До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Хитрий дервіш

Хитрий дервіш
Джерело матеріалу:

Афганська притча

Один дервіш здійснював паломництво до Мекки. Як і личить святому чоловікові, він не мав із собою грошей і жив за рахунок тих, кого зустрічав на шляху. Шлях був важким, і дервіш стомився. Сонце шкварило немилосердно, а порожній шлунок нагадував про їжу. Як раптом дервіш побачив маленьку оазу і хатинку під зеленими пальмами. Дервіш попрямував до будинку.

Назустріч йому вийшов бідний господар. Як відомо, будь-який гість на Сході вважається посланцем Аллаха. Гостя треба нагодувати, напоїти, вкласти спати. Минуло три дні. Бідняк вибивався з сил, щоб тільки божий чоловік був ситим і задоволеним. А той і не думав забиратися.

Минув тиждень. Дітлахи бідняка вже плакали від голоду. На прохання дружини сказати гостеві про те, що йому час продовжити шлях до святих місць, бідняк відповів:

— Мовчи, дружино, і терпи. Виганяти з дому благочестивого мандрівника — це великий гріх.

Минув ще тиждень. У будинку не лишилося ніякої їжі. Зважився все ж таки селянин, кинув роботу і пішов до дервіша. Той сидів під пальмою, опустивши ноги в прохолодний струмок, і розмірковував про шляхи зірок на небосхилі. Господар смиренно наблизився до нього і боязко мовив:

— Високоповажний госте, я тисячу разів дякую тобі за те, що ти ощасливив мій бідний будинок своєю присутністю. Але, на мій сором, сьогодні ми прикінчили останнього барана і доїли весь запас фініків.

Дервіш поважно кивнув і мовив:

— Нехай буде так. Розбуди мене завтра вдосвіта, щоб я на зорі здійснив намаз і міг продовжити свій шлях до Мекки.

Вранці, тільки-но зачервонів схід, господар доторкнувся до плеча гостя:

— Прокинься, божий чоловіче, — мовив він. — Час збиратися в дорогу. Уже проспівав півень!

— Як?! — здивувався дервіш. — У тебе ще є півень?..

І, повернувшись на інший бік, знов занурився в солодкий сон.

+2
299
RSS
09:42
+2
Перепрошую за те, що не подаю на Світочі довгих текстів, відбуваючись коротенькими притчами: нам надіслали з видавництва текст новітньої книги на вичитку — треба прочитати все й виправити огріхи якнайшвидше. Це ще та робота… Отож ми з дружиною зайняті по маківку.
_заспокоюю
10:44
+2
І за це спасибі, друже. Це ви ПРИНЦА вичитуєте?
Так _ура Зараз вичитуємо «нутряшку» — 320 сторінок верстки на папері. На черзі — робота над обкладинкою. Там лише 2 сторінки (1 та 4 обкладинки), однак купа своїх нюансів. Бо обкладинка — це «обличчя» книги. А те, що всі можуть зараз бачити — це лише чернетка:
12:05
+2
Вітаю, гарна книга, і притча цікава,

Випадкові Дописи