УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

"Соляна наречена"

"Соляна наречена"
Джерело матеріалу:

Ізраїльська художниця Сігаліт Ландау виросла на березі Мертвого моря. З дитинства найсолоніша водойма планети захоплює і заворожує її. Коли Сігаліт зайнялася мистецтвом, то сіль стала одним з улюблених матеріалів для створення художніх робіт. Найсвіжіша з них — незвичайна весільна сукня. Сігаліт Ландау занурила її в воду Мертвого моря на два роки, а через призначений термін дістала з води справжній шедевр!

Ізраїльська художниця Сігаліт Ландау створила вже декілька робіт за допомогою солі Мертвого моря. Її останній проект називається «Соляна наречена». Для нього дівчина занурила у воду Мертвого моря весільну сукню — і приготувалася чекати.

На створення цієї роботи художницю надихнула п'єса Рої Хена «Діббук», написана в 1916 році. Вона розповідає про дівчину-хасідку, яка збирається вийти заміж за чоловіка з благополучної заможної родини, але в неї вселяється дух її померлого коханця. Сукня, яку Сігаліт Ландау взяла для свого проекту, повністю повторює сукню героїні, що була надягнена на ній під час вистави «Діббук» в 1920-і роки. Опустивши сукню в море, Сігаліт регулярно відвідувала її, спостерігаючи, як сукню вкривають кристали солі. За словами художниці, ця трансфромація мала стати символом того шляху, який пройшла героїня «Діббука», а також її власних взаємин з Мертвим морем.

Однак проект став розвиватися не зовсім так, як замислила Сігаліт… «Рік за роком я дізнавалася все більше про це дивовижне місце, що знаходиться нижче поверхні Світового океану, — каже Сігаліт Ландау. — Тут живе магія, зо породжує нові експерименти, ідеї, осяяння. Неначе ти зустрічаєшся з абсолютно іншою культурою і уявленнями про час, опинившись на іншій планеті».

Сігаліт приблизно уявляла собі, як виглядатиме сукня через 2 роки, проведених в солоній воді. Вона повністю віддала процес на відкуп стихії, навіть не намагаючись втручатися. Найбільшим сюрпризом для художниці стала величезна вага її нової роботи, яка дуже поважчала за рахунок численних соляних кристалів. Щоб підняти сукню з води, довелося викликати спецтехніку.

Шедевральна соляна сукня, утворена в результаті проекту, тепер виставляється в Лондонському музеї сучасного мистецтва в рамках виставки «Соляна наречена».

+2
537
RSS
11:37
+2
Краса, та й годі! _здивований
12:20
+2
А ще на тлі теми про наречених згадав «Дванадцять стільців»:
«Кому й кобила є нареченою» _сильно_сміюсь


14:47
+3
Віднедавна у мене появилась соляна лампа. Навряд чи вона має якийсь позитивний вплив на здоров'я, але на вигляд подобається. Був час коли мене тягнуло до всякого такого соляного _цікаво
Мої дівчата з Польщі також привезли соляну лампу _пиячимо
18:41
+2
А на скільки поважчала сукня? Важила спочатку десь 1 кг, а потім більше 100 кг?
Невідомо. Але якщо краном витягали, то таки стала важкою.

Випадкові Дописи