Анатолій ВИСОТА: ВИБОРИ У ФРАНЦІЇ – Ле Пен чи Макрон? (05.17)

Анатолій ВИСОТА: ВИБОРИ У ФРАНЦІЇ – Ле Пен чи Макрон? (05.17)


7 травня 2017 р. в неділю у Франції буде другий тур виборів президента Франції. А в першому турі перемогли Марін Ле Пен, яка набрала трохи більше 20% і Емануель Макрон, який набрав менше 23%.
У війні з Росією для України важливою є міцність антиросійської коаліції. Президент Оланд не продав Росії замовлені неї кораблі МІСТРАЛІ – ми за це не забули. І це була реакція на окупацію Криму Росією. Однак у нормандському форматі Франція відзначається беззубістю.
Росія пролетіла із виборами президента США. Дарма вони пили шампанське і щебетали «трампушка наш!». Ніякого обміну Сирії на Україну не буде і здачі пострадянського простору Росії теж не буде. У Франції Росія допомагала кандидатам, які домагалися виходу з ЄС і симпатизували Путіну. Тепер осталася одна Марін і їй протистоїть центрист – молодий Макрон, який хоче зміцнення ЄС і дистанціюється від Росії.
Всі експерти прогнозують перемогу Макрону 60% проти 40%. Це коли Росія не піде на організацію якогось мега-теракту в п’ятницю або в суботу. Бо це додасть голосів Ле Пен.
Сподіваємося, що більшість французів розбереться що й до чого й обере Макрона. Хоч в цьому світі все можливо. А ви як гадаєте?

+8
687
RSS
07:42
+3
От питання: звідки і як виникла між французами і росіянами якась особлива симпатія?
В 1814 році, коли армія Олександра І увійшла до Парижу. Російські офіцери були зачаровані французьким шармом, а парижанки — могутніми обіймами «руських ведмедів»… Мабуть, ще й діточок від них прижили — але то таке діло…

Додому росіяни привезли ідеї декабризму, натомість французам полюбилася система бістро. Культурний обмін 200-літньої давнини дав буйні сходи. Відтоді до Франції припливла не одна хвиля російської еміграції. Прикинь, скільки видатних діячів французької культури вийшли з теренів Російської імперії чи СРСР! Навскидку:

Сергій Дягілєв
Сергій Дягілєв

Хаїм Сутин
Хаїм Сутин

Робер Оссейн
Робер Оссейн

Марина Владі
Марина Владі


Рудольф Нурієв

Не має значення, що Сутин був етнічним євреєм, а Оссейн — етнічним азербайджанцем. Ментально вони представляли в мистецтві ту саму Російську імперію, яка стискала парижанок у приємних «ведмежих» обіймах ще 1814 року.


UPD. Також можна відшукати і деяких «французів» в російському чи радянському мистецтві:

Едіта П'єха
Едіта П'єха

Георгій Мілляр
Георгій Мілляр
Сітроен
До речі, візьми знамениту французьку автомобільну марку «Citroën». Чи знаєш ти, що її заснував Андре Ситроен (1878-1935) — син єврея, який емігрував до Франції… з Одеси в другій половині ХІХ століття?! І прізвище його було — "Цитрон" (від «цитрус» — «лимон» ланинською). А вже «ситроен» — це просто французький варіант вимови прізвища «цитрон».
ЙО
До речі, можна згадати історію дуже специфічної літери "ё", яку запропонувала ввести до російської кирилиці княгиня Катерина Дашкова — подруга російської імператриці Катерини ІІ… саме за французьким зразком!!!

А це ще XVIII століття…
13:29
+3
Я гадаю, що це особисте діло французів кого обирати. А прикидати заздалегідь, хто кращий для України… Ондо росіяни з «Трампнаш» вже прокололися, не треба сповзати на їхній рівень. Кого французи оберуть, з тим і будемо працювати.
13:47
+2
Не однаково. Підстаркувату молодицю навряд чи оберуть французи. Вони віддають перевагу молодості і красі.
Вибори відбудуться післязавтра — 7 травня. Давай-но зачекаємо кілька днів до оголошення результату 2-го туру! Вже недовго, повір…

І ще… Рекомендую заздалегідь не самоочаровуватися, щоб потім не розчаровуватися.
16:40
+3
Вважаю, що іноді чекаєш від кандидата одне, а коли приходить до влади робить інше. Тому також думаю не варто себе вводити в оману. Франція була проросійською і нажаль залишиться на мою думку
07:04
+2
То читається, як СІТРОЙОН? Ще одна дивна й неекономна мова. Пишеться РЕНАУЛТ, а читається РЕНО.
Очевидно, читається "сітроен". Щоб послухати, як звучить це слово французькою, відкрий програму Google-Перекладач, вистав у лівому віконці французьку, завантаж туди слово «Citroën» і натисни на позначку з мегафоном. Тоді відтвориться вимова цього слова французькою.

А обговорювати, яка мова економна, а яка ні… Кожна мова така, як вона є, й нема чого тут обговорювати. Бо з точки зору іноземців слов'янські мови також видаються дивними. І що?..
09:13
+1
Дзвінко, а що там кажуть планети про вибори у Франції?
13:29
+2
Зробив, Тимуре, і почув, французькою СІТРОЄН. Отже те Е з двома крапками заучить, як Є.
Отож французьке "ё" читається як "є", а не як "йо". То вже княгиня Дашкова запропонувала імператриці Катерині ІІ використати літеру «ё» для того, аби прибрати сполучення літер «йо» кирилицею. Втім, докладніше про це написано в Вікіпедії.
P.S. Втім, в слові "йод" так і залишилося старе написання…
20:34
+2
Дізнався, що пізно вночі в п'ятницю зламали пошту Макрона. А він не може нічого відповісти, субота — «день тиші». От вам і вплив на вибори.
А як він має відповідати, на твою думку?!
Ну, зламали скриню, виклали 9 Гб листів… І що тут зробиш?!
20:59
+2
В новинах тихо. Значить ніяких там сенсацій немає
Повідомляється, що розпочалося голосування на зарубіжних територіях — отже, не те щоби «в новинах тихо» — просто все йде без скандалів. Принаймні поки що…
В мене нема точного часу народження французьких кандидатів, але у ле Пен дуже гарна транзитна ситуація, яка вказує на розширення кола знайомих і збільшення відповідальності. І активний Уран, який приносить приємні сюрпризи.
А в Макрона найактивніші зараз Місячні Вузли, а вони дають лише кармічні речі. Хіба що він має кармічний обов'язок стати президентом Франції.
06:15
+3
Так, Тимуре, Макрон виграв. Виграла Франція. Програла в чергове РФ. Це стабілізація ситуації в Європі. Росія творить хаос. Іншого не вміє й не хоче. Бо це спокушений інструмент із зовнішнім управлінням. А після спокуси, ти ж знаєш, настає розплата. Вона станеться на наших очах. Одного росіянина запитали про національний характер москвина. Відповів коротко: «у русскава душа на распашку і нож за халявай». Оманлива доброзичливість готує майбутній розбій.
15:16
+2
Остаточні результати: 66% набрав Макрон і відповідно 34% — Ле Пен. Дивуюся тому, як швидко рахують французи. А в них і виборців більше ніж у нас, і мають заморські території.
У Фінляндії рахують ще швидше: там запроваджено систему електронного голосування. Хоч щоденні референдуми влаштовуй!

Якщо брати ширше, то це називається електронним урядуванням.

У нас в Україні вже є зародок такої системи, але просування здійснюється черепаховими темпами. А все тому, що електронне урядування потребує двох речей:

  • прозорості влади (а отже, не можна дерибанити бюджет)

  • пильного контролю з боку громадянського суспільства (а отже, потрібно міцне розвинене громадянське суспільство)

Доки ці два фактори не почнуть працювати, у нас буде не електронне урядування, а суцільна порнографія.
15:23
+2
Нарешті в нас у Красному сьогодні о 15=00 8 травня 2017 р. після місячної перерви пішов дощ. І гарний дощ! Ще й гроза. Вчора посадили ранню капусту на городі — піде в ріст. А що там робиться в Києві, Тимуре, а що в Решетилівці, Таню?
Нічого. Мама каже, що дощ піде або сьогодні, або ж завтра
15:50
+3
Хотілось би що б на виборах переміг Емануель Макрон, за свої погляди та ставлення до РФ. Хоча в інтернеті недавно з'явилися матеріали приватного походження Е. Макрона, а саме була зломана поштова скринька хакерами, і були опубліковані матеріали що до виборчої кампанії. Вважаю що цей факт, може завадити Макрону отримати перемогу на виборах. Але його бажання та амбіції щось змінити та на краще, дає надію на перемогу на виборах.
16:22
+3
Дмитре, та Макрон вже виграв вибори! Питання, щоб зберегти йому життя до вступу на посаду президента Франції.
19:32
+4
Вітаємо Макрона з перемогою.Будемо надіятись на те, що він обіцяв у своїй передвиборчій програмі.У всякому випадку хоч не Ле Пен.
20:48 (відредаговано)
+3
.
Покладаймося на власні сили!

Так треба поводитися завжди. Тримаймося, бо ми того варті!
06:29
+2
Тепер попереду восени-17 вибори рейхстагу в Німеччині. Отам вже РФ все зробить, щоб Ангелу зробити чортом. От же дивні люди: вже років з 15 ждуть розпаду США. Вже років з 10 ждуть розпаду ЄС. Понад 300 років перетирають на порох Україну. Але все щось йде не так. Може тому, що ДОБРОЗИЧЛИВО УСМІХАЮТЬСЯ, А ТРИМАЮТЬ НІЖ ЗА ХАЛЯВОЮ?
Отам вже РФ все зробить, щоб Ангелу зробити чортом.

Це вже неодмінно, бо ВВХ має досьє на неї ще з часів його перебування в ДДР! Запасаємося попкорном…

Недарма фрау Меркель зараз приїжджала до Путіна. Мабуть, попередила, щоб не роззявав хлебало.

Щодо розпаду… З нашого боку барикад теж очікують, коли Росія нарешті розлетиться на друзки.
Як розвалиться РФ
Хоча американці робитимуть все можливе й неможливе, аби уникнути цього. Бо неконтрольоване розповзання ядерних боєголовок на кількадесят «клаптиків» від РФ не потрібне нікому, й американцям — насамперед.
неконтрольоване розповзання ядерних боєголовок на кількадесят «клаптиків» від РФ не потрібне нікому, й американцям — насамперед.

А чого американцям так хвилюватися?
Все елементарно просто. Україна плавно поверне собі статус ядерної держави.
А карта трошки неправильна. Кубанська і Ставропольська республіки повернуться у склад України.
А хто такі алани? Це № 3 на карті.
Алани — це такі іранські племена
Україна плавно поверне собі статус ядерної держави.

В цьому зв'язку мені подобається вислів Ґолди Меїр: "Ізраїль не має ядерної зброї, але в разі потреби застосує її".


Після того, як Будапештський меморандум виявився менш цінним, ніж папір, на якому він був написаний, Україна вже де-факто мала би тишком-нишком повертати собі ядерний статус. Щоб не мати ядерної зброї, але при потребі застосувати її.

На превеликий жаль, Порошенко, Турчинов, Яценюк, Ґройсман & Ко не здатні на подібний крок. Вони політики, а не державні діячі в тому сенсі, який мав на увазі Вінстон Чьорчілль:

Відмінність державного діяча від політика в тому, що політик орієнтується на наступні вибори, а державний діяч — на наступне покоління.

Нам в Україні катастрофічно бракує державних діячів. Інакше ми би вже могли відповісти ВВХлу в стилі Ґолди Меїр. Бо це чмо лякає нас і весь світ ядерним бомбардуванням.
Після того, як Будапештський меморандум виявився менш цінним, ніж папір, на якому він був написаний, Україна вже де-факто мала би тишком-нишком повертати собі ядерний статус. Щоб не мати ядерної зброї, але при потребі застосувати її.

Згадався анекдот:
Одного з волонтерів, які допомагають нашій армії спитали:
— Ви дійсно можете дістати і привезти на передову що за вгодно?
— Ну, так.
— А ядерну боєголовку?
— Ще ніхто не замовляв.
Мо' треба вже нарешті замовити?
Саме так — треба замовити
Є такий анекдот, знаю
13:54
+2
Розпад РФ — останньої імперії, неминучий. І москалі прискорено наближають його самі. Дивною є поведінка деяких українців, які й досі роблять ставку на Росію.
Це не свідомі українці, а малохольні хохли
02:19
+3
Щодо політики, ще хотів би наступну новину відзначити:
У середу, 14 червня, парламент Ірландії обрав прем'єр-міністром Лео Варадкара, лідера найбільшої ірландської партії Фіне Ге.

Своїм обранням новий прем'єр-міністр країни вписав день 14 червня 2017 року в історію одразу з трьох причин, передає The Guardian.

Лео Варадкар став першим прем'єр-міністром Ірландії, який відкрито заявив, що він гей, а також наймолодшим главою уряду в історії. Крім того, він є першим ірландським прем'єром індійського походження.

У своїй першій промові як голова держави Варадкар пообіцяв об'єднати країну.

«Мене обрали, щоб правити, але я обіцяю служити. Мій уряд не буде ні лівим, ні правим, тому що ці застарілі поняття не справляються з політичними викликами сьогоднішнього дня. Мета мого уряду — побудувати республіку можливостей», — заявив прем'єр-міністр.

Варадкар став лідером ірландської партії Фіне Ге 2 червня.

Варадкар у 2015 році, коли в країні проходив референдум щодо одностатевих шлюбів, публічно зізнався, що він гомосексуал.

З 2016 він очолив Міністерство соціального захисту Ірландії.


Бачу в цьому позитив. Це добре, що до влади в різних країнах приходять нові молоді особистості, які ламають всі «шаблони».Особлива важлива наступна фраза:
Мій уряд не буде ні лівим, ні правим, тому що ці застарілі поняття не справляються з політичними викликами сьогоднішнього дня. Мета мого уряду — побудувати республіку можливостей

Пора виходити із застарілих дуальностей і дивитися на світ ширше.
06:28
+2
Ірландія в останні роки добряче розвинулася економічно. А це зростання добробуту людей. Плюс ірландо-центризм. Заява Варадкара якраз це підкреслює: ні ліві, ні праві. Але його відкрите гейство насторожує.
07:24
+2
Але його відкрите гейство насторожує.

Ну, Ірландія — цивілізована країна і там за таке не вбивають. Так що там люди можуть дозволити собі бути самими собою.
04:22
+2
У світі відбуваються події, які ніяк не вкладаються у плани Росії. Почнемо з прогнозу Леніна щодо «загниваючого капіталізму» — країни капіталізму самі себе не з'їли. На 2000 рік в Росії сподівалися на крах США: «булька безмежних кредитів» не лопнула. На 2015 р. було сподівання на розвал ЄС. Крім Британії ніхто з ЄС не вийшов, навіть Греція. Була надія, що в 2016-17 рр. у світі люди оберуть політиків, прихильних до Росії. У США «Трамп не наш», у Франції Макрон-нахаба. У Голандії вдалося було провести негативний для України референдум щодо асоціації з ЄС. Але недавні вибори в Голандії дали перемогу прихильникам євроінтеграції. Після розпаду СРСР була надія відновити його через 25 років. Не сталося. Євразес здихає. І остання подія: Україна переходить від АТО до «оборонної війни».
На 2000 рік в Росії сподівалися на крах США: «булька безмежних кредитів» не лопнула.

«Кредитна булька» лопнула в 1998 році, але США від цього лише зміцніли, а вдарила перша в історії (!!!) світова фінансова криза спочатку по «азійських тиграх», а вже потім — по самій Росії. Навіть Україна від тієї кризи менше постраждала, ніж РФ.
_сильно_сміюсь _сильно_сміюсь _сильно_сміюсь
А загалом… Що Ленін, що Путін — це такі собі «наполеони»: головне вгрузнути в бійку, а там побачимо... ©
_сумний
Ага, канєшна!
Половина (!!!) всіх робіт Леніна була присвячена тому, як взяти владу. А далі що?! А далі він не подумав…
_сильно_сміюсь _сильно_сміюсь _сильно_сміюсь
Під керівництвом Путіна ретельно розроблявся план «Механічний апельсин». Ну, віджав він Крим, ну, віджав частину Донбасу. А далі що?! А далі він не подумав…
_сильно_сміюсь _сильно_сміюсь _сильно_сміюсь
Україна переходить від АТО до «оборонної війни».

О!!! Я певно щось пропустила, бо новин вже з тиждень не дивилася. А що таке «оборонна війна»???
21:57
+2
Це з проекту Закону України «Про стратегію повернення окупованих територій». Америка благословляє Україну на звільнення земель поза Мінськом. Тому РНБО виступив з ініціативою назвати речі справжніми іменами: АТО війною. Але, щоб не провокувати росіян, хочуть вжити термін ОБОРОННА ВІЙНА. Проект вказаного закону ще має обговорити й прийняти ВРУ.

Випадкові Дописи