УВАГА!   З 1 лютого діяльність спільноти "Світоч" переноситься в Telegram.

Сайт буде доступним ще довгий час, проте без нових публікацій.
Підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями на нашому Telegram-каналі @svitoch_in_ua

Розібратися як користуватися Телеграмом або створити власний канал для подальшої участі в спільноті "Світоч" можете за ІНСТРУКЦІЄЮ. З правилами участі можете ознайомитися тут.

Якщо у Вас є якісь запитання, задавайте їх в групі підтримки в Телеграмі тут.

Енергореволюція: горючий лід

Енергореволюція: горючий лід

Китай вперше в історії видобув «горючий лід» з дна моря (текст, відео)

Зразки були підняті з глибини понад 1,2 км.

Китайські нафтовики вперше в історії видобули з океанічного дна в Південно-Китайському морі «горючий лід» — з'єднання води та природного газу, що перетворилося на кристалічну речовину під високим тиском і впливом низьких температур.

Про це повідомило Центральне телебачення Китаю з посиланням на міністерство земельних і природних ресурсів КНР, передає ТАСС.

«Це буде такою ж великою подією, як сланцева революція, що сталася раніше в США. У підсумку методи використання енергії в майбутньому зазнають трансформацію», — заявив заступник Управління геологічних досліджень міністерства Чи Цзиньфа.

Зразки були підняті з глибини понад 1,2 км. 200-метрова підводна свердловина перебувала за 285 км на південний схід від Гонконгу.

За словами заступника головного інженера Управління геологічних досліджень КНР Е Цзяньлана, до теперішнього моменту видобуто 120 куб. м цього енергоносія, вміст метану в якому становить 99,5%. «Ми працюємо вже 8 днів, і щодня дістаємо з дна не менше 10 тис. куб. м „горючого льоду“, іноді за добу нам вдається добути до 35 тис. куб. м. Тим самим ми досягли спочатку поставленого завдання», — розповів він журналістам.

Як зазначили учасники проекту, один куб. м такої речовини еквівалентний 160 куб. м природного газу у пароподібному стані: на 100 літрах газу автомобіль може проїхати 300 км, а на 100 літрах «горючого льоду» — 50 тис. км.

Зараз аналогічними проектами займаються й інші країни світу, зокрема Канада і Японія.


www.youtube.com/watch?v=mmueDpZr-T0

+4
666
RSS
01:51
+2
Цікава новина про ще одне альтернативне паливо. Хто не має часу на читання, може послухати начитку на відео.
20:38
+3
Я думаю, що лід із природного газу це щось неймовірне. Чого ж він не розпадається на поверхні?
Нюууу… Алмаз теж утворюється з вугілля під шаленим тиском в умовах шаленого нагріву в надрах землі. Тим не менш, коли алмаз видлубують із стінки кімберлітової трубки, він теж чомусь не перетворюється назад на вуглинку.

Отже, «горючий лід» (отой кристалогідрат), мабуть, теж є стійким з'єднанням. Просто він газифікується в специфічних умовах…

P.S. Наш друг Анатолій Висота є професійним хіміком, кандидатом хімічних наук — можливо, він дасть краще, більш професійне пояснення.
21:48
+2
Є речовини, які бувають не в трьох агрегатних станах: твердому, рідкому й газоподібному. Є така річ, як сублімація. Кристалогідрат метану із твердого стану переходить повільно в газоподібний без проміжного переходу в рідину. Незвично малою є доля води в цьому кристалогідраті — 0,5%. Мабуть тут помилка. Пригадую, що доля води і метану там десь по 50%. В статті нічого не говориться про рентабельність добування метану таким чином.
Наскільки я пам'ятаю, кристалічний йод так само випаровується безпосередньо з твердої фази в обхід рідкої.
21:58
+2
Друже Тимуре, порівняння утворення алмазу із вугілля (і те й інше є твердим вуглецем) з утворенням твердого тіла — кристалу із метану (газу) і води (рідина) є не зовсім коректним. Схожим у цих процесах є ТИСК, а відрізняються вони температурними режимами: 0 і 1000 градусів. Алмази вже давно синтезують промислово, а метаногідрати?
Можливо. Я недарма послався на тебе — бо ти у нас к.х.н., а не я.

Випадкові Дописи