До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Анатолій ВИСОТА: ТЕПЛА ВОДА у Красному (06.17)

Анатолій ВИСОТА: ТЕПЛА ВОДА у Красному (06.17)

За ідею дуже дякую С.С.

Літній душ
Хто живе в селі або на дачі, той знає ціну літньому душу. В літній жаркий день, коли на вулиці за 30 градусів я, бувало, купався під лагідними його струминами й 3-4 рази. Влітку 2015 р. я збудував новий і капітальний літній душ, бо старий із дерева за 10 років вже перекосився.

Про це я описав у статті КРАСНЯНСЬКІ ІГРИ-15. Треба буде перенести її й на СВІТОЧ. У бочці на 200 літрів вода нагрівалася до комфортних 30 градусів і більше не кожного дня. Бо були і прохолодні дні, і дні, коли«хмарно з проясненнями». Тоді, бувало, воду в бочці підігрівали електронагрівачем на 3 квт.
-А в мене, — похвалився якось С.С., вода в душі тепла майже завжди, бо я накрив бочку з водою плівкою на брусках. Скільки тої роботи? За три години я й зробив, – додав товариш. Ще раз дякую тобі, друже, за ідею.


Парниковий ефект
І тоді я згадав за наш парник, де ми вирощуємо розсаду з року-в-рік.

Згадав, що атмосфера огортає Землю теплим кожухом. Суть парникового ефекту в тому, що, наприклад, скло і поліетиленова плівка (ПЕП)+, майже не випускають тепло назовні парника. Без парникового ефекту атмосфери середня температура на Землі була б -15 градусів, а завдяки йому маємо середню температуру на Землі +15 градусів.


Як я робив ЗІГРІВАЮЧИЙ КОЖУХ
Згадав за бруски, які залишилися від тимчасових вікон на другому поверсі.

Побачивши їх, теща порадила не пиляти їх на дрова. А в мене був інший задум. Поміряв бочку на даху літнього душу і виявилося, що висота її 90 см, а діаметр 60 см. Якщо виготовити із брусків з перерізом 3смх5см паралелепіпед (ПП) висотою 100 см і з основою 70смх70см, та оббити його ПЕ-плівкою, то буде те, що треба.
Відриваючись від нагальніших городніх робіт, я виготовив першого дня каркас ПП.

З’єднував бруски між собою шурупами та клеєм ПВА. Іншого дня я зачистив дерево шкуркою і фарбував конструкцію синьою фарбою, радіючи від полиску поверхні і сонячних відблисків.

Від старих тимчасових вікон залишилася й майже ціла ПЕ-плівка, То нею я й оббив каркас ПП з допомогою степлера, не жалкуючи скоб, яких використав сот із три. До кришки ПП я прикрутив дверну ручку. Виготовлений ЗІГРІВАЮЧИЙ КОЖУХ несподівано виглядав святково.


Встановлення
Дружина допомогла і ми за 5 хвилин підняли готовий термопристрій на дах літнього душу. Вага його до 10 кг, але ж громіздкий і треба бути обережними, щоб не порвати плівку. Я обережно одяг ЗІРГІВАЮЧИЙ КОЖУХ на бочку з водою.

Бочка сприйняла мою делікатність із вдячністю. Це перший її одяг.
Буду вдячний, коли мій досвід буде корисним читачам сайту.

Хай же буде!

+6
342
RSS
11:52
+5
Це коротенький допис про реальне життя. Може хтось і використає ідею і мій досвід отримання теплішої води для літнього душу.
12:09
+4
Десь ще треба буде знайти світлину, де бочка соромиться, бо без одягу. Знайшов:
14:33
+4
Да цікава ідея! Сподіваюсь буде сонце і тепла вода в душі ціле літо! А ми будемо радіти!
15:14
+4
Аби ти знала, Ірино, який інженерний талант має наш друг Тимур. Якби так років із 20 тому він мав ділянку в селі, там давно вже був би АВТОНОМНИЙ БУДИНОК. Я лиш уявляю, як би змінилося його життя й життя родини. Бо асфальт і скопище людей пригнічує, а зелений шум благотворить!
21:13
+2
Вірю
15:40
+2
Шкода, що взимку ця система не може працювати! Чи будеш у жовтні демонтаж робити? Чи хай стоїть без води і всю зиму?..
_наляканий
19:58
+3
На зиму воду зливаю із бочок і всіх труб. Тому й ЛІТНІЙ ДУШ, Тимуре. Сьогодні вже двічі купався. Водичка тепла.
Як інженер, я розумію, чому воду на зиму треба злити. Я про інше запитав: чи будеш робити на зиму демонтаж конструкції?! Чи не боїшся, що сніг із намерзлим льодом її пошкодять?
_здивований
21:01
+3
Так, Тимуре, восени одяг з бочки зніму, щоб зберегти його до наступного літа.
09:55
+3
Розумно що побудували капітальний літній душ. Мені сподобалось як ви придумали і одягли бочку.
13:48
+2
Чудовий задум, повинно працювати не зважаючи на погоду, на літо вода буде завжди теплою за рахунок парникового ефекту
16:18
+1
Дякую, Дмитре, тобі і тобі, Зано, за добре слово. Спасибі й вам, Імаде й Дзвінко, за вашу кількісну оцінку цієї публікації. Додам, що й сьогодні, коли хмарно з проясненнями і температура надворі десь 22 градуси і вітер, вода в душі тепла і приємно купатися.
18:05
+2
Задумка з кожухом на бочку дійсно чудова, влітку завжди тепла вода є, іноді навіть гарячкувата, але це приємно.Молодець, тату, ти у нас винахідник.

Випадкові Дописи