Секрети довголіття (Jeanne Louise Calment)

Секрети довголіття (Jeanne Louise Calment)
Джерело матеріалу:

Жанна Луїза Кальмaн (Jeanne Louise Calment) народилася в Арлі в 1875 році, за 14 років до початку будівництва Ейфелевої вежі, та померла в 1997 році, проживши 122 роки. Мабуть, Долі просто подобалося, як живе мадам Кальмaн.

У 21 рік вона вийшла заміж за свого троюрідного брата, заможного власник магазину. Його статок дозволив Жанні ніколи не працювати, замість цього вона вела дозвільний спосіб життя, витрачаючи час на свої захоплення — теніс, велоспорт, плавання, роликові ковзани, фортепіано і навіть оперу.

Її чоловік помер в 1942 році у віці близько 74 років, отруївшись десертом з зіпсованих вишень. Єдина дочка, Івонна, померла 1934 року від пневмонії, залишивши онука 8 років, якого виростила Жанна. Фредерік став лікарем, а в 1963 році, у віці 36 років загинув в аварії на мотоциклі.

У 1965 році, коли їй було 90 років, залишившись без спадкоємців, Жанна Кальман підписала угоду з продажу квартири з адвокатом Франсуа Раффре. Раффре, якому було 47 років, погодився виплачувати щомісячну суму в 2500 франків до смерті Кальман. На момент угоди цінність квартири дорівнювала десяти рокам платежів. На жаль для Раффре, Кальман не тільки прожила після цього більше тридцяти років, але і пережила його. Раффре помер в грудні 1995-го, від раку у віці 77 років, виплативши Кальман суму, еквівалентну $ 184'000 — подвійній ринковій вартості квартири. Його вдова продовжувала здійснювати платежі до смерті Кальман.

Жанна Кальман володіла разючим імунітетом до стресу і життєвих негараздів. Її улюбленим виразом була фраза: «Якщо є щось, на що не можна вплинути — тоді не варто через це переживати». Вона ніколи не відмовлялася від доброго вина і смачної їжі, обожнювала часник і вдосталь овочів, в 85 років вона почала займатися фехтуванням і тільки в 100 перестала їздити на велосипеді.

У 117 років Жанна спробувала кинути палити, але потім знов повернулася до цієї звички, остаточно кинувши курити в 119 років через те, що стала погано бачити і їй було важко запалити сигарету, а когось просити вона не любила. Тоді ж вона відмовилася і від чарочки аперитиву перед обідом, але до самої смерті з'їдала щодня по плитці шоколаду. Розповідають, що до останніх днів ця тендітна маленька бабуся залишалася зразком справжньої жінки: елегантна і усміхнена, завжди в чорному брючному костюмі, білій блузці та з ниткою перлів навколо шиї.

Жанна Кальман стала знаменитою, коли 1988 році дала інтерв'ю журналістам на честь святкування 100-річчя відвідин Арля Ван-Гогом. Вона розповіла, що в 1888 році, ще маленькою дівчинкою, зустріла Ван-Гога, який заходив до магазину її дядька купити полотно та олівці. Він запам'ятався їй як «брудний, погано одягнений, неприємний і негарний чоловік, до того ж нечемний».

Жанна Кальман була відома не тільки віком, але і своїми численними дотепами. У 121-й день народження її попросили поділитися секретом свого довголіття. Довгожителька відповіла, що вся річ в оливковій олії, яку вона не тільки вживає на сніданок, обід і вечерю, а й регулярно втирає в шкіру. «У мене завжди була тільки одна зморшка — кокетливо булькнула старенька француженка, — і я на ній сиджу». А в одному з інтерв'ю вона сказала: «Напевно секрет в тому, що я ніколи не працювала». Коли Жанну на 120-му дні народження запитали, яким, на її думку, виявиться майбутнє, мадам дала геніальну відповідь: «Дуже коротким».

До самої смерті, вже сліпа і глуха, вона зберігала ясність розуму, неймовірний оптимізм і почуття гумору. Oдному відвідувачеві, який при прощанні сказав: «До наступного року, можливо», — вона з гумором відповіла: «Чом би й ні? Ви непогано виглядаєте».

+2
417
RSS
11:37
+3
Оце бабуленція, то бабуленція _сильно_сміюсь
12:03
+3
Бабуленція — молодець _підморгування
Довго прожила саме через те, що по життю не приходилось «напрягатись». А це вже в свою чергу прояв хорошої карми.
Ну і правильне розважливе ставлення до всього теж зіграло свою роль.
12:08
+3
Фразу «Якщо є щось, на що можна вплинути — тоді не варто через це переживати» неправильно переклали. Має бути «Якщо є щось, на що НЕ можна вплинути — тоді не варто через це переживати»

І це дуже хороша позиція! Саме через це останнім часом я перестав читати політичні новини. Навіщо переживати і нервуватися через те, на що не можу вплинути. Краще час і сили приділити речам, які власноруч можу змінити на краще.
Дякую, виправив. На превеликий жаль, перекладач Гугл-Транслейт іноді справді ковтає «не», й це не завжди вдається відслідкувати.
_соромлюсь
12:49
+2
Ця Жанна прожила 122 роки. Мала чоловіка, дочку й онука і залишилася без спадкоємців. Можливо Творець її життям хотів показати, що не в кількості прожитих років щастя. Щастя, мабуть, в кількості ОЩАСЛИВЛЕНИХ тобою людей.

Випадкові Дописи