Далай Лама зробив епохальну заяву про непотрібність релігій

Далай Лама зробив епохальну заяву про непотрібність релігій
Джерело матеріалу:

«Всі світові релігії, надаючи особливого значення любові, співчуттю, терпінню, терпимості і прощенню, можуть сприяти розвитку духовних цінностей, і роблять це. Але сьогодні світова реальність така, що прив'язування етики до релігії більше не має сенсу. Тому я все більше переконуюся в тому, що прийшов час знайти спосіб в питаннях духовності та етики обходитися без релігій взагалі», — ці слова Далай Лама написав на своїй сторінці в Facebook.

Тибетський релігійний лідер процитував слова зі своєї книги «Поза релігією. Етика для цілого світу», яку він опублікував у 2011 році і в якій він стверджує, що релігія сама по собі не може забезпечити благополучне вирішення світових проблем.

«Будь-яке, засноване на релігії, вирішення проблеми нашого нехтування внутрішніми цінностями ніколи не зможе бути універсальним, і, значить, буде невідповідним. Що нам потрібно сьогодні — це такий підхід до етики, який не звертається по допомогу до релігії і може бути однаково прийнятним і для віруючих і для невіруючих: це світська етика», — написав він.

Як зазначає газета «Los Angeles Times» в своєму огляді роботи Далай-лами, 77-річний буддійський монах, проте, аж ніяк не «викриває віру», а, скоріше, висуває на перший план необхідність у загальних універсальних моральних цінностях, які кореняться в співчутті і актуальні в наш час.

Метафора, яку Далай-лама любить використовувати, звучить так: «Різниця між етикою і релігією схожа на різницю між водою і чаєм. Етика без релігійного змісту є водою, яка життєво необхідна для здоров'я і виживання. Етика, змішана з релігією — це чай, поживна і ароматична суміш води, чайного листя, спецій, цукру і, в Тибеті, ще дрібки солі ».

«Але як би чай не був приготований, основним інгредієнтом завжди буде вода», — говорить він. «У той час як ми можемо обходитися без чаю, ми не можемо жити без води. Точно так само, ми народжуємося вільними від релігії, але ми не народжуємося вільними від потреби в співчутті».

Удостоєний в 1989 році Нобелівської премії миру, Далай-лама вже давно є активним пропагандистом співчуття, релігійної терпимості і необхідності об'єднання науки та духовності перед лицем страждань в сучасному світі.

+3
495
RSS
00:35
+2
_браво _браво _браво
Отож нехай подасть всім іншим приклад і ліквідує, насамперед, буддизм!
_браво _браво _браво
14:08
+4
Буддизм — це не зовсім релігія. Це більше наука і етика.
Релігія — майже синонім віри і вона призначена в першу чергу для людей, які поки що не здатні на щось більше ніж просто вірити. В буддизмі значення віри мінімальне. Там зовсім інші способи пізнання Всесвіту.
14:20
+3
Але перетворена на релігію. Людина, мабуть, на певному рівні без цього ну ніяк.
Юдаїзм — це теж переважно етична система, зодягнена в форму релігії.
16:10
+2
Просто люди ну ніяк не хочуть існувати без підпорок. Це страх, в основному. (А де страх — там відсутня Любов. А нема Любові=нема Бога. Або одне, або друге — іншого не дано). Страх взяти відповідальність на себе. І дійти до того самого Я — справжнього, вийти в його простір — і конкретно, не з книжок, а на собі — і пізнати себе, як Я. А ХТО є Реальне Я? Отож.
І коло замкнулося. Змія закусила хвіст.
05:23
+2
Етика описує взаємовідносини між людьми. Співчуття, любов… А релігія включає відносини людей з Творцем. Основоположне значення води. А чай теж приємний, та порівняння його з релігією мене не влаштовує. В українців є приказка: без Бога ні до порога
А релігія включає відносини людей з Творцем.

А отже, із Всесвітом. А отже, далай-лама зазіхає на хаотизацію відносин мікрокосмосу з Макрокосмом. Нормальок заявочка еге ж?..
_божевільний _божевільний _божевільний
15:52
+2
Справа в тому, що люди часто плутають Вишнє /Бог, Атман, Брахман/ духовність з релігією, яка, в свою чергу, ототожнюється з церквою. А плутають тому, що не хочуть, чи не мають здатності, здебільшого самостійно мислити і розвиватися. А якщо ти не хочеш мислити сам, за тебе це зроблять інші і накачають потрібною саме їм (не будемо зараз вдаватися до конкретних сил) інфою, яка буде інструментом управління тобою, хто сам не мислить. Людям в масі (а в церквах хто буде відбирати сам у себе хліб?) не пояснюють, що спілкування з Вишнім/Вищою Свідомістю є фактично спілкуванням із Реальним Я, і це спілкування не потребує посередників. Втім, зрозуміти це пояснення можливо тоді, коли ти уже робиш певні кроки на шляху духовного розвитку. Відтак все взаємозалежне: не бажаєш, щоб тобою маніпулювали, використовували твою енергію, — розвивайся, не бійся, дерзай.
Щодо Далай Лами — він не лише мудра, але й сучасна і прогресивна людина, що відчуває нові енергії і їхній вплив на Землю, а отже, і запит на нову високочастотну свідомість людства Нової Землі. А із старими прив'язками до такого баласту, яким є на сьогоднішній день усі без винятку релігії, про високочастотну свідомість говорити наївно.
16:12
+2
Втім, зрозуміти це пояснення можливо тоді, коли ти уже робиш певні кроки на шляху духовного розвитку.

Це розуміється на деякому власному досвіді, що стає вже не вірою, а знанням. Це коли в тобі щось проявиться, деяка присутність, внутрішнє тепло, чи радість джерело якого, ти ясно розумієш, є не твоє, а інше в тобі.
20:23
+2
Так, це вже не віра, а те, що знаєш.
… радість джерело якого, ти ясно розумієш, є не твоє, а інше в тобі.

При цьому те "інше в тобі" (може я поспішаю, а краще, щоб Ви самі відчули) є теж ти (твоя вертикаль «Я»), але то частота «Я» вершини тої вертикалі, тому сприймається як інше…
Ви тонко відчуваєте, Олександре. Це така рідкісна якість.
Якщо прислухатися до цього «внутрішнього джерела», то можна помітити дивну річ: це одночасно і «точка» всередині тебе — і нібито «сфера» довкола тебе.
Саме одночасно. _здивований
20:49
+1
Це вірно — відчуваю.
20:50
+2
У кожного свої відчуття.
20:34
+1
А релігія включає відносини людей з Творцем

Анатолій, це нав'язані людям шаблони мислення. Щоб виправдати наявність багатоступінчастого церковного посередництва. Не релігія (в канонічному значенні) включає зв'язок з Творцем, а ваше Я, яке здатне пізнати себе як Творця. Зайдіть у храм свого Серця і побудьте в ньому у власній тиші, нейтралізувавши думання. Відкривайте Божественне у собі, Вам нікуди йти для цього не треба. Все завжди було з Вами.
Тим не менше, я люблю заходити в старовинні храми. Але тільки тоді, коли там не правиться. Намолені стіни тримають у собі колективну вібрацію. В таких церквах навіть повітря інше.
22:00
+1
То й не дивно: адже в храми люди несуть найчистіше, що мають в собі; і коли моляться — віддають у простір найкраще. Інша справа, хто цим скористається. Церковний егрегор — не Бог. Він, навпаки, є заслоном між людиною і Джерелом. А людську енергію (в тому числі й молитви) поглинає саме егрегор — у будь-якій релігії.

Випадкові Дописи