Якби динозаври не вимерли, ссавці сьогодні були б не більшими за мишей

Якби динозаври не вимерли, ссавці сьогодні були б не більшими за мишей
Джерело матеріалу:

Група міжнародних вчених провела масштабне дослідження копалин і прийшла до висновку, що, якби не вимерли динозаври, ссавці сьогодні були б не більшими за мишей, передає Інопреса.

Як повідомляє The Times з посиланням на журнал Science, дослідження показало, що в перші 140 млн років існування ссавців їх вага варіювалась від трьох грам до 15 кг, а протягом 25 мільйонів років після того, як вимерли динозаври, максимальна вага ссавців зросла у дві тисячі разів і досягла 17 тонн.

Вчені пояснюють це явище тим, що зі зникненням динозаврів звільнилася екологічна ніша (зокрема, невживаний харчової ресурс – рослинність), яку й зайняли ссавці. Фахівці відзначають, що це відбулося досить швидко: за геологічними мірками, 25 млн років – це досить короткий період часу, цитує The Times біолога Джесіку Теодор з Університету Калгарі.

Передбачається, що описані в новому дослідженні моделі дійсні також для рептилій, земноводних і риб. Спеціаліст з біологічної еволюції Річард Докінс вважає, що цикл, ймовірно, повториться в майбутньому. В одній зі своїх книжок він описує, як після знищення людства в ядерній війні на планеті починають домінувати, поступово збільшуючись у розмірах, гризуни.

Нагадаємо, раніше вчені довели, що ера динозаврів трохи більше 200 мільйонів років тому розпочалася завдяки вулканічній активності, через яку, зокрема, зникли конкуруючі з динозаврами види.

+2
574
RSS
Це пан Тимур мені навіяв
05:10
+2
Дякую, Дзвінко. У Лівані є місто Біблос, історія якого почалася десь 9 тисяч років тому. Ми з дружиною були там з ліванською нашою родиною в 2008 р. До цього я попросив був старшу онуку привезти в Україну камінець. Вона й привезла і я був здивований його тілесним кольором і нижчою твердістю ніж в мармуру і граніту. Там представлені різні зрізи того каменю із різними тваринами, переважно рибами й рибоподібними. Одну таку рибу в камені віком 100 мільйонів років я й купив був там за 10 доларів.
05:25
+2
Поїздивши Ліваном, я роздивився ближче їхні грунти і гори, які іноді були складені з пластів каменю з кольорами від світлого до темнокоричневого. Іноді ті пласти з горизонтальних раптом зривалися вгору під кутами 45 і більше градусів. Маючи в кишені скам'янілу теплу рибу, я раптом зрозумів, що ходжу по колишньому дні океану. 100 мільйоніа років це дно раптом здибилося і стало сушею. Я це кажу до того, що палеобіологам варто б дослідити не лише пласти вугілля, а й ліванське каміння.
А вони досліджують _посмішка

Випадкові Дописи