ГРА СЛІВ

ГРА СЛІВ

Ховатись. Тікати.
Любити. Не спати.
Ловити. Впіймати.
Відринуть. Догнати.

Обійми. Спочинок.
Піднесення. Вчинок.
Захоплення. Нерви.
Пробіжка. Перерва.

Напрочуд. Захланно.
Всякчасно. Нежданно.
Поривчасто. Вперто.
Пристрасно. Інертно.

Спізнілий. Невчасний.
Сміливий. Боязкий.
Жаданий. Тривожний.
Раптовий. О Боже!

Радіти. Співати.
Сміятись. Дерзати.
Запевнитись. Сміти.

Яріти! Любити!

Наталка Артанія Кобза.

28 лютого 2008 р.

+2
566
RSS
Романтично.
16:24
+2
Мабуть)
05:19
+1
Це не гра слів, а напрочуд вдалий опис КОХАННЯ.
Жаданий, тривожний
Раптовий. О, Боже!

Момент кульмінації всього процесу. Молодець Наталю! Вловила вірно.
16:23
+2
То і був момент неочікуваного кохання, Анатолій) Тому і «вловила») Дякую!
08:24
+3
Я теж пограюсь словами на тему любові у світлі протилежностей. Неочікувана очікуваність, або очікувана неочікуваність; бажана небажаність, небажана бажаність; приємна неприємність, неприємна приємність, або як виразилась просто шкільна подруга сестри: де ти взявся на мою голову, рокова любов з пестощами. _посміхаюсь
14:00
+1
Вельми грайливо, пане Олександр:) Людиною, особливо закоханою, часом в одну мить може відчутися феєрверк почуттів-протилежностей))
09:18
+3
Я теж пограюсь словами

Ну, а я вже це був робив раніше _розгублений
09:32
+3
Прекрасна стаття, пане Доброслав.
Появилось розуміння, що саме через Відносний світ, який існує тільки у наших головах, Абсолют себе реалізує.

Так Ви повинні стовідсотково мене розуміти.
Тепер — "Існують одночасно і Атман і Брахман, але Брахман на абсолютному рівні сприйняття, а Атман на відносному, і вони один одного не заперечують, а доповнюють". Тільки розглядаючи цілісну картину обох рівнів існування можна зрозуміти як вони поєднуються (тобто одне переходить в інше), а не шляхом відкидання одного з цих елементів, як ілюзії.

Саме так!
Може поєднаємо зусилля у розвитку цієї філософії протилежностей?

Може поєднаємо зусилля у розвитку цієї філософії протилежностей?

Ризикну зазначити, що Мадхва і Чайтанья [Махапрабху (?)] вже поєднували свої зусилля:

Пізніше, Мадхва виступив основоположником Двайти, сформулювавши вічний дуалізм Всевишнього і дживи (окремої душі), який зберігається навіть після досягнення мокші (Просвітлення). Чайтанья, у свою чергу, визначив, що Всевишній і дживи «незбагненним чином одночасно єдині і відмінні один від одного».

Згодом знадобилося якось поєднувати їхні школи… Підозрюю, що Ваша пропозиція Доброславу є тим самим першим кроком для заходу на новий виток «роздвоєння з наступним поєднанням». Я вже відзначав в коментарі, що саме таким чином і розвиваються знання — в кожному новому поколінні…
_танцюю _танцюю
19:40
+2
Може поєднаємо зусилля у розвитку цієї філософії протилежностей?

Дякую, пане Олександре, за пропозицію! Але мушу відмовитися від активної участі з наступних причин.

По-перше, не хотів би бути автором або співавтором тисяча першої філософської концепції. Хоча тому що уже важко буде придумати щось сильно краще за адвайту-веданту, буддійську Мадхьяміку Прасангіку, чи ті вчення, про які я згадував в цій публікації. Ці вчення знаходяться на вершині того, що можна пізнати розумом. А щоб розвиватися і пізнавати далі, треба підключати уже інші способи сприйняття, ті, які вище за інтелект. А ще одна філософська концепція, якою би вона не була ідеальною, буде всього лише творінням інтелекту людини і так само як інші філософські концепції не дасть можливість дістатися до цілісності і пізнати справжню істину.

По-друге, останнім часом я зосереджений на наведенні порядку в своєму житті саме на рівні Відносної реальності. Тому важко переключати свій мозок в режим роботи з абстрактними поняттями. Деякий час назад у мене настав момент коли я зрозумів, що для подальшого руху вперед треба впевненіше стати на ноги саме на Відносному рівні (у світі множинності). Тому найближчим часом буду саме цим зайнятий.

Хоча все таки маю бажання продовжити вивчення різних філософських концепцій. Для мене це цікаве заняття. Але в той же час розумію, що ментальний рівень (філософські концепції) — це всього лише одна зі сходинок пізнання.

В той же час я радий, що Ви активно публікуєте і коментуєте на Світочі свої статті та розвиваєте свої філософські концепції. Як співзасновник Світоча буду старатися робити сайт все кращим майданчиком для розвитку таких концепцій та для взаємодії людей, які поєднуватимуть свої зусилля для пізнання Всесвіту та пошуку Гармонії.
14:02
+1
Глибокі та якісні тексти, пане Доброслав. Дуже суголосні.
11:28
+2
Вийде добра співпраця. В добру путь!
12:59
+2
Це, по суті, також призив до всіх бажаючих.

Випадкові Дописи