Нудьга як діагноз

Нудьга як діагноз
Джерело матеріалу:

Багато повідомлень в Інтернеті на різних форумах починається зі слова «нудно». Ще більше людей займаються всякою нісенітницею з тієї ж причини. Іноді від нудьги тыкають, наприклад, заміж, в подорож, на іншу роботу, але це марно, оскільки від себе втекти неможливо, на новому місці так само нудно, як і на попередньому. Чому так відбувається?

Словники визначають поняття «нудьга» як тяжке відчуття від відсталого, дозвільного, недіяльного стану душі; муки бездіяльності (В. Даль). Можна сформулювати і так: обтяжливий емоційний стан, спричинений відсутністю справи або через втрату інтересу до всього, що відбувається навколо (психологос). Не буду пояснювати ці визначення, оскільки вони зрозумілі і, більш того, кожна людина з дитинства може сформулювати, що таке нудьга — адже у багатьох колись-то це ставалося.

Діти сумують часто, особливо, якщо звикли, що їх розважають виключно дорослі або інші діти, а самим гратися і бути ініціатором гри не навчилися. Знудьговані діти — це пасивні споживачі розваг, їх рятує телевізор, Інтернет, комп'ютерні ігри. Це може спричиняти залежність, іноді дуже сильну, і коли іграшку забирають хоча б на деякий час, знову настає нудьга, часто з образами і протестом: «Не хочу вчитися (читати, думати, міркувати) — нудно, хочу грати в комп'ютерні ігри, дивитися «Дім 2».

Але ось «хлопчик» вже з вусами і навіть їздить на цій машині, а «дівчинку» називають тіткою, оскільки вона велика, має дядька з вусами і у них свої діти. Тепер вони нудьгують всі разом. Причини вигадують правильні, які все пояснюють. Наприклад: життя взагалі нудне, немає цікавої справи, все повторюється, все те ж саме, немає мети, від нас нічого не залежить, немає мотивації, нікому не потрібні… Багато людей навіть мають багато справ, які намагаються швидко зробити, «скинути», позбутися: зробив справу — сумуй сміливо. Просто справи нелюбі.

Отже, причини названі, більш того, самі знудьговані легко додадуть ще пару-трійку підстав для нудьги, але від усвідомлення відповіді на питання «чому», як правило, нічого не змінюється, тому я пропоную розглядати нудьгу не стільки як тяжкий емоційний стан, скільки як — діагноз, який люди ставлять самі собі. Що це дає?

По-перше, якщо хвороба визначена, діагноз поставлений — пора починати лікуватися, а не пояснювати причину хвороби. Наприклад, якщо у людини зламана рука, то можна довго розповідати, чому вона зламана, однак руку потрібно просто лікувати, і всі люди, природно, після перелому займаються не поясненням причин, а йдуть до лікаря.

По-друге, в нормальному суспільстві не дуже заведено ділитися з широкою громадськістю своїми діагнозами. Ніхто на форумі не пише заради того, щоб його пожаліли і розвеселили: у мене діагноз — глисти, або — я дебіл, сходив до лікаря, поставили діагноз — дизентерія, у мене пронос тощо. Так робити не заведено, соромно, нерозумно. Але чому заведено повідомляти свій діагноз — нудно? Це просто негативна особистісна характеристика, як і недоречна для широкого розголосу фізична недуга, хвороба.

По-третє, і найголовніше, сам поставив собі діагноз — нудьга, сам ухвали рішення, що робитимкш. Не знаєш — звернися до того, хто знає, але не шукай за допомогою своєї «хвороби» співчуття і не навантажуй інших людей поясненнями, чому тобі зле. Хочеш, щоб допомогли — організовуй собі допомогу. Все просто: хворіти шкідливо, корисно одужувати.

Якщо нудьга буде сприйматися не як стан, в якому людину потрібно жаліти або веселити, а як її діагноз, то люди менше вестимуться на маніпуляції знудьгованих, які, виставляючи наперед свою хворобу, вимагають уваги, часу, душевних і енергетичних витрат від інших людей. Гадаю, колись настане час, і словосполучення «мені нудно» стане просто непристойним для нормальної людини. Сподіваюся, вам було не нудно читати цю статтю.

Автор — Віталій Пічугін

+1
561
RSS
12:58
+1
О-о-о, так! Звідусіль тільки й чуєш скарги на те, до чого у всіх життя нудне… а у нас із дружиною повнокровне й захопливе!!! _здивований
14:21
+1
Нудьга — це справді втрата інтересу до реального життя. Оскільки кожна зроблена робота породжує дві нові, то порятунок в тому, щоб робити щось ДОСКОНАЛО і мати від цього ЗАДОВОЛЕННЯ.

Випадкові Дописи