Тільки новий фаетон

Тільки новий фаетон
Джерело матеріалу:

Хасидська притча

Під час своїх мандрів два брата — раббі Зуся і раббі Елімелех — часто заходили до міста Людмир. Там вони завжди зупинялися в будинку одного благочестивого бідняка.

Багато років по тому, коли брати-рабини стали знаменитими, вони знов навідалися до цього міста, тепер вже не пішки, а в возику. Їх вийшов зустрічати найзаможніший в цьому місті чоловік, який до цього навіть не бажав спілкуватися з ними, і став просити, щоб брати зупинилися в його домі. Але вони йому відповіли:

— В нас самих не змінилося нічого, що могло би змусити тебе так різко змінити своє ставлення до нас. Новим є тільки коні та фаетон. Тому нехай будуть вони твоїми гостями, а ми зупинимося там, де зазвичай.


Від перекладача:Людмир — так в єврейській традиції іменується Володимир-Волинський.

+2
410
RSS
13:14
+2
Десь це з «Мартіном Іденом» перегукується. Головного героя теж дивувало, чому після того, як він прославився з філософічною роботою «Ганьба сонця», газети й журнали, а згодом і видавництва почали в масовому порядку вигрібати х його письменницьких архівів те, на що раніше не звертали увагу. Мені цей ефект також знайомий.
_соромлюсь
15:37
+2
Але ж яка дошкульна відповідь! Прочитав повість Лєоніда Андрєєва «Син чєлавєчєскій». Там про попа, як звичайний грамофон змінив все його життя. Та так, що чоловік захотів перейти у магометанство. Але це сталося після того, як вийшов указ про віротерпимість.

Випадкові Дописи