Дива духовної сили

Дива духовної сили
Джерело матеріалу:

Суфійська притча

В той час, як Абу Саїд перебував у Нишапурі, до нього прийшов якийсь чоловік. Під час бесіди він сказав майстрові, що багато чув про його духовні сили і хотів би побачити їхній прояв. Майстер відповів розповіддю:

— У місті Амол я був учнем шейха Абу Аббаса Кассаба, коли хтось прийшов до нього і попросив продемонструвати диво за допомогою духовної сили. Той відповів, що справжня духовна сила проявляє себе в процесі просування людини до стану досконалості. Шейх пояснив, що він — син м'ясника, і єдине, що він опанував у юності — це обробку м'яса. Однак силою божественного провидіння він потрапив до Багдаду, де дістав висвячення у майстра Шиблі. Звідти попрямував до Мекки й Медіни і, нарешті, до Єрусалиму. Там він досягнув досконалості та повернувся в місто Амол, що в Ірані. Відтоді люди шукають його допомоги в досягненні досконалості. Що ж може бути більшим дивом, ніж таке перетворення?

Абу Саїд сказав гостеві, що його прохання таке ж саме, як і адресоване Абу Аббасу.

— Та я прийшов побачити чудодійні сили, а ви мені розповідаєте про Абу Аббаса! — перебивши майстра, запротестував чоловік.

Абу Саїд відповів:

— Я лише можу сказати, що коли шукач повністю занурюється в Бога, то все, що він робить, насправді робить через нього Бог. Коли шукач обирає Бога замість усього іншого і звільняється від усіх бажань, його рухи, слова і дії — все є «дивами».

+3
923
RSS
18:07
+2
Зроби так, щоб Бог діяв через тебе — і твоє життя перетвориться на суцільні дива!
18:20
+2
Можете це додати в розділі «Цитати»
Додав
18:13
+2
Духовний ріст — це така нудна штука
А ось зігнуті ложки…
Ось тільки проблема, що ті хто дійсно вміють таке робити, не хочуть це показувати
18:58
+2
Був майстром з обробки м'яса, а став майстром з досягнення досконалості — це і є справжнє диво. Диво перетворення людини.
Про отакі «побутові» дива я неодноразово писав на Світочі. Зокрема, тут
03:00
+2
Перечитав з приємністю те, на що ти, друже, посилався. Там крім тексту ще й коментарі класні. І всім теж рекомендую прочитати.
Виставлені мною на Світочі тексти зазвичай перегукуються, резонують один з одним, можуть полемізувати, можуть навпаки взаємно доповнюватися. Адже я по натурі своїй — людина системна, такими ж системними є й мої тексти.
11:40
+3
Дякую пане Тимур!
Абу Саїд Майхані — Фадлаллах ібн Абуль-Хайр Ахмад — перший суфійських вчитель, який розробив для своїх учнів кодекс норм поведінки. Я читав його роботи «Аль-Масабих» арабською мовою та «Макамат-і арба'ін», на фарсі. Чи знайдуться ці книги українською мовою?
Чи знайдуться ці книги українською мовою?

Ой, не знаю, не знаю…
На жаль, цивілізація Сходу для нас — це, переважно, «біла пляма»
Нам ще пізнавати й пізнавати!..
12:24
+3
Дякую мій друже! Я зустрів в Києві багато арабістів… дай бог працюватимуть і не залишиться «біла пляма»
12:56
+3
Системність у роботі чи творчості свідчить про ЦІЛІСНІСТЬ натури. Близький погляд охоплює хаос, погляд здалеку несподівано знаходить структурованість. Отже висновки залежать від того, як і звідки дивитися.

Випадкові Дописи