Свобода вибору vs Фатум

Свобода вибору vs Фатум

Ця стаття є моїм коментарем на допис Олександра Білого Коло і квантове поле.

В своїй новій статті пан Олександр використав «Колісницю», 7 карту Старшого Аркану колоди Таро для пояснення структури квантового поля. Основним доказом стало твердження, що бойові колісниці в давнину розташовували в шаховому порядку, де є заповнені лунки і порожні. А це і є структура квантового поля. Я не знаю як виглядає квантове поле, цілком може бути, що це правда. Я фізику вчила ще в школі, а квантову взагалі не вчила, тому тут я не експерт.

Систему, в якій є тільки два варіанти: так-ні, є-нема, 1-0, прийнято називати бінарною, і її, на скільки я знаю, використовують в усіх цифрових технологіях. Але про це напевно краще може розповісти наш друг Доброслав. Така двійкова система дійсно є в колоді Таро. Я про це вже згадувала в одному з коментарів. 22 карти Старшого Аркану Таро йдуть у певній, чітко визначеній, послідовності, і їх найкраще розглядати парами. І нумерація карт починається не з 1, а з 0.

Правда, є школи, в яких Блазню присвоїли № 22 і поставили останнім. В цьому теж є своя логіка, але структура колоди стає зовсім іншою.

Отже в Старшому Аркані є 12 пар карт:

0. Блазень – 1. Маг

2. Жриця – 3. Імператриця

4. Імператор – 5. Жрець

6. Коханці – 7. Колісниця

8. Сила – 9. Відлюдник

10. Колесо Фортуни – 11. Правосуддя

12. Повішений – 13. Смерть

14. Помірність – 15. Диявол

16. Вежа – 17. Зірка

18. Місяць – 19. Сонце

20. Суд – 21. Мир

Про перші три пари і їхнє символічне значення я вже трошки згадувала, тому тут повторювати не буду. Перейду відразу до пари № 4

Коханці або Закохані vs Колісниця або Візничий

І почнемо з Клісниці.

Я досить добре вчилася в школі і любила історію, а після школи, вже самостійно, читала багато історичної і не тільки літератури.

Так от, до винайдення сучасних танків колісниця була найстрашнішим видом атакуючої зброї. Вона неслася на максимальній на той час швидкості і змітала все на своєму шляху. Мати колісниці у своїй армії намагався кожен правитель, хоч це й коштувало дуже дорого. Тому їх ставили в найважливіших місцях і їх ніколи не було аж так багато, щоб стояти в шаховому порядку. Навіть у міфічній армії Пандавів з Махабгарати було лише кілька колісниць.

Тому основним значенням карти Колісниця є: «Відкинь сумніви і йди напролом, ти на коні», який спирається на її руйнівну силу. І з такої точки зору, це дуже позитивна карта. Але то лише верхній шар.

Ця зброя була надто вузько спеціалізована, бо нею можна було скористатися тільки за певних умов. Щоб повністю використати руйнівну силу колісниці, бій мав проходити на великому полі з дуже рівною і твердою поверхнею. Найменші горбики чи ямки на полі могли спричинити перевертання. І це дає нам друге трактування карти: «Події розгортаються надто швидко, тримайся міцніше, не випади з сідла».

А ліс, річка, гори чи мури міста робили колісницю взагалі непридатною. В таких умовах вона сама ставала вразливою. І це дає нам ще одне тлумачення: «Ти ризикуєш, твоя позиція вразлива».

Крім того, бойова колісниця була мало маневренна і використовувалася лише для руху по прямій і руйнування бойового строю противника. Для повороту треба було зробити коло з дуже великим радіусом, щоб колісниця не перевернулася. Тобто, відступати на колісниці було неможливо. Тому такого старалися не робити. А з цього випливає наступне значення цієї карти: «Жереб кинуто, мости спалено, назад дороги нема», як колись сказав Юлій Цезар. Або як казала моя бабця: «Пізно, Івасю, до школи».

Ну, й кожна дитина, перш за все, побачить на карті карету, тобто транспортний засіб. Тому маємо ще й таке дитяче розуміння: «Засіб перевезення, нова машина, поїздка, переїзд на нове місце, візит, почесний гість».

А ще колісницю використовували на урочистих парадах. Це її класичне значення: «Тріумф, слава, перемога і заслужена нагорода».

А тепер розгляньте карту Уейта

На ній Візничий гордо сидить на колісниці, він тримає в руці «поганяло» і думає, що повністю контролює ситуацію. Але чи справді це так? Чи може він рухатися сам, незалежно від колісниці? Ну, хіба що все покине і зійде з неї. А так, хоч гопака танцюй, ти все одно будеш їхати тільки так як рухається колісниця. А вона котиться не сама по собі, її тягнуть сфінкси або якісь інші міфічні істоти. А сфінкси нікуди не йдуть і нічого не тягнуть. Вони вляглися і їм паралельно, куди хоче їхати Візничий. От тут і розкривається езотеричний зміст карти: «Від тебе нічого не залежить. Ти можеш досягнути бажаного результату, отримати славу і перемогу тільки з ласки вищих сил». Це Фатум, відсутність вибору. Докопатися до цієї думки досить важко, якщо не вивчити перед цим карту «Коханці»

На ній ми бачимо жінку і чоловіка, яких благословляє ангел. І перше значення карти: «Взаємне кохання».

Оскільки усі закохані прагнуть жити разом довго і щасливо, то друге тлумачення карти: «Щасливий шлюб».

А з цього випливає третє трактування: «Зміна соціального статусу, перехід на вищий рівень».

Зміна статусу, як правило, супроводжується певним ритуалом, тому маємо наступне значення: «Ритуал, ініціація, важлива урочиста подія в широкому роумінні».

Це все прямі й загальновідомі тлумачення. Далі буде трохи складніше. Ще до недавнього часу наречених обирали батьки, і шлюб брали виключно з розрахунку. Тому щасливе кохання було недосяжною мрією. Це гарно ілюструє відома пісня

Це ще одне трактування карти: «Неймовірне везіння, велике щастя, здійснення заповітного бажання».

Якщо придивитися до малюнка, то за спиною жінки видно дерево з плодами і Змієм. Це нагадує нам загальновідомий біблійний сюжет про гріхопадіння. Тобто ми бачимо Адама і Єву в момент виходу з Раю, затишного, але обмеженого місця. Тож маємо значення: «Вихід з зони комфорту».

Як казав наш пан Тимур, Господь створив людей за Своєю подобою, наділив їх здатністю творити і призначив їм обов’язок вдосконалювати Світ. А Рай – це ідеальна частина Світу, там нема що вдосконалювати. Щоб виконати волю Творця, Адам і Єва мусіли вийти з Раю, а для цього треба було згрішити. І наступне трактування звучить так: «Порушення суспільних норм і правил, а у вужчому сенсі – мезальянс».

Порушуючи заборону Бога, Адам і Єва чудово розуміли усі наслідки і могли вчинити інакше, бо у них був вибір. Але вони вирішили добровільно відмовитися від Раю, щоб пізнати решту Світу і стати творцями. Тому на карті ангел виглядає зовсім не грізно, він не виганяє, а проводжає людей з Раю і благословляє їх на свободу творити. І це основне езотеричне значення карти: «Свобода і вільний вибір з усвідомленням і прийняттям усіх наслідків цього вибору».

Тільки коли ці дві карти покласти поряд і знати, що вони мають протилежні значення, можна ці значення роздивитися і зрозуміти.


Автор: Дзвінка Сопілкарка

+1
455
RSS
20:21
+1
А яке дерево за спиною Адама — чи не Світове?.. І чи не кадуцей там видніється внизу-праворуч?..
Це не кадуцей, а автограф художника. На інших зразках цієї карти з нету його нема.
Я просто була як завжди не уважна.
Дерево позаду Адама — Дерево Вічного Життя, плід з якого люди не встигли скуштувати, тому ми всі смертні.
11:19
+3
Дякую, пані Дзвінка, за такий коментар, у вигляді своєї точки зору на предмет.

Битва біля Кадеша 1312 р. до н. е.
Єгиптяни зупинились на північ від міста і почали будувати табір. У цей час близько 2,5 тис. хетських колісниць раптово атакували колону другого загону і розрізали його навпіл.
Не один я вважаю логічним таке розташування колісниць.

Щодо карти Колісниця. А чи взагалі сама карта відображає колісницю, як таку. На карті ми бачимо тільки фрагмент колісниці, який виглядає скоріше монументом — стаціонарним монументом: ні дишла, ні коней, щоб до нього запрягти. На ній ніхто і нікуди не збирається їхати. Це тільки певний фрагмент малюнка серед інших, який відображає позиційність чогось — військового стану. Замість коней — сфінкси, протилежних кольорів, які не мають відношення безпосередньо до колісниці і ліниво розташувались по-переду неї у позі очікування. Цікаво те, що справа — чорний сфінкс, а зліва — білий. Чорне є домінуючим. Головні убори обох демонструють череду білого і чорного. Сама композиція карти складена у схему: два — один — два. По-заду «колісниці» будови, по-переду — сфінкси і ті, і ті стоять з боків її.
Квантове поле не має вигляду клітинок шахівниці, які у ній розташовані під кутом 90*, у полі елементи розташовані під кутом 60*, і у вигляді зірки Давида, що вже саме по собі цікаво.
Воїн має на собі два пів-місяці протилежних фаз.
Цікавим є і символ на колісниці — стилізований сокіл, замість голови — коло і внизу пів-сфера пронизана стержнем. Для мене він ще не зовсім ясний, хоч деякі аналогії проглядаються і пов'язані вони з символом інь-ян. Щодо карти Закохані, то я її ще не аналізував. Але тут є певна послідовність: сонце — Єдине; ангел — ні чоловік, ні жінка і те і те; далі очевидне розділення на чоловіка і жінку.

Ми ж розглядали карти Уейта. Є колоди, які мають зовсім інші зображення

Там є і коні і грифони, і навіть літаючі тарілки. В першу чергу це транспортний засіб.
О, доречі, це банально дитяче значення я забула дописати.
близько 2,5 тис. хетських колісниць

Кожна колісниця була запряжена четвіркою коней. Це в сумі 10 тисяч коней, не рахуючи класичної кавалерії.
Раціон коня
Вам не здається дивним, що в ті далекі часи економіка країни дозволяла утримувати таку велику армію?
13:56
+4
Дуже хороша тенденція, коли замість довгих коментарів створюються нові Дописи як відповідь на коментар іншого користувача. По-перше, тому що грунтовні (великі) коментарі заслуговують щоб їх побачили більше людей, а по-друге, підготувавши окрему публікацію користувач викладає свою думку ще краще ніж просто у великому коментарі.
На Світочі навіть десь була викладена методика перетворення довгих каментів на окремі матеріали _танцюю
20:22
+3
Колода Уейта цінна тим, що отримана, з його слів, у містичний спосіб, через транс. Інші колоди можна малювати без кінця, маючи основою своє власне бачення і, очевидно, відкидаючи незрозумілі елементи. Це вже не Таро, а імітація під нього — фантазія на тему — як карта карети. Я тому і звернув на них увагу, що для мене було ясно, що вони відображають те саме, що і символи. А дві речі, незалежні, якщо вони відносяться до одного і того ж — це вже щось, мимо чого не можна пройти байдуже.
Ще своє пояснення чекає карта Сила.
08:29
+2
Який грунтовний допис. Вітаю, Дзвінко! От уявіть, щоб люди залишилися жити в РАЮ. Все є, нічого їм не треба. Це були б просто ІГРАШКИ!
Люди б назавжди лишилися наївними дітьми.

Випадкові Дописи