УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Секрети довголіття (Jeanne Louise Calment)

Секрети довголіття (Jeanne Louise Calment)
Джерело матеріалу:

Жанна Луїза Кальмaн (Jeanne Louise Calment) народилася в Арлі в 1875 році, за 14 років до початку будівництва Ейфелевої вежі, та померла в 1997 році, проживши 122 роки. Мабуть, Долі просто подобалося, як живе мадам Кальмaн.

У 21 рік вона вийшла заміж за свого троюрідного брата, заможного власник магазину. Його статок дозволив Жанні ніколи не працювати, замість цього вона вела дозвільний спосіб життя, витрачаючи час на свої захоплення — теніс, велоспорт, плавання, роликові ковзани, фортепіано і навіть оперу.

Її чоловік помер в 1942 році у віці близько 74 років, отруївшись десертом з зіпсованих вишень. Єдина дочка, Івонна, померла 1934 року від пневмонії, залишивши онука 8 років, якого виростила Жанна. Фредерік став лікарем, а в 1963 році, у віці 36 років загинув в аварії на мотоциклі.

У 1965 році, коли їй було 90 років, залишившись без спадкоємців, Жанна Кальман підписала угоду з продажу квартири з адвокатом Франсуа Раффре. Раффре, якому було 47 років, погодився виплачувати щомісячну суму в 2500 франків до смерті Кальман. На момент угоди цінність квартири дорівнювала десяти рокам платежів. На жаль для Раффре, Кальман не тільки прожила після цього більше тридцяти років, але і пережила його. Раффре помер в грудні 1995-го, від раку у віці 77 років, виплативши Кальман суму, еквівалентну $ 184'000 — подвійній ринковій вартості квартири. Його вдова продовжувала здійснювати платежі до смерті Кальман.

Жанна Кальман володіла разючим імунітетом до стресу і життєвих негараздів. Її улюбленим виразом була фраза: «Якщо є щось, на що не можна вплинути — тоді не варто через це переживати». Вона ніколи не відмовлялася від доброго вина і смачної їжі, обожнювала часник і вдосталь овочів, в 85 років вона почала займатися фехтуванням і тільки в 100 перестала їздити на велосипеді.

У 117 років Жанна спробувала кинути палити, але потім знов повернулася до цієї звички, остаточно кинувши курити в 119 років через те, що стала погано бачити і їй було важко запалити сигарету, а когось просити вона не любила. Тоді ж вона відмовилася і від чарочки аперитиву перед обідом, але до самої смерті з'їдала щодня по плитці шоколаду. Розповідають, що до останніх днів ця тендітна маленька бабуся залишалася зразком справжньої жінки: елегантна і усміхнена, завжди в чорному брючному костюмі, білій блузці та з ниткою перлів навколо шиї.

Жанна Кальман стала знаменитою, коли 1988 році дала інтерв'ю журналістам на честь святкування 100-річчя відвідин Арля Ван-Гогом. Вона розповіла, що в 1888 році, ще маленькою дівчинкою, зустріла Ван-Гога, який заходив до магазину її дядька купити полотно та олівці. Він запам'ятався їй як «брудний, погано одягнений, неприємний і негарний чоловік, до того ж нечемний».

Жанна Кальман була відома не тільки віком, але і своїми численними дотепами. У 121-й день народження її попросили поділитися секретом свого довголіття. Довгожителька відповіла, що вся річ в оливковій олії, яку вона не тільки вживає на сніданок, обід і вечерю, а й регулярно втирає в шкіру. «У мене завжди була тільки одна зморшка — кокетливо булькнула старенька француженка, — і я на ній сиджу». А в одному з інтерв'ю вона сказала: «Напевно секрет в тому, що я ніколи не працювала». Коли Жанну на 120-му дні народження запитали, яким, на її думку, виявиться майбутнє, мадам дала геніальну відповідь: «Дуже коротким».

До самої смерті, вже сліпа і глуха, вона зберігала ясність розуму, неймовірний оптимізм і почуття гумору. Oдному відвідувачеві, який при прощанні сказав: «До наступного року, можливо», — вона з гумором відповіла: «Чом би й ні? Ви непогано виглядаєте».

+2
510
RSS
11:37
+3
Оце бабуленція, то бабуленція _сильно_сміюсь
12:03
+3
Бабуленція — молодець _підморгування
Довго прожила саме через те, що по життю не приходилось «напрягатись». А це вже в свою чергу прояв хорошої карми.
Ну і правильне розважливе ставлення до всього теж зіграло свою роль.
12:08
+3
Фразу «Якщо є щось, на що можна вплинути — тоді не варто через це переживати» неправильно переклали. Має бути «Якщо є щось, на що НЕ можна вплинути — тоді не варто через це переживати»

І це дуже хороша позиція! Саме через це останнім часом я перестав читати політичні новини. Навіщо переживати і нервуватися через те, на що не можу вплинути. Краще час і сили приділити речам, які власноруч можу змінити на краще.
Дякую, виправив. На превеликий жаль, перекладач Гугл-Транслейт іноді справді ковтає «не», й це не завжди вдається відслідкувати.
_соромлюсь
12:49
+2
Ця Жанна прожила 122 роки. Мала чоловіка, дочку й онука і залишилася без спадкоємців. Можливо Творець її життям хотів показати, що не в кількості прожитих років щастя. Щастя, мабуть, в кількості ОЩАСЛИВЛЕНИХ тобою людей.

Випадкові Дописи