Ми забули про "золотий перетин"

Ми забули про "золотий перетин"

З давніх давен люди знали про існування т.зв. «золотого перетину»:

Нагадаю, що вперше він був запропонований давньогрецьким математиком Евклідом — тим самим, на честь якого названо звичну нам «евклідову геометрію». Отже, «золотий перетин» — це така пропорція поділу певного відрізку на частини a та b, коли дотримується співвідношення:

(a+b)/a=a/b=1,618

Отже, давні греки завдяки Евкліду зробили відкриття: якщо окремі елементи якоїсь архітектурної споруди співвідносяться один з одним в пропорції, що максимально наближена до «золотого перетину» або (бажано) дорівнює йому, то така споруда виглядає гармонійною, збалансованою, максимально естетичною. Отже, «золотий перетин» можна відшукати в шедеврах світової архітектури ще з часів сивої давнини, бо такі споруди сприяли вихованню естетичних смаків і в кінцевому рахунку — гармонізації життя:

Те ж саме можна сказати про шедеври живопису:

«Золотий перетин» інстинктивно використовують… навіть живі організми:

Таке явище пов'язане з певними частотами автоколивань, присутніми в нервовій системі людини, коли вона перебуває в стані спокою, умиротворення, гармонії з собою та зовнішнім світом. Хто хоче дізнатися про це докладніше, може самостійно пошукати відповідну літературу — її ж бо наплодили цілий вагон з маленьким причепом.

Я хотів написати про інше: ми прийшли на Світоч для спільних пошуків гармонії, але те, що окремі користувачі викладають на сайт в якості ілюстрацій необроблені фотографії з мобільного телефону, цій меті не сприяють. Чому?! Пропоную порівняти пару вертикальних фотографій, де ліворуч розташовано знімок в форматі мобільного телефону, а праворуч — в форматі з дотриманням «золотого перетину»:

Те саме з двома горизонтальними фотографіями: вгорі — фото в форматі мобільника, внизу — в форматі з дотриманням «золотого перетину»:

Відчуваєте різницю?! Отож бо… Не знаю, можливо, я перегинаю палицю в питанні естетичності, однак отримані за допомогою мобільників фотознімки здаються мені надмірно видовженими, а тому негармонійними.

Звісно, вимагати чи бодай просити людей кадрувати свої знімки, перш ніж вивішувати їх в мережу — справа невдячна й даремна. Насамперед тому, що не всі вміють поводитися з Фотошопом та іншими редакторами зображень… Я про інше: творці сучасної цифрової техніки чомусь «забили» в неї параметри фотографій, що не відповідають «золотому перетину». Подумайте ось над чим: мобільні телефони, айфони та інші подібні пристрої давно вже обігнали фотоапарати у «валовому виробництві» любительських зображень — і весь цей огром візуальної інформації… жодним чином не сприяє естетичному вихованню користувачів цифрової техніки?! Виходить, що так...

Отже, ті, хто заклав в мобілки з айфонами можливість робити надмірно довгасті фотознімки (з пропорціями, що не відповідають «золотому перетину»), мав на меті зниження естетичних смаків тих, хто ці фотознімки робитиме й розглядатиме. А отже, дегармонізацію (вважайте, хаотизацію) їхнього життя. І це наводить на невеселі роздуми...


UPD.На превеликий жаль, Анатолій Висота не помітив різниці між двома половинками зображень, наведених в статті. Аби ніхто не сумнівався. що вони все ж таки різні (а також пересвідчився, наскільки вони різняться!), наводжу нове зображення, з якого ця різниця видна наочно:

Ну то як, тепер побачили?..

+5
989
RSS
23:04
+3
До Гармонії — Разом! _браво _підморгую _браво _підморгую _браво
12:23
+3
Ти підмітив правильно, Тимуре. ЗОЛОТИЙ ПЕРЕРІЗ в моєму словесному оформленні звучить так: рівень визначального впливу основної частини цілого на все ціле дорівнює відношенню більшої частини до меншої частини цілого і = 1,618. Якщо щось робиться, то це комусь треба. Ти, друже, помітив дезгармонізацію суспільства на прикладі розмірів екранів смартфонів. Молодець!
12:26
+3
Як не придивлявся, а різниці між світлинами не помітив. Вони однакові.
Не однакові:

Пропорції в зображеннях такі:
«золотий перетин» = 1,618
формат «смартфон» = 1,78 (похибка 0,162)
формат «максимально наближений до „золотого“ = 1,6 (похибка 0,018)
16:57
+2
Ага, таки помітив! Вони відрізняються по ширині (висоті)!
А отже, змінюється пропорційність знімку. А тому повторюю: вмонтовуючи в мобільні телефони, айфони тощо занадто «видовжений» формат знімку, виробники цієї цифрової техніки працюють на підсвідоме підвищення відчуття дискомфорту від життя з боку тих, хто ці знімки розглядатиме!
_шкодую
При цьому зверни увагу: ти цього навіть не помітив, а отже не замислився над цим, хоча про «золотий перетин» чув і знаєш. Отож запевняю, що переважна більшість людей цього теж не помітила й не замислилася над тим. Але підсвідому маніпуляцію з вами зробили успішно — так, що ви нічого не помітили!
_шкодую
22:55
+2
Дааа цікаво щодо фоток з мобілки
У мене самсунг нот5
Люблю ззадавна фотографувати усім чим можна. Відчуваю потребу в естетичності, фокусу, центрації фото.
Згодна щодо дисгармонізації суспільства

Випадкові Дописи