Деватизація

Деватизація

Вчора в українському інформаційному просторі сталася непересічна подія: президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про блокування соцмереж «Вконтакте» та «Однокласники» та інших російських ресурсів на території України.

Далі — цитата з 24 каналу:

Про це йдеться в указі №133/2017 від 15 травня на сайті Президента. Даний указ набирає чинності з дня його опублікування в офіційних виданнях.

Зокрема, нові санкції проти Росії передбачають блокування доступу до таких популярних соцмереж, як «ВКонтакте» і «Однокласники». Також доступ буде заблоковано до всіх сервісів «Яндекса» – «Яндекс.Деньги», «Яндекс.Новини», «Яндекс.Пошта», Метро, Каса, Календар, Кинопоиск, Авіа, Веб-майстер, Відео, Погода, крім головної сторінки «Яндекса».

Під санкції потрапляють і «Mail.Ru Group», сайти антивірусних компаній «Лабораторія Касперського» і DrWeb. Також буде заблоковано активи, заборону на транзакції і мовлення російських телекомпаній: «ТВ Центр», РБК, ВГТРК, «НТВ-Плюс», «Зірка», ТНТ, РЕН, ОТР.

Загалом, у санкційному списку опинилось 468 юридичних та 1228 фізичних осіб. Термін санкцій для юридичних осіб продовжується терміном на 1-3 роки, для фізичних – терміном на 1-5 років, а також – безстроково.

В принципі, дивуватися тут нема чому. Я сам періодично проглядаю матеріали телеканалів Звезда й НТВ, читаю РБК, стаю свідком інтернет-срачів в Одноклассниках, тому знаю, які потоки бруду ллються на Україну та українців. А отже, розумію, чому РНБО України ухвалило таке рішення: я маю за плечима 20-річний досвід роботи журналістом, у мене міцні нерви та наметане око, тому я можу сходу відфільтровувати маніпулятивні елементи в сучасній російській пропаганді — але на мозок пересічного обивателя весь цей контент діє приблизно як добряча доза ціанистого калію. У мене під боком живий приклад — мама: я знаю, як вона жахається, коли подруги (такі самі бабусі. як вона) переповідають їй чутки про події в Україні, донесені «сарафанним радіо» з російських джерел!

Що ж далі?..

Звісно, різке перекриття російських інформаційних каналів спричиняє певні незручності. Бог з ними — з Одноклассниками та ВКонтакте: у нас і досі сила-силенна народу користується поштою на Yandex.RU, антивірусом Касперського і Доктором Веббом, бухгалтерією 1С. Їм зараз доведеться несолодко...

Але якщо зазирнути трохи далі, то свято місце недовго перебуватиме порожнім. Якщо доступ до російських інтернет-ресурсів буде обмежено в примусовому порядку на 1-3-5 років, то їхнє місце займуть альтернативні інтернет-ресурси.

Сподіваюся, що і на Світочі користувачів побільшає. Нам багато не треба — всього лише довести загальну кількість користувачів до 130-140, активних авторів — до 8-9...

Чи не так, панове добродії?..


UPD. Щойно Верховна Рада ще й «георгіївську стрічку» заборонила. Що за день сьогодні такий дивний?! Яке стадо динозаврів в лісі здохло?!

+2
461
RSS
16:07
+3
Я так думаю, що це рішення РНБОУ піде нам на користь. Не Світочу, а Україні
Нарешті, дозріли!!!
Після переговорів Клімкіна з Трампом почалася незвична активність. Обнадійливо.
19:20
+2
Це утверджується принцип ідентифікації: ОЦЕ ОСЬ МИ, А ОТО ВОНИ.
00:31
+1
Цікаво! Де можна знати більше про цю тему? Скільки українців використовують ці сайти? Які причини стоять за наказом?
12:34
+1
Спасибі мій друг!
Відеосюжети:Думка не з України:

HAТO: «Указ Порошенко является вопросом бeзoпacности»
22:00
+1
На даний момент є ті, в кого вищезгадані російські ресурси уже заблоковані?
Наскільки я розумію, питання треба розглядати в руслі інтернет-провайдера. Є наступні повідомлення на УНІАН:

У мене інтернет-провайдером є Укртелеком, тож відкриваються як Одноклассники, так і ВКонтакте.
Профілі на обох ресурсах я тримаю лише для того, щоб не розгубити координати деяких однокласників, одногрупників та родичів дружини (сама вона профілі там не заводила, попросила, щоб я контактував з усіма через свій профіль). В жодні срачі на цих «ватяних» ресурсах я не втягуюсь, тож цього разу обмежився розміщенням отакої картинки з текстом:


Возможно, я не буду иметь сюда доступ ближайшие 3 года… В случае чего для выхода на контакт со мной пользуйтесь другими ресурсами! Всего наилучшего!

Ще маю резервну скриню на yandex.ua — вона була мною використана, лише коли я реєстрував профіль на ФБ для дружини. Бо якби зареєстрував другий профіль зі своєї багаторічної скрині на i.ua — це в очах пана Цукерберґа виглядало би підозріло.

Отже, на скриню yandex.ua просто падає весь спам з Фейсбука моєї дружини. Жодних листів звідти не відправляється…

Ах так, забув! У мене однокласник відсидів в буцегарні, пару років тому вийшов, шукав роботу… Сам він в мережі не бум-бум. Тож на його прохання я розвісив від його імені кілька оголошень про пошук роботи, і на резервну скриню на yandex.ua досі падають повідомлення про вакансії для цього однокласника. Хоч ситуація у нього вже устаканилася.

На цю скриню я зайшов сьогодні зранку без проблем.
22:28
+2
Свої емейли краще заберіть з коментаря. Тому що спам-боти можуть їх проіндексувати і потім будуть розсилати спам.
Пох** — нехай розсилають, що куди хочуть! На I.UA у мене дуже витончено налаштовані антиспам-фільтри, все зайве вилітає в теку «Спам». А що там падає на YANDEX.UA — мене мало колихає: туди й без того тупо валить весь спам із ФБ-сторінки дружини, який ніхто не читає.

Тим не менш, дослуховуючись до Ваших рекомендацій, я залишив самі тільки домени, стерши логіни.
10:30
+2
Я питав, чи в когось серед вас уже заблоковані вищезгадані російські ресурси, тому що хотів попросити дещо перевірити пов'язане з роботою Світоча, так як в себе не можу перевірити, бо в мене ще нічого не заблоковано.
Щойно я не зможу заходити в Одноклассники, у ВКонтакте та на пошту YANDEX.UA — неодмінно повідомлю! Я здійснюю моніторинг регулярно, бо мені самому цікаво, наскільки швидко розчухається в питанні блокування Укртелеком.
Агов! Сьогодні, 19 травня 2017 року о 17:00 я не зміг виконати тестовий вхід на Одноклассники, ВКонтакте і Яндекс.ЮА — 3-річне блокування Укртелекомом російських майданчиків почалося. Що Ви там хотіли перевірити?..

18:20
+1
Особистим повідомленням написав.
12:41
+2
Я до жодного з рос. І-ресурсів не причетний.
А який у тебе антивірус?
14:10
+1
Avast.

Випадкові Дописи