Конференція астрологів у Львові

Конференція астрологів у Львові

Астрологія в Україні потроху стає схожою на звичайну науку. Проводяться дослідження й експерименти, розробляються методи цих досліджень, і звичайно, все це обговорюється на великих конференціях. Про першу таку конференцію я писала минулого року. Тоді це був для мене справжній вихід із зони комфорту. Я нікого там не знала і була вражена кількістю людей, які займаються астрологією на професійному і навіть науковому рівні.

Зовсім недавно, 27-28 травня, у Львові відбулася вже друга астрологічна конференція. На неї з’їхалися спеціалісти з різних шкіл і напрямків астрології з усієї України, був навіть гість з Білорусі. Так що конференція починає набувати статусу міжнародної. Цього разу мені вдалося прослухати всі виступи, то ж ділюся з вами своїми враженнями.

Відкрив конференцію Олег Горбань, керівник Львівської регіональної асоціації астрологів «Геліос». Він привітав усіх присутніх, подякував за інтерес до такого роду зібрань і попросив усіх представитися. В залі сиділо чоловік з 50-60, кожен трохи розповідав про себе і свій інтерес до астрології. А потім почалися доповіді.

Першою виступала хорарний астролог, Наталія Яценко з Києва. Вона навела приклади чітких і туманних хорарних карт. Якщо клієнт правильно формулює питання, і воно (це питання) дійсно його турбує, то в карті планети-управителі клієнта і питання будуть чітко показувати суть проблеми і спосіб та час її вирішення. Але так буває не завжди. Частіше до астролога приходить людина, коли вже усвідомила, що має проблему, але ще не може її сформулювати. Або формулює питання спрощено, а в дійсності її турбує зовсім інший аспект тої проблеми. І тоді на допомогу астрологу прийде Меркурій, як символічний управитель думок клієнта. Знак Зодіаку і дім, в яких стоїть Меркурій в карті, показують, про що думає людина.

Ще одним додатковим старовинним методом уточнення суті питання є додекатеморія. Сучасні астрологи ним не користуються, хоча він добре показує додаткові зв’язки між планетами. Суть методу полягає в тому, що 30° кожного знаку ділять на 12 частин по 2°30’ і кожній такій частинці присвоюється значення одного знаку Зодіаку, свого роду «міні зодіак». В давні часи це полегшувало розрахунки, бо 2°30’ Сонце проходить за той самий час, за який Місяць проходить цілий знак Зодіаку.

Так виглядає додекатеморія Овна.

А так повна таблиця додекатеморій усіх знаків.

детальніше тут

Другою виступала львів’янка Марія Недільська з доповіддю про найближче майбутнє України. Вона використала метод астрогеографії. Згідно нього вся поверхня Землі поділена на частини, які відповідають різним знакам Зодіаку. Так більша частина України відповідає астрологічному Тільцю, а європейська частина Росії – Водолію. Наступного року, 16 травня Уран перейде в знак Тільця. Вже сам цей факт є тривожним, бо попереднього разу це було в червні 1934 року. І наступні сім років його гостювання в цьому знаку були для України дуже важкими. А цього разу це підсилиться переходом Марса в Водолій, теж 16 травня. Уран – планета кардинальних змін, революцій, реформ і т.д. Марс – планета агресивних дій, конфліктів і війни. І ці дві планети будуть мати точну квадратуру – напружений, конфліктний аспект. А 27 червня, дійшовши до десятого градуса Водолія, Марс стане ретроградним і, рухаючись у зворотньому напрямку, 1 серпня буде мати другу точну квадратуру до Урана. 28 серпня, дійшовши до 29 градуса Козерога, Марс знову розвернеться і почне поступальний рух, наздожене Уран і 18 вересня зробить третю точну квадратуру до Урана в Тільці. Марс буває ретроградним приблизно раз на два роки, але кожного разу в іншому знаку. Пані Марія зацікавилася, чи часто повторюється така конфігурація планет. Виявилося, що від 1000-го року н.е. до наших днів вона була лише один раз в 1687 році, коли гетьманом став Іван Мазепа і підписав Коломацькі статті.

Третьою мала виступати український метр східної астрології Олена Калантарова з Києва. На жаль, пані Олена не змогла приїхати на конференцію, але прислала свій виступ, записаний на відео. Вона розповіла про свої поїздки на Тібет і дослідження старовинних рукописів з астрології, які зберігаються у віддалених монастирях. Її дослідження підтверджують теорію про те, що всі астрологічні школи і напрямки беруть свій початок з якогось одного джерела. Чим давніші рукописи вдається відшукати, тим менші відмінності між східною і західною астрологією. Основна різниця полягає у використанні сидеричного (східна традиція) і тропічного (західна астрологія) зодіаків. Можливо колись знайдуть початок всіх течій астрології?

Після перерви на обід ми слухали доповідь Віктора Базилея з Києва про планетарні періоди і фірдари. До винайдення телескопа люди знали лише сім рухомих небесних тіл, які в астрології прийнято називати планетами: Сонце, Місяць, Меркурій, Венера, Марс, Юпітер і Сатурн. Кожна планета відповідає за певну кількість років життя людини. Ці планетарні періоди йдуть у певній послідовності згідно так званого халдейського ряду, по мірі зростання швидкості руху по небу для земного спостерігача: Сатурн, Юпітер, Марс, Сонце, Венера, Меркурій, Місяць. В цей ряд включаються ще й Місячні Вузли. Сума років усіх цих періодів дорівнює 75 років. Кожен великий період ділиться на сім рівних підперіодів, якими теж управляють планети згідно халдейського ряду. Якщо в натальній карті є аспекти між планетами, які управляють певним фірдаром і підперіодом, то можна сподіватися подій, які випливають з розташування планет в знаках і домах карти саме в цей час.

Потім виступала Наталія Кучер з Києва і розповіла про свою спробу ректифікації гороскопу Івана Мазепи. Вона знайшла певні перегукування між гороскопами Мазепи і Петра І. Але її докази не викликали довіри у присутніх. На цьому завершився перший день конференції.

Наступного дня, у неділю, ми продовжили слухати доповіді. Вовченко Ольга з Києва розповіла про напружені аспекти Марса в картах героїв Небесної Сотні та пасажирів літака, збитого над Синайським півостровом. Виявилося, що в гороскопах наших героїв Марс значно частіше робить напружені аспекти до світил і ближніх планет, коли він не є в перегрині. А серед пасажирів літака такої закономірності нема, їхній Марс частіше був у перегрині або не мав напружених аспектів, так само як і в контрольній групі ще живих людей. Пані Ольга зробила висновок, що Марс в знаках своєї сили чи ослаблення (управління, екзальтації, вигнання, падіння) і напружених аспектах частіше провокує людину на ризиковані дії. Доповідь трохи розкритикували, бо для дослідження бралися космограми, а не гороскопи з точним часом народження. Без врахування домів гороскопу не можна робити висновки про ризик передчасної насильницької смерті.

Ярослав Буфан зі Львова розповів про мантику – здатність читати волю богів, та астрологічні показники, які сприяють розвитку здібностей до ворожіння і передбачень. Люди завжди хотіли знати наперед, що з ними станеться, і вірили, що долю дають вищі сили, боги чи ще хтось. І цей Хтось посилає певні знаки-попередження, які можна помітити і розшифрувати. Тоді можна буде уникнути небезпеки. Люди здавна ворожили на каві чи чаї, нутрощах тварин чи формі хмар, складках на долоні і зорях. Все це і називається мантика. І завжди були люди, які мали більшу схильність до такої діяльності. В їхніх гороскопах є особливі конфігурації планет. Це можуть бути заповнені планетами знаки водної стихії (Рак, Скорпіон, Риби), Нептун і його аспекти, Місяць у водних знаках. А ще пан Ярослав розповів, як вибрати сприятливий час для передбачень. Це Новий рік, Святки (7-20 січня), день народження людини, зимове і літнє сонцестояння, весняне і осіннє рівнодення, серединні точки (2 лютого, 1 травня, 2 серпня, 1 листопада), час затемнень, перший і останній дні місячного місяця. З днів тижня найкраще ворожити в четвер, п’ятницю і неділю, а погано – в понеділок, вівторок і суботу.

Мокшин Надія зробила доповідь про результати дослідження гороскопів політиків. Але доповідь сильно розкритикували, бо для дослідження брали точні гороскопи з американської бази даних, а для того щоб стати політиком в Україні треба мати зовсім іншу ментальність і здібності. В цьому дослідженні важливим є те, що розроблена методика пошуку астрологічних закономірностей. Треба тільки зібрати достатньо велику базу даних вже українських політиків.

Потім ми з великою радістю слухали виступ ще одного метра української астрології, Валерія Московченка. Пан Валерій мав виступати ще в суботу, але спізнився на конференцію через погане самопочуття. Він виклав свої міркування щодо ректифікації гороскопу Московського царства. Народи і країни мають свої гороскопи, так само, як і люди. Ці карти описують національний характер і ментальність, дозволяють прогнозувати важливі для країни події, реакцію на зовнішні впливи. Про перетворення Московського князівства на Царство вперше заговорив Василій ІІІ. Це і треба вважати моментом народження великодержавної ідеї, яка до нині керує поведінкою нашого північного сусіда. І сталося це в 1533 році, 17 січня, приблизно о 9.30. Карта побудована на цей час і координати Москви найкраще описує російську ментальність. Місяць в Скорпіоні – підозріливість і злопам’ятність, Сонце у Водолії – непередбачуваність, схильність до бунту, асцедент в Рибах – месіанство, особливий духовний шлях.

Після перерви на обід Олександр Новицький розказав про дослідження карт плідних і бездітних жінок з допомогою комп’ютерних нейромереж. Аналізувалися планети в знаках і домах, поєднання цих планет і аспекти між ними. На жаль, база даних точних гороскопів знову виявилася замалою, щоб побачити чіткі закономірності. Дослідження ще продовжуються, і всіх присутніх запросили допомогти з наповненням бази даних.

Київський психотерапевт Павло Міхлін, спеціаліст з гештальт-терапії, розповів про використання астрології у роботі зі своїми клієнтами. Він навів приклади карт, в яких він побачив причини психологічних проблем, і це допомогло йому краще підібрати терапію. Правда, висновки пана Павла щодо гороскопів його клієнтів викликали сумніви в астрологів, бо вони відрізнялися від традиційних астрологічних трактувань.

Це був останній виступ на конференції. Олег Горбань подякував усім за увагу і запросив проводити дослідження і писати доповіді для наступної конференції. Люди поволі розходилися, ділилися враженнями і обмінювалися контактами.

Може наступного року і я виступлю з доповіддю.


Автор: Дзвінка Сопілкарка

+2
476
RSS
Фух, Нарешті дописала. Щоб все добре описати, треба було купу додаткових матеріалів знайти і перечитати.
_гордий
05:47
+2
Молодець, Дзвінко. Гарно виглядаєш. Бачу, що астрологію люблять жінки. На конференції було вас так з 70%. Головне в науці — це системність. От чим відрізняються гороскопи жінок безплідних? Й досі не вияснено…
14:06
+2
Дякую, було цікаво познайомитися — особливо з інформацією про додекатеморію і перегрін.
Щодо баз даних…
Колись на прохання Дзвінкої Сопілкарки я зібрав для неї базу даних на українських письменників. Щоправда, вибудувати натальні карти там неможливо (бо точний час народження здебільшого невідомий)… Але вона вперто мовчить з приводу того, чи виявила якісь закономірності в тій базі?!
_здивований
У мене не було методики пошуку закономірностей. На цій конференції було представлено дві методики аналізу карт і пошуку статистичних закономірностей. Я скористаюся ними і може щось вийде.
19:32
+2
Щось, мабуть, ще не склалося в картинку…

Випадкові Дописи