Не кличте інопланетян на свою планету

Не кличте інопланетян на свою планету
Джерело матеріалу:

Напевно, треба половину життя прожити, щоб зрозуміти, що не варто наздоганяти, прив'язувати, утримувати того, хто бути з тобою не хоче. І маса ж статусів гуляє мережею з висловлюваннями класиків на цю тему, але тим, хто в болісних відносинах, це не допомагає. «Розумом розумію, але зробити нічого не можу», — зазвичай кажуть вони.

Схоже, кожному в житті треба пережити, перенести свою частку страждань, щоб зрозуміти, що жити треба в радості, а не в болі. Або «мені це не потрібно» настає після «з мене годі»?

Ймовірно, розуміння того, що пристрасть — від слова «страждати», а кохання — це щось зовсім інше, приходить, коли стає не прикольним і не забавним щотижневе (або щоденне) з'ясування стосунків з обов'язковою загрозою їхнього розриву, з жіночими слізьми й істериками і чоловічими нервовими зривами. Варто дійти у відносинах до того, щоб від почуттів залишилися тільки втома і порожнеча, щоб відносини припинити. Допоки в пристрасті є енергія, люди тримаються за неї з останніх сил. Емоційні сплески і вибухи дуже схожі на любовні почуття, навіть вивернуті, навіть збочені, але це не кохання.

Зрозуміло, що вибір партнера, відносин ми робимо несвідомо. Але якщо вам зараз зле, зупиніться і подумайте, чому в цих відносинах вам зле і з вами повозяться погано. Чому ви обираєте недоступного партнера? Чому ви намагаєтеся «бути хорошим» і заслужити кохання? Чому ви не уявляєте життя один без одного, хоча відчуваєте, що не кохаєте? Іноді це важко зрозуміти і прийняти самому, потрібно йти до фахівця. Просто повірте, що це «не життя — біль», це ви зі свого життя біль зробили.

Якщо ви пояснюєте своє існування у відносинах різними обивательськими приказками, типу: «б'є — отже, любить», «відносини — це тяжка праця», «пристрасть дає натхнення», «а кому легко?», «всі так живуть», «заради дітей» та інше, знайте, що ви сидите, немов на голці, на енергії руйнування. І руйнуєте, насамперед, себе.

Якщо все, що ви з партнером змогли побудувати в стосунках, стало тим жахом, який відбувається зараз, отже, ви — невідповідні один одному люди, які намагаються притягти в життя те, чого в ньому за покликом вашої сутності бути не повинно. Ви — люди з різних пар. Навіть якщо ви не цілісні особистості, навіть якщо ви дуже травмовані психологічно, можна зустріти людину, з якою пазли вашої особистості співпадуть. Вас чіпляє щось одне, інший до цього байдужий. Його зачіпає щось інше, вас це не обходить, і ви готові поступитися. Ваші травми не стикаються одна з іншою, як айсберги.

Найцікавіше, що люди завжди знають про те, що людина не та, вже від самого початку відносин. На вході в відносини вмикаються доводи зручності, доцільності, «давно пора», «краще не знайду», «з часом він (вона) зміниться» і таке інше, але не мотиви «мені з цією людиною добре», «моє життя з ним (з нею) буде кращим»,«я хочу з нею (з ним) постаріти».

І проблеми починаються одразу: хтось комусь не дзвонить, зникає без пояснень, баламутить з приводу ваших переживань, маніпулює вашою прихильністю. Дзвінок раз на місяць — це не відносини. Секс на чиїйсь території без іншого спільного часу — це не відносини. Холодність з приводу ваших проблем і радостей — це показник не тих відносин.

Коли люди ще навіть не кохають, а хоча б цікаві одне одному, взаємно цікаві, все відбувається інакше. Коли люди можуть бути в парі, вони вміють розмовляти з самого початку. Вони вміють відходити від конфліктів і пробачати нестиковки, вони розуміють, що це нормально. Вони не рвуть відносини через будь-які незгоди зі своїм баченням ситуації. Вони поводяться, як дорослі, які хочуть зблизитися, і шукають для цього шляхи і можливості.

Коли люди кохають одне одного, вони розуміють цінність цих відносин і не припиняють діалог. Почуття, сумніви, нерозуміння можна і потрібно прояснювати словами, без ультиматумів і не під погрозами. «Скажи, що тобі не подобається, я готовий(-а) вислухати», — це нормальна практика. «Краще я буду мовчати, щоб не стало ще гірше», — це невтішний симптом.

Складно, дуже складно прийняти, що все в житті відбувається найкращим для вас чином. Якщо якась людина не виникає в вашому житті, не тягніть її [туди] — отже, вона в ньому і не має бути. З вами поруч будуть ті люди, з якими ви сумісні.

Не кличте інопланетян на свою планету, вони все одно на ній жити не зможуть.

Автор — Лілія Ахремчик

+2
732
RSS
14:03
+2
З іншою людиною тобі може бути, однак це не означає, що над відносинами немає потреби працювати, що все вийде само собою. Це єдине, з чим не можу погодитись.
_ображений
14:35
+2
А як пояснити ситуацію вибору: «от не знаю, чи це мені однаково, чи я без цього жити не можу!».
Мабуть, незрілістю почуттів _соромлюсь
На наші рішення і вибори впливає дуже багато чинників. Це і виховання, і дитячі спогади про поведінку батьків, і загальні суспільні стереотипи. За всім цим часом неможливо уже докопатися до своїх ВЛАСНИХ бажань.

Випадкові Дописи