Як довести кулястість Землі

Як довести кулястість Землі

Оскільки на Світочі з'явився матеріал про «пласкість» Землі, то якось треба на нього відповісти...

1. Насамперед, я так і не отримав відповіді на мій коментар щодо Південного полюсу. Справді, Південний полюс, розташований в Антарктиді, був досягнутий:

Але якщо Земля не куляста, але пласка, то де саме він локалізований?!

Отже, суттєвий недолік концепції пласкої Землі полягає у неможливості локалізувати Південний полюс, який реально існує.

2. В сиву давнину Аристотель — сучасник Ератосфена, згаданого шановним Анатолієм Висотою в матеріалі про вимірювання Землі, винайшов доволі простий та дотепний доказ кулястості Землі. Під час місячних затемнень на Місяць падає саме округла (!!!) тінь Землі — це дуже добре видно:

Хоча… якщо людям демонструється в небі «голограма», то звісно, доказ Аристотеля — це ніякий не доказ...

3. Я придумав свій власний спосіб доведення кулястості Землі, базований на властивості гіроскопу зберігати положення власної осі в просторі при будь-яких переміщеннях. Якщо вивести літак, наприклад, в точку над Північним полюсом (в існуванні якого нібито ніхто не сумнівається), а потім запустити гіроскоп на його борту, то при здійсненні обльоту Землі в меридіанальному напрямі положення вісі гіроскопу має зберігатися:

На жаль, я не маю в своєму розпорядженні швидкісного літака, обладнаного гіроскопом. Але для розвінчання теорії про «пласкість» Землі таке дослідження можна було би провести.

+2
4967
RSS
09:51
+2
Доброго ранку! Будь ласка, обговорюйте цей матеріал без мене: ми з дружиною відбуваємо на море на 9 днів. Бувайте здоровенькі!
_ура _ура _ура
12:15
+2
Щасливої вам подорожі й повернення, друже Тимуре! З гіроскопом це ти, друже, гарно придумав. Однак тобі скажуть: якщо летіти по колу в широтному напрямі, то положення осі гіроскопа теж буде незмінним. Отже ти пролетів навколо плоского земного коржа, а не кулі.
якщо летіти по колу в широтному напрямі

Тому я й підкреслив спеціально, що обліт Землі треба здійснити саме в меридіанальному напрямі, а не в широтному!!! У мене все продумано.
_браво
12:18
+2
Найкращим доказом кулястості Землі є ЗМІНА ПІР РОКУ, причиною якої є зміна кута падіння сонячних променів на Землю протягом року.
Нєєє, це все голограми Матриці!!! _сильно_сміюсь
З приїздом. Як там теплі краї? Там теж вірять, що Земля кругла? Чи може все-таки пласка?
Кругла-гругла, аж куляста _сильно_сміюсь
13:03
+2
Що, і сніг та холод узимку, це теж голограми?
Ага _сильно_сміюсь
13:01
+2
І я, друже Тимуре, радий твоєму поверненню на рідну Землю. Для тих, хто знає про меридіани й паралелі, тобто для людей, які сприймають кулястість Землі, пропонований тобою метод є підтвердженням їхніх знань. Ті ж, хто вірять у плоскість Землі, не знають, що таке меридіани, бо на площині ніде їх розмістити. То вони й кажуть, що ти справді летиш навколо Землі по колу, паралельному лінії горизонту. І незмінністю напряму осі обертання гіроскопа підтверджуєш їхню правду.
Тоді нехай спробують полетіти "перпендикулярно широтному напряму" й простежити за поведінкою гіроскопа! Проводити перпендикуляри на площинах ніхто ж не забороняв!!!
_хитрий
14:48
+2
У їхньому розумінні полетіти перпендикулярно до широтного напрямку означає заглибитися в Землю, що неможливо. Або піднятися вгору ще вище і вийти за межі плоскої поверхні Землі. А звернути ліворуч-праворуч або вперед-назад — все відбувається на площині Землі
Бррр!!! Щось не те ти кажеш…
_здивований
Наскільки я розумію, для «пласкоземельників» політ в широтному напрямі — це обліт пласкої Землі по колу довкола Північного полюсу. Отже, політ в меридіанальному напрямі — це політ від краю пласкої Землі (а «край землі» — це розмазаний по колу Південний полюс) до центру пласкої Землі, де міститься Північний полюс!!!

На моїй схемі меридіанальний напрям позначено червоними стрілками. При польоті в меридіанальному напрямі вісь гіроскопа, встановленого на борту літака, має обертатися «з перевертанням», що слугуватиме доказом кулястості Землі.
21:03
+2
Друже, які ж це меридіанні напрями польоту? Ти показав польоти від центру кругу Землі по радіусах до її краю. Я просто дотримуюся пласкої ортодоксії
Ну, якщо дотримуватися пласкої ортодоксії, то треба здійснити польоти в радіальних напрямах. Тоді гіроскоп має поводитися дивним чином: якщо стартувати від «краю Землі» й летіти до «центру Землі», то гіроскоп перевернеться догори дригом! А при перельоті через центр «пласкої Землі» знов до її «краю» — вдруге перевернеться догори дригом, зайнявши вихідне положення!!!
_сміх
21:09
+2
До речі недавно прочитав у КОРАНІ: Я для вас простелив скатертю Землю і навісив над нею покривало неба. Отже й Аллах твердить про плоскість Землі! А ти мені кажеш про якісь польоти літаком з гіроскопом над видуманою кулею.
Ну, Корану я не маю, вибач… Тому нічого сказати не можу. _ображений

Випадкові Дописи