Історія походження смайлу

Історія походження смайлу
Джерело матеріалу:

Ми у своєму житті вміємо виражати різні емоції, наша міміка дуже багата й різноманітна. Загальновідомо, що 80% інформації наш співрозмовник отримує через невербальні канали сприйняття: міміку, жести.

Спілкуючись в Інтернеті, ми використовуємо смайлики для висловлення свого настрою:


: -) – Усміхаюся
: -( – Мені сумно
:-О – Подив
ХD – Дуже смішно

-%— Дарую квіточку

19 вересня вважається Днем народження «смайлика».

Звідки ж вони з’явилися і хто їх придумав?

Смайли, або інакше емограмми (smile – усмішка) – це значки, складені з розділових знаків, букв і цифр, що позначають якісь емоції. Вони широко використовуються при спілкуванні в Інтернеті – у листах, форумах, чатах і т.п. Останнім часом текстові смайлики поступово відходять у минуле, а їм на зміну приходять графічні – прикольні картинки, що зображують різні особи, предмети, знаки, дії.
Перші смайлики з’явилися ще раніше і не в Інтернеті: в Америці в грудні 1963 року художник Харві Белл, з нагоди злиття двох страхових компаній в одну корпорацію State Mutual Life Assurance Cos. of America намалював першу бадьору усміхнену пику, яку розмістили на значках співробітників компанії.

У 70-х роках смайл придбав величезну популярність: його почали друкувати на марках, футболках, рюкзаках, олівцях … Продукція з зображенням смайликів приносила величезні доходи всім, окрім свого творця.

Однак першим запатентував смайлик як торгову марку якийсь француз Франклін Лоуфрані в 1971 році. Йому вдалося запатентувати свій торговий знак в 80 країнах світу. Корпорація Лоуфрані – Smiley Licensing – діяла по всьому світу, крім США, зрозуміло, і принесла своєму власникові великий прибуток.

Що ж стосується Харві Белла, то він врешті-решт теж запатентував свій смайл і створив компанію World Smile Corporation (яку зараз очолює його син – Чарльз Белл). У цієї людини була мрія – стати «міжнародним послом щастя» на всій Землі. Саме Харві Белл запропонував відзначати 1 жовтня міжнародний день посмішки. Весь прибуток від компанії World Smile Corporation було вирішено використати в благодійних цілях.

Перший смайлик в Інтернеті з’явився 19 вересня 1982, його винахідник – Скотт Фалман (Scott E. Fahlman) професор приватного Університету Карнегі-Меллона, що знаходиться в Піттсбурзі, штат Пенсільванія, США. Цей учений першим запропонував використовувати таке поєднання – двокрапка, тире і закриту дужку – для позначення усміхненого обличчя. Ось так виглядав його лист з використанням перших смайликів:

19-Sep-82 11:44 Scott E Fahlman

:-)From: Scott E Fahlman I propose that the following character sequence for joke markers: :-)Read it sideways.
Actually, it is probably more economical to mark things that are NOT jokes, given current trends. For this, use :-(

Треба відзначити, що цієї історичної події передувала ціла наукова дискусія, що на сьогоднішній день здається вельми забавною. Наукові співробітники довго обговорювали: які смайлики використовувати для виразу «жарт» або «сумно».

Перше знайдене в мережевих архівах повідомлення, що містить смайлики, датується 2002 роком.

Зараз в Інтернеті зустрічаються найрізноманітніші смайлики: вони не тільки виражають емоції, але також зображають різних персонажів, знаки зодіаку, прапори, таблички з гаслами (скандувальні смайлики), смайли-букви, новорічні смайлики …

В Інтернеті існують спеціальні сайти, на яких ви можете завантажити собі набори смайликів, а також придумувати і малювати свої авторські смайлики, обмінюватися ними, дарувати і відправляти ці «усміхнені личка» друзям і знайомим.

За 25 з гаком років свого існування «смайлик» став незмінним атрибутом електронного спілкування, і багато хто вже не можуть уявити, як можна було б без нього обходитися.

Я передрукувала цю коротеньку статтю для ілюстрації стрімкого процесу зміни симвльних систем. Якщо сьогоднішні повідомлення в соц. мережах дати прочитати людині з минулого століття, вона вже мало що зможе зрозуміти.

+2
4162
RSS
17:05
+2
Дякую. Я чув лише про Scott E. Fahlman — отже, інформативно, так! Але:

Перший смайлик в Інтернеті з’явився 19 вересня 1982

Сьогодні лише 19 серпня… До того ж, статті цій вже 10 років, оскільки:

За 25 з гаком років свого існування «смайлик» став незмінним атрибутом електронного спілкування, і багато хто вже не можуть уявити, як можна було б без нього обходитися.

Але 2017-1982=35
_сміюсь _сильно_сміюсь _сміюсь
Дійсно, забавно. Я не помітила.
На пошуки цієї інформації мене підштовхнула стаття Коло і квантове поле нашого друга Олександра Білого і відеолекція Григорія Зайцева про карти Таро.
Я думала написати комент, але він вийшов надто великим. Тож вирішила зробити з нього повноцінну статтю. Допишу, виставлю.
21:35
+2
Дивно, що графічний вираз емоції так дорого коштує. Це на рівні плати за винахід.

Випадкові Дописи