Анатолій ВИСОТА: Як я дивився ЄВРОБАЧЕННЯ-17 (05.17)

Анатолій ВИСОТА: Як я дивився ЄВРОБАЧЕННЯ-17 (05.17)

Зайдемо здалеку

Земля має різні кліматичні зони, щоб і людство не було одноманітним, а складалося з різних народів. Таким був задум Творця. Люди від природи допитливі й часто заглядають у двір до сусідів, щоб дізнатися, що там робиться. Ця допитливість має зараз загально планетарний характер. Одною з людських рис характеру є потреба вирізнення між собі подібними. Хто далі стрибне? швидше побіжить? важче підійме?+ І між народами були організовані спортивні олімпіади. Є й змагання в тому, хто кмітливіший, хто розумніший? Та щоб розумники не дуже вирізнялися, такі змагання не дуже афішуються. Однак є Нобелівська премія, яка заохочує людей займатися наукою, літературою та мистецтвом. Але це в приватному порядку і поширення якихось списків нобелітантів з приналежністю їх до різних націй теж не заохочується., бо таке є неполіткоректним.
Зате можна організувати змагання між націями в тому, хто краще заграє і заспіває. Переможеним в цьому змаганні не буде дуже образливо бути, бо є надія, що в наступних роках можна й перемогти. Ось для цього й зроблене Євробачення (ЄБ). І вже 62 роки у Європі+ вибирають най…співаючих а може най… голосистіших. В Європі й околиці є понад чотири десятки націй, якій й змагаються щороку між собою піснями, а скоріше видовищами. Це престижно країні бути першою серед інших, бо це робить її образ у світі більш привабливим.

А як оцінюють?
В кожній країні-учасниці є своє оціночне професійне журі, яке виставляє після перегляду іншим країнам бали: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10 і 12. Другу половину балів дають глядачі окремої країни, які після перегляду віддають через телефонні повідомлення свої голоси уподобаним країнам. Після перетворення сум голосів у бали утворюється схожий рядок балів для десяти уподобаних країн-учасниць. До суми балів від національних журі додають суми балів від глядачів з країн і яка країна в підсумку отримала найбільше балів, та й оголошується переможцем.

В Київ приїхали
Нагадаю, що в 2004 р. Україна вперше стала переможцем Євробачення. Своїми ДИКИМИ ТАНЦЯМИ наша Руслана несподівано перемогла тоді всіх в Туреччині. Згодом Туреччина на щось образилася і більше не присилає своїх людей на ЄБ. А минулого 2016 р. як Росія не підкладала палиці в колеса Україні, а перемогла наша Джамала піснею «1944».
Цього травня в нашу столицю приїхали представники 41 країни, а з Україною разом 42. Росія ЄБ-17 проігнорувала і ви це знаєте, як і чому таке сталося. Росія не могла допустити, щоб росіяни побачили квітучий Київ і усміхнених українців, бо хіба ж на таке здатна «хунта»?
За правилами ЄБ країни були розділені на два півфінали по 18 країн кожен. Разом це 36 країн. Шість країн: країна-господар і країни засновники (Іспанія, Італія, Франція, Німеччина й Великобританія) потрапляють у фінал автоматом.

Червона доріжка
Організатори ЄБ і київська влада таки постаралися. Деякі дороги були відремонтовані і була створена ціла інфраструктура на лівому березі Дніпра у виставковому центрі і на правому. 7 травня 2017 р. я побачив сонячний Київ у зеленому буйстві садів і парків, смарагдовий пояс Дніпра, червону доріжку на 265 м (рекорд!), радісних гостей і господарів і стало приємно на душі: от таки можемо, коли захочемо. І єдиного я боявся, щоб в ці дні Росія щось не підірвала в Києві, щоб не спаскудила це європейське свято.


Перший півфінал
Я не фанат ЄБ. А це закортіло й мені щось додати до оцінок моїх друзів. 9 травня о 22=00 вже й пізнувато, але я усівся коло телевізора, а потім і приліг на дивані. Нічого не записував, а наступного дня дещо й згадав.
Виступали артисти із 18 країн. Голосами не вразили. Мова англійська у всіх мені не зрозуміла. Виступаючі всі якісь однакові. Прилизані. Коли пісня не вражає, то звертаю увагу на деталі. Першим співає юнак 17 років з Австралії. Гарні пишні брови. На босих ногах якісь великі туфлі, штани підсмикані. Чорногорець — колоритний чоловік, але з косою нижче пояса. Розмахував нею мов нагайкою. Вийшов у синій спідниці до підлоги. Як же він буде танцювати? Ні, скинув. На джинсах якісь ланцюжки зблискують сріблом і золотом і ця коса на голові.
Відмічаю красиву дівчину Магді з Греції. Її помітив був ще на червоній доріжці 7.5.17. Чимось схожа на нашу старшу онуку. Для її двох оголених танцюристів-рабів організували калюжу у чималій ночві. То вони й бризкали в ній на всі боки, зображаючи акваріум. Дівчат на високих шпильках з ногами, оголеними до пояса, чимало. А ісландка вирізнялася білими напівчеревиками на платформі висотою з 10 см. У латвійки немислима якась їжакувата зачіска 4 кольорів. В азербайджанки чорні губи
Ось вийшли троє молдаван з трьома дівчатами. Ну ці вже вразять молдавським весіллям. Ні. Виставляють набік праві ноги. Саксофон повискує 5 нот безкінечно. Публіка шаленіє. Ось згадали, що мають і ліві ноги.
Загальне враження: чоловічих голосів нема. За баритон, а тим паче за бас забудьте. Дівчата підвивають. 18 країн, а не запам'ятав жодної мелодії, бо не вразила. Зате світлові ефекти: і дим, і топольки вогню, і водоспади іскр від електрозварки. Ну і лазери. Вразило одне: НАМИСТО, як символ свята. Подано у формі скіфської пекторалі. Різні країни, а всі на одне лице. Нудно. А заклик хороший: ШАНУЙМО РОЗМАЇТІСТЬ.
В першому півфіналі визначилася перша десятка фіналістів: Швеція, Португалія, Молдова, Азербайджан, Греція, Польща, Вірменія, Австралія, Кіпр і Бельгія. Приємно було, що як і мені, людям сподобалася гречанка Муді.


Другий півфінал
11 травня я вже щось записав на аркуш. Відзначаю трьох наших хлопців-ведучих: Тимур Мірошниченко, Остапчук і Скічко: чешуть англійською, нічого собі. У двох останніх вишиті квітами піджаки й сопілка та акордеон. Вони й заграли українські мелодії. Ось на сцену вискочили в національних костюмах артисти з ансамблю «Київ». Щось прокричали англійською дівчата, щось затанцювали хлопці.
Першою заспівала білявка Тіяна з Сербії. Нічого особливого. Хіба що біле прозоре плаття й довге волосся. Австрієць Надин Хенг сидить на півмісяці й щось розповідає, тоненько підвискуючи. Македонка Яна манірничає і, бачу, що хоче мені сподобатися. Приспівує: Хей! Хей! Клавдія з братом Фабріціо (Мальта) співають щось сумне, а в приспіві є трохи надії.
Ось нарешті щось оригінальне. На сцені пара з Румунії. Юна білявка Іллінка й Алекс ведуть якісь балачки-співи. В неї сильний голос. У приспіві вона виводить трансільванським горловим співом: йодеі, йодеі! А партнер вторить їй: йоделей, йоделей! Потім заспівали злагоджено три тілисті сестри з Нідерландів. Відзначаю співзвуччя.
Циган Йоці Паніді з Угорщини співає угорською, точно не англійською. Жаліється, мабуть, на мандрівне життя свого племені. У приспіві разів із 100 повторює «йоло-моло». Представники Данії, Ірландії й Сан-Марино нічим особливим мене не вразили. А товстун Жак із Хорватії вразив мене широким діапазоном співу (3,5 октави). Співав тенором англійською, а відповідав собі солідним баритоном вже італійською. Норвежець швидко й монотонно щось розказує про бойза, а йоніка йому піднявкує. Швейцарське тріо дарма приїхало в Київ – якийсь ніжний, але невиразний спів.
Нарешті щось зрозуміле. Це Ксенія й Артем з Білорусі співають «Гісторию майго жицця». Гарно співають на човні з повітряною подушкою: «сонячний день! Тваїх очей!». Але приспів стандартний європеїзований: «Хай- я- я! хай – я-я! Хей! Хей!». Ще й у кінці кажуть: дякую! Крістіану Костову 17. Він з Болгарії. А голос чоловічий. На ньому чорний скособочений піджак з короткими рукавами. Біла сорочка виглядає там і сям. Рукава сорочки кінчаються на долонях і натягнуті великими пальцями, які входять у дірки. Проходить боком і бачу якісь великі туфлі на босу ногу і підсмикані штани. Підкреслена занехаяність. Цей хлопець точно подобається публіці.
Литва – нічого особливого. Виступ Лаури і Томі з Естонії мені сподобався співзвуччям. У ізраїльтянина Еврі бабуся й дідусь з Одеси. Голос сильний, чоловічий і виразний, але є данина підвиванню й придиханню. Приспів: «ела! ела! ела!». Я вгадав 7 з 10 фіналістів. Три підкреслені країни мене не дуже й вразили. Ось ця десятка: Австрія, Румунія, Нідерланди, Угорщина, Данія, Хорватія, Норвегія, Білорусь, Болгарія та Ізраїль.


Фінал
13 травня фінал і я надовго засідаю коло телевізора. Знову записую на аркуші. Запишу дещо про виступи з 5 країн-засновників ЄБ і України. У британки Люсі Джонс виразне лице з мінімумом косметики. Кажуть, що її пісня викликає сльози. У Альми з Франції коротке чорно-біле плаття. В неї пісня-реквієм. Розпачу не відчуваю. Вона тілиста, але співає ніжно.
Левіна з Німеччини почала співати, лежачи. Певно хотіла показати, що вміщається на сцені. Хвалилися, що в неї на ЄБ-17 найдовші ноги – по 145 см. Сказала вкінці: дякую! Італієць Франческо Гавані ігнорував англійську, як і француженка. Співає із хрипом, наслідує Челентано. Йому підтанцьовує горила, бо «всі люди горили». А ось і іспанець Наваро. Видний парубок з себе, а співає тоненько: ла-ла-ла ---лаба!
Кілька слів про наших. Це рок-ансамбль з Полтави. Євген Галич та інші хлопці якісь прилизані з сережками. Пісня ТАЙМ. На сцені голова. В тому розумінні, що пуста. Темп і вкінці стримане буйство. Не забули за: дякую! за Слава Україні! Пролетять фанерою…

Поки тривали підрахунки
На сцену вискочила Вєрка Сердючка з бабою. Вона показала, як треба співати, щоб перемагати. Має бути найбезглуздіший приспів: «зібен-зібен, ай-люлю! зібен-зібен, цвай, драй! (з німецької – семеро, семеро ай люлю! семеро, семеро – два, три!)». Публіка натхненно підспівує.

Про симпатії й антипатії
Я звик, до того, що румуни й молдавани дають один одному по 12 балів. Греція та Кіпр регулярно обмінюються 12-ма балами або й дають одне одно по всі можливі 24 бали. Україна дала Білорусі 12 балів, а отримала від неї 1 бал. Що це? На що образилися білоруси?

Про переможців
Третє місце завоювали молдавани з піснею «Хей, мама». Набрали 374 бали. Думаю, що їм допомогли скрипка, саксофон і кинуті в публіку букети від дівчат-наречених. Все тут було важливе: і виставлені набік праві ноги.
Юний болгарин Крістіан Костов набрав 615 балів. Він вразив людей юною неприкаяністю.

Вперше в історії ЄБ перемогу здобула Португалія. Сальвадор із сестрою отримали 758 балів, а це беззаперечна перемога. Пісня в нього про величезне кохання. Але він не впевнений у взаємності. І виражає це і голосом, і рухами, снуючи руками і пальцями коло підборіддя. Співає тоненько і ніжно. Його вибрали переважно жінки й чоловіки-слабаки, бо співак виразив їхню невпевненість у житті.

Про переможених
Україна набрала 36 балів і зайняла 24 місце. Нижче від нас лише Німеччина з 6 балами та Іспанія з 5 балами. А вище нас Ізраїль (39) та Польща (64), що майже удвоє більше. Здається, це найгірший виступ України на всіх Євробаченнях.

І що ж далі?
Євробачення мов у дзеркалі показало намір ВЛАДИ привести людство до одного англізованого знаменника, а також і далі стирати відмінності між статями. Цю небезпеку мультикультурності для своїх націй помітили у Великобританії, Франції, Нідерландах і Бельгії. Їхні представниці в Києві підкреслювали свою жіночу природу. В Києві побували десятки тисяч європейців. Вони понесуть привабливий образ нашої країни у світ. Це найдієвіша і успішна контрпропаганда — вдалий хід ненависницьким діям Росії. Тому не треба жалкувати за 30-ма мільйонами доларами. Ці затрати обернуться для України десятикратно інвестиціями і покращанням життя українців.

Щоб мати успіх у Європі треба:
1) якомога окресленніше виразити якесь загальнолюдське почуття;
2) показати національний колорит.
В нас іде затяжна війна з Росією. Матері прощаються з синами – ось почуття, про яке забули. На ЄБ можна було б показати, наприклад, пісню «В суботу пізненько, в неділю раненько…», звичайно, в сучасній мінімальній обробці. Це зачепило б усіх матерів. Але попереду в нас буде ще Євробачення. І перемоги будуть!

Хай же буде!


Додаток


ПЕРЕМОЖЦІ ЄВРОБАЧЕННЯ

Ірландія1970 1980 1987 1992 1993 1994 1996
Швеція1974 1984 1991 1999 2012 2015
Франція1958 1960 1962 1969 1977
Люксембург1961 1965 1972 1973 1983
Велика Британія1967 1969 1976 1981 1997
Нідерланди1957 1959 1969 1975
Ізраїль1978 1979 1998
Норвегія1985 1995 2009
Данія1963 2000 2013
Іспанія1968 1969
Швейцарія1956 1988
Італія1964 1990
Німеччина1982 2010
Австрія1966 2014
Україна2004 2016
Монако1971
Бельгія1986
Югославія1989
Естонія2001
Латвія2002
Туреччина 2003
Греція2005
Фінляндія2006
Сербія2007
Росія2008
Азербайджан2011
Португалія_____2017_____________ разом 27 країн
+8
969
RSS
20:02
+6
Обіцяний допис. Цілий день трудився. Давайте поговоримо ще тут про Євробачення-17.
20:03
+2
За труди +1
20:46
+2
І тобі, Тимуре, за коментар +1.
21:39
+4
Описану тобою систему оцінювання запроваджено, здається. лише торік. А ще в 2015 році й раніше профжурі не було, тоді оцінювали виключно глядачі. Підозрюю, що саме через Росію, в якій аж 140 млн живе, й запровадили журі — бо воно значно «рихтує» систему телефонного глядацького голосування.
До речі, торік про Євробачення писав я
02:35
+3
Росія тут ні до чого. Кожна країна може давати в загальному однакову кількість балів незалежно від кількості населення. Тобто загальна вага голосів Росії така ж сама як вага голосів маленької Мальти чи Албанії.

Думаю, що голосування журі запровадили для того, щоб Євробачення більше не вигравали «вусаті жінки» чи «монстри», бо це псує його репутацію.
22:12
+3
Твоє бачення Євробачення (каламбурчик-с!..) є дещо помилковим. Там не обов'язково співати. Євробачення — це не пісенний конкурс, це конкурс музичних шоу. Різні професійні музиканти безліч разів казали, що до музики ЄБ не має відношення — і я з ними погоджуюсь.
Однак як «змагання шоу», цей конкурс є унікальним! тому він також потрібен.
Ти зрозумієш, про що я кажу, коли ще раз згадаєш переможний виступ Дани Інтернешнл з Ізраїлю. Ось тобі ще один варіант її ж виступу на тому ж Євробаченні-1998 (це півфінал, тут інший костюм і кордебалет):


Ось переможиця ЄБ-2006 — фінський гурт ЛОРДІ (які у них голоси?! та ніякі!.. але ж як аудиторію розгойдали):


З цієї ж серії — перемога Руслани на ЄБ-2004:


І друге місце Вєрки Сердючки:


Все це — яскраві шоу!
02:42
+2
Бувають і пісні, які виграють не як шоу, а саме як пісні. Наприклад «Молитва» Марії Шерифович чи «Ейфорія» Лорін, які вигравали Євробачення недавно.
22:17
+3
Інший тип переможців уособлює Олександр Рибак:


Як шоу, це слабенько. Але він — симпатичний «мімімішний» хлопчик. Переможець цього року з Португалії належить до того ж «мімімішного» типу. За нього голосують сльозливі домогосподарки.
22:49
+2
Щодо найгіршого виступу України, то і тут ти помилився: "Ґринджоли" на Євробаченні-2005, останнє місце:


До речі, цілком закономірне, оскільки:

  • як цього року росіяни призначили на ЄБ Юлію Самойлову, так і 2005 року Микола Томенко в обхід конкурсного відбору (там перемогла, здається, Тіна Кароль) призначив "Ґринджоли"

  • Томенко робив ставку на те, що пісня «Разом нас багато!» відома в усьому світі завдяки Помаранчевій Революції, але він не врахував, що Євробачення — конкурс аполітичний, і люди там погано ставляться до використання політики як такої

  • насамкінець, мелодія пісні попиляна у чілійських революціонерів — а на ЄБ (як і в світі музики загалом) плагіату не люблять:

«Разом нас багато, нас не подолати» — хіп-хоповий сингл гурту «Ґринджоли», який став неофіційним гімном Помаранчевої революції. Назва пісні походить від відомої чилійської пісні El pueblo unido jamás será vencido (ісп. «Об'єднаний народ ніколи не буде переможеним»), створеною композитором Сергіо Ортега і виконаною гуртом «Quilapayún», яка була неофіційним гімном лівого блоку «Unidad Popular» («Народна єдність»), що привів на Президентських виборах 1970 року до перемоги Сальвадора Альєнде.

02:55
+3
Щодо найгіршого виступу України, то і тут ти помилився: "Ґринджоли" на Євробаченні-2005, останнє місце:

Ну, не перебільшуйте, Гринджоли тоді зайняли 19 місце з 24.
Хоча ідея «запхати» їх на Євробачення була дійсно дуже дурною. Наскільки пам'ятаю в великій мірі їх тоді «просувала» Руслана, так само як О.Торвальд просувалися Джамалою.
Я чомусь більше запам'ятав тиск Томенка з Кириленком — а вони на початку 2005 року були високими посадовцями.
22:53
+3
Погодься, друже, що не всяке шоу підійде для ЄБ, наприклад КВН. Основою тут є ПІСНЯ. А пісня це текст і мелодія. Плюс антураж, підтанцьовки і спецефекти, тобто все, що підсилює уяву від пісні. Можна читати вірші під муз. супровід або гуморески і навіть прозові твори, але таке на ЄБ не сприймуть. Там навіть не сприймуть авторське читання ДО КОМУНІЗМУ… в супроводі творів Моцарта.
Плюс антураж, підтанцьовки і спецефекти, тобто все, що підсилює уяву від пісні.

От саме це й цінується на Євробаченні! Оце і є шоу!
Ну, цього року переможця обирали, як кажуть «від протилежного». Не було ні підтанцьовки ні спецефектів.
23:01
+2
Ось щойно дізнався, що переможець ЄБ-17 є смертельно хворим. Цей його стан допоміг йому виразити НЕВПЕВНЕНІСТЬ. Страх і стан невпевненості властиві більшості людей. Отже ці люди відгукнулися на почуття португальця і підтримали його, підтримуючи тим і самих себе.
23:02
+1
А як тобі, Дзвінко, моя пропозиція пісні для майбутнього ЄБ?
Я вже й групу знайшла, яка вам сподобається.
Знайомтеся: КурбАси

А тут цілий концерт
23:13
+3
дуже цікава стаття… спасибі вам один мій! раніше я мало знав про цю тему…
02:04
+3
Я звик, до того, що румуни й молдавани дають один одному по 12 балів. Україна дала Білорусі 12 балів, а отримала від неї 1 бал. Що це? На що образилися білоруси?

Чому образилися? Коли хороші пісні, тоді вони нам багато дають балів, а коли пісня «явно не для Євробачення», то… в даному випадку вони нам нічого не винні.
06:54
+2
Так, Доброславе, саме за хороші пісні Греція і Кіпр обмінялися 12 балами.
02:06
+3
Його вибрали переважно жінки й чоловіки-слабаки

Цікаво за кого тоді голосували «справжні мужики»?
Либонь, за Молдову:


Це на Клінтона скидається:

Клінтон грає на саксофоні

«Справжніх мужиків» ніколи не було багато — отож вони й не вивели саксофоністів на І місце!!!
05:20
+2
І я, Доброславе, пам'ятаю за пісню «Молитва». Здається, із Сербії? Точно співала та Марія не англійською, а сербо-хорватською мовою. Ця пісня виразила загально-людське почуття туги за Творцем. Тут точно голосували за зміст пісні і красу її виконання, а не за видовище. Отже зрозуміла слов'янська мова для європейців! Після того, як на ЄБ стали переходити на англійську, я й перестав його дивитися. А взагалі-то можна було б написати дисертацію, наприклад, на тему "ЄБ як інструмент переформатування людини".
06:47
+3
Отже зрозуміла слов'янська мова для європейців!

Приблизно так як для нас португальська

Тут точно голосували за зміст пісні

Як могли голосувати за зміст, якщо його ніхто крім сербів не розумів (крім окремих слів)?
Голосували за красиву пісню. А якщо пісня красива, то її зміст уже не грає ніякої ролі. Те ж саме, що у випадку з португальцем.
Також варто враховувати, що чим вища музика, тим меншу роль грає зміст пісні.
А найбільше зміст пісні грає роль в таких найнижчих видах музики як шансон чи реп. Там якщо немає змісту то музика втрачає сенс.
В той час як справжні хіти хочеться слухати багато разів, навіть якщо не зрозуміле жодне слово у пісні.
07:09
+2
Друже Доброславе, в тому й секрет, що музика, мелодія якимось незбагненним чином передає ЗМІСТ пісні.
05:25
+2
Друже Імаде, дякую тобі за коментар і оцінку. Маю питання: чому Ліван не бере участі в ЄБ? Ізраїль вже тричі перемагав на цьому пісенному конкурсі. І турки перемагали. Ліванці ж люблять співати?
Друже Анатолію, твоє запитання варто адресувати не Імаду, а тій організації, що представляє Ліван в організації-засновнику конкурсу Євробачення — Європейській мовній спілці (EBU). Ліван в EBU представляє організація Télé Liban — ось в її надрах і вирішується питання участі/неучасті Лівану в Євробаченні!
Télé Liban
Наскільки я розумію, Імад навряд чи має відношення до Télé Liban, а тому навряд чи відповість тобі…
11:33
+3
Ліванці люблять співати це правда… я насправді не маю відповідь на ваше запитання. Подивлюсь якщо хтось з колег знає
11:36
+3
Я думаю, що наш друг пан Тимур Литовченко прав. Дякуемо!
Прошу!
Вибачте, що відповів Анатолію поперед Вас, але після 20-ти років роботи в журналістиці звичка структурувати й обробляти будь-які інформаційні запити спрацьовує у мене майже автоматично.
11:53
+3
Спасибі вам! Насправді цікава тема.
У нас просто та є сама бодяга… Телевізійники — це «каста обраних» в журналістському середовищі. Світ «писучих» журналістів далеко не завжди перетинається зі світом «телевізійників». Мені пощастило свого часу працювати в культовому журналі «ПіК», заснованого покійним нині Зіновієм Куликом. Але його нема вже 13 років, тож на сучасну НТКУ, яка є членом EBU, я виходу не маю. Хіба що Ігор Сторожук чи Миколя Княжицький мене пам'ятають… Але я з ними знайомий не близько. Отже, якби аналогічне запитання (щодо участі/неучасті Украни в Євробаченні) адресувалось мені, я б на нього теж не відповів…
Ууууу! Ну, то Антоніна Матвієнко — це ж дочка культової української співачки Ніни Матвієнко! Згідно з сімейними переказами, мій покійний тато колись нібито співав в одному хорі з Ніною Матвієнко… Проаналізувавши її творчий шлях, я так собі думаю, що це був не хор, а всього лише вокальна студія при Українському народному хорі ім. Г.Верьовки. А може, діло було в Житомирській філармонії — бо мій тато родом з Житомирщини… Коротше, тата вже 17 років нема, точніше не скажу.

В будь-якому разі, Тоня Матвієнко — це українська медіа-персона. Мені до неї далеко, тож ми з дружиною з суто фінансових міркувань не зможемо з'їздити до Лівану, щоб презетувати там сучасну українську літературу.

От лише коли я помру і якщо за певний час буду зведений в рагн класика української літератури — от хіба що тоді Імад зможе презентувати нашу з дружиною творчість в Лівані! Якщо захоче, звісно…

Але доки я живий, а не мертвий, то представляти Україну в Лівані мені якось не світить. Я ж не «метр» і на «метраїзм» не хворію, тож здатен тверезо уявити своє місце в сучасному літературному процесі.
18:42
18:44
Ось наша Громада з Тонею Матвієнко іАрсеном Мірзояном її чоловіком
07:03
+3
Додав до тексту допису список переможців ЄБ. Цікава картина! Я й не думав, що Ірландія 7 (!) разів ставала переможцем, а от її сусідка навпроти через Ламанш Португалія як і Бельгія всього раз.
07:25
+4
І ще, виявляється, що на українському телебаченні замість виступу групи ONUKA показували рекламу. А жаль, мені здається, що це була справжня прикраса Євробачення.
www.youtube.com/watch?v=Oy5hcamHOBA
Даю тільки посилання, так як не хочу перевантажувати цю сторінку відеороликами.

Дуже цікаве поєднання сучасної електронної музики та етно.
13:41
+2
Друже Тимуре, не кажи «помру». Бо смерть асоціюється з ПОВНИМ РОЗПАДОМ, з нулем. Ти ж не знаєш своїх можливостей без тіла. Кажи: «відійду» або «скину тіло».
Не вередуй
03:02
+2
Доброславе, дякую за посилання на ОНУКА. Там заставка з нац. вбранням краща за сам вистут гурту.
13:00
+3
Пишеш, Тимуре, щоб я не вередував. Хлопчик перенасичений усім. Йому тицяють нову іграшку, а в нього їх вже повна кімната. Він ненависно відкидає ту цяцьку: вередує. Він і сам не знає, чого йому хочеться.
20:45
+3
Прочитала статтю залюбки,Єб не дивилась за браком часу. написано чудово, з гумором. А пісня переможця сподобалася музика гарна і співав він з почуттям…
14:39
+2
Дякую, Яро, за коментар. А на останній коментар шановного Айбонда до статті ЖИТТЯ Є ВІЧНИМ мушу тут відповісти. Справа в тому, що там ви один одному так довго ВІДПОВІДАЛИ, що в мене на смарті коментарі все звужувалися й звужувалися і тепер замість тексту вже біле поле і лиш одна вертикальна лінія. Геть втекло і НАПИСАТИ КОМЕНТАР. А тепер по суті. В Айбонда такий «потік свідомості», що важко щось второпати. А ти, Тимуре, ще й дивуєшся.
Я не дивуюсь, ти невірно зрозумів. Все значно простіше: я намагався висмикнути пана Айбонда з того потоку свідомості. Зробити це можна в єдиний спосіб: вибираючи раціональні зерна з усієї «води» й відповідаючи на них…

На жаль, пан Айбонд припускається ще однієї помилки: розширює базу для суперечок. Зокрема, коли відбувається конфлікт, то розширювати базу конфлікту дуже небажано — інакше конфлікт тільки розгоратиметься. Те саме стосується і суперечок, які в конфлікт ще не переросли: не можна розширювати базу суперечок… хоч би для запобігання переростання суперечок в конфлікти! По суті, це один з варіантів китайської стратагеми №19:

Стратагема 19:
«Забрати дрова з-під жаровні»
(Стратагема відведення енергії)
Полягає в пошуку можливостей «задушити в зародку» дії ворога.

Подоба цієї Стратагеми згадується вже в III ст. до н.е. в контексті профілактики хвороб: якщо вірно робити профілактику, потреби в лікуванні хвороби просто не виникне! Як і Стратагема 2, Стратагема 19 пов'язана з виявленням слабких місць і впливом на них — але якщо перша робить це, виявляючи «об'єктивні» слабинки, то друга намагається зробити сильне місце ворога його слабким місцем, перервавши канали підживлення енергією.

Тільки в даному випадку стратагема №19 спрямована на себе: не хочеш конфліктувати — не роздмухуй! За контекстом дій пана Айбонда я підозрюю, що він не хоче конфліктувати зі мною (хоча я завжди готовий, то діло таке). Тим не менш, його дописи справді являють потік свідомості. А там, як у класиків:

Остапа понесло ©

Коли потік твоєї ж свідомості підхоплює тебе й несе, назовні вихлюпується бозна яка фігня. Отже, людину треба висмикнути з її ж потоку свідомості, щоб людина в ньому не потонула й не захлинулася своїми ж словами… Оце я й намагаюсь робити. Бо пана Айбонда вже декілька разів заносило. Найбільше, я вважаю, тут:

ПС: про найважливіше
Я тут душевно «оголююся» не тому що бачу опонентів, конкурентів, чи недругів… У мене таких (принципово та за переконаннями) не може бути…
Ото ж, майте на увазі… Всі!
«Я, взагалі, «заводжусь» лише при необхідності, та… бажаючи внести і свій «п’ятачок» до бюджету шукачів істини…
І не бачу перед собою особистостей з якими дебатую, бо висновкую та надихаю наснагою бажаючих натхнення.»
/ОБо/

Років нанадцять я міг би на таке ще якось завестися, але тепер… «Абдулла старый стал, ленивый» © Тепер мені подібні закиди до лямпи. Й я «не лізу в пляшку» — я намагаюсь висмикнути людину з каламутного потоку її ж власної свідомості.
17:46
+1
Прочитав. Дякую.
14:30
+2
Спасибі, Дзвінко, за КУРБАСИ. Подивився й послухав. Троє дівчат співають передвесільні пісні. Їм підіграють парубки на цимбалах і контрабасі. Не зачепило, на жаль.
18:27
+3
Огооо скільки коментарів, більше ніж сама стаття!!! Дякую тату за докладну розповідь про дійство-шоу Євробачення! Так з гумором описав ти учасників! Ми у Лівані оргінізували загальний перегляд Фіналу Посольством та Громадою. Нас Було близько 50 глядачів, хоча Square cafe — досить велике і має дуже вел.екран, буди ліванці, які просто прийшли посидіти суботнього вечору. Ми голосно підтримали наш гурт " Товальд", який приємно вирізнявся з монотонних виступів. Розуміючи, що двічі підряд не виграти, вболівали також за гарні голоси та виступи. Що цікаво, моя подруга Марго з Івано-Франківська на початку висьупів сказала:" знаєш хто виграє? Ото той не жінка не чоловік з Португалії, який чутливо співатиме монотонну пісню" а я і питаю:«чому?» Відповідь :" бо це єдина пісня під яку заснув мій чоловік!"
Ну ми насміялися, португальця прозвали «чорним домашнім довговухим пуделем» спробую додати фото нашого вболівання в Лівані
18:29
18:38
+2
18:43
+2
Боже мій, якa цікавa стаття! Bи написали докладний опис шо дo Євробачення.
Cпасибі за пояснення, і нa справді такі престижні і величезні події, вони є платформи політичних ідеологій, це особливо відноситься до країн які брали участь в Євробаченнi.
18:46
+3
А це ми з Тонею Матвієнко
Гарний коментар, Іринко, і гарні світлини. А про мою прозицію, ЯК ВИГРАВАТИ ЄВРОБАЧЕННЯ, яка твоя думка?
19:00
+2
Зано, і тобі дякую за твій коментар і добру оцінку. Ти звернула увагу на ПОЛІТИЧНІ ПЛАТФОРМИ країн. Євробачення йде в руслі глобалізації і це при тому, що більшість народів ще не досягли розквіту в своєму національному існуванні.
19:11
+2
Гарна стаття) На жаль, повністю Євробаення дивитися не мала часу, але почитати не менш цікаво))
Щодо англійської. Цей конкурс міжнародний, і це добре, що наші змогли так його показати. Англійська це класно. Просто не треба забувати про рідну мову, це так. А на Євробаченні наша культура була показана яскраво у деяких номерах) Шкода, що не згадали про ONUKA, але, на скільки я знаю, на телебаченні коли вона виступала поставили блок реклами. От вона змогла б для нас і перше місце здобути) Можливо)
Дякую за статтю)
21:18
+1
Дякую, Елізо, за твій розгорнутий коментар до цієї статті. Дякую й за твоє добре слово. Помітив, що на ТБ блокуються пісні з українським колоритом — ONUKA це лиш вершечок. І це робиться на користь англомовних завивань.

Випадкові Дописи