Як будували піраміди

Як будували піраміди

Єгипетські піраміди будували з бетонних блоків!

Несподіваною сенсацією на тлі мирного перебігу Міжнародного конгресу єгиптологів, що проходив в Торонто в 1982 році, прозвучала доповідь професора Бернського університету І.Давидовича. Він наполягав на тому, що піраміда Хеопса і їй подібні були виготовлені зі штучного матеріалу — просто кажучи, зібрані з відлитих бетонних блоків.

За словами Давидовича, це підтверджують хімічні елементи, які містяться в складі матеріалу й не зустрічаються в природних утвореннях. Єгиптологи були в шоці та майже одноголосно заявили: «Цього не може бути, бо не може бути ніколи!»

За дозволом на проведення дослідження Давидович звернувся до єгипетської влади. Він хотів безпосередньо на місці довести штучне походження матеріалів, з яких виконані піраміди, сфінкс та інші подібні споруди. Проте влада Єгипту відповіла рішучою відмовою.

ЗАПИТАННЯ БЕЗ ВІДПОВІДІ?

Безумовно, єгипетські піраміди є головною принадою для мільйонів туристів з усього світу. До того ж одна з них — піраміда Хеопса — це єдине з семи див світу, що дійшло до нас.

От як сьогодні гіди пояснюють туристам походження цього дива, посилаючись на праці іменитих єгиптологів: його спорудження велося в III тисячолітті до нашої ери і тривало 20 років. Кількість учасників цієї титанічної роботи становила, за твердженням різних джерел, від 20 до 100 тисяч осіб.

У тіло піраміди було укладено 2,5 мільйона кам'яних блоків, більшість вагою від 2,5 до 15 тонн, але були блоки і по 80, по 150 і навіть по 500 тонн. Причому підгонка блоків один до одного настільки точна, що між ними не увійде і тонке лезо ножа. Така точність недосяжна навіть сьогодні.

Всі ці твердження викликають безліч сумнівів. Нескладні обчислення демонструють: щоб завершити будівництво за 20 років, слід кожні 5 хвилин укладати в тіло піраміди один блок, роблячи це цілодобово весь рік без перерв. Погодьтеся, таке видається малоймовірним.

Попередньо над виготовленням блоків в каменоломнях працювали багато тисяч рабів. Однак фахівці прекрасно знають, що вихід товарного каменю з каменоломень становить не більше 20%, решта йде у відвал. Причому чим більшими є блоки, тим більше відходів. Це означає, що десь повинні знаходитися гори відходів, за своїм обсягом адекватні чотирьом пірамідам. Чому ж ніхто поки не натрапив на ці гори?

До речі, а як величезні блоки доправлялися на будівництво з каменоломень, а потім піднімалися на багатометрову висоту? Фахівці підрахували, що тільки перевезення всіх блоків навіть з використанням сьогоднішньої техніки зайняло б не менше 70 років.

КАМ'ЯНИЙ БЕТОН ДАВИДОВИЧА

Всі ці цілком резонні запитання і сумніви вирішуються, якщо прийняти гіпотезу Давидовича. Продовжуючи дослідження зразків матеріалу єгипетських пірамід, він знаходив дедалі більше і більше доказів їхньої штучності. На поверхні одного зі зразків був виявлений волосок.

Дослідження, виконані в трьох різних лабораторіях, підтвердили, що «маленький джгутик з трьох органічних волокон, є саме волосом». Однак природний вапняк, що сформувався мільйони років тому на дні океану, не міг містити органічних елементів. Волос всередині каменю міг належати людині, яка відлила його з розчину.

При порівняльному рентгенівському дослідженні природних каменів, узятих на території Єгипту, і осколків блоків пірамід було відзначено їхню суттєву різницю. На підставі цього французький професор Дрексель, який проводив експеримент, стверджує, що блоки, з яких складені піраміди, насправді синтетичні, відлиті в процесі будівництва на кшталт бетонних плит.

Дослідники виявили в складі блоків оксид алюмінію, точно такий самий, який міститься в мулі Нілу. Це відкриття, на їхню думку, прямо вказує на те, що при литві блоків використовувалися як мул, так і вода з річки, що протікає поблизу.

Розшифровка знайденого ієрогліфічного напису на обеліску періоду III династії дала в руки вчених, по суті, рецепт приготування стародавнього бетону, до складу якого входило 13 компонентів. Невтомний Давидович запатентував рецептуру бетону і почав його комерційне виробництво.

Так виникла нова галузь прикладної хімії, названа геополімеризацією. За допомогою цієї технології стало можливим виробництво бетону, що практично не відрізняється від натуральних кам'яних порід. При цьому не потрібно ні високих температур, ані високих тисків.

Геополімерний бетон швидко сідає при кімнатній температурі й перетворюється на красивий штучний камінь. У французькому Інституті геополімерів тривають дослідження з розробки нових рецептур геополімерних бетонів.

РОСІЙСЬКА ВЕРСІЯ

Питаннями походження єгипетських пірамід займався також відомий російський мандрівник,
творець музею «Слов'янський кремль», засновник «Школи виживання» Віталій Сундаков. Він дійшов висновку, що піраміди складалися з блоків, що відливаються безпосередньо в процесі будівництва.

На думку Сундакова, стародавні єгиптяни готували бетон таким чином: розтирали вапняк до стану пудри (недарма при розкопках були знайдені жорна), в якості сполучної речовини брали річковий мул.

Потім подрібнена кам'яна порода змішувалася з так само ретельно розтертою м'якою породою вапняку і водою. В результаті виходив розчин з натуральним наповнювачем, який заливали в дерев'яну опалубку. Таким чином, поетапно, нарощуючи опалубку, відливали величезні блоки необхідної форми.

А СКРИНЬКА ПРОСТО ВІДЧИНЯЛАСЯ!

Визнання факту використання стародавніми єгиптянами геополімерного бетону дає відповіді на багато запитань, що ставлять в безвихідь єгиптологів.

Наприклад, стає зрозуміло, чому блоки пірамід не вкриті тріщинами. Добре відомо, що будь-який природний вапняк, що є осадовою породою, має шарувату структуру. Тому з часом в ньому неминуче уздовж шарів з'являються природні тріщини.

А бетон, будучи однорідним, аморфним матеріалом, тріщин не утворює. Також пояснюється відсутність на поверхні пірамід так званої засмаги, що з часом утворюється на відкритій поверхні будь-якого природного каменю.

Річ у тім, що внаслідок кристалічної структури природного каменю на його поверхню зсередини виходять різні хімічні елементи, що спричиняє потемніння. На бетоні засмага не виникає, оскільки кристалічна структура в ньому зруйнована при подрібненні породи на порошок.

Переконливо пояснюється і ще одна загадка пірамід — надзвичайно точна підгонка блоків один до одного. Просто будівельники, складаючи блоки в піраміду, спеціально розділяли сусідні блоки, щоб вони не прилипали один до одного. Перш ніж відливати наступний блок, вони покривали поверхню наявних блоків тонким шаром розчину вапна, щоб запобігти злипанню.

Без цього піраміда перетворилася б на величезний бетонний моноліт без швів, який з часом неминуче б лопнув під дією внутрішніх напружень і впливом постійних сезонних та добових, доволі значних перепадів температури. Стародавні будівельники мудро розсудили, що уникнути внутрішніх напружень можна, лише склавши піраміду з окремих бетонних блоків.

Так завдяки використанню при будівництві геополімерного бетону вдалося зберегти до наших днів безліч різноманітних об'єктів з тисячолітньою історією. Сьогодні окрім пірамід, ми можемо спостерігати зведені за подібною технологією храмові комплекси, статуї, скульптури, саркофаги.

При їхньому створенні використовувалися штучні граніт, базальт або діорит. У всякому разі, будівельники підбирали для свого творіння найбільш підходящий спеціальний штучний камінь.

Анатолій БУРОВЦЕВ,
Костянтин РІШЕС


Від перекладача: на заголовному фото — я з моїм єгипетським другом, екскурсоводом Ібрагімом біля підніжжя піраміди Хеопса під час моєї першої поїздки до Єгипту в березні 2001 року. Для ілюстрування публікації використані фото з оригінальної публікації (великоформатні) та мої власні 2001 року (малоформатні).

+4
3257
RSS
13:44
+2
Звісно, перебуваючи в Єгипті, я не тільки на гору Хорив піднімався (1, 2, 3), але й біля Великих Пірамід побував. І хоча найбільше враження на мене справив Карнак, піраміди по-своєму теж цікаві й величні. Мене також не полишало враження, що їх виготовляли «литвом» штучних блоків в опалубку. Та я давно цікавився темою. Мабуть, ще відколи подивився в дитинстві фільм Еріха фон Денікена "Згадки про майбутнє".
14:55
+1
При литві бетону потрібна опалубка, тобто порожня ємність. Я лив бетон в опалубку з дощок. Залишаються сліди від дощок на твердому бетоні!.. Японці придумали залишати ці сліди після бетонних робіт як малюнок. Спробуйте відлити бетонний куб з ребром = 1 м. Вага буде 2-3 тони. Бетон важка рідина і ця рідина РОЗПИРАЄ зсередини опалубку. Що б ви не робили, а площинних граней не вийде! Це буде якийсь кубоїд. Чи перевіряв дослідник блоки на наявність слідів від опалубки? Чи перевіряв дослідник блоки на лінійність ребер і площинність граней? Мене завжди дивувало, що піраміди зроблені у вигляді сходинок. Щоб легше було підійматися вгору? Якби блоки тесали в каменоломні, то могли окремі блоки тесати скісно, щоб хоч ребра утворювали лінію, а не ступінчатий зигзаг.
Є така проблема. Але ж опалубки можуть бути і кам'яними! Витесати декілька кам'яних опалубків все ж легше, ніж силу-силенну блоків. А стики на деяких видно.

15:25
+1
Дуже цікаво!
17:29
+1
А ось тобі фотографії різних відбитків на «камінні»:


06:34
+2
Мають залишитися і схожі сліди на поверхні блоків піраміди. Це ж у природі людини залишати сліди. Дивною є поведінка єгипетських властей, які не дозволяють встановити, ЯК будувалися піраміди. Хоч тесати блоки, хоч відливати з бетону — однак це є унікальна й грандіозна робота. Суть геополімерії: розтертий на порох вапняк має АКТИВНУ ПОВЕРХНЮ. Річковий мул насичений мікроорганізмами. Їх розпад супроводиться теж створенням АКТИВНИХ ПОВЕРХОНЬ. Вони і з'єднуються в полімерні ланцюжки. 50% щебеню + 40% мулу+ 10% свіжо розтертого пороху. Вода висихає. Усадка до 10%.
Дивною є поведінка єгипетських властей

Не дивною. Сучасні єгиптяни — це араби, вони мають приблизно таке ж саме відношення до давніх єгиптян, як сучасні росіяни — до давніх русичів. Боги й фараони Давнього Єгипту — це не їхні боги та правителі. Тож вони й не зацікавлені у встановленні істини! Вони зацікавлені у фіксації статус-кво: піраміда Хеопса — це єдине з «семи див світу», що дійшло до наших днів. На неї з'їжджаються подивитися звідусіль натовпи туристів, які дають дохід в казну і роботу населенню.
А розібратися, як зводилася піраміда Хеопса — означає розуміння. Розуміння — це здатність відтворити давню технологію. Що загрожує втратою унікальності «дива світу». А отже — зменшенням туристичних потоків. Чи вони вороги собі?! Не думаю…
Я десь читала, що давні цивілізації Єгипту і Південної Америки мали технологію перетворення каменю на рідину звуковими хвилями. Про цю технологію і в Біблії згадується — труби Ієрихонські. Так само звуком пересували великі камені.
Сучасні технології дозволяють лише камені і нирках дробити ультразвуком. До тих даніх технологій нам ще далеко.
Я теж про це читав. Але що таке геополімерний бетон, нам зрозуміти простіше. А що простіше — те й вірно! Надмірне ускладнення є зайвим («бритва Оккама»).

Але ентузіасти проводять досліди.
А-а-а, я бачив колись це відео, так
Проблема в тому, що таким чином пояснюється лише спосіб різання каменю, але не пояснюється все інше. Тоді як гіпотеза щодо геополімерних бетонів пояснює значно більше дивних моментів, пов'язаних з пірамідами.
20:36 (відредаговано)
+2
.
Гадаю, що вміли.

Випадкові Дописи