До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Ковток вина

Ковток вина
Джерело матеріалу:

Бурятська притча

Молодий чернець йшов по дорозі, поспішаючи до заходу сонця потрапити в свій монастир. Біля одного селища зустрів він жінку, яка тримала за мотузку козла.

— Мої діти сидять голодні, — звернулася до нього жінка. — Допоможи заколоти нам козла. Я вдова, і нікому про нас подбати!

Пояснивши цій жінці, що йому заборонено вбивати тварин, монах зібрався вже йти далі, як раптом почув від неї зізнання. Виявляється, вона давно вже знає його. Щоразу, коли він проходив повз її селище, жінки дивилась на нього з вікна. Її прохання заколоти козла — всього лише привід, аби з ним познайомитися.

— Я молода, красива, хочу ласки і кохання, — зізналася йому жінка. — Будь ласка, проведи зі мною нічку, а вранці йди своєю дорогою.

— І нічку з тобою провести я не можу, — відповів чернець.

Почувши ці слова, жінка закрила обличчя руками і заплакала. А після видобула з сумки пляшку вина та запропонувала випити з нею. Відчуваючи, як важко йому відмовитися втретє і до чого сильно пошерхло у нього в горлі, чернець зробив невеликий ковток...

Наступного ранку, розплющивши очі, чернець зрозумів, що лежить в ліжку з цією жінкою. На печі у великому казані варилося козлине м'ясо, а на столі стояла порожня пляшка вина.

+3
297
RSS
09:13
+2
Виявляється, буряти не тільки на танках на Донбас приїжджають, але й нехилі притчі розповідають! _сміюсь
09:17
+2
Мені особисто ця притча нагадала анекдот, як під час війни селянки вмить розібрали на постій всіх безруких і безногих чоловіків. І тільки того, якому осколком відірвало «хазяйство» (хоча і з руками, і з ногами), ніхто брати на постій не хотів — бо такий інвалід нікому не потрібен…
_здивований
11:32
+2
Спрага. Пересохло в горлі. Ковток лиш вина. От як мало треба, щоб покотитися з гори.
12:26
+2
От як мало треба, щоб покотитися з гори.

Або піднятися на нову гору _сміх
13:24
+3
Монахи, монастирі — це життєвий тупик. І виходить, що треба небагато — ковток у спрагу, щоб життя стало багатоваріантним.
12:29
+2
Монахи бувають різні. Ті, які просто ховаються від світу бо не можуть його прийняти таким, яким він є, і ті, для яких це певний необхідний відрізок на шляху пізнання Всесвіту.

Випадкові Дописи