую…

Єдине, що вловив:

Особистість живе навіть у світі дурних і слабких

Перепрошую, але сильна особистість не вимагатиме присяги у Того, Кому можна вірити на слово.


Створювала Людину по своєму взірцю-подобі… істота? Може в Створювача були якісь гени з під п’яного женіння або від кохання до кіз? Чи може самі Адам і Єва не знали про здатність-якість не необхідного плоду?

На жаль, Ви пропустили один дуже суттєвий момент. Але боротися з людською сліпотою мені дорожче буде, тож я давно припинив це робити.


існувати і жити, істота і людина, це «овощ» і особистість (які існують чи живуть) з духовним змістом… або при відсутності оного.

«Овоч» з духовним змістом?! Бугагаааа!!! Насмішили. Цей жарт зробив мій сьогоднішній день.
Але ж це і є найбільше щастя!!!
Якщо його прибрати, то нащо тоді жити? Знала одного такого. Його найбільша мрія була: Лежати, пити і нічого не робити. Допився до цирозу печінки і відійшов у інший Всесвіт.
17:50
+2
Нам не відомі задуми Господні...
Але відомо всім (та тільки нам тисячоліттями це вимивається з мізків): Немає в світі, в Всесвіті нічого з того, у чому немає необхідності. Окрім, звичайно, «дійств» людей «розумних» у природі…
А стосовно того хто лише існував і «Його найбільша мрія була: Лежати, пити і нічого не робити.» то хто зна щоб він скоїв якби встав? а якби з дуру-п'яну термоядерну війну почав?..
Не забувай-мо: зверху видко краще!..
Нам не відомі задуми Господні...

Дуже навіть відомі! Й Ви їх озвучили:

Люди для щастя на Землі.

Хай же всім буде щастя — в цьому задум, якщо висловлюватися в Ваших категоріях!!!
19:13
+2
Глибоко переконаний що якби хтось з нас почув хоть щось із крихітки з задумів Господніх, то не лише він, а мабуть в уся Земля «з глузду зійшла б» (чи з орбіти б вилетіла)...
Задум Бога то його ПД (план дій) на «завтра»… Людство живе саме тому що не спроможне осягнути розумом щось із спроможностей Господніх… Живе згідно з Рекомендацій його…
Ви, Тимуре, як фантаст, уявляєте собі себе в утробі матусі якому хтось не рекомендує, а настирно навіює, вправляє мізки про необхідність відразу опісля народження стати гідним вторити Павлику Морозову і відразу стукати у всі барабани як тільки ваш батько (не дай Бог) буде змушених для збереження своєї сім'і (роду, народу) приховати необхідну кількість для життя солі, зерна, городини?.. Я б не народився, здаєтся мені, знаючи таку свою «долю»...
Знаю людей які не знайши відповідь на питання чи виїхав би з гаражу на машині, як би знав що за задумом Всевишнього мусив би через декілька хвилин зненацька і безвинно збити дитячу коляску з малям… яке років через двадцять стане «неогітлером» або «воскреслим батьком народів»?..
Ото тому ми і не знаємо задумів Господніх.
І зрозуміти не здатні як трирічне дитя квантову механіку, перевагу Фотошопу над олівцями, а шампанзе — щасливість життя людей у яких в країні «сексу нема!»...
А стосовно щастя нашого, то воно не полишає тих хто живе. Пам'ятаєте Кампанелу? Людина жила навіть у казематах де його цілодобово катували. Свідоцтвот того є відомий всьому світові твір… і не лише. Бо хоч щось та творити може лише людина, наслідуючи завіти Творця, що творців і створював в людині, як у нащадках своїх...
Людина, що не усвідомлює себе в житті — існує. В існуванні — нещастя людини (на відміну від шампанзе чи амеби, для яких однозначно то — лише життя). І до поки вона не почне пристосовуватися до всього створеного своїм Батьком, Засновником… і не забуде втокмачене їй лукавим «перетвори світ собі довподоби, поверни ріки вспять, та висади в полі лише табаки та маки, бо ти нащадок макаки» — не бути їй людиною навіть у тілі людському, яі щастя не пізнати!..
Ви, Тимуре, як фантаст, уявляєте собі себе в утробі матусі якому хтось не рекомендує, а настирно навіює, вправляє мізки про необхідність відразу опісля народження стати гідним вторити Павлику Морозову і відразу стукати у всі барабани як тільки ваш батько (не дай Бог) буде змушених для збереження своєї сім'і (роду, народу) приховати необхідну кількість для життя солі, зерна, городини?.. Я б не народився, здаєтся мені, знаючи таку свою «долю»...

Залюбки! Легко!

Оскільки мого рідного діда — Івана Федоровича Литовченка радянська влада в кривавому 1938 році знищила так, що й досі кінців знайти не можна, то мене саме ростили отаким зразковим радянським хлопчиком.
Більш того, хоч я ризикую набриднути завсідникам Світоча, та Вам особисто скажу: у віці 5 років мама розповіла мені про Куренівську трагедію 13.03.1961 року й негайно наказала забути про це. Але я не забув. Про що розказано в цьому відео:

Про мій внесок у закарбовування пам'яті про Куренівську трагедію розказано навіть у Вікіпедії — тільки назву твору там поплутали, бо роман називається «До комунізму залишалось років п'ятнадцять-двадцять», тоді як «Апокаліпсис по-київськи» — це назва книги, де роман було перевидано українською мовою в максимально повному вигляді у 2005 році.

Отже, Вікіпедію варто підправити…
Тим не менш, я про інше: я знав, що дорослий світ прирік мене жити з несправедливістю в серці — але попри вельми юний вік, вирішив обдурити потужний дорослий світ. Для початку — не забувши про справедливість. Потім — обережно вишукуючи нові свідчення. Потм — підсумовуючи зібране. Потім — написавши про це антирадянський роман… ще за радянської влади. Потім — вистраждавши книгу.
Тож все описане Вами я можу легко уявити.

І до поки вона не почне пристосовуватися до всього створеного своїм Батьком, Засновником… і не забуде втокмачене їй лукавим «перетвори світ собі довподоби, поверни ріки вспять, та висади в полі лише табаки та маки, бо ти нащадок макаки» — не бути їй людиною навіть у тілі людському, яі щастя не пізнати!..

Ну, то Біблія саме тому й навчає:

Шукайте ж найперш Царства Божого й правди Його, а все це вам додасться.

(Матв. 6:33)

Тож вибачайте, але я не розумію Вашого наїзду на релігію.
20:55
+1
Дивно, Друже! Але Ви здається мабуть путаєтеся в поняттях про релігіЇ, Біблію… а найбільше в тлумаченнях, всього того, «знавцями» Їх, які для них лише бізнес-проекти, а ми для них споживачі їх продукту, послуг, а то і, як вони між собою кажуть – лохи.
Ви особисто задумувались коли не будь чому в християнстві, при одному, незмінному «статуті» — Біблії, десятки, а то і сотні мабуть уже «церков-релігій» які кожна по своєму нам намагаються навіяти саме своє «вірне» тлумачення, при тому навіть явно мутячи джерело істини, вириваючи якісь паростки з дерева мудрості віруючих, аби ми бачили не все необхідне, пізнавали не те що Господь нам заповів-завіщав, а те що вигідно їм…
А він же ніколи на найдорожчих лімузинах не роз’їжджав, і не дозволив би собі і гадки не мав… як ті хто навчання його собі як знаряддя-аферу узяв…
Дивно, Друже! Але Ви здається мабуть путаєтеся в поняттях про релігіЇ, Біблію… а найбільше в тлумаченнях, всього того, «знавцями» Їх, які для них лише бізнес-проекти, а ми для них споживачі їх продукту, послуг, а то і, як вони між собою кажуть – лохи.

Мені глибоко нас**ти на всі ці тлумачення.

Ви особисто задумувались коли не будь чому в християнстві, при одному, незмінному «статуті» — Біблії, десятки, а то і сотні мабуть уже «церков-релігій» які кожна по своєму нам намагаються навіяти саме своє «вірне» тлумачення, при тому навіть явно мутячи джерело істини, вириваючи якісь паростки з дерева мудрості віруючих, аби ми бачили не все необхідне, пізнавали не те що Господь нам заповів-завіщав, а те що вигідно їм…

Ага, замислювався. Біда в тому, що всі вони:
  1. є жертвами різночитань викривленого перекладу єврейських Тори і ТаНаХу на інші мови;

  2. користуючись перекладами, не мають поняття про ПаРДеС, а отже, зазвичай обмежуються рівнем «пшат» — буквального прочитання Святого Письма.

До відома: я не християнин, я сповідую юдаїзм. Вивчав іврит, тому читаю Тору і ТаНаХ в оригіналі. Зі словником, але читаю. Отож принагідно намагаюся подати завсідникам Світоча деякі знання рівня «ремез» (алегорія) та «драш» (метафора). Звідси вже один-єдиний крок до найглибшого рівня «сод» (містика).


А він же ніколи на найдорожчих лімузинах не роз’їжджав, і не дозволив би собі і гадки не мав… як ті хто навчання його собі як знаряддя-аферу узяв…

Ну, то, мабуть, треба наслідувати Христу, а не «знавцям», які експлуатують Його ім'я! До речі, Христос про це попереджав:

Стережіться фальшивих пророків, що приходять до вас ув одежі овечій, а всередині хижі вовки.

(Матв. 7:15)

Не кожен, хто каже до Мене: Господи, Господи! увійде в Царство Небесне, але той, хто виконує волю Мого Отця, що на небі.
Багато-хто скажуть Мені того дня: Господи, Господи, хіба ми не Ім'ям Твоїм пророкували, хіба не Ім'ям Твоїм демонів ми виганяли, або не Ім'ям Твоїм чуда великі творили?
І їм оголошу Я тоді: Я ніколи не знав вас… Відійдіть від Мене, хто чинить беззаконня!

(Матв. 7:21-23)

То в чім річ, мій дорогенький?! Попередження є — не наслідуйте «знавців», наслідуйте Христа!
17:36
+3
Біда людини у тому що вона сама собі створює пекло. Тому його й немає там де не ступала людина… Ніщо у світі не створюється без необхідності. І не вживається ніким. Окрім людини, що бажаючи чомусь забутися, жре-пье, палить та «витворяєт» саме те що не лише не є необхідністтю, але руйнує людину в людині вбивачи в ній саме людяність, аби без неї вона ставала заздрисником, агресором, ненависником, воякою, загарбником та вимаганцем-рекетиром...
Звичайно ж людину у всьому тому лукавий спокуша, але таки вона сама до того йде і… виріша…

Та створена людина для того аби творити Щастя!..
21:15
+2
Вплив ВЛАДИ на людей мінімальний? Да-а, це ж певно товарно-грошові відносини ми придумали і банківський % теж? Поїдання слабших як серед тварин, так і серед людей — це також люди придумали собі на радість?
На жаль, люди здебільшого дурні, а бажання їхні нерідко є самогубчими.

Це видно, наприклад, з 1 Сам. 8:11-18: пророк відверто попереджає про неподобства, що робитиме зі своїм народом цар (бо влада розбещує) — тим не менш, давні євреї все одно наполягали на тому, аби Самуїл висвятив їм царя!!! А все через дебільне бажання «бути не гіршими від інші народи»…

Отож і висвятив Саула для початку — і пішло-поїхало…
Людей зажди більше від найсильнішої ВЛАДИ. Тільки вони цього ще не усвідомили.
Коли кожен сам собі скаже: «Я слухаюся начальника лише з власної волі і тільки за умови розумних наказів», керівники держави перетворяться на справжніх «слуг народу».
Браво!!!

Випадкові Дописи